GEFLE IF: RSBSTA 1989
UTOMHUS OCH INOMHUSGRENAR
MN - POJKAR 15
KVINNOR - FLICKOR 15
Originallistorna redigerade och digitaliserade i april 2011
Statistiken omfattar 15 r och ldre samt vissa yngre.
14 r och yngre publiceras i separat fil
1989, 2011: Mats kerlind
MN - P15
60 meter - inomhus
7,20 Claes Rahm -64 Ljusdal 7. 1
7,22 Thomas Jnsson -65 Falun 14. 1
7,26 Mathias Rosengren -73 Falun 14. 1
7,29 Carl H Sundell -72 Falun 14. 1
7,31 Peter Sjberg -65 Ljusdal 7. 1
7,52 Thomas Persson -71 Falun 4. 12
7,54 Fredrik Burman -73 Haparanda 21. 1
7,64 Guido Ripke -71 Haparanda 21. 1
7,80 Johan Hiller -70 Falun 4. 12
8,02 Anders Bjrk -73 Ljusdal 7. 1
8,21 Fredrik Persson -72 Falun 4. 12
8,29 Daniel Sderberg -74 Falun 28. 3
80 meter - manuella tider
9,2m OK Mathias Rosengren -73 Tourcoing, FRA 24. 6
11,0m OK Hans-Erik Svensson -69 Tourcoing, FRA 24. 6
100 meter (med samtliga resultat under 13,0m)
11,17 +2,0 Mathias Rosengren -73 Vsters 2. 9
11,24 +0,6 Thomas Jnsson -65 Gvle 21. 7
11,31 +0,6 Carl H Sundell -72 Gvle 21. 7
11,44 +0,6 Claes Rahm -64 Gvle 21. 7
11,63 +0,9 Thomas Persson -71 Gvle 11. 8
11,73 +2,0 Fredrik Burman -73 Gvle 1. 10
11,88 +1,0 Guido Ripke -71 Vrnamo 9. 9
11,99 +0,5 Johan Jackson -72 Gvle 21. 8
12,05 +1,6 Lars Nordin -67 Gvle 12. 8
12,21 +0,5 Joakim Olsson -73 Gvle 21. 8
12,23 +2,0 Anders Bjrk -73 Gvle 1. 10
12,64 +1,7 Rickard Nygrds -73 Gvle 1. 10
12,76 +0,5 Fredrik Persson -72 Gvle 21. 8
12,87 mot Daniel Sderlund -73 Gvle 2. 7
12,89 -2,8 Magnus Ekman -76 Gvle 10. 9
12,91 -3,5 Johan Millquist -74 Gvle 10. 9
12,94 -4,0 Jonas Lofors -73 Gvle 13. 6
12,96 -0,5 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
13,06 -1,2 Fred Stenberg -70 Gvle 30. 9
13,08 -1,5 Max Forsstrm -76 Gvle 10. 9
13,13 +1,7 Niclas Persson -73 Gvle 1. 10
13,24 +1,7 Daniel Sderberg -74 Gvle 1. 10
13,27 OK Jonny Karlsson -64 rebro 10. 6
13,35 -2,4 Daniel Johansson -71 Gvle 30. 9
13,58 -2,8 Martin Ahlquist -76 Gvle 30. 9
13,73 -2,8 Stefan Persson -71 Gvle 30. 9
Medvind
11,12 +3,1 Carl H Sundell -72 Gvle 1. 7
11,53 +3,1 Thomas Persson -71 Gvle 1. 7
11,88 +2,5 Joakim Olsson -73 Gvle 16. 8
Manuella tider
11,1m +1,7 Mathias Rosengren -73 Visby 18. 6
11,1m -2,1 Thomas Jnsson -65 Ljusdal 23. 6
11,7m OK Fredrik Burman -73 Sollentuna 17. 9
Manuell tid - medvind
11,6m +4,1 Fredrik Burman -73 Visby 18. 6
150 meter - manuella tider
17,9m OK Jim Ns -71 Tourcoing, FRA 24. 6
19,0m OK Johan Millquist -74 Tourcoing, FRA 24. 6
200 meter
22,83 +0,4 Carl H Sundell -72 Gvle 1. 7
22,99 mot Thomas Jnsson -65 Gvle 7. 6
23,00 -0,8 Claes Rahm -64 Gvle 21. 7
23,14 +0,9 Mathias Rosengren -73 Gvle 13. 9
23,36 +0,9 Thomas Persson -71 Gvle 13. 9
23,40 +0,9 Fredrik Burman -73 Gvle 13. 9
23,55 -1,5 Peter Sjberg -65 Enkping 13. 5
24,06 +1,2 Guido Ripke -71 Gvle 19. 9
24,46 mot Joakim Olsson -73 Norrtlje 26. 8
24,53 mot Jim Ns -67 Gvle 7. 6
25,85 -2,5 Anders Bjrk -73 Gvle 4. 6
Medvind
23,11 +2,4 Peter Sjberg -65 Enkping 13. 5
300 meter
36,81 Guido Ripke -71 Vrnamo 30. 9
38,82 Jim Ns -67 Gvle 30. 9
40,83 Johan Jackson -72 Gvle 30. 9
41,30 Daniel Johansson -71 Gvle 30. 9
41,64 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
47,56 Stefan Persson -71 Gvle 30. 9
400 meter
50,60 Lars Norberg -68 Gvle 23. 7
50,68 Peter Sjberg -65 Hudiksvall 16. 7
51,32 Jan Olsson -56 Gvle 6. 6
51,59 Daniel Sundman -67 Gteborg/S 6. 7
51,76 Guido Ripke -71 Timr 21. 5
51,96 Jim Ns -67 Gvle 23. 7
52,09 Anders Jansson "II" -70 .. , Missouri, USA 21. 5
55,80 Daniel Johansson -71 Hudiksvall 16. 7
55,85 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
56,35 Magnus Jonsson -74 Gvle 3. 6
59,47 Magnus Widjebck -68 Gvle 23. 7
67,53 Fred Stenberg -70 Gvle 30. 9
Inomhus
51,07 i Daniel Sundman -67 Gteborg/FH 4. 2
500 meter
1.11,4m Jim Ns -71 Tourcoing, FRA 24. 6
1.15,9m Johan Millquist -74 Tourcoing, FRA 24. 6
600 meter - inomhus
1.32,27 i Mathias Rosengren -73 Haparanda 22. 1
1.37,71 i Fredrik Burman -73 Haparanda 22. 1
