GEFLE IF: RSBSTA UTOMHUS 2011
december 2011: Mats kerlind
Korrigerad och uppdaterad 2011-12-11
Teckenfrklaringar
I resultatspalten: "+" markerar mellantid i lngre lopp
"m" anger manuell tid
"i" markerar inomhusresultat
"w" markerar medvindsresultat (mer n +2,0 m/s)
I placeringsspalten: "qua" = fyrkamp
"pen" = femkamp
"hex" = sexkamp
"hep" = sjukamp
"oct" = ttakamp
"dec" = tiokamp
"com" = Castorama
"+" = mellantid eller bsta legala res i lngd/tresteg
Efter placeringsspalten: Visar tvlingsklass, samt omgng (f=frsk, s=semi, q=kval, h=heat)
Tidigare pers-spalten Visar resultat samt r (ex (1074-08) = 10,74 p 100 m r 2008)
(ex i yngre klass p 400 m (1297m-09) = 1.29,7m r 2009)
MN SENIORER - P15 (f 1997 och tidigare + vissa yngre)
Inklusive Veteraner
100 meter
11,40 +0,9 Filip Hjorth 18apr93 dec 19 Bernhausen, GER 4. 6 1135-10 P19
11,47 +1,0 Erik Martinsson 25sep96 2 15 Ystad 26. 8 + P15
11,99 +1,8 Henrik  Hyllengren 12mar90 5 C Gvle 22. 7 1173-10 M22
12,11 -1,3 Andreas  Efverstrm 24okt91 1 Sandviken 21. 6 1230-09 M22
12,57 +0,2 Jesper Norn 8jun95 4 h2 Hudiksvall 16. 7 1266-10 P17
13,10 +0,4 Andreas Ringstam 9feb95 1 17 Leksand 6. 8 1321-10 P17
Medvind
11,89 +2,4 w Henrik  Hyllengren 12mar90 1 Gvle 2. 6 1166w-10 M22
13,03 +4,5 w Andreas Ringstam 9feb95 1 17 Gvle 21. 5 1321-10 P17
200 meter (med alla resultat under 30,00)
22,92 +0,9 Oskar Borbos 13maj91 3 Sollentuna 22. 5 2246-09 M22
23,59 -2,4 Filip Hjorth 18apr93 1 h1 Uppsala 2. 7 ? P19
23,63 +1,8 Andreas  Efverstrm 24okt91 4 h1 Vsters 6. 8 2397-10 M22
23,99 -2,4 Erik Martinsson 25sep96 2 h1 Uppsala 2. 7 + F15
25,45 -0,7 Jesper Norn 8jun95 1 h3 Bollns 17. 7 2577-10 P17
26,88 +1,5 Hannes Gidlf 10jan96 1 15 Sandviken 14. 6 2995-10 P15
27,01 +1,5 Andreas Ringstam 9feb95 1 17 Sandviken 14. 6 ? P17
29,80 +1,5 Joachim Nyberg 24feb98 1 13 B stersund 4. 9 3211-10 P13
32,49 -0,7 Stefan  Larsson 1apr58 3 h3 Bollns 17. 7 3097-09 M50
Medvind
22,80 +3,2 w Oskar Borbos 13maj91 1 Gvle 21. 5 2246-09 M22
23,46 +3,2 w Andreas  Efverstrm 24okt91 2 Gvle 21. 5 2397-10 M22
24,36 +3,2 w Erik Gerdin 9aug92 3 Gvle 21. 5 2352w-09 P19
23,93 +2,8 w Henrik  Hyllengren 12mar90 3 Gvle 2. 6 2393w-10 M22
Inomhus
24,59 i Erik Gerdin 9aug92 1 C Bollns 9. 1 2447i-09 P19
24,96 i Henrik Hyllengren 12mar90 2 C Bollns 9. 1 2422i-10 M22
26,31 i Jimmy Sundberg 25apr96 2 15 h2 Vsters 23. 1 0 P15
27,43 i Filip Almgren 1sep84 4 h2 Vsters 23. 1 ?i MS
28,13 i Erik Vsterbo 20okt95 2 17 h1 Bollns 8. 1 0 P17
300 meter (med alla resultat under 47,00)
36,89 Erik Martinsson 25sep96 1 15 h1 Ystad 27. 8 + F15
400 meter (med alla resultat under 70,00)
49,81 Oskar Borbos 13maj91 3 Sollentuna 22. 5 4946-08 M22
51,66 Erik Martinsson 25sep96 1 17 h1 Huddinge 20. 8 0 F15
52,03 Andreas  Efverstrm 24okt91 2 h1 Vsters 7. 8 5201-10 M22
52,17 Filip Hjorth 18apr93 dec 19 Sipoo, FIN 18. 6 0 P19
59,98 Jimmy Sundberg 25apr96 5 Gjvik, NOR 7. 7 0 P15
61,23 Hannes Gidlf 10jan96 7 Gjvik, NOR 7. 7 0 P15
600 meter Inomhus (med alla resultat under 1.50,00)
1.42,18 i Jimmy Sundberg 25apr96 hep 15 Norrkping 13. 2 0i P15
800 meter (med alla resultat under 2.30,00)
1.48,96 Johan Walldn 24apr87 2 A Mlndal 3. 9 14859-09 MS
1.59,29 Markus  Liwing 29nov89 1 Huddinge 17. 8 15685-06 M22
2.05,01 Erik Martinsson 25sep96 3 15 Vsters 5. 8 + F15
2.09,24 Mathias  Erkkil 7jun89 6 Sollentuna 22. 5 20166-06 M22
3.00,45 Stefan  Larsson 1apr58 3 Bollns 17. 7 24870-04 M50
2.41,7m Filip Regnander 5aug92 1 Hofors 16. 8 22028-07 P19
1000 meter Inomhus (med alla resultat under 3.05,00)
2.22,16 i Johan  Walldn 24apr87 6 Stockholm/Gl 22, 2 22392u-09 MS
3.08,19 i Filip Hjorth 18apr93 hep 19 Norrkping 13. 2 30340u-10 P19
1500 meter (med alla resultat under 5.15,00)
3.46,91 Johan Walldn 24apr87 3 Helsinki, FIN 10. 9 34775-09 MS
4.35,94 Magnus Josefsson 25jan78 6 Sollentuns 22. 5 41887-08 MS
4.52,00 Filip Hjorth 18apr93 dec 19 Bernhausen, GER 5. 6 ? P19
Inomhus
3.45,26 i Johan  Walldn 24apr87 1 Norrkping 18. 2 34775-09 MS
5.54,12 i Andreas Ringstam 9feb95 3 17 rebro 27. 3 + P17
1 Mile (1609,6 m) (med alla resultat under 5.40,00)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
2000 meter
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
3000 meter
10.28,13 Adam Lundgren 17nov93 4 Gjvik, NOR 7. 7 0 P19
10.40,58 Oliver Langselius 95 10 17 Huddinge 20. 8 0
5000 meter
17.41,06 Martin Hedlund 22aug77 5 Sollentuns 22. 5 155317-01 MS
10000 meter
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Halvmaraton (21 097,5 m)
1.29.17 Dan Norin 27jul65 8 45 Gvle 8. 5 ?
1.52.51 Jim  Ns 29jan71 Gteborg 21. 5 0 M40
2.02.18 Thomas Persson 30jun71 24965 Gteborg 21. 5 20514-10 M40
2.11.26 Lars Hggstrm 19maj51 11 60 Gvle 8. 5 ?
Maraton (42 195 m)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
MS 1500 meter hinder (91,4 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
P15 1500 meter hinder (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
M22-P17 2000 meter hinder (91,4 cm)
6.19,47 Markus Liwing 29nov89 5 22 Vellinge 26. 8 55692-09 M22
MS 3000 meter hinder
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
P15 100 meter hck (84 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
MS 110 meter hck (106,7 cm)
Medvind
18,03 +5,7 w Andreas Romin 25maj91 6 Sollentuna 22. 5 (1930w-07) M22
P19 110 meter hck (100 cm)
15,24 -0,6 Filip Hjorth 18apr93 4 19 h3 Gteborg/U 1. 7 0 P19
P17 110 meter hck (91,4 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
P19 300 meter hck (91,4 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
P17 300 meter hck (84 cm)
50,79 Andreas  Ringstam 9feb95 5 17 h1 Huddinge 20. 8 0 P17
P15 300 meter hck (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
MS 400 meter hck
60,92 Andreas  Efverstrm 24okt91 6 Sollentuna 22. 5 0 M22
Hjdhopp (med alla resultat ver 1,50)
1,91 Filip Hjorth 18apr93 dec 19 Bernhausen, GER 5. 6 185-09 P19
1,85 Kevin Vaseghi 4aug92 1 Gjvik, NOR 7. 7 187-10 P19
1,81 Erik Martinsson 25sep96 2 15 Gvle 24. 7 + P15
1,73 Fredrik Dahlman 8jun95 9 17 Huddinge 20. 8 172-10 P17
1,68 Stefan Fougman 5jul56 1 55 Skellefte 5. 8 208-80 M55
1,60 Jimmy  Sundberg 25apr96 5 Gjvik, NOR 7. 7 145i-10 P15
1,50 Filip Regnander 5aug92 1 Gvle 23. 8 132-07 P19
1,45 Guido Ripke 8dec71 2 Bollns 17. 7 185-89 M40
1,45 Hannes Gidlf 10jan96 1 15 Gvle 23. 8 130-10 P15
1,40 Fred Stenberg 30jun70 3 Bollns 17. 7 179-87 M40
Inomhus
1,83 i Andreas Romin 25maj91 1 Gvle 29. 1 179i-09 M22
1,65 i Jimmy Sundberg 25apr96 3 15 Stra 6. 2 145i-10 P15
1,36 i Olle Hellstrm 97 6 14 Vsters 23. 1 0 P15
Stavhopp (med alla resultat ver 2,00)
4,55 Filip Hjorth 18apr93 2 Gvle 22. 7 435-09 P19
4,08 Patrik Melin 7jun71 3 Sollentuna 22. 5 473-99 M40
3,70 Hannes Gidlf 10jan96 1 15 Vxj 17. 9 307-10 P15
1,80 Andreas  Ringstam 9feb95 2 16 Huddinge 11. 6 ? P17
Inomhus
4,55 i Filip Hjorth 18apr93 hep 19 Norrkping 13. 2 460i-10 P19
2,93 i Jimmy Sundberg 25apr96 3 15 Vsters 23. 1 0 P15
1,85 i Olle Hellstrm 22nov97 1 14 Gvle 9. 2 0 P15
1,50 i Rickard Olsson 19okt97 2 14 Gvle 9. 2 0 P15
Lngdhopp (Plankmtning)
7,17 +0,5 Filip Hjorth 18apr93 1 19 Vellinge 27. 8 730-10 P19
6,55 +1,1 Erik Martinsson 25sep96 1 Gjvik, NOR 6. 7 0u P15
5,87 +1,2 Kevin Vaseghi 4aug92 + Gjvik, NOR 6. 7 0 P19
5,85 +1,9 Christian Bergmark 6apr83 1 Sandviken 22. 6 690-04 MS
4,90 OK Filip Regnander 5aug92 1 Hofors 16. 8 492-07 P19
4,64 0,0 Guido Ripke 8dec71 4 Bollns 17. 7 653-91 M40
4,28 +1,8 Jesper Norn 8jun95 6 Sollentuna 22. 5 516-10 P17
Medvind
7,21 +3,1 w Filip Hjorth 18apr93 1 19 Gvle 23. 7 730-10 P19
6,07 +2,2 w Kevin Vaseghi 4aug92 4 Gjvik, NOR 6. 7 0 P19
5,31 +4,7 w Filip Regnander 5aug92 1 Gvle 21. 5 492-07 P19
4,91 +4,5 w Andreas  Ringstam 9feb95 1 17 Gvle 21. 5 + P17
Inomhus
5,95 i Jimmy Sundberg 25apr96 5 15 Huddinge 20. 2 524i-10 P15
5,53 i Andreas Romin 25maj91 hep 22 Norrkping 12. 2 586i-08 M22
5,28 i Filip Almgren 1 sep 84 4 Bollns 8. 1 ?i MS
5,00 i Andreas Ringstam 9feb95 6 17 rebro 27. 3 + P17
4,78 i Erik Vsterbo 20okt95 11 Stra 11.2 1 0 P17
Trestegshopp (Plankmtning)
12,86 +0,5 Filip Hjorth 18apr93 + 18+ Vxj 16. 9 0? P19
12,41 +2,0 Jesper Norn 8jun95 3 17 Gvle 22. 7 1156-10 P17
12,26 +1,4 Martin Mohebbi 15mar92 6 Sollentuna 22. 5 1353-09 P19
12,13 +1,1 Niclas Rickardsson 7apr93 3 Gvle 22. 7 1333-09 P19
11,03 +1,5 Hannes Gidlf 10jan96 1 15 Sandviken 14. 6 0805-10 P15
10,52 +1,6 Andreas  Ringstam 9feb95 1 17 Sandviken 14. 6 + P17
09,23 +1,8 Fred Stenberg 30jun70 5 40 Skellefte 7. 8 ? M40
Medvind
13,39 +2,4 w Filip Hjorth 18apr93 4 18+ Vxj 16. 9 0? P19
Kulsttning - MS (7,26 kg)
17,45 Jimmy Nordin 19okt79 1 Gvle 22. 7 2073-02 MS
13,11 Fred Stenberg 30jun70 2 40 Skellefte 5. 8 1280-09 M40
12,69 Emil Widn 27feb95 1 Bollns 2. 7 0 P17
12,54 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 17. 9 1270-06 MS
11,10 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 17. 9 1125-09 M MS
10,17 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 24. 9 1189-98 M40
10,13 Guido Ripke 8dec71 6 Gvle 22. 7 1124-99 M40
08,91 Pentti Kuusisto 13apr50 com Gvle 25. 9 1154-79 M60
08,54 Daniel Johansson 80 com Gvle 2. 10 0 MS
07,79 Erik Martinsson 25sep96 5 Gjvik, NOR 7. 7 0 P15
07,70 Jesper Norn 8jun95 com Gvle 28. 9 0 P17
07,54 Jan  Linde 9aug85 com Gvle 17. 9 0757-10 MS
07,23 Jrgen  Lindgren 3sep68 com Gvle 2. 10 0 M40
06,62 Filip Regnander 5aug92 1 Gvle 21. 5 0 P19
06,38 Hannes Gidlf 10jan96 6 Gjvik, NOR 7. 7 0 P15
05,91 Ulrik Asp 29sep64 com Gvle 24. 9 0 M45
05,76 Filip Regnander 5aug92 com Gvle 17. 9 0 P19
11,28 Joakim Lundqvist 29mar81 1 Gvle 25. 4 1115-98 MS
09,37 Fredrik Lundgren 30okt94 com Gvle 23. 10 0 P17
06,85 Jakob Stenberg 6okt96 com Gvle 23. 10 0 P15
Inomhus
12,98 Fred Stenberg 30jun70 2 40 Bollns 13. 2 1324i-09 M40
12,18 Filip Hjorth 18apr93 3 Falun 4. 12 0i P19
11,40 Andreas Romin 25maj91 hep 22 Norrkping 12. 2 0i M22
Kulsttning - M50-55 +P19 (6,0 kg)
13,37 Niclas Rickardsson 7apr93 5 19 Gvle 24. 7 0 P19
13,01 Filip  Hjorth 18apr93 1 19 Stra 7. 5 0 P19
09,46 Per-Gunnar Berglund 12sep57 1 50 Gvle 2. 6 ? M50
Kulsttning - P17 + M60 (5,0 kg)
16,17 Emil Widn 27feb95 1 17 Bollns 2. 7 0 P17
10,93 Pentti Kuusisto 13apr50 com 60 Gvle 24. 9 1054-10 M60
10,92 Andreas  Ringstam 9feb95 2 17 Jrvs 24. 9 + P17
09,53 Fredrik Lundgren 30okt94 com 17 Gvle 17. 9 0 P17
Kulsttning - P15 (4,0 kg)
09,68 Jakob Stenberg 6okt96 1 15 Gvle 10. 9 + P15
Inomhus
10,54 Jimmy Sundberg 25apr96 dec 15 Norrkping 13. 2 0i P15
Diskuskastning - MS (2 kg)
46,09 Robert Alneroth 5jun84 1 Gvle 2. 6 4629-09 MS
36,74 Fred Stenberg 30jun70 com Gvle 9. 10 3834-93 M40
33,21 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 17. 9 3716-02 M MS
32,12 Joakim Lundqvist 29mar81 1 Gvle 25. 4 + MS
29,84 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 25, 9 3085-10 M35
28,91 Pentti Kuusisto 13apr50 com Gvle 25. 9 3954-79 M60
26,02 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 24. 9 2928-96 M40
20,60 Hannes Gidlf 10jan96 4 Gjvik, NOR 6. 7 0 P15
20,04 Fredrik Lundgren 30okt94 com Gvle 23. 10 0 P17
19,72 Jrgen  Lindgren 3sep68 com Gvle 2. 10 0 M40
18,27 Jan  Linde 9aug85 com Gvle 17. 9 1861-10 MS
17,84 Jakob Stenberg 6okt96 com Gvle 23. 10 0 P15
17,78 Jesper Norn 8jun95 com Gvle 28. 9 0 P17
16,41 Daniel Johansson 80 com Gvle 2. 10 0 MS
13,93 Filip Regnander 5aug92 com Gvle 17. 9 0 P19
11,14 Ulrik Asp 29sep64 com Gvle 24. 9 0 M45
Diskuskastning - P19 (1,75 kg)
39,74 Filip Hjorth 18apr93 3 19 Gvle 23. 7 0 P19
Diskuskastning - P17 + M50-55 (1,5 kg)
35,97 Per-Gunnar Berglund 12sep57 1 50 Gvle 2. 6 3560-10 M50
28,98 Andreas  Ringstam 9feb95 4 17 Jrvs 24. 9 + P17
22,09 Fredrik Lundgren 30okt94 9 17 Huddinge 20. 8 0 P17
Diskuskastning - P15 + M60 (1,0 kg)
42,36 Pentti Kuusisto 13apr50 2 60 Skellefte 5. 8 4172-10 M60
31,58 Jakob Stenberg 6okt96 1 15 Gvle 10. 9 + P15
28,63 Hannes Gidlf 10jan96 1 15 Sandviken 14. 6 2480-10 P15
Slggkastning - MS (7,26 kg)
61,99 Robert Alneroth 5jun84 7 Gvle 12. 8 6580-09 MS
46,82 Stefan Alneroth 1apr81 2 Bollns 17. 7 5748-02 MS
33,41 Fred Stenberg 30jun70 k-pen 40 Bottnaryd 27. 8 3366-10 M40
31,60 Guido Ripke 8dec71 5 Bollns 17. 7 3285-99 M40
25,09 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 24. 9 2645-99 M40
22,56 Pentti Kuusisto 13apr50 com Gvle 25. 9 1154-79 M60
20,74 Fredrik Lundgren 30okt94 com Gvle 23. 10 0 P17
19,90 Daniel Johansson 80 com Gvle 2. 10 0 MS
19,54 Jrgen  Lindgren 3sep68 com Gvle 2. 10 0 M40
17,13 Jan  Linde 9aug85 com Gvle 17. 9 1649-08 MS
16,71 Jesper Norn 8jun95 com Gvle 28. 9 0 P17
12,85 Ulrik Asp 29sep64 com Gvle 24. 9 0 M45
11,91 Filip Regnander 5aug92 2 Gvle 10. 9 0 P19
Slggkastning - M50-55 +P19 (6,0 kg)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Slggkastning - P17 + M60 (5,0 kg)
35,53 Pentti Kuusisto 13apr50 k-pen 60 Bottnaryd 27. 8 2968-10 M60
29,54 Andreas  Ringstam 9feb95 com 17 Gvle 8. 10 + P17
Slggkastning - P15 (4,0 kg)
36,32 Jakob Stenberg 6okt96 1 15 Gvle 10. 9 + P15
27,84 Hannes Gidlf 10jan96 2 14 Gvle 9. 8 2689-10 P15
Viktkastning - MS (15,88 kg)
11,38 Fred Stenberg 30jun70 3 40 Skellefte 7. 8 1019-09 M40
Inomhus
21,09 Robert Alneroth 5jun84 2 Gteborg/FH 26. 2 2014u-09 MS
11,41 Fred Stenberg 30jun70 1 40 Karlskrona 6. 3 1081i-10 M40
Viktkastning - M60 (9,08 kg)
07,32 Pentti Kuusisto 13apr50 k-pen 60 Bottnaryd 27. 8 0 M60
Spjutkastning - MS/P19 (800 g)
56,22 Patrik Melin 7jun71 3 Sollentuna 22. 5 6910-99 M40
50,85 Filip Hjorth 18apr93 dec 19 Tby 15. 5 + P19
50,54 Joakim Lundqvist 29mar81 1 Gvle 25. 4 + MS
46,97 Niclas Rickardsson 7apr93 6 Gvle 24. 7 4658-09 P19
43,84 Fred Stenberg 30jun70 com Gvle 17. 9 5116-87 M40
43,70 Fredrik Lundgren 30okt94 com Gvle 23. 10 0 P17
41,73 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 17. 9 4570-03 MS
39,35 Andreas  Efverstrm 24okt91 4 Hudiksvall 16. 7 3980-10 M22
38,71 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 17. 9 4430-90 M40