800 meter (med samtliga resultat under 2.20,0m)
1.53,88 Lars Norberg -68 Stockholm/S 2. 8
1.57,20 Thomas Hedlund -69 Gvle 7. 6
1.57,30 Daniel Sundman -67 Gvle 22. 7
1.57,47 Fredrik Horn -67 Gvle 12. 8
1.58,17 Lars Hall -58 sthammar 27. 8
1.59,73 Jonny Karlsson -64 Gvle 21. 6
2.00,70 Jim Ns -67 Gvle 22. 7
2.01,74 Daniel Johansson -71 Gvle 9. 9
2.03,28 Gran berg -70 Gvle 22. 7
2.05,79 Guido Ripke -71 Gvle 4. 6
2.06,47 Jan Olsson -56 Gvle 30. 8
2.06,56 Fredrik Burman -73 Gvle 1. 10
2.06,83 Magnus Jonsson -74 Gvle 30. 8
2.08,27 Johan Hedlund -73 Stockholm/S 27. 9
2.11,19 Joakim Liske -69 Stockholm/S 8. 8
2.12,28 Johan Millquist -74 Gvle 16. 8
2.12,82 Niclas Persson -73 Gvle 7. 9
2.19,04 Magnus Sthlberg -75 Ljusdal 24. 9
2.19,24 Magnus Svensson -76 Ljusdal 24. 9
2.19,26 Mathias Rosengren -73 Visby 18. 6
2.19,38 Fredrik Sthlberg -73 Bollns 18. 6
2.22,25 Mats Runvald -73 Huddinge 28. 5
2.25,13 Fredrik Lax -69 Gvle 7. 6
2.25,31 Anders Bjrk -73 Gvle 1. 10
2.25,98 Rickard Nygrds -73 Gvle 1. 10
2.42,73 Daniel Sderberg -74 Gvle 7. 9
Inomhus
2.04,69 i Torbjrn Sjberg -72 Bosn 22. 1
1000 meter
2.38,03 Jonny Karlsson -64 Eskilstuna 2. 9
2.40,45 Daniel Johansson -71 Eskilstuna 2. 9
2.45,12 Johan Hedlund -73 Enskede 13. 9
2.51,15 Jim Ns -67 Eskilstuna 2. 9
3.03,33 Fredrik Burman -73 Trnby, DEN 2. 7
Inomhus
2.55,54 i Guido Ripke -71 Haparanda 22. 1
1500 meter
3.58,36 Lars Norberg -68 Stockholm/S 23. 9
4.07,90 Thomas Hedlund -69 Gvle 11. 8
4.09,86 Fredrik Horn -67 Gvle 6. 6
4.10,59 Jonny Karlsson -64 Gvle 6. 6
4.11,47 Daniel Johansson -71 Gvle 11. 8
4.18,82 Johan Hedlund -73 Sollentuna 17. 9
4.24,26 Jim Ns -67 Stockholm/K 17. 9
4.26,03 Joakim Liske -69 Stockholm/S 7. 8
4.30,47 Guido Ripke -71 Vrnamo 10. 9
4.50,80 Fredrik Lax -69 Gvle 6. 6
5.42,80 Fredrik Persson -72 Gvle 1. 10
5.58,86 Johan Jackson -72 Gvle 1. 10
Inomhus
4.29,38 i Magnus Jonsson -74 Solna 11. 2
3000 meter
9.26,1e Johan Hedlund -73 Bollns 11. 8
10.27,48 Fredrik Sthlberg -73 Gvle 14. 6
5000 meter
15.19,89 Lars Jansson -61 Gteborg/S 6. 7
16.12,15 Anders Olsson -60 Gvle 7. 6
16.29,37 Tord Brunswick -60 Gvle 19. 9
16.33,53 Stefan Wiklund -63 Gvle 7. 6
10000 meter
37.31,23 Kenneth Zettergren -49 Gvle 5. 9
Halvmaraton och Maraton ej redovisade i denna statistik
MS 60 meter hck (106 cm)
Inga resultat noterade under 1989 rs innessong av Gefle IF.s aktiva
P18 60 meter hck (100 cm)
8,51 Guido Ripke -71 Gteborg/FH 4. 2
P16 60 meter hck (91,4 cm)
8,32 i Fredrik Burman -73 Solna 12. 2
8,78 i Mathias Rosengren -73 Haparanda 22. 1
P16 100 meter hck (91,4 cm)
14,13 -0,5 Fredrik Burman -73 Trnby, DEN 1. 7
(Danska regler. KS-avstnd. 91 cm hckar
MS 110 meter hck (106 cm)
15,94 +1,0 Mikael Bckman -60 Gteborg/S 6. 7
16,08 +0,8 Guido Ripke -71 Ljusdal 15. 5
16,38 +1,8 Fredrik Burman -73 Rauma, FIN 7. 7
P18 110 meter hck (100 cm)
14,93 -1,0 Guido Ripke -71 Vsters 4. 8
16,19 -0,6 Johan Jackson -72 Vsters 22. 9
18,01 +0,7 Fredrik Persson -72 Gvle 1. 10
23,93 +0,7 Stefan Persson -71 Gvle 1. 10
P16 110 meter hck (91,4 cm)
14,81 +0,2 Fredrik Burman -73 Vsters 22. 9
16,00 OK Mathias Rosengren -73 Gvle 1. 6
17,98 -2,7 Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
18,04 -2,7 Niclas Persson -73 Gvle 30. 9
18,19 +0,8 Daniel Sderberg -74 Gvle 19. 9
19,15 -3,9 Anders Bjrk -73 Gvle 30. 9
19,30 OK Mikael Nygrds -73 Gvle 1. 6
20,69 -3,9 Johan Nilsson -74 Gvle 30. 9
Medvind
14,78 +2,3 Fredrik Burman -73 Gvle 23. 7
P18 300 meter hck (91,4 cm)
39,78 Guido Ripke -71 Gvle 23. 7
42,09 Carl H Sundell -72 Stockholm/K 17. 9
47,97 Thomas Persson -71 Gvle 1. 7
P16 300 meter hck (76,2 cm)
38,43 Fredrik Burman -73 Vsters 24. 9
43,55 Mathias Rosengren -73 Gvle 14. 6
400 meter hck (91,4 cm)
57,70 Guido Ripke -71 Hudiksvall 15. 7
1500 meter hinder (91,4 cm)
4.41,15 Johan Hedlund -73 Gvle 16. 8
5.02,66 Magnus Jonsson -74 Vsters 4. 8
2000 meter hinder (91,4 cm)
6.38,89 Johan Hedlund -73 Gvle 1. 7
6.54,40 Torbjrn Sjberg -72 Stockholm/K 9. 5
3000 meter hinder (91,4 cm)