35,53 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 17. 9 3931-05 M MS
29,51 Jakob Stenberg 6okt96 com Gvle 23. 10 0 P15
29,15 Jimmy  Sundberg 25apr96 5 Gjvik, NOR 7. 7 0 P15
29,10 Pentti Kuusisto 13apr50 com Gvle 25. 9 ? M60
26,96 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 24. 9 3452-97 M40
26,47 Jrgen  Lindgren 3sep68 com Gvle 2. 10 0 M40
26,18 Jesper Norn 8jun95 com Gvle 28. 9 0 P17
25,15 Henrik  Hyllengren 12mar90 6 Gjvik, NOR 6. 7 0 M22
23,87 Jan  Linde 9aug85 com Gvle 23. 10 2263-09 MS
21,53 Daniel Johansson 80 com Gvle 2. 10 0 MS
18,36 Filip Regnander 5aug92 com Gvle 17. 9 0 P19
14,27 Ulrik Asp 29sep64 com Gvle 24. 9 0 M45
Spjutkastning - P17 + M50-55 (700 g)
50,06 Fredrik Lundgren 30okt94 1 17 Gvle 22. 10 4591-10 P17
31,57 Andreas  Ringstam 9feb95 2 17 Gvle 25. 4 + P17
Spjutkastning - P15 + M60 (600 g)
34,33 Pentti Kuusisto 13apr50 6 60 Skellefte 7. 8 3207-10 M60
30,62 Erik Martinsson 25sep96 1 15 Hofors 16. 8 + P15
28,30 Jakob Stenberg 6okt96 1 15 Gvle 10. 9 + P15
24,65 Hannes Gidlf 10jan96 2 15 Hofors 16. 8 2020-10 P15
Castorama
2.819 Robert Alneroth 5jun84 1 Gvle 17. 9 2931-09 MS
(12,54 - 41,73 - 41,80 - 60,79)
2.304 Fred Stenberg 30jun70 1 Gvle 9. 10 2275-95 M40
(12,29 - 42,96 - 36,74 - 32,48)
2.263 Stefan Alneroth 24apr81 2 Gvle 17. 9 2365-05 MS
(11,10 - 35,53 - 33,21 - 46,75)
1.875 Guido Ripke 8dec71 2 Gvle 24. 9 2006-99 M40
(09,97 - 36,77 - 29,34 - 30,53)
1.525 Thomas Persson 30jun71 3 Gvle 24. 9 1765-97 M40
(10,17 - 26,96 - 26,02 - 25,09)
1.488 Fredrik Lundgren 30okt94 1 Gvle 23. 10 780-07 P17
(09,37 - 43,70 - 20,04 - 20,74
1.470 Pentti Kuusisto 13apr50 2 Gvle 25. 9 0 M60
(08,91 - 29,10 - 28,22 - 22,56)
1.003 Jrgen  Lindgren 3sep68 2 Gvle 2. 10 0 M40
(07,23 - 26,47 - 19,72 - 19,54)
0.926 Daniel Johansson 80 3 Gvle 2. 10 0 MS
(08,54 - 21,53 - 16,41 - 19,90)
0.915 Jesper Norn 8jun95 1 Gvle 28. 9 0 P17
(07,70 - 26,18 - 17,78 - 16,71)
0.817 Jan  Linde 9aug85 5 Gvle 17. 9 844-10 MS
(07,49 - 21,89 - 17,52 - 17,13)
0.690 Jakob Stenberg 6okt96 2 Gvle 23. 10 0 P17
(06,85 - 29,51 - 17,84 - 00,00)
0.289 Filip Regnander 5aug92 6 Gvle 17. 9 0 P19
(05,76 - 18,36 - 13,93 - 10,27)
0.244 Ulrik Asp 29sep64 4 Gvle 24. 9 0 M45
(05,91 - 14,27 - 11,14 - 12,85)
Kast-Femkamp (Slgga-Kula-Diskus-Spjut-Vikt)
2.550 Fred Stenberg 30jun70 1 40 Bottnaryd 27. 8 2768-10 M40
(33,41 - 12,79 - 33,19 - 41,32 - 05,42)
Kast-Femkamp M60 (Slgga-Kula-Diskus-Spjut-Vikt)
2,828 Pentti Kuusisto 13apr50 5 60 Bottnaryd 27. 8 0 M60
(35,53 - 10,77 - 39,41 - 30,72 - 07,32)
ttakamp - P15
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Tiokamp - MS
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Tiokamp - P19
6.901e Filip Hjorth 18apr93 1 19 Falun 7. 8 0 P19
(11,51+ - 6,91+ - 12,91 - 1,90 - 53,61 - 15,47+ - 39,73 - 4,45 - 49,21 - 5.01,71) 
Filip Hjorth - vriga serier
6.746e Filip Hjorth 18apr93 3 19 Sipoo, FIN 19. 6 0 P19
(11,55+ - 6,77+ - 12,55 - 1,85 - 52,17 - 15,69+ - 32,72 - 4,45 - 50,25 - 4.54,32) 
6.710e Filip Hjorth 18apr93 7 19 Bernhausen, GER 5. 6 0 P19
(11,40+ - 6,75+ - 11,70 - 1,89 - 54,33 - 15,31+ - 35,54 - 4,30 - 48,46 - 4.52,00) 
Tiokamp - P17
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
4 x 100 meter
48,07 Henrik Hyllengren -90 - Jimmy Sundberg -96 - Jesper Norn -95 - Erik Martinsson -96
3 Gjvik, NOR 6. 7 M22
Stafett 1000 meter
2.18,95 Jesper Norn -95 - Adam Lundgren -93 - Jimmy Sundberg -96 - Henrik Hyllengren -90
3 Gjvik, NOR 7. 7 M22
KVINNOR SENIORER - F15 (f 1997 och tidigare + vissa yngre)
Inklusive Veteraner
100 meter
12,02 0,0 Petra Larsson 3jul90 4 22 Vellinge 26. 8 1203-09 K22
12,19 +1,4 Sandra Trnros 25feb95 1 h1 Sundsvall 31. 7 1235-10 F17
12,27 +1,3 Josefin Palm 16jan94 2 17 Vellinge 26. 8 1246-10 F17
12,60 +1,0 Madeleine Eriksson 2jan93 3 19 Gvle 23. 7 1258-10 F19
12,67 +0,3 Betty Strandberg 11sep95 3 16 Vxj 16. 9 1279-10 F15
12,78 0,0 Emma Gllstedt 31maj96 4 15 Sollentuna 21. 5 1334-10 F15
12,78 +0,9 Julia Wigren 13apr93 1 Bollns 2. 7 1271-09 F19
12,80 +0,5 Linda Frdin 19jun93 2 19 h2 Gvle 10. 6 1318-09 F19
12,85 0,0 Sofia Nilsson 16sep95 2 Hudiksvall 16. 7 1294-10 F17
13,27 +1,8 Johanna Bromark 6feb93 3 X Hudiksvall 16. 7 1302-10 F19
13,31 +0,6 Malin Andersson 16maj97 4 15 A Jrvs 25. 9 0 F15
13,42 -1,3 Fanny Anonsen 21jan95 2 Sandviken 21. 6 1391-10 F17
13,53 -0,5 Agnes Gille 3aug97 4 14 h2 Stockholm/S 31. 7 0 F15
13,67 +2,0 Clara Peth 7apr96 5 15 h1 Huddinge 11. 6 1403-10 F15
13,77 -2,1 Alexandra Bartee 11jan95 8 16 h4 Vxj 16. 9 1285-10 F15
14,07 +0,4 Tove  Borg 8aug97 1 15 h1 Jrvs 25. 9 0 F15
14,18 -1,1 Ida Bergman 16dec94 1 Gjvik, NOR 6. 7 - F17
14,23 -1,9 Louise Ekman 10apr97 4 14 h3 Stockholm/S 31. 7 0 F15
14,30 +1,2 Stina Bcklin 22jan97 3 13 h1 stersund 3. 9 0 F15
14,40 -1,1 Hanna Andersson 2jan95 2 Gjvik, NOR 6. 7 - F15
14,66 -1,9 Maja Swang 25feb98 2 B Sandviken 21. 6 0 F13
15,15 -0,6 Michaela Norrbelius 1dec97 4 14 Gvle 9. 8 0 F15
15,69 -1,9 Linda Skoglund 26jul98 4 B Sandviken 21. 6 0 F13
16,32 -1,9 Linna Anonsen 11mar98 6 B Sandviken 21. 6 0 F13
Medvind
12,11 +3,4 w Sandra Trnros 25feb95 7 B Sundsvall 31. 7 1225w-09 F17
12,58 +2,1 w Madeleine Eriksson 2jan93 3 h2 Sollentuna 20. 5 1258-10 F19
12,64 +2,4 w Linda Frdin 19jun93 1 Gvle 2. 6 1318-09 F19
12,77 +2,1 w Emma Gllstedt 31maj96 1 15 Huddinge 11. 6 1334-10 F15
12,87 +2,3 w Linna Lammi 13sep92 2 Gvle 21. 5 1290w-10 F19
13,19 +2,3 w Malin Andersson 16maj97 3 14 stersund 3. 9 0 F15
13,47 +3,6 w Agnes Gille 3aug97 2 14 Gvle 21. 5 0 F15
14,08 +2,3 w Tove Borg 8aug97 4 14 Leksand 4. 8 0 F15
200 meter (med alla resultat under 32,00)
25,22 +1,4 Josefin Palm 16jan94 3 17 Leppvaara, FIN 10. 9 2619-10 F17
25,26 +0,4 Petra Larsson 3jul90 2 A Gvle 22. 7 2467-09 K22
25,62 +1,5 Madeleine Eriksson 2jan93 1 Gvle 21. 5 2593-09 F19
25,63 +1,7 Emmy Olson 7mar94 1 17 A Gvle 23. 7 2652-10 F17
25,92 +1,4 Betty Strandberg 11sep95 1 17 Sandviken 14. 6 2573-10 F17
26,02 +1,3 Linda Frdin 19jun93 2 19 A Gvle 23. 7 2766-09 F19
26,16 -0,3 Malin  Lindblom 23jun91 1 h4 Stockholm/S 7. 6 2530-09 K22
26,92 +1,6 Stina M Jansson 19feb94 2 17 B Helsingborg 2. 7 2784i-09 F17
27,24 mot Emma Gllstedt 31maj96 3 16 Huddinge 11. 6 2748-09 F15
27,30 0,0 Fanny Anonsen 21jan95 3 Bollns 17. 7 3009-09 F17
27,48 +1,1 Johanna Bromark 6feb93 3 B Gvle 22. 7 2671-10 F19
28,01 -0,7 Louise Ekman 10apr97 1 14 Gvle 23. 8 2784-10 F15
28,37 -0,8 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Gvle 23. 8 + F13
28,88 -0,8 Vilma kerman 10jan99 1 12 h1 Gvle 23. 8 3105-10 F13
29,36 -0,8 Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 h1 Gvle 23. 8 3113-10 F13
29,42 -1,9 Ida Bergman 16dec94 5 A Sandviken 21. 6 ? F17
29,76 +0,9 Clara Peth 7apr96 1 15 Hudiksvall 9. 7 2993-10 F15
30,35 -0,7 Stina Bcklin 22jan97 2 14 Gvle 23. 8 0 F15
30,36 -0,8 Amanda Seger 20maj98 4 13 Gvle 23. 8 3161-10 F13
30,48 -0,8 Maja Swang 25feb98 5 13 Gvle 23. 8 3180-10 F13