9.52,10 Anders Olsson -60 Gteborg/S 6. 7
11.05,4m Mikael Andersson -72 Ume 27. 5
Hjdhopp (med samtliga resultat ver 1,50)
2,05 Stefan Fougman -56 Gvle 3. 6
1,97 Fredrik Persson -72 Tourcoing, FRA 24. 6
1,93 Fredrik Burman -73 Gvle 22. 7
1,90 Mathias Rosengren -73 Vsters 2. 9
1,88 Rickard Nygrds -73 Gvle 7. 9
1,85 Guido Ripke -71 Gvle 3. 6
1,80 Johan Jackson -72 Stockholm/K 17. 9
1,80 Niclas Persson -73 Gvle 1. 10
1,75 Max Wikman -75 Gvle 9. 9
1,73 Fred Stenberg -70 Gvle 30. 9
1,65 Mikael Nygrds -73 Gvle 4. 6
1,65 Johan Nilsson -74 Gvle 16. 8
1,64 Anders Bjrk -73 Gvle 1. 10
1,58 Roland Kiskeri -75 Gvle 9. 9
1,50 Tobias Bjrklund -77 Sandviken 31. 8
1,49 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
1,49 Jim Ns -67 Gvle 30. 9
1,45 Daniel Sderberg -74 Gvle 9. 9
1,43 Stefan Persson -71 Gvle 30. 9
1,37 Daniel Johansson -71 Gvle 30. 9
Inomhus
1,70 i Mikael Nygrds -73 Falun 4. 12
Stavhopp
3,96 Toni Lindkvist -57 Stockholm/K 12. 9
3,92 Guido Ripke -71 Gvle 1. 10
3,91 Rickard Nygrds -73 Gvle 22. 8
3,80 Niclas Persson -73 Gvle 22. 8
3,75 Anders Bjrk -73 Bollns 12. 8
3,50 Mikael Nygrds -73 Gvle 6. 6
3,30 Fredrik Burman -73 Gvle 30. 9
3,02 Stefan Persson -71 Gvle 19. 9
3,00 Mathias Rosengren -73 Gvle 22. 8
2,52 Fredrik Persson -72 Gvle 19. 9
2,52 Johan Jackson -72 Gvle 1. 10
2,50 Fred Stenberg -70 Gvle 1. 10
2,20 Carl Johan Wahlberg -76 Jrvs 3. 9
2,20 Jonny Karlsson -64 Gvle 1. 10
2,15 Magnus Bjrk -77 Jrvs 3. 9
2,00 Magnus Sthlberg -75 Bollns 17. 6
2,00 Johan Nilsson -74 Gvle 30. 9
1,90 Daniel Sderberg -74 Gvle 30. 9
Inomhus
3,55 i Mikael Nygrds -73 Solna 11. 2
3,20 i Mathias Rosengren -73 Haparanda 21. 1
Lngdhopp (Plankmtning) (med samtliga resultat ver 5,00)
7,61 +0,6 Claes Rahm -64 Bors 29. 7
6,95 -0,4 Fredrik Burman -73 Vsters 22. 9
6,75 +1,7 Mathias Rosengren -73 Helsingborg 8. 7
6,52 OK Guido Ripke -71 Gvle 6. 6
6,48 +0,6 Johan Jackson -72 Vsters 23. 9
6,16 0,0 Anders Bjrk -73 Gvle 12. 9
6,12 +1,6 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
6,04 +1,2 Thomas Persson -71 Gvle 3. 6
6,00 +0,1 Fred Stenberg -70 Gvle 21. 8
5,81 0,0 Rickard Nygrds -73 Gvle 12. 9
5,72 +1,4 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
5,48 +1,8 Niclas Persson -73 Gvle 1. 10
5,37 +1,6 Daniel Sderberg -74 Sollentuna 17. 9
5,30 OK Jonny Karlsson -64 rebro 10. 6
5,25 +0,7 Daniel Johansson -71 Gvle 30. 9
5,14 OK Mikael Nygrds -73 Gvle 11. 5
5,13 +1,5 Johan Millquist -74 Gvle 10. 9
4,62 +1,4 Stefan Persson -71 Gvle 30. 9
Medvind
6,58 +4,0 Johan Jackson -72 Gvle 30. 9
6,24 w Thomas Persson -71 Gvle 4. 6
5,65 +3,6 Daniel Sderberg -74 Gvle 10. 9
5,52 +3,0 Niclas Persson -73 Gvle 30. 9
5,34 +2,5 Daniel Johansson -71 Gvle 30. 9
Inomhus
5.82 i Johan Hiller -70 Falun 4. 12
5,52 i Niclas Persson -73 Gvle 29. 1
5,34 i Mikael Nygrds -73 Falun 4. 12
Trestegshopp (Plankmtning)
16,55 +1,6 Claes Rahm -64 Gvle 21. 6
13,76 OK Guido Ripke -71 Tourcoing, FRA 24. 6
11,79 OK Anders Bjrk -73 Hofors 25. 5
11,36 0,0 Fredrik Persson -72 Gvle 19. 9
10,88 +1,8 Rickard Nygrds -73 Gvle 4. 6
10,82 OK Mikael Nygrds -73 Hofors 25. 5
10,50 +0,6 Mathias Rosengren -73 Gvle 4. 6
10,18 OK Joakim Liske -69 Tourcoing, FRA 24. 6
Medvind
13,95 +2,5 Guido Ripke -71 Gvle 12. 8
12,94 +3,6 Thomas Persson -71 Gvle 14. 6
12,28 +4,6 Fredrik Persson -72 Gvle 14. 6
11,48 +3,8 Rickard Nygrds -73 Gvle 4. 6
10,89 +3,4 Mikael Nygrds -73 Gvle 4. 6
Inomhus
11,93 i Anders Bjrk -73 Forsa 8. 1
Kulsttning - MS (7,26 kg)
14,91 Anders Larsson -66 Ume 27. 5
12,70 Per-Gunnar Berglund -57 Tourcoing, FRA 25. 6
11,88 Peter Martinsson -57 Gvle 7. 6
11,77 Peter Borglund -64 Gvle 8. 10
11,44 Fred Stenberg -70 Gvle 30. 9
10,96 Tomas Jansson -62 Gvle 8. 10
10,42 Fredrik Burman -73 Gvle 8. 10
09,83 Claes Rahm -64 Gvle 8. 10
09,55 Stefan Persson -71 Gvle 3. 6
08,92 Guido Ripke -71 Gvle 8. 10
08,91 Joakim Liske -69 Tourcoing, FRA 25. 6
08,48 Erik Proos -54 Gvle 8. 10
08,47 Sven Sder -45 Gvle 8. 10
08,33 Fredrik Persson -72 Gvle 8. 10
07,38 Mats kerlind -58 Gvle 8. 10