30,57 +1,4 Clara Strandberg 31jan99 3 12 h1 Sandviken 14. 6 3243-10 F13
30,67 0,0 Linda Skoglund 26jul98 2 13 h4 Leksand 7. 8 3088-10 F13
30,88 -0,7 Tove Borg 8aug97 3 14 Gvle 23. 8 3120-10 F13
31,07 +1,4 Ellen Hagstrm 2jan99 4 12 h1 Sandviken 14. 6 3425-10 F13
31,48 +1,4 Alva Gille 20jul99 2 12 h2 Sandviken 14. 6 3245-10 F13
31,48 -0,8 Josefin Mller 5mar99 3 12 h1 Gvle 23. 8 0 F13
31,53 -0,8 Hedvig Blom 15feb99 1 12 h2 Gvle 23. 8 3251-10 F13
31,87 +1,8 Tilde Konstenius 31okt98 4 13 h1 Sandviken 14. 6 3270-10 F13
32,04 -0,7 Michaela Norrbelius 1dec97 4 14 Gvle 23. 8 3394w-10 F13
Medvind
25,66 +2,8 w Linda Frdin 19jun93 1 Gvle 2. 6 2726w-10 F19
26,08 +2,3 w Malin  Lindblom 23jun91 4 h2 Helsingborg 2. 7 2530-09 K22
26,66 +2,3 w Johanna Bromark 6feb93 4 19 Vsters 6. 8 2671-10 F19
26,67 +2,9 w Stina M Jansson 19feb94 4 17 h4 Helsingborg 2. 7 2784i-09 F17
28,73 +2,8 w Ida Bergman 16dec94 3 Gvle 2. 6 ? F17
29,50 +2,3 w Agnes Gille 3aug97 1 14 Sandviken 14. 6 2962w-10 F13
29,88 +2,6 w Amanda Seger 20maj98 2 13 h2 Sandviken 14. 6 3161-10 F13
30,45 +2,6 w Maja Swang 25feb98 3 13 h2 Sandviken 14. 6 3180-10 F13
Inomhus
27,29 i Johanna  Bromark 6feb93 1 h2 Vsters 23. 1 2685i-10 F17
29,24 i Malin Andersson 16maj97 1 14 h7 Haparanda 13. 2 312mi-10 F15
29,65 i Clara Peth 7apr96 2 15 Bollns 9. 1 +i F15
30,66 i Josefin Lundblad 17mar98 1 13 h4 Haparanda 13. 2 323mi-10 F13
31,94 i Jessika Vaseghi 98 2 13 h11 Haparanda 13. 2 0i F13
300 meter
43,20 Louise Ekman 10apr97 1 14 A stersund 4. 9 0 F15
48,63 Stina Bcklin 22jan97 5 15 B Gvle 23. 7 0 F15
400 meter (med alla resultat under 75,00)
55,66 Betty Strandberg 11sep95 1 16 Ystad 27. 8 5607-10 F17
58,23 Malin  Lindblom 23jun91 2 A Helsingborg 3. 7 5661-10 F19
58,31 Linda Frdin 19jun93 3 19 Vellinge 27. 8 6096-10 F19
60,59 Stina M Jansson 19feb94 3 B Helsingborg 3. 7 6240-10 F17
61,39 Madeleine Eriksson 2jan93 4 A Sandviken 21. 6 6209-09 F19
64,33 Johanna Bromark 6feb93 5 Uppsala 3. 7 ? F19
64,50 Julia Wigren 13apr93 6 Sollentuna 22. 5 + F19
72,11 Hanna Andersson 2jan95 3 Gjvik, NOR 7. 7 ? F15
600 meter (med alla resultat under 2.00,00)
1.56,0m Linda Skoglund 26jul98 2 13 Hofors 16. 8 15758-10 F13
1.56,52 Hedvig Blom 15feb99 1 12 Gvle 21. 5 20198-10 F13
1.56,95 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Gvle 21. 5 20266--10 F13
1.57,2m Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 Hofors 16. 8 20134-10 F13
800 meter (med alla resultat under 2.50,00)
2.08,83 Betty Strandberg 11sep95 11 Gteborg/S 11. 6 20911-10 F15
2.28,30 Louise Ekman 10apr97 3 14 stersund 3. 9 23816-10 F15
2.34,30 Johanna Bromark 6feb93 4 Tby 15. 5 + F19
2.42,30 Emmy Olson 7mar94 hep 17 Lerum 29. 5 23841-10 F17
2.44,99 Jessika Vaseghi 6maj98 4 13 Gvle 31. 5 25027-10 F13
2.49,87 Hedvig Blom 15feb99 1 12 Gvle 31. 5 25626-10 F13
2.57,8m Michaela Norrbelius 1dec97 4 14 Hofors 16. 8 0 F15
3.20,99 Stina Bcklin 22jan97 1 14 Gvle 21. 5 0 F15
3.33,29 Kajsa Bergman 2maj97 2 14 Gvle 21. 5 0 F15
1000 meter
3.24,98 Moa Enmark 30jul94 1 17 Sandviken 28. 9 31130i-09 F17
3.41,12 Louise Ekman 10apr97 1 12 Sandviken 11. 5 0 F15
1500 meter
5.40,29 Johanna Bromark 6feb93 6 Sollentuna 22. 5 + F19
6.13,43 Ida Bergman 16dec94 2 Gjvik, NOR 6. 7 0 F17
2000 meter
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
3000 meter
14.10,36 Bianca Sandevg 96 6 Tby 15. 5 0 F15
5000 meter
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
10000 meter
44.08,02 Linda Segerlind 6feb74 2 Gvle 29. 8 + K35
Halvmaraton
1.36.19 Linda Segerlind 6feb74 ? Gteborg 21. 5 + K35
Maraton
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
F15 80 meter hck (76 cm)
13,07 -1,5 Clara Peth 7apr96 6 15 h1 Vxj 16. 9 1325-10 F15
13,55 +1,1 Louise Ekman 10apr97 5 14 stersund 4. 9 0 F15
KS/F19 100 meter hck (84 cm)
14,75 +1,6 Madeleine Eriksson 2jan93 5 Eskilstuna 18. 8 1515-10 F19
15,50 +0,5 Julia Wigren 13apr93 3 19 h1 Stockholm/S 30. 7 1538-09 F19
Medvind
19,57 +2,5 w Sofia Nilsson 16sep95 6 Sollentuna 22. 5 0 F17
F17 100 meter hck (76,2 cm)
14,99 +0,4 Fanny Anonsen 21jan95 5 17 A Gvle 24. 7 0 F17
15,37 -0,4 Emmy Olson 7mar94 hep 17 Lerum 28. 5 1491-10 F17
KS-F15 200 meter hck (76,2 cm)
33,50 OK Louise Ekman 10apr97 1 15 h3 Jrvs 24. 9 3444-10 F15
KS-F15 300 meter hck (76,2 cm)
43,63 Madeleine Eriksson 2jan93 1 19 Stockholm/S 31. 7 4464-10 F19
46,13 Stina M Jansson 19feb94 3 17 Vxj 18. 9 4713-09 F17
46,26 Johanna Bromark 6feb93 2 19 Stockholm/S 16. 8 4651-10 F19
48,12 Louise Ekman 10apr97 1 14 stersund 3. 9 0 F15
50,92 Ida Bergman 16dec94 4 17 Gvle 24. 7 5054-10 F17
51,77 Hanna Andersson 2jan95 5 17 Gvle 24. 7 4928-10 F17
53,30 Clara Peth 7apr96 4 15 B Gvle 24. 7 0 F15
KS 400 meter hck (76,2 cm)
61,63 Malin  Lindblom 23jun91 2 22 Vellinge 28. 8 6259-10 K22
63,34 Madeleine Eriksson 2jan93 4 h2 Gvle 12. 8 0 F19
72,90 Johanna Bromark 6feb93 1 Bollns 17. 7 6757-10 F19
KS 1500 meter hinder (76,2 cm)
6.53,19 Denise Eriksson 10feb95 8 17 Huddinge 20. 8 60204-09 F17
KS 3000 meter hinder (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Hjdhopp (med alla resultat ver 1,30)
1,75 Caroline Andersson 22dec93 3 19 Kbenhavn, DEN 4. 9 170-10 F19
1,64 Emmy Olson 7mar94 hep 17 Lerum 28. 5 168-10 F17
1,60 Louise Ekman 10apr97 4 14 Stockholm/S 31. 7 153-09 F15
1,53 Julia Wigren 13apr93 5= Vxj 18. 9 167-09 F17
1,53 Madeleine Eriksson 2jan93 8 Vxj 18. 9 155-10 F17
1,44 Agnes Gille 3aug97 2 14 Gvle 21. 5 142-10 F15
1,44 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Sandviken 4. 6 ? F13
1,40 Hanna Andersson 2jan95 3 Gjvik, NOR 6. 7 - F15
1,40 Peggy Lindqvist 11jan99 1 12 Gvle 24. 7 136-10 F13
1,37 Amanda Seger 20maj98 7 13 stersund 3. 9 133-10 F13
1,33 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Gvle 21. 5 121-10 F13
1,32 Linn Ahlborg 4sep99 5 12 Jrvs 25. 9 131-10 F13
1,30 Josefin  Mller 5mar99 5 12 Gvle 24. 7 0 F13
1,30 Vilma Berglind 23jun99 13 12 Gvle 24. 7 0 F13
1,25 Tove Borg 8aug97 3 14 Gvle 21. 5 0 F15
Inomhus
1,69 i Emmy Olson 7mar94 3 19 Vsters 13. 2 173i-10 F19
1,47 i Agnes Gille 3aug97 5 14 Haparanda 13. 2 135i-10 F15
1,47 i Moa Nykvist 25maj98 2 13 Falun 13. 3 + F13
1,41 i Peggy Lindqvist 11jan99 1 12 Bollns 22. 1 125i-10 F13
1,38 i Clara Strandberg 31jan99 2 12 Bollns 22. 1 0i F13
1,31 i Josefin Lundblad 17mar98 9= 13 Haparanda 12. 2 126i-10 F13
1,31 i Jessika Vaseghi 98 11= 13 Haparanda 12. 2 0i F13
Stavhopp (med alla resultat)
3,15 Denise Eriksson 10feb95 3 Sollentuna 22. 5 286-10 F17
2,50 Alexandra  Bartee 11jan95 2= Tby 15. 5 225i-09 F17
2,15 Stina Bcklin 22jan97 1 15 Gvle 9. 8 0 F15
2,07 Amanda Seger 20maj98 3 13 Jrvs 25. 9 0 F13
1,72 Louise Ekman 10apr97 3 14 Gvle 9. 8 172-10 F15
1,65 Moa Nykvist 25maj98 2 13 Gvle 9. 8 0 F13
1,53 Tove Borg 8aug97 5 14 stersund 4. 9 0 F15
Inomhus
2,60 i Alexandra  Bartee 11jan95 1 17 Bollns 8. 1 225i-09 F17
2,12 i Amanda Engstrm 16jan96 2 16 Gvle 17. 12 0i F15
1,82 i Hanna Sjlund 26apr95 3 16 Gvle 17. 12 0 F17
Lngdhopp (Plankmtning)
6,07 +0,7 Sandra Trnros 25feb95 1 17 Gvle 23. 7 588-10 F17
5,95 +2,0 Angelica Strm 15sep81 + Gvle 14. 8 608-10 KS
5,93 +1,7 Sofie  Sandberg 13feb85 3 Q1 Gvle 13. 8 572-09 KS
5,73 -0,1 Sofia Nilsson 16sep95 2 Bollns 17. 7 564-10 F17
5,66 +0,1 Julia Wigren 13apr93 11 Q2 Gvle 13. 8 575-10 F19
5,59 +1,5 Fanny Anonsen 21jan95 3 17 Gteborg/U 8. 7 533-10 F17
5,42 +1,6 Madeleine Eriksson 2jan93 6 Gvle 22. 7 535-09 F19
5,39 +1,9 Emmy Olson 7mar94 7 17 Gteborg/U 8. 7 542-10 F17
5,15 +1,5 Madeleine  Nilsson 11okt91 5 Sandviken 22. 6 510-06 K22
5,07 +0,7 Petra Larsson 3jul90 + Sandviken 22. 6 490-06 K22
5,05 +1,8 Louise Ekman 10apr97 2 14 stersund 4. 9 0 F15
4,83 +2,0 Malin Andersson 16maj97 4 15 Jrvs 24. 9 0 F15
4,78 +1,8 Caroline Andersson 22dec93 1 Gjvik, NOR 6. 7 497-10 F19
4,72 +0,9 Johanna Bromark 6feb93 16 18+ Vxj 17. 9 ? F19
4,63 +0,9 Moa Nykvist 25maj98 1 14 Sandviken 22. 6 0 F13
4,57 +0,7 Ida Bergman 16dec94 2 Gjvik, NOR 6. 7 - F17
4,54 +1,6 Clara Peth 7apr96 19 15 Gvle 23. 7 474-10 F15
4,33 +1,3 Tove Borg 8aug97 2 14 Gvle 21. 5 0 F15
4,24 +1,2 Michaela Norrbelius 1dec97 3 14 Sandviken 22. 6 0 F15
4,24 +1,4 Agnes Gille 3aug97 3 14 Sandviken 14. 6 0 F15
4,16 +0,8 Stina Bcklin 22jan97 27 15 Gvle 23. 7 0 F15
3,84 +0,8 Linna Anonsen 11mar98 4 14 Sandviken 22. 6 0 F13
Medvind
6,01 +3,6 w Angelica Strm 15sep81 7 Gvle 14. 8 608-10 KS
5,80 +2,8 w Sofia Nilsson 16sep95 1 17 Huddinge 11. 6 564-10 F17
5,26 +2,1 w Petra Larsson 3jul90 4 Sandviken 22. 6 494w-06 K22
4,51 +2,6 w Michaela Norrbelius 1dec97 9 15 Jrvs 24. 9 0 F15
4,23 +3,7 w Stina Bcklin 22jan97 3 14 Gvle 21. 5 0 F15
3,39 +3,4 w Kajsa Bergman 2maj97 5 14 Gvle 21. 5 0 F15
Inomhus
5,72 i Fanny Anonsen 21jan95 4 16 Huddinge 19. 2 497i-10 F17
5,59 i Josefin Palm 16jan94 2 17 Vsters 23. 1 +i F17
5,18 i Johanna  Bromark 6feb93 3 B Stra 6. 2 +i F19
5,12 i Emma Gllstedt 31maj96 4 15 Stra 6. 2 511i-10 F15
4,88 i Alexandra  Bartee 11jan95 4 17 Bollns 9. 1 513i-10 F17
4,78 i Clara Peth 7apr96 2 15 Falun 13. 3 472i-10 F15
2,94 i Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 30 14 Haparanda 12. 2 0 F15
Trestegshopp (Plankmtning)
12,98 +0,9 Angelica Strm 15sep81 1 Sandviken 22. 6 1331-09 KS
12,53 +1,5 Sofia Nilsson 16sep95 4 Gvle 12. 8 1226-10 F17
12,14 +0,7 Sofie  Sandberg 13feb85 5 Gvle 12. 8 1186-04 KS
11,98 +0,2 Fanny Anonsen 21jan95 7 Gvle 12. 8 1078-10 F17
11,58 +1,3 Madeleine  Nilsson 11okt91 + Gvle 12. 8 1184-10 K22
11,03 +0,8 Emmy Olson 7mar94 3 17 Vxj 18. 9 0971-08 F17
10,47 +2,0 Alexandra Bartee 11jan95 11 16 Vxj 16. 9 1086-10 F17
10,20 +2,0 Malin Andersson 16maj97 3 14 stersund 3. 9 0 F15
10,13 +1,3 Clara Peth 7apr96 3 15 Huddinge 11. 6 0982-10 F15
09,67 +0,9 Moa Nykvist 25maj98 + 14 Uppsala 3. 7 0 F13
09,56 +1,8 Michaela Norrbelius 1dec97 + 14 stersund 3. 9 0 F15
09,09 +0,6 Louise Ekman 10apr97 7 14 Sderhamn 29. 8 0 F15
07,98 -0,1 Tove Borg 8aug97 13 15 Jrvs 25. 9 0 F15
Medvind
13,14 +2,4 w Angelica Strm 15sep81 1 Gvle 22. 7 1331-09 KS
11,81 +3,7 w Madeleine  Nilsson 11okt91 3 22 Vellinge 26. 8 1184-10 K22
09,98 +3,6 w Moa Nykvist 25maj98 4 14 Uppsala 3. 7 0 F13
09,60 +2,3 w Michaela Norrbelius 1dec97 4 14 stersund 3. 9 0 F15
Inomhus
12,09 i Fanny Anonsen 21jan95 3 16 Huddinge 20. 2 1065i-10 F17
11,62 i Madeleine Nilsson 11okt91 5 22 Stra 19. 2 1118i-10 K22
10,96 i Alexandra  Bartee 11jan95 8 16 Huddinge 20. 2 0i F17
09,92 i Emma Gllstedt 31maj96 1 15 Bollns 9. 1 1083i-10 F15
Kulsttning - KS/F19 (4 kg)
12,08 Annika Petersson 10jan79 2 Sollentuna 22. 5 1295-10 KS
10,15 Birgitta Ekelund 6nov64 com Gvle 2. 10 5106-86 K45
09,61 Matilda strm 14feb95 com Gvle 23. 10 0935-10 F15
09,36 Freja Liljedahl 13maj94 1 Gjvik, NOR 6. 7 0862-09 F17
09,21 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 17. 9 - KS
08,64 Sofia Nilsson 16sep95 com Gvle 28. 9 0 F17
08,62 Emelie Pettersson 3jan94 4 Tby 15. 5 0857-10 F17
08,51 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 0767-05 F17
08,31 Sofie  Sandberg 13feb85 com rebro 9. 10 ? KS
08,04 Fanny Anonsen 21jan95 com Gvle 28. 9 0 F17
07,82 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 0736-10 F17
07,53 Madelene stblom 5mar94 com Gvle 9. 10 0791-10 F17
07,51 Madeleine Eriksson 2jan93 com Gvle 28. 9 0747-10 F19
07,31 Linda Frdin 19jun93 com Gvle 28. 9 0702-09 F19
07,09 Michaela Norrbelius 1dec97 com Gvle 23. 10 0 F15
07,02 Stina M Jansson 19feb94 com Gvle 28. 9 0640-10 F17
06,86 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 2. 10 0729-10 K35
06,78 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 0619-10 F19
06,71 Betty Strandberg 11sep95 com Gvle 28. 9 0 F15
Kulsttning - F17/F15 + K50 (3 kg) (med alla resultat ver 7,00)
10,35 Malin Nilsson 23jan94 11 17 Vxj 18. 9 1030-10? F17
10,32 Freja Liljedahl 13maj94 8 17 Huddinge 20. 8 1031-09 F17
10,09 Emmy Olson 7mar94 hep 17 Lerum 28. 5 1013-10 F17
09,30 Agnes Gille 3aug97 10 15 Gvle 24. 7 0690-10 F15
08,80 Michaela Norrbelius 1dec97 1 14 Gvle 30. 7 0 F15
08,65 Madelene stblom 5mar94 1 17 Gvle 25. 4 0906-09 F17
07,41 Elin Asp 97 com 14 Gvle 24. 9 0 F15
07,05 Tove Borg 8aug97 com 15 Gvle 17. 9 0 F15
06,81 Stina Bcklin 22jan97 3 14 Gvle 21. 5 0 F15
Inomhus
06,87 i Stina Bcklin 22jan97 5 15 Bollns 22. 1 0 F15
05,02 i Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 20 14 Haparanda 13, 2 0 F15
Diskuskastning - KS-F17 (1 kg)
40,14 Matilda strm 14feb95 1 17 Jrvs 24. 9 3719-10 F17
36,84 Emelie Pettersson 3jan94 2 17 Gvle 23. 7 3525-10 F17
35,73 Birgitta Ekelund 6nov64 com Gvle 2. 10 5106-86 K45
31,53 Madelene stblom 5mar94 5 17 Vxj 17. 9 3367-10 F17
29,68 Emma Haaranen 17mar93 7 18+ Vxj 17. 9 3094-09 F19
26,50 Freja Liljedahl 13maj94 1 Gjvik, NOR 7. 7 2859-10 F17
26,22 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 17. 9 ? KS
20,92 Sofia Nilsson 16sep95 com Gvle 28. 9 0 F17
20,92 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 1668-10 F19
19,96 Sofie  Sandberg 13feb85 com rebro 9. 10 ? KS
18,64 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 24. 9 2186-10 K35
16,76 Linda Frdin 19jun93 com Gvle 28. 9 1536-09 F19
16,26 Madeleine Eriksson 2jan93 com Gvle 28. 9 ? F19
15,98 Fanny Anonsen 21jan95 com Gvle 28. 9 0 F17
15,77 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 1709-10 F17
15,58 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 - F17
14,47 Betty Strandberg 11sep95 com Gvle 28. 9 0 F15
Diskuskastning - F15 (0,6 kg) (med alla resultat ver 17,00)
32,37 Michaela Norrbelius 1dec97 3 14 Vsters 6. 8 2749-10 F15
20,42 Tove Borg 8aug97 com 15 Gvle 17. 9 2061-10 F15
18,99 Stina Bcklin 22jan97 3 14 Sandviken 14. 6 1499-10 F15
18,99 Agnes Gille 3aug97 2 14 Sandviken 14. 6 1802-10 F15
Slggkastning - KS/F17 (4 kg)
56,01 Madelen Fahlstedt 6okt83 1 Gvle 2. 6 5596-07 KS
51,85 Matilda strm 14feb95 2 16 Ystad 28. 8 4662-10 F17
50,99 Freja Liljedahl 13maj94 11 Q Gvle 13. 8 4505-10 F17
45,33 Madelene stblom 5mar94 2 Gvle 2. 6 4522-10 F17