06,74 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
Kulsttning - P18 (6,25 kg)
10,68 Stefan Persson -71 Gvle 4. 6
10,66 Guido Ripke -71 Gvle 30. 9
10,25 Thomas Persson -71 Gvle 4. 6
10,09 Johan Jackson -72 Gvle 30. 9
08,66 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
07,93 Daniel Johansson -71 Gvle 30. 9
07,55 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
Kulsttning - P16 (5,5 kg)
12,68 Fredrik Burman -73 Visby 18. 6
11,96 Niclas Persson -73 Gvle 16. 8
10,97 Hans Johansson -73 Gvle 4. 6
10,46 Rickard Nygrds -73 Gvle 1. 10
10,05 Mathias Rosengren -73 Gvle 17. 8
09,87 Anders Bjrk -73 Gvle 1. 10
06,45 Daniel Sderberg -74 Gvle 1. 10
Inomhus
10,85 i Mathias Rosengren -73 Ljusdal 7. 1
Diskuskastning - MS (2 kg)
49,34 Anders Larsson -66 Brenham, Tx., USA 26. 2
42,08 Per-Gunnar Berglund -57 Gvle 2. 7
38,74 Stefan Persson -71 Gvle 3. 6
36,78 Peter Borglund -64 Bar, YUG 25. 3
34,72 Peter Martinsson -57 Gvle 3. 6
34,24 Claes Rahm -64 Gvle 8. 10
32,22 Pentti Kuusisto -50 Gvle 2. 9
32,02 Tomas Jansson -62 Gvle 2. 9
28,96 Fred Stenberg -70 Gvle 1. 10
28,42 Jan Smiding -32 Gvle 6. 6
28,30 Fredrik Burman -73 Gvle 8. 10
24,14 Erik Proos -54 Gvle 8. 10
23,52 Guido Ripke -71 Gvle 8. 10
21,10 Joakim Liske -69 Tourcoing, FRA 25. 6
21,10 Mats kerlind -58 Gvle 8. 10
20,80 Fredrik Persson -72 Gvle 8. 10
20,66 Sven Sder -45 Gvle 8. 10
14,98 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
Diskuskastning - P18 (1,75 kg)
41,44 Stefan Persson -71 Gvle 2. 7
30,48 Fredrik Burman -73 Gvle 30. 8
28,10 Guido Ripke -71 Gvle 8. 8
27,78 Fredrik Persson -72 Gvle 21. 8
26,42 Thomas Persson -71 Gvle 21. 8
22,54 Johan Jackson -72 Gvle 1. 10
Diskuskastning - P16 (1,5 kg)
38,28 Niclas Persson -73 Gvle 2. 7
37,92 Fredrik Burman -73 Gvle 7. 9
32,96 Anders Bjrk -73 Hofors 25. 5
32,46 Rickard Nygrds -73 Gvle 7. 9
30,86 Johan Nilsson -74 Gvle 30. 9
28,26 Mathias Rosengren -73 Visby 17. 6
25,54 Mikael Nygrds -73 Gvle 30. 9
17,56 Daniel Sderberg -74 Gvle 7. 9
Slggkastning - MS (7,26 kg)
62,40 Mikael Johansson -63 Bors 30. 7
32,92 Anders Larsson -66 Gvle 7. 6
32,74 Niclas Persson -73 Gvle 7. 6
31,68 Stefan Persson -71 Gvle 7. 6
30,58 Tommy Jonsson -58 Karlskrona 24. 7
29,70 Per-Gunnar Berglund -57 Gvle 8. 10
26,38 Peter Borglund -64 Gvle 8. 10
25,26 Erik Proos -54 Gvle 30. 8
24,18 Fredrik Burman -73 Gvle 8. 10
24,12 Guido Ripke -71 Gvle 8. 10
23,42 Tomas Jansson -62 Gvle 8. 10
22,88 Mats kerlind -58 Gvle 8. 10
21,94 Claes Rahm -64 Gvle 8. 10
17,24 Sven Sder -45 Gvle 8. 10
16,64 Fredrik Persson -72 Gvle 8. 10
Slggkastning - P18 (6,25 kg)
38,40 Stefan Persson -71 Vsters 4. 8
36,74 Niclas Persson -73 Ljusdal 15. 5
27,82 Guido Ripke -71 Gvle 13. 6
19,40 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 8
Slggkastning - P16 (5,5 kg)
47,36 Niclas Persson -73 Bollns 11. 8
26,16 Rickard Nygrds -73 Gvle 22. 8
25,28 Fredrik Burman -73 Gvle 30. 8
23,98 Mathias Rosengren -73 Gvle 30. 8
23,30 Anders Bjrk -73 Hofors 1. 6
11,00 Daniel Sderberg -74 Gvle 22. 8
Viktkastning - MS (15,0 kg)
16,98 Mikael Johansson -63 Jrvs 24. 6
Spjutkastning - MS (800 g)
84,76 Peter Borglund -64 Stockholm/S 19. 8
71,50 Olavi Kolehmainen -57 Gvle 21. 6
64,78 Tomas Jansson -62 Gvle 3. 6
55,28 Jan Smiding -32 Karlstad 11. 6
52,16 Fredrik Burman -73 Gvle 8. 10
48,50 Fred Stenberg -70 Gvle 1. 10
46,06 Anders Bjrk -73 Gvle 21. 8
44,22 Claes Rahm -64 Gvle 8. 10
43,14 Guido Ripke -71 Gvle 1. 10
40,38 Thomas Persson -71 Stockholm/K 17. 9
39,66 Per-Gunnar Berglund -57 Gvle 8. 10
38,04 Johan Jackson -72 Gvle 1. 10
37,86 Fredrik Persson -72 Gvle 8. 10
36,36 Stefan Persson -71 Gvle 1. 6
33,38 Carl H Sundell -72 Gvle 21. 8
27,22 Mats kerlind -58 Gvle 8. 10
26,68 Erik Proos -54 Gvle 8. 10
20,86 Sven Sder -45 Gvle 8. 10
16,56 Jonny Karlsson -64 Gvle 1. 10
Spjutkastning - P16 (600 g)
62,66 Fredrik Burman -73 Gvle 16. 8
53,78 Anders Bjrk -73 Gvle 30. 9
49,64 Niclas Persson -73 Gvle 30. 8
40,32 Magnus Jonsson -74 Tourcoing, FRA 24. 6
38,90 Johan Nilsson -74 Gvle 30. 9
38,26 Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
34,90 Mathias Rosengren -73 Visby 17. 6
32,78 Mikael Nygrds -73 Gvle 11. 5
30,02 Johan Millqvist -73 Gvle 12. 9
28,12 Daniel Sderberg -74 Gvle 30. 9
Sjukamp - P18 (Inomhus)
4.365e Guido Ripke -71 Haparanda 22. 1
(7,64 - 3,50 - 6,05 - 8,58 - 1,74 - 10,05 - 2.55,54)
(60 m-Stav - Lngd - 60 m H - Hjd - Kula - 1000)
Sjukamp - P16 (Inomhus)
4.885e Fredrik Burman -73 Haparanda 22. 1
(7,54 - 3,10 - 6,87 - 8,62 - 1,89 - 1,07 - 1.37,71)
4.752e Mathias Rosengren -73 Haparanda 22. 1
(7,30 - 3,20 - 6,43 - 8,78 - 1,77 - 10,14 - 1.32,27)
(60 m-Stav - Lngd - 60 m H - Hjd - Kula - 600)
Dansk Niokamp - P16
6.434e Fredrik Burman -73 Trnby, DEN 22. 1
(14,13 - 34,58 - 3,00 - 55,44 - 11,83 - 1,90 - 11,85 - 6,77 - 3.03,33)
(100h - Diskus - stav - spjut - 100 m - hjd - kula - lngd - 1000 m)
Niokamp - P16
7.537e Fredrik Burman -73 Gvle 1. 10
(15,17 - 36,44 - 3,30 - 61,72 - 11,73 - 1,88 - 12,67 - 6,86 - 2.06,56)
6.049b Mathias Rosengren -73 Visby 18. 6
(16,19 - 28,26 - 2,50 - 34,90 - 11,1m - 1,83 - 10,04 - 6,39 - 2.19,26)
5.858e Niclas Persson -73 Gvle 1. 10
(18,04 - 34,34 - 3,70 - 42,32 - 13,13 - 1,79 - 11,77 - 5,52 - 2.19,79)
5.791e Rickard Nygrds -73 Gvle 1. 10
(17,98 - 29,64 - 3,80 - 38,26 - 12,64 - 1,88 - 10,46 - 5,80 - 2.25,98)
5.673e Anders Bjrk -73 Gvle 1. 10
(19,15 - 27,92 - 3,60 - 53,78 - 12,23 - 1,64 - 09,87 - 5,97 - 2.25,31)
Tiokamp - MS
3.558e Fred Stenberg -70 Gvle 1. 10
(13,06 - 5,66 - 11,44 - 1,73 - 67,53 - brt - 28,96 - 2,50 - 48,50 - brt)
3.131e Jonny Karlsson -64 Gvle 1. 10
(13,90 - 4,94 - 06,74 - 1,49 - 55,85 - brt - 14,98 - 2,20 - 16,56 - 4.33,78)
Tiokamp - P18
6.150e Guido Ripke -71 Gvle 1. 10
(12,39 - 6,27 - 10,66 - 1,79 - 36,97 - 15,22 - 27,38 - 3,92 - 43,14 - 4.41,33)
4.776e Johan Jackson -72 Gvle 1. 10
(12,47 - 6,58 - 10,09 - 1,70 - 40,83 - 16,48 - 22,54 - 2,52 - 38,04 - 5.58,86)
4.552e Fredrik Persson -72 Gvle 1. 10
(12,96 - 6,12 - 08,66 - 1,85 - 41,64 - 18,01 - 24,54 - 2,52 - 37,12 - 5.52,80)
3.350e Stefan Persson -72 Gvle 1. 10
(13,70 - 4,62 - 09,97 - 1,43 - 47,56 - 23,93 - 35,14 - 2,92 - 36.36 - brt)
4 x 100 meter
43,81 Hkan Hjelm - Claes Rahm - Thomas Jnsson - Ola Karlsson
Gvle 5. 9 MS
44,2m Mathias Rosengren - Claes Rahm - Carl H Sundell - Thomas Jnsson
Ume 27. 5 MS
44,79 Thomas Persson - Johan Jackson - Guido Ripke - Carl H Sundell
Gvle 1. 7 P18
44,86 Thomas Persson - Johan Jackson - Guido Ripke - Carl H Sundell
Gvle 5. 9 P18
44,87 Mathias Rosengren - Carl H Sundell - Guido Ripke - Thomas Jnsson
Gteborg/S 6. 7 MS
44,90 Joakim Olsson - Mathias Rosengren - Anders Bjrk - Fredrik Burman
Vsters 2. 9 P16
45,86 Thomas Persson - Johan Jackson - Guido Ripke - Carl H Sundell
Gvle 13. 6 P18
45,87 Joakim Olsson - Mathias Rosengren - Anders Bjrk - Fredrik Burman
Gvle 16. 8 P16
45,96 Lars Nordin - Lars Norberg - Fredrik Persson - Jim Ns
Gvle 5. 9 M22
46,17 Anders Bjrk - Johan Jackson - Fredrik Persson - Fredrik Burman
Vsters 23. 9 P17
46,18 Johan Millquist - Mathias Rosengren - Anders Bjrk - Fredrik Burman
Gvle 5. 9 P16
48,01 Anders Bjrk - Mathias Rosengren - Niclas Persson - Jonas Lofors
Gvle 13. 6 P16
49,67 Daniel Johansson - Jim Ns - Stefan Persson - Fredrik Persson
Gvle 13. 6 P18
52,71 Magnus Jonsson - Magnus Sthlberg - Fredrik Sthlberg - Johan Hedlund
Gvle 13. 6 P16
47,15 "Gvle" = 1/2 GIF: Fredrik Burman - Magnus Hkansson (VAIF) - Thomas Persson -
Jan Lind (VAIF) Rauma, FIN 8. 7 MS
48,58 "Vasa" = 1/2 GIF: Guido Ripke - Daniel Hedstrm (VAIF) - Mikael Nygrds -
Gabriel Lundgren (VAIF) Rauma, FIN 8. 7 MS
6 x 100 meter
1.18,0m LAG OKNT
Tourcoing, FRA 24. 6 MS
Stafett 1000 meter
2.04,49 Carl H Sundell - Thomas Persson - Jim Ns - Guido Ripke
Stockholm/K 17. 9 P18
2.06,15 "Gvle" = 1/2 GIF: Thomas Persson - Magnus Hkansson (VAIF) - Fredrik Burman -
Jan Lind (VAIF) Rauma, FIN 7. 7 MS
4 x 400 meter
3.29,77 Jim Ns - Claes Rahm - Lars Nordin - Lars Norberg