36,26 Michaela Norrbelius 1dec97 com Gvle 23. 10 0 F15
29,23 Sofie  Sandberg 13feb85 com rebro 9. 10 ? KS
28,38 Birgitta Ekelund 6nov64 com Gvle 2. 10 3720-83 K45
26,33 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 17. 9 ??? KS
22,31 Fanny Anonsen 21jan95 com Gvle 28. 9 0 F17
22,15 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 2166-10 F17
21,95 Sofia Nilsson 16sep95 com Gvle 28. 9 0 F17
21,69 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 2. 10 2028-10 K35
20,88 Madeleine Eriksson 2jan93 com Gvle 28. 9 ? F19
20,69 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 1816-10 F19
18,62 Linda Frdin 19jun93 com Gvle 28. 9 1529-09 F19
17,50 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 + F17
13,86 Betty Strandberg 11sep95 com Gvle 28. 9 0 F15
Slggkastning - F15 (3 kg) (med alla resultat)
45,57 Elin Rosn 13mar96 1 15 Ystad 26. 8 4204-10 F15
42,26 Michaela Norrbelius 1dec97 1 15 Bollns 1. 7 3451-10 F15
21,77 Agnes Gille 3aug97 7 14 stersund 4. 9 0 F15
18,67 Stina Bcklin 22jan97 3 14 Gvle 23. 8 0 F15
18,21 Louise Ekman 10apr97 4 14 Gvle 23. 8 0 F15
18,00 Tove Borg 8aug97 6 14 Sderhamn 20. 8 0 F15
16,87 Ellen Larsson-Berg 97 5 14 Gvle 23. 8 0 F15
Spjutkastning - KS-F17 (600 g)
54,47 Annika Petersson 10jan79 1 Hssleholm 12. 6 5731-07 KS
38,50 Emma Haaranen 17mar93 1 Bollns 2. 7 4251-09 F19
29,24 Freja Liljedahl 13maj94 1 17 Gvle 25. 4 3169-10 F17
28,63 Matilda strm 14feb95 com Gvle 23. 10 2643-09 F17
28,03 Denise Eriksson 10feb95 2 17 Gvle 25. 4 2705-10 F17
27,62 Fanny Anonsen 21jan95 com Gvle 28. 9 0 F17
27,02 Emmy Olson 7mar94 hep 17 Lerum 29. 5 2603-10 F17
24,44 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 2639-10 F19
23,18 Birgitta Ekelund 6nov64 com Gvle 2. 10 3614-83 K45
21,00 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 24. 9 1807-10 K35
20,81 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 ? F17
20,66 Madelene stblom 5mar94 3 17 Gvle 25. 4 1912-10 F17
20,14 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 17. 9 ? KS
20,07 Madeleine Eriksson 2jan93 com Gvle 28. 9 2630-09 F19
19,58 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 1519-10 F17
19,48 Linda Frdin 19jun93 com Gvle 28. 9 1529-09 F19
18,68 Michaela Norrbelius 1dec97 com Gvle 23. 10 0 F15
18,26 Sofie  Sandberg 13feb85 com rebro 9. 10 ? KS
18,17 Sofia Nilsson 16sep95 com Gvle 28. 9 0 F17
16,43 Stina M Jansson 19feb94 com Gvle 28. 9 1492-10 F17
09,69 Betty Strandberg 11sep95 com Gvle 28. 9 0 F15
Spjutkastning - F15 (400 g) (med alla resultat ver 18,00)
24,84 Agnes Gille 3aug97 1 14 Gvle 9. 8 2442-10 F15
21,69 Michaela Norrbelius 1dec97 3 14 Gvle 2. 6 2101-10 F15
21,46 Stina Bcklin 22jan97 3 14 Gvle 9. 8 0 F15
20,04 Tove Borg 8aug97 2 14 Gvle 21. 5 1880-10 F15
17,48 Louise Ekman 10apr97 4 14 Gvle 9. 8 0 F15
11,61 Kajsa Bergman 2maj97 5 14 Gvle 21. 5 0983-10 F15
Castorama
2.681 Matilda strm 14feb95 1 Gvle 23. 10 2563-10 F17
(09,61 - 28,63 - 34,05 - 50,53)
2.292 Birgitta Ekelund 6nov64 1 Gvle 2. 10 2739-83 K45
(10,15 - 23,18 - 35,73 - 28,38)
2.135 Madelene stblom 5mar94 1 Gvle 9. 10 2100-10 F17
(07,53 - 19,66 - 28,98 - 42,89)
1.931 Angelica Strm 15sep81 1 Gvle 17. 9 1965-09 KS
(09,21 - 20,14 - 26,22 - 26,33)
1.755 Michaela Norrbelius 1dec97 2 Gvle 23. 10 0 F15
(07,09 - 18,68 - 19,48 - 36,26)
1.731 Sofie  Sandberg 13feb85 1 rebro 9. 10 ? KS
(08,31 - 18,26 - 19,96 - 29,23)
1.666 Fanny Anonsen 21jan95 1 Gvle 28. 9 0 F17
(08,04 - 27,62 - 15,98 - 22,31)
1.634 Sofia Nilsson 16sep95 2 Gvle 28. 9 0 F17
(08,64 - 18,17 - 20,92 - 21,95)
1.475 Josefin Palm 16jan94 3 Gvle 28. 9 1360-10 F17
(07,82 - 19,58 - 15,77 - 22,15)
1.448 Madeleine Eriksson 2jan93 4 Gvle 28. 9 0 F19
(07,51 - 20,07 - 16,26 - 20,88)
1.446 Malin Nilsson 23jan94 5 Gvle 28. 9 - F17
(08,51 - 20,81 - 15,58 - 17,50)
1.432 Christin Johansson 14aug72 2 Gvle 2. 10 1437-10 K35
(06,86 - 18,90 - 17,94 - 21,69)
1.414 Caroline Andersson 22dec93 6 Gvle 28. 9 1278-10 F19
(06,78 - 24,44 - 14,08 - 20,69)
1.384 Linda Frdin 19jun93 7 Gvle 28. 9 1124-09 F19
(07,31 - 19,48 - 16,76 -18,62)
0.969 Betty Strandberg 11sep95 8 Gvle 28. 9 0 F15
(06,71 - 09,69 - 14,47 - 13,86)
Sexkamp - F15
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Sjukamp - KS/F19
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Sjukamp - F17
4.024e w Emmy Olson 7mar94 4 17 Lerum 29. 5 4.502e-10 F17
(15,37+ - 1,64 - 10,09 - 26,76+ - 3,57w - 27,02 - 2.42,30)
4 x 100 meter
48,41 Josefin Palm -94 - Sandra Trnros -95 - Sofia Nilsson -95  - Betty Strandberg -95
1 17 Vxj 3. 6 F17
48,74 Emma Gllstedt -96 - Sandra Trnros -95 - Petra Larsson -90 - Angelica Strm -81 
2 Sollentuna 22. 5 KS
48,77 Josefin Palm -94 - Sandra Trnros -95 - Sofia Nilsson -95  - Betty Strandberg -95
1 17 h2 Vxj 3. 6 F17
49,06 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Madeleine Eriksson -93 - Linda Frdin -93
1 18+ h3 Vxj 17. 9 F18
49,39 Emma Gllstedt -96 - Fanny Anonsen -95 - Emmy Olson -94 - Alexanddra Bartee -95
2 17 h1 Vxj 3. 6 F17
49,61 Emma Gllstedt -96 - Fanny Anonsen -95 - Emmy Olson -94 - Alexanddra Bartee -95
6 17 Vxj 3. 6 F17
50,14 Josefin Palm -94 - Sofia Nilsson -95  - Emmy Olson -94 - Fanny Anonsen -95
1 17 h1 Huddinge 20. 8 F17
50,46 Julia Wigren -93 -  Madeleine Eriksson -93 - Alexandra Bartee -95 - Fanny Anonsen -95
2 Tby 15. 5 F18
56,15 Caroline Andersson -93 - Ida Bergman -94 - Freja Liljedahl -94 - Hanna Andersson -95
1 Gjvik, NOR 6. 7 F18
Stafett 1000 meter
2.16,91 Sofia Nilsson -95 - Josefin Palm -94 - Sandra Trnros -95 - Betty Strandberg -95 (55,97)
1 17 Vxj 2. 6 F17
2.18,48 Josefin Palm -94 - Sofia Nilsson -95 - Sandra Trnros -95 - Betty Strandberg -95 (56,58)
1 17 h1 Vxj 2. 6 F17
2.21,83 Emma Gllstedt -96 - Emmy Olson -94 - Fanny Anonsen -95 - Stina M Jansson -94 (59,64)
2 17 h2 Vxj 2. 6 F17
2.22,37 Emma Gllstedt -96 - Emmy Olson -94 - Fanny Anonsen -95 - Stina M Jansson -94 (60,41)
6 17 Vxj 2. 6 F17
2.35,11 Caroline Andersson -93  - Freja Liljedahl -94 - Hanna Andersson -95 - Ida Bergman -94
1 Gjvik, NOR 6. 7 F18
POJKAR 13 (fdda 1998-1999)
60 meter - Medvind (endast utomhus - se ven innelistorna)
8,69 +4,3 w David  Deutsch 98 1 13 B Gvle 31. 5 + P13
8,71 +3,0 w Joachim Nyberg 24feb98 7 13 A Gvle 31. 5 909u-10 P13
8,92 +4,3 w Hugo Persson 98 4 13 B Gvle 31. 5 + P13
9,81 +3,0 w Adam Blomkvist 2jan98 7 13 A Gvle 31. 5 921-09 P13
80 meter
11,09 +1,2 Martin Sparr 99 3 12 Gvle 24. 7 0 P13
11,39 +1,7 Joachim Nyberg 24feb98 5 13 stersund 3. 9 1187-10 P13
11,81 +1,2 Erik Wiklund 99 8 12 Gvle 24. 7 0 P13
13,18 +1,6 Gabriel Seger 15nov99 3 12 Hudiksvall 9. 7 0 P13
Medvind
11,09 +3,5 w Joachim Nyberg 24feb98 2 13 h2 stersund 3. 9 1187-10 P13
200 meter
29,80 +1,5 Joachim Nyberg 24feb98 1 13 B stersund 4. 9 3211-10 P13
600 meter
1.44,17 Martin Sparr 99 2 12 Gvle 23. 7 0 P13
1.56,46 Erik Wiklund 99 4 12 Gvle 23. 7 0 P13
2.14,43 Gabriel Seger 15nov99 3 12 Hudiksvall 9. 7 22093-10 P13
"Fr kort strcka"
1.50,42 Joachim Nyberg 24feb98 2 13 stersund 3. 9 15780-10 P13
800 meter
2.39,61 David  Deutsch 98 8 13 Gvle 31. 5 + P13
2.57,08 Adam Blomkvist 2jan98 11 13 Gvle 31. 5 0 P13
1500 meter
5.21,96 Joachim Nyberg 24feb98 3 13 Jrvs 25. 9 54966-10 P13
60 meter hck (76 cm)
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Hjdhopp
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF                 
Stavhopp
Inga resultat noterade under 2011 av aktiva frn Gefle IF
Lngdhopp (Zonmtning)
4,78 +0,6 David  Deutsch 98 + 13 Gvle 31. 5 + P13
4,74 +1,5 Joachim Nyberg 24feb98 4 13 stersund 4. 9 410-10 P13
4,65 +0,5 Adam Blomkvist 2jan98 5 13 Gvle 31. 5 424-09 P13
4,57 -0,4 Martin Sparr 99 2 12 Gvle 23. 7 0 P13
3,67 OK Gabriel Seger 15nov99 4 12 Hudiksvall 9. 7 368-10 P13
Medvind
4,84 +2,3 w David  Deutsch 98 3 13 Gvle 31. 5 + P13
Kulsttning (3 kg)
10,06 Joachim Nyberg 24feb98 3 13 Gvle 31. 5 0839-10 P13
09,84 Hugo Persson 98 4 13 Gvle 31. 5 + P13
08,66 Gabriel Seger 15nov99 4 12 Gvle 31. 5 0 P13
08,66 Adam Blomkvist 2jan98 9 13 Gvle 31. 5 0 P13
Slungbollskastning (1,0 kg)
29,29 Gabriel Seger 15nov99 1 12 Sandviken 14. 6 2621-10 P11
Bollkastning (300 g)
35,92 Gabriel Seger 15nov99 1 12 Gvle 9. 8 3460-10 P13
Spjutkastning (400 g)
27,27 Joachim Nyberg 24feb98 4 13 Jrvs 25. 9 0 P13
21,00 Gabriel Seger 15nov99 2 12 Hudiksvall 9. 7 0 P13
POJKAR 11 (fdda 2000-2001)
60 meter (endast utomhus - se ven innestatistiken)
9,97 -0,7 Arvid Norin 27jun00 2 11 Gvle 9. 8 1030-10 P11
10,70 0,0 Henrik Hrshagen 12nov01 3 10 h2 Gvle 28. 9 0 P11
10,79 -0,2 Albin Wallin 27jun00 4 11 h3 Jrvs 24. 9 1087-10 P11
11,76 0,0 Carl Wallberg 30nov01 3 10 h4 Gvle 28. 9 0 P11
12,04 0,0 Isac Abrahamsson 1okt01 4 10 h1 Gvle 28. 9 0 P11
Medvind
9,21 +2,6 w Edvin Wigren 21dec00 6 11 B Gvle 31. 5 996-10 P11
9,82 +5,9 w Arvid Norin 27jun00 2 11 Gvle 21. 5 1030-10 P11
10,48 +5,9 w Albin Wallin 27jun00 3 11 Gvle 21. 5 1051w-10 P11
200 meter
33,83 -0,7 Arvid Norin 27jun00 2 11 Gvle 23. 8 3525-10 P11
37,77 -0,7 Albin Wallin 4nov00 3 11 Gvle 23. 8 3827-10 P11
38,74 -0,7 Oskar Rickardsson 25aug00 4 11 Gvle 23. 8 4015-10 P11
600 meter
2.09,6m Arvid Norin 27jun00 2 11 Hofors 16. 8 21112-10 P11
800 meter
2.44,83 Edvin Wigren 00 6 11 Gvle 31. 5 0 P11
1000 meter hinder
4.12,54 Arvid Norin 27jun00 3 11 Sandviken 4. 6 0 P11
50 meter hck (60 cm)
10,17 OK Arvid Norin 27jun00 5 11 B Jrvs 25. 9 1093w-10 P11
10,82 OK Albin Wallin 27jun00 2 11 C Jrvs 25. 9 1195-10 P11
Hjdhopp
1,30 Arvid Norin 27jun00 3 11 Jrvs 24. 9 112-10 P11
1,10 Albin Wallin 27jun00 2 11 Gvle 21. 5 102-10 P11
1,05 Oskar Rickardsson 25aug00 5 11 Sandviken 4. 6 100-09 P11
Lngdhopp (Zonmtning)
4,02 +1,6 Edvin Wigren 00 5 11 Gvle 31. 5 391-10 P11
3,74 +2,0 Arvid Norin 27jun00 + 11 Uppsala 2. 7 341-10 P11
3,40 OK Henrik Hrshagen 12nov01 10 Gvle 28. 9 0 P11
3,22 OK Albin Wallin 27jun00 11 11 Jrvs 25. 9 308-10 P11
2,84 OK Carl Wallberg 30nov01 10 Gvle 28. 9 0 P11
2,80 OK Isac Abrahamsson 1okt01 10 Gvle 28. 9 0 P11
Medvind
3,79 +4,9 w Arvid Norin 27jun00 6 11 Uppsala 2. 7 341-10 P11
3,67 +2,9 w Albin Wallin 27jun00 2 11 Gvle 21. 5 308-10 P11
Inomhus
3,27 Albin  Wallin 27jun00 9 11 Bollns 19. 3 308-10 P11
Trestegshopp (Zonmtning)
08,55 OK Arvid Norin 27jun00 7 11 Jrvs 24. 9 0 P11
Kulsttning (2 kg)
06,80 Henrik Hrshagen 12nov01 10 Gvle 28. 9 0 P11
06,30 Oskar Rickardsson 25aug00 2 11 Hofors 16. 8 0566-10 P11
06,23 Arvid Norin 27jun00 3 11 Hofors 16. 8 0496-09 P11
05,74 Isac Abrahamsson 1okt01 10 Gvle 28. 9 0 P11
03,73 Carl Wallberg 30nov01 10 Gvle 28. 9 0 P11
Slungbollskastning (1,0 kg)
14,06 Albin Wallin 27jun00 2 11 Sandviken 14. 6 0 P11
Bollkastning (300 g)
24,53 Arvid Norin 27jun00 2 11 Gvle 9. 8 2042-10 P11
14,26 Albin Wallin 27jun00 4 11 Gvle 9. 8 1287-10 P11
Spjutkastning (400 g)
17,13 Arvid Norin 27jun00 11 11 Jrvs 25. 9 0 P11
POJKAR 9 (fdda 2002 och senare)
60 meter
10,47 OK Emil  Wallin 20mar04 2 9 h2 Hrvs 24. 9 0 P7
10,77 +4,1 w Elias Norrbelius 8mar02 2 9 Gvle 21. 5 0 P9
11,21 OK Jonathan  Holmstedt 27jun02 4 10 h2 Gvle 28. 9 0 P9
11,69 OK Joel Norin 02 5 9 h4 Jrvs 24. 9 0 P9
12,01 OK Alexander Andersson 20jul02 3 10 h1 Gvle 28. 9 0 P9
12,23 OK Isak strm 9aug02 4 9 h3 Jrvs 24. 9 1284-10 P9
12,74 +0,4 William Seger 11mar05 1 7 Hudiksvall 9. 7 1437-10 P7
13,19 OK Andr Sjkvist 20dec02 8 10 h3 Gvle 28. 9 0 P9
Bsta resultat med "legal vind" (= max 2,0 m/s)
11,01 0,0 Elias Norrbelius 8mar02 4 10 h3 Gvle 28. 9 0 P9
400 meter hinder
1.42,89 Joel Norin 02 2 10 Sandviken 4. 6 0 P9
40 meter hck (55 cm)
10,23 OK Joel Norin 25jul02 4 9 B Jrvs 25. 9 0 P9
10,38 OK Emil  Wallin 20mar04 5 9 h3 Hrvs 25. 9 0 P7
Hjdhopp - inomhus
0,80 i Elias Norrbelius 8mar02 1 9 Gvle 27. 3 0 P9
0,75 i Olle Johansson 03 2 9 Gvle 27. 3 0 P9
Lngdhopp (Zonmtning)
2,89 OK Alexander Andersson 20jul02 10 Gvle 28. 9 0 P9
2,88 OK Jonathan  Holmstedt 27jun02 10 Gvle 28. 9 0 P9
2,81 Joel Norin 25jul02 3 9 Jrvs 25. 9 211-10 P9
2,76 +4,2 w Elias Norrbelius 8mar02 2 9 Gvle 21. 5 0 P9
2,47 William Seger 11mar05 1 7 Hudiksvall 9. 7 209-10 P7
2,35 OK Emil  Wallin 20mar04 13 9 Jrvs 25. 9 0 P7
2,33 OK Andr Sjkvist 20dec02 10 Gvle 28. 9 0 P9
Kulsttning (2 kg)
07,11 Isak strm 9aug02 1 9 Jrvs 24. 9 0591-10 P9
06,15 Alexander Andersson 20jul02 10 Gvle 28. 9 0 P9
05,64 Elias Norrbelius 8mar02 1. 9 Gvle 21. 5 0 P9
05,58 Jonathan  Holmstedt 27jun02 10 Gvle 28. 9 0 P9
03,76 Joel Norin 25jul02 10 10 Svedalen 11. 6 0 P9
03,63 Andr Sjkvist 20dec02 10 Gvle 28. 9 0 P9
Inomhus
05,65 i Elias Norrbelius 8mar02 1 9 Gvle 27. 3 0 P9
02,30 i Andreas Holmberg 02 2 9 Gvle 27. 3 0 P9
Bollkastning (150 g)
18,40 (300 g?) William Seger 11mar05 1 7 Hudiksvall 9. 7 209-10 P7
Bollkastning (300 g)
22,19 Isak strm 9aug02 6 9 Jrvs 25. 9 1565-10 P9
11,92 Emil  Wallin 20mar04 15 9 Hrvs 25. 9 0 P7
FLICKOR 13 (fdda 1998-1999)
60 meter (endast utomhus - se ven innelistorna)
9,15 +1,7 Alva Gille 20jul99 2 12 B Gvle 31. 5 969-10 F13
9,16 +1,7 Julia Fahlstedt 2jun99 3 12 B Gvle 31. 5 946-10 F13
9,24 +1,1 Sabina  Jarrar 98 4 13 B Gvle 31. 5 0 F13
Medvind
8,34 +2,9 w Vilma kerman 10jan99 1 12 A Gvle 31. 5 881u-10 F13
8,43 +2,3 w Moa Nykvist 25maj98 1 13 A Gvle 31. 5 + F13
8,59 +2,3 w Maja Swang 25feb98 3 13 A Gvle 31. 5 936u-10 F13
8,74 +2,9 w Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 A Gvle 31. 5 909u-10 F13
8,77 +2,9 w Ellen Hagstrm 2jan99 3 12 A Gvle 31. 5 959-09 F13
8,97 +2,3 w Amanda Seger 20maj98 5 13 A Gvle 31. 5 942u-10 F13
8,98 +2,9 w Hedvig Blom 15feb99 5 12 A Gvle 31. 5 943u-10 F13
9,27 +2,9 w Clara Strandberg 31jan99 7 12 A Gvle 31. 5 951u-10 F13
80 meter
10,91 +0,2 Vilma kerman 10jan99 1 12 Stockholm/S 31. 7 116m-10 F13
11,03 +1,4 Moa Nykvist 25maj98 1 13 h1 Gvle 24. 7 + F13
11,28 +0,9 Maja Swang 25feb98 1 13 Hudiksvall 9. 7 1213-10 F13
11,63 +1,2 Amanda Seger 20maj98 4 13 h2 Hudiksvall 9. 8 1255-10 F13
11,76 +1,6 Linda Skoglund 26jul98 4 13 Bollns 2. 7 1196-10 F13