Gvle 5. 9 MS
3.37,09 Jonny Karlsson - Daniel Johansson - Fredrik Burman - Guido Ripke
Gvle 5. 9 MS
3 x 800 m
6.07,76 Jim Ns - Daniel Johansson - Guido Ripke
Malm/S 11. 6 P18
6.36,06 Johan Hedlund - Magnus Jonsson - Mats Runvald
Malm/S 10. 6 P16
4 x 800 m
8.02,59 Gran berg - Fredrik Horn - Thomas Hedlund - Lars Norberg
Malm/S 11. 6 M22
8.11,58 Jonny Karlsson - Jan Olsson - Fredrik Horn - Lars Norberg
Gvle 1. 6 MS
8.49,01 Guido Ripke - Jim Ns- Mikael Andersson - Fredrik Lax
Gvle 1. 6 M20
9,09,16 Johan Hedlund - Magnus Jonsson - Mats Runvald - Fredrik Sthlberg
Gvle 1. 6 P16
4 x 1500 m
17.05,83 Daniel Johansson - Fredrik Horn - Lars Hall - Lars Norberg
Gvle 12. 9 MS
18.15,46 Thomas Hedlund - Jonny Karlsson - Jim Ns - Fredrik Lax
Gvle 12. 9 MS
60 meter - inomhus (med samtliga resultat under 9,00)
8,30 sa Hallstrm -72 Haparanda 22. 1
8,32 Maria Svahn -73 Falun 14. 1
8,36 Maria Jmthagen -71 Falun 4. 12
8,36 Johanna Sellman -74 Haparanda 22. 1
8,54 Lina Lindenmo -76 Falun 21. 3
8,55 Katarina Schele -73 Falun 4. 12
8,72 Anna Israelsson -75 Falun 21. 3
8,93 Wandee Erlandsson -74 Falun 21. 3
8,96 Johanna Schele -71 Falun 4. 12
80 meter - manuell tid
10,5m OK Maria Svahn -73 Tourcoing, FRA 24. 6
100 meter (med samtliga resultat under 15,00)
12,34 -0,8 Ewa Johansson -64 Hommelsvik, NOR 8. 7
12,52 +1,0 Katarina Trnros -63 Gvle 21. 7
12,88 +1,8 Maria Svahn -73 Vsters 2. 9
13,15 +1,3 sa Hallstrm -72 Gvle 21. 8
13,16 +0,4 Johanna Sellman -74 Stockholm/S 17. 9
13,28 +0,9 Maria Jmthagen -71 Gvle 30. 8
13,59 +1,3 Johanna Ekman -74 Gvle 21. 8
13,68 -1,2 Jenni Eriksson -75 Gvle 9. 9
13,79 -2,3 Kristina Ekstrm -71 Gvle 3. 6
13,95 +1,4 Ulrica Jonsson -71 Gvle 1. 7
14,14 -0,6 Katarina Schele -73 Gvle 12. 9
14,21 -2,1 Lina Lindenmo -76 Gvle 9. 9
14,27 -1,2 Anna Israelsson -75 Gvle 9. 9
14,45 OK Wandee Erlandsson -74 Gvle 11. 5
14,53 -1,2 Cecilia Bostrm -75 Gvle 9. 9
14,54 -3,9 Carola Forsling -76 Gvle 9. 9
14,64 -1,2 Johanna Svrd -76 Gvle 9. 9
14,65 OK Camilla Johansson -74 Gvle 11. 5
14,72 -2,3 Katarina Ekstrm -75 Gvle 3. 6
14,86 -3,9 Hanna Haraldsson -76 Gvle 9. 9
14,87 -3,9 Mari Rnn -76 Gvle 9. 9
14,99 -1,2 Sylvia Larsson -75 Gvle 9. 9
15,86 0,0 Veronica Sder -74 Gvle 12. 9
Manuell tid
12,5m +1,5 Katarina Trnros -63 Ljusdal 23. 6
150 meter - manuell tid
20,8m OK Johanna Sellman -74 Tourcoing, FRA 24. 6
200 meter
24,23 +0,6 Ewa Johansson -64 Bors 31. 7
26,26 +1,6 Maria Svahn -73 Gvle 13. 9
26,44 OK sa Hallstrm -72 Sollentuna 17. 6
26,84 +1,6 Johanna Sellman -74 Gvle 13. 9
27,03 mot Katarina Trnros -63 Gvle 7. 6
27,44 +1,6 Johanna Ekman -74 Gvle 13. 9
28,24 -1,5 Kristina Ekstrm -71 Ljusdal 15. 5
28,59 0,0 Katarina Schele -73 Visby 17. 6
28,61 -1,1 Helene Jansson -69 Enkping 13. 5
28,73 -1,2 Maria Jmthagen -71 Gvle 30. 9
30,40 -3,2 Wandee Erlandsson -74 Gvle 4. 6
31,40 -0,8 Camilla Johansson -74 Ljusdal 15. 5
31,92 -1,8 Veronica Sder -74 Gvle 30. 9
32,79 -1,2 Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
Inomhus
31,11 i Johanna Svrd -76 Falun 4. 12
32,83 i Sylvia Larsson -75 Falun 4. 12
400 meter
53,21 Ewa Johansson -64 Stockholm/S 2. 8
58,41 Karin Hernvall -70 Gvle 21. 7
59,06 Maria Svahn -73 Vsters 22. 9
60,74 Johanna Ekman -74 Vsters 6. 8
61,12 Kristina Ekstrm -71 Gvle 6. 6
65,51 Katarina Ekstrm -75 Gvle 3. 6
500 meter
1.22,4m OK Johanna Ekman -74 Tourcoing, FRA 24. 6
600 meter - inomhus
1.50,46 i sa Hallstrm -72 Haparanda 22. 1
2.00,97 i Johanna Sellman -74 Haparanda 22. 1
800 meter (med samtliga resultat under 2.45,00)
2.06,65 Ewa Johansson -64 sthammar 27. 8
2.25,33 Johanna Ekman -74 Gvle 16. 8
2.27,70 Katarina Ekstrm -75 Gvle 23. 7
2.29,16 Susanne Petersson -73 Gvle 2. 7
2.29,72 Jenni Eriksson -75 Gvle 23. 7
2.32,82 Kristina Ekstrm -71 Timr 20. 5
2.35,80 Johanna Svrd -76 Kvarnsveden 10. 6
2.36,12 sa Hallstrm -72 Sollentuna 18. 6
2.38,36 Mari Rnn -76 Kvarnsveden 10. 6
2.38,6m Katarina Schele -73 Visby 18. 6
2.39,5m Sylvia Larsson -75 Sandviken 31. 8
2.43,8m Linda Wahlstrm -77 Hofors 25. 5