11,76 OK Peggy Lindqvist 11jan99 1 12 h1 Jrvs 24. 9 0 F13
11,87 +0,8 Clara Strandberg 31jan99 1 12 Hudiksvall 9. 7 0 F13
12,02 +0,3 Louise Andersson 12feb99 3 12 h1 Sderhamn 20. 8 0 F13
12,11 OK Josefin Mller 5mar99 2 12 h1 Jrvs 24. 9 0 F13
12,21 OK Ellen Hagstrm 9jan99 4 12 B Jrvs 24. 9 0 F13
12,29 -0,7 Alva Gille 20jul99 2 12 h2 Gvle 9. 8 0 F13
12,34 OK Hedvig Blom 15feb99 4 12 h3 Jrvs 24. 9 0 F13
12,66 OK Ingrid-Johanna  Larsson 6aug99 2 12 D Jrvs 24. 9 0 F13
12,77 +0,7 Linna Anonsen 11mar98 6 13 h5 stersund 3. 9 0 F13
13,05 +1,5 Linn Ahlborg 4sep99 7 12 h2 Gvle 24. 7 0 F13
13,07 +0,5 Frida Bjrkman 10aug98 6 13 h2 stersund 3. 9 0 F13
13,17 +0,7 Siri Vgberg 23apr98 4 13 h1 stersund 3. 9 0 F13
13,18 +0,7 Alva Arvenberg 2dec98 5 13 h1 stersund 3. 9 0 F13
13,27 +0,2 Emma Hllstrm 15apr99 4 12 h5 Jrvs 24. 9 0 F13
Medvind
10,89 +2,5 w Moa Nykvist 25maj98 3 13 A Gvle 24. 7 + F13
10,98 +2,5 w Josefin  Lundblad 17mar98 4 13 A Gvle 24. 7 1138-10 F13
11,25 +3,8 w Maja Swang 25feb98 4 13 Gvle 21. 5 1204w-10 F13
11,39 +3,9 w Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 h2 Gvle 21. 5 0 F13
11,68 +5,9 w Clara Strandberg 31jan99 1 12 h1 Gvle 21. 5 0 F13
11,71 +5,9 w Alva Gille 20jul99 2 12 h1 Gvle 21. 5 0 F13
11,79 +5,9 w Hedvig Blom 15feb99 3 12 h1 Gvle 21. 5 0 F13
12,09 +5,9 w Josefin Mller 5mar99 5 12 h1 Gvle 21. 5 0 F13
12,16 +2,6 w Julia Fahlstedt 2jun99 3 12 h3 Gvle 24. 7 0 F13
12,65 +3,2 w Linna Anonsen 11mar98 7 13 h3 Gvle 24. 7 0 F13
12,84 +2,6 w Vilma Berglind 23jun99 6 12 h3 Gvle 24. 7 0 F13
12,88 +3,9 w Linn Ahlborg 4sep99 5 12 h2 Gvle 21. 5 0 F13
13,05 +3,8 w Frida Bjrkman 10aug98 6 13 Gvle 21. 5 0 F13
100 meter
14,66 -1,9 Maja Swang 25feb98 2 B Sandviken 21. 6 0 F13
15,69 -1,9 Linda Skoglund 26jul98 4 B Sandviken 21. 6 0 F13
16,32 -1,9 Linna Anonsen 11mar98 6 B Sandviken 21. 6 0 F13
200 meter
28,37 -0,8 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Gvle 23. 8 + F13
28,88 -0,8 Vilma kerman 10jan99 1 12 h1 Gvle 23. 8 3105-10 F13
29,36 -0,8 Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 h1 Gvle 23. 8 3113-10 F13
30,36 -0,8 Amanda Seger 20maj98 4 13 Gvle 23. 8 3161-10 F13
30,48 -0,8 Maja Swang 25feb98 5 13 Gvle 23. 8 3180-10 F13
30,57 +1,4 Clara Strandberg 31jan99 3 12 h1 Sandviken 14. 6 3243-10 F13
30,67 0,0 Linda Skoglund 26jul98 2 13 h4 Leksand 7. 8 3088-10 F13
31,07 +1,4 Ellen Hagstrm 2jan99 4 12 h1 Sandviken 14. 6 3425-10 F13
31,48 +1,4 Alva Gille 20jul99 2 12 h2 Sandviken 14. 6 3245-10 F13
31,48 -0,8 Josefin Mller 5mar99 3 12 h1 Gvle 23. 8 0 F13
31,53 -0,8 Hedvig Blom 15feb99 1 12 h2 Gvle 23. 8 3251-10 F13
31,87 +1,8 Tilde Konstenius 31okt98 4 13 h1 Sandviken 14. 6 3270-10 F13
33,59 +1,9 Linna Anonsen 11mar98 3 13 h4 stersund 4. 9 3510-10 F13
33,82 -0,8 Linn Ahlborg 4sep99 6 12 h2 Gvle 23. 8 3413-10 F13
35,24 -2,0 Frida Bjrkman 10aug98 4 A Sandviken 21. 6 0 F13
38,20 +1,4 Johanna Wngman 20jun99 6 12 h2 Sandviken 14. 6 0 F13
Medvind
29,88 +2,6 w Amanda Seger 20maj98 2 13 h2 Sandviken 14. 6 3161-10 F13
30,45 +2,6 w Maja Swang 25feb98 3 13 h2 Sandviken 14. 6 3180-10 F13
Inomhus
30,66 Josefin Lundblad 17mar98 1 13 h4 Haparanda 13. 2 323mi-10 F13
31,94 Jessika Vaseghi 98 2 13 h11 Haparanda 13. 2 0i F13
34,36 Frida Bjrkman 10aug98 1 13 h7 Haparanda 13. 2 0 F13
600 meter
1.56,0m Linda Skoglund 26jul98 2 13 Hofors 16. 8 15758-10 F13
1.56,52 Hedvig Blom 15feb99 1 12 Gvle 21. 5 20198-10 F13
1.56,95 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Gvle 21. 5 20266--10 F13
1.57,2m Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 Hofors 16. 8 20134-10 F13
2.01,5m Vilma kerman 10jan99 4 12 Hofors 16. 8 20555-10 F13
2.03,79 Emma Hllstrm 15apr99 6 12 Jrvs 24. 9 0 F13
2.04,59 Josefin  Mller 5mar99 5 12 Sderhamn 20. 8 0 F13
2.07,64 Linn Ahlborg 4sep99 8 12 Vsters 6. 8 20932-10 F13
2.12,12 Vilma Berglind 23jun99 8 12 Gvle 23. 7 0 F13
2.23,3m Johanna Wngman 20jun99 10 12 Hofors 16. 8 22289-10 F13
Inomhus
2.23,46 i Frida Bjrkman 10aug98 6 13 Bollns 22. 1 0 F13
800 meter
2.44,99 Jessika Vaseghi 6maj98 4 13 Gvle 31. 5 25027-10 F13
2.49,87 Hedvig Blom 15feb99 1 12 Gvle 31. 5 25626-10 F13
2.53,88 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Gvle 31. 5 0 F13
2.55,01 Ellen Hagstrm 2jan99 3 12 Gvle 31. 5 0 F13
2.55,67 Siri Vgberg 23apr98 7 13 Gvle 31. 5 0 F13
Inomhus
2.54,89 i Linda Skoglund 26jul98 2 13 h2 Haparanda 12. 2 25138-10 F13
2.55,09 i Louise Andersson 12feb99 4 12 rebro 26. 3 25535-10 F13
3.05,50 i Amanda Seger 20maj98 5 13 h2 Haparanda 12. 2 25569-10 F13
1000 meter
3.55,58 Linda Skoglund 26jul98 3 13 Sandviken 11. 5 0 F13
4.23,78 Maja Swang 25feb98 3 13 Sandviken 28. 9 0 F13
1500 meter
5.46,05 Emma Hllstrm 15apr99 3 12 Jrvs 25. 9 0 F13
8.06,70 Siri Vgberg 23apr98 6 13 stersund 4. 9 0 F13
8.07,11 Alva Arvenberg 2dec98 7 13 stersund 4. 9 0 F13
1000 meter hinder
3.45,87 Hedvig Blom 15feb99 3 12 Sandviken 4. 6 0 F13
60 meter hck (76 cm)
10,13 OK Moa Nykvist 25maj98 1 13 h4 Jrvs 24. 9 ? F13
10,16 OK Vilma kerman 10jan99 2 12 A Jrvs 24. 9 1210-10 F13
10,30 OK Amanda Seger 20maj98 2 13 h4 Jrvs 24. 9 1126-10 F13
10,39 OK Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 h3 Jrvs 24. 9 0 F13
10,41 +0,5 Josefin  Lundblad 17mar98 6 13 h3 Stockholm/S 30. 7 1091-10 F13
11,09 +1,7 Clara Strandberg 31jan99 3 12 A Gvle 23. 7 0 F13
12,29 -1,8 Alva Gille 20jul99 2 12 B Uppsala 2. 7 0 F13
12,73 OK Ingrid-Johanna  Larsson 6aug99 1 12 C Jrvs 24. 9 0 F13
Inomhus
10,21 i Josefin Lundblad 17mar98 3 13 A Falun 13. 3 1091-10 F13
14,33 i Jessika Vaseghi 98 4 13 h3 Haparanda 13. 2 0i F13
200 meter hck - 300 m hckavstnd (35 m - 5 hckar) (76 cm)
32,73 +1,7 Amanda Seger 20maj98 2 13 h2 stersund 3. 9 0 F13
200 meter hck - gamla regler (18,29 m - 10 hckar) (76 cm)
37,15 OK Amanda Seger 20maj98 2 13 h1 Jrvs 24. 9 4086-10 F13
          
Hjdhopp
1,44 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Sandviken 4. 6 ? F13
1,40 Peggy Lindqvist 11jan99 1 12 Gvle 24. 7 136-10 F13
1,37 Amanda Seger 20maj98 7 13 stersund 3. 9 133-10 F13
1,33 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Gvle 21. 5 121-10 F13
1,32 Linn Ahlborg 4sep99 5 12 Jrvs 25. 9 131-10 F13
1,30 Josefin  Mller 5mar99 5 12 Gvle 24. 7 0 F13
1,30 Vilma Berglind 23jun99 13 12 Gvle 24. 7 0 F13
1,27 Ellen Hagstrm 9jan99 8= 12 Jrvs 25. 9 126-10 F11
1,20 Alva Gille 20jul99 4 12 Gvle 21. 5 115-10 F13
Inomhus
1,47 Moa Nykvist 25maj98 2 13 Falun 13. 3 + F13
1,41 Peggy Lindqvist 11jan99 1 12 Bollns 22. 1 136-10 F13
1,38 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Bollns 22. 1 121-10 F13
1,31 Josefin Lundblad 17mar98 9= 13 Haparanda 12. 2 131-09 F13
1,31 Jessika Vaseghi 98 11= 13 Haparanda 12. 2 + F13
1,25 Louise Andersson 12feb99 4 12 Bollns 22. 1 120-10 F13
1,20 Linna Anonsen 11mar98 4 13 Bollns 22. 1 125i-10 F13
Stavhopp
2,07 Amanda Seger 20maj98 3 13 Jrvs 25. 9 0 F13
1,65 Moa Nykvist 25maj98 2 13 Gvle 9. 8 0 F13
Inomhus
1,61 Clara Strandberg 31jan99 10 13 Stra 11. 