2.51,93 Maria Jmthagen -71 Gvle 1. 10
2.54,74 Camilla Johansson -74 Ljusdal 15. 5
2.57,97 Katarina Sterner -72 Gvle 1. 10
3.02,19 Veronica Sder -74 Gvle 1. 10
3.05,77 Johanna Sellman -74 Gvle 1. 10
Inomhus
2.49,7m i Camilla Johansson -74 Falun 21. 3
1000 meter
3.50,9m Camilla Johansson -74 Tourcoing, FRA 24. 6
1500 meter
5.08,60 Johanna Ekman -74 Rauma, FIN 8. 7
5.17,0m Kristina Ekstrm -71 Ume 27. 5
5.49,40 Katarina Sterner -72 Gvle 1. 7
3000 meter
10.51,26 Susanne Petersson -73 Gvle 1. 7
11.04,25 Elisabeth Thirsson -64 Gvle 7. 6
13.39,82 Katarina Sterner -72 Gvle 7. 6
KS 60 meter hck (84 cm)
9,19 Maria Jmthagen -71 Gteborg/FH 5. 2
9,44 sa Hallstrm -72 Haparanda 21. 1
F16 60 meter hck (76 cm - 8,50 m)
9,41 i Johanna Sellman -74 Haparanda 21. 1
9,49 i Maria Svahn -73 Falun 14. 1
80 meter hck - manuell tid
12,5m OK Maria Jmthagen -71 Tourcoing, FRA 24. 6
KS 100 meter hck (84 cm)
15,05 +1,1 Helene Jansson -69 Gvle 12. 8
15,07 +1,7 Maria Jmthagen -71 Gvle 12. 8
15,63 -1,1 sa Hallstrm -72 Sollentuna 17. 6
22,61 -2,4 Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
Medvind
15,55 +2,4 sa Hallstrm -72 Ljusdal 15. 5
Manuell tid
15,4m +1,1 sa Hallstrm -72 Ljusdal 15. 5
F16 100 meter hck (76 cm - 8,50 m)
15,25 +1,6 Johanna Sellman -74 Vsters 24. 9
16,11 +0,5 Katarina Schele -73 Visby 17. 6
17,73 -1,1 Johanna Ekman -74 Gvle 30. 9
19,77 0,0 Wandee Erlandsson -74 Gvle 22. 8
20,17 -1,1 Veronica Sder -74 Gvle 30. 9
Medvind
15,13 +3,7 Johanna Sellman -74 Vsters 24. 9
15,99 +3,2 Katarina Schele -73 Huddinge 28. 5
F16 250 meter hck
37,0m Maria Svahn -73 Tourcoing, FRA 24. 6
F16 300 meter hck
43,71 Maria Svahn -73 Vsters 5. 8
46,52 Johanna Ekman -74 Vsters 5. 8
KS 400 meter hck
61,72 Karin Hernvall -70 Gvle 23. 7
67,30 Maria Svahn -73 Gvle 7. 6
Manuell tid
60,6m Ewa Johansson -64 Ume 27. 5
Hjdhopp (med samtliga resultat ver 1,30)
1,66 Katarina Schele -73 Visby 17. 6
1,66 Maria Jmthagen -71 Gvle 30. 9
1,65 sa Hallstrm -72 Sollentuna 17. 6
1,64 Johanna Schele -71 Tourcoing, FRA 24. 6
1,60 Jenni Eriksson -75 Gvle 12. 9
1,56 Katarina Ekstrm -71 Gvle 10. 9
1,56 Helene Jansson -69 Gvle 16. 8
1,50 Johanna Sellman -74 Gvle 10. 9
1,45 Cecilia Bostrm -75 Gvle 10. 9
1,42 Johanna Svrd -76 Gvle 10. 9
1,40 Wandee Erlandsson -74 Gvle 4. 6
1,40 Katarina Trnros -63 Gvle 30. 8
1,40 Susanne Persson -76 Gvle 7. 9
1,36 Mari Rnn -76 Gvle 10. 9
1,36 Linda Wahlstrm -77 Gvle 12. 9
1,35 Camilla Johansson -74 Gvle 22. 8
1,35 Linda Andersson -76 Gvle 7. 9
1,33 Lina Lindenmo -76 Gvle 10. 9
1,33 Anna Jansson -78 Gvle 16. 9
1,31 Sylvia Larsson -75 Gvle 16. 9
1,30 Jenny Liske -78 Jrvs 3. 9
1,30 Veronica Sder -74 Gvle 10. 9
1,30 Anna Israelsson -75 Gvle 10. 9
1,30 Desire Kiskeri -76 Gvle 10. 9
1,15 Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
1,15 Johanna Ekman -74 Gvle 30. 9
Inomhus
1,70 i Maria Jmthagen -71 Falun 4. 12
1,67 i sa Hallstrm -72 Gteborg/FH 4. 2
Lngdhopp
5,76 +0,3 Katarina Trnros -63 Ume 27. 5
5,55 +1,3 Helene Jansson -69 Sollentuna 17. 6
5,54 -0,2 Johanna Sellman -74 Vsters 23. 9
5,30 +0,3 sa Hallstrm -72 Sollentuna 18. 6
5,25 OK Maria Svahn -73 Tourcoing, FRA 24. 6
5,23 +0,2 Maria Jmthagen -71 Vsters 6. 8
4,90 OK Camilla Johansson -74 Tourcoing, FRA 24. 6
4,81 +1,7 Katarina Schele -73 Gvle 1. 10
4,52 OK Wandee Erlandsson -74 Hofors 25. 5
4,31 +1,6 Johanna Ekman -74 Gvle 1. 10
4,16 +1,0 Veronica Sder -74 Gvle 1. 10
4,02 +1,3 Katarina Sterner -72 Gvle 1. 10
3,89 +1,5 Anna Israelsson -75 Gvle 19. 9
Medvind
5,02 +2,5 Katarina Schele -73 Gvle 1. 10
4,60 +2,6 Wandee Erlandsson -74 Hofors 25. 5
4,42 +3,0 Johanna Ekman -74 Gvle 1. 10
4,22 +2,2 Katarina Sterner -72 Gvle 1. 10
Trestegshopp (Plankmtning)
10,84 +0,5 Helene Jansson -69 Gvle 19. 9
10,89 0,0 Johanna Sellman -74 Gvle 13. 9
10,53 0,0 sa Hallstrm -72 Gvle 13. 9
10,12 0,0 Maria Svahn -73 Gvle 13. 9
11,23 +0,5 Maria Jmthagen -71 Gvle 19. 9
10,30 +0,4 Katarina Schele -73 Gvle 19. 9
Kulsttning - KS (4,0 kg)
13,04 Madelene Jansson -70 Hommelsvik, NOR 9. 7
11,87 Annika Larsson -70 Gvle 8. 10
11,62 sa Hallstrm -72 Sollentuna 17. 6
10,01 Veronica Sder -74 Rauma, FIN 7. 7
07,97 Maria Jmthagen -71 Gvle 30. 9
07,23 Lotti Burman -69 Gvle 8. 10
06,25 Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
06,06 Marianne Sder -45 Gvle 8. 10
Inomhus
13,38 i Madelene Jansson -70 Gteborg/FH 4. 2
Kulsttning - F16 (3,0 kg)
12,52 Veronica Sder -74 Vsters 22. 9
12,09 Jessika berg -73 Vsters 2. 9
10,73 Katarina Schele -73 Gvle 30. 9
09,42 Johanna Sellman -74 Gvle 10. 9
07,85 Wandee Erlandsson -74 Gvle 17. 8
06,77 Camilla Johansson -74 Gvle 10. 9
06,64 Johanna Ekman -74 Gvle 30. 9
Inomhus
13,34 i Jessika berg -73 Solna 12. 2
10,76 i Katarina Schele -73 Falun 4. 12
10,35 i Maria Svahn -73 Gvle 29. 1
08,17 i Wandee Erlandsson -74 Gvle 29. 1
Diskuskastning - KS-F15 (1,0 kg)
48,94 Annika Larsson -70 Ikaalinen, FIN 6. 8
46,42 Birgitta Troive -64 Gvle 21. 6
35,44 Madelene Jansson -70 Gvle 3. 6
34,08 Veronica Sder -74 Vsters 2. 9
25,52 Katarina Trnros -63 Gvle 8. 8
21,56 Katarina Schele -73 Gvle 12. 9
20,76 Wandee Erlandsson -74 Ljusdal 15. 5
17,16 Johanna Sellman -74 Gvle 12. 9
16,94 Lotti Burman -69 Gvle 8. 10
14,86 Camilla Johansson -74 Gvle 11. 5
14,40 Johanna Ekman -74 Gvle 12. 9
13,86 Marianne Sder -45 Gvle 8. 10
Slggkastning - KS (4,0 kg)
21,52 Annika Larsson -70 Gvle 8. 10
18,84 Lotti Burman -69 Gvle 8. 10
17,84 Veronica Sder -74 Gvle 8. 10
16,22 Marianne Sder -45 Gvle 8. 10
Spjutkastning - KS-F15 (600 g)
54,56 Anna-Lena Pihl -64 Miskolc, HUN 17. 6
51,08 Madelene Jansson -70 Gvle 21. 6
35,10 Jessika berg -73 Gvle 7. 6
30,74 Katarina Schele -73 Gvle 1. 10
30,48 sa Hallstrm -72 Gvle 1. 10
28,04 Veronica Sder -74 Gvle 1. 10
24,86 Lotti Burman -69 Gvle 8. 10
23,74 Maria Jmthagen -71 Gvle 21. 8
22,44 Annika Larsson -70 Gvle 8. 10
19,88 Katarina Sterner -72 Gvle 1. 10
19,78 Johanna Ekman -74 Gvle 1. 10
17,30 Wandee Erlandsson -74 Hofors 25. 5
17,24 Johanna Sellman -74 Gvle 1. 10
14,32 Johanna Schele -71 Stockholm/K 17. 9
11,96 Marianne Sder -45 Gvle 8. 10
Sexkamp - KS-F18 (Inomhus)
4.220e sa Hallstrm -72 Haparanda 22. 1
(9,44 - 1,66 - 10,40 - 8,30 - 5,22 - 1.50,46
(60 m H - Hjd - Kula - 60 m - Lngd - 600 m)
Sexkamp - F16 (Inomhus)
3.748e Johanna Sellman -74 Haparanda 22. 1
(9,41 - 08,52 - 5,34 - 8,36 - 1,48 - 2.00,97)
(60 m H - Kula - Lngd - 60 m - Hjd - 600 m)
Sjukamp - KS-F18
4.628e sa Hallstrm -72 Sollentuna 18. 6
(15,63 - 1,65 - 11,62 - 26,44 - 5,30 - 28,20 - 2.36,12)
3.827e Maria Jmthagen -71 Gvle 1. 10
(16,08 - 1,66 - 07,97 - 28,73 - 5,09 - 21,58 - 2.51,93)
1.963e Katarina Sterner -72 Gvle 1. 10
(22,61 - 1,15 - 06,25 - 32,79 - 4,22 - 19,88 - 2.57,97)
Sjukamp - F16
4.736b Katarina Schele -73 Visby 18. 6
(16,11 - 1,66 - 10,63 - 28,59 - 4,99 - 25,36 - 2.38,6m)
3.853e Johanna Sellman -74 Gvle 1. 10
(16,21 - 1,39 - 08,28 - 27,43 - 1,48 - 17,24 - 3.05,77)
3.375e Johanna Ekman -74 Gvle 1. 10
(17,73 - 1,15 - 06,64 - 28,09 - 4,42 - 19,78 - 2.28,48)
3.214e Veronica Sder -74 Gvle 1. 10
(20,17 - 1,30 - 11,91 - 31,92 - 4,22 - 28,04 - 3.02,19)
4 x 100 meter
49,6m Katarina Trnros - Ewa Johansson - Helene Jansson - Maria Jmthagen
Ume 27. 5 KS
51,99 Katarina Ekstrm - Katarina Schele - Helene Jansson - Maria Jmthagen
Gvle 5. 9 K20
52,29 Johanna Sellman - Maria Svahn - Johanna Ekman - Katarina Schele
Gvle 16. 8 F16
52,38 Johanna Sellman - Maria Svahn - Johanna Ekman - Katarina Schele
Vsters 2. 9 F16
52,42 Johanna Sellman - Maria Svahn - Lina Lindenmo - Anna Israelsson
Gvle 5. 9 F16
52,71 Maria Svahn - Johanna Sellman - Johanna Ekman - Maria Jmthagen
Rauma, FIN 8. 7 F18
6 x 100 meter
1.23,5m LAG OKNT
Tourcoing, FRA 24. 6 KS
Stafett 1000 meter
2.24,54 Maria Jmthagen - Johanna Sellman - sa Hallstrm - Johanna Ekman
Stockholm/K 17. 9 F18
4 x 800 m
10.15,93 Kristina Ekstrm - Susanne Petersson - Maria Svahn - Johanna Ekman
Gvle 1. 6 F18
10.37,19 Jenni Eriksson - Katarina Ekstrm - Sylvia Larsson - Johanna Svrd
Gvle 1. 6 F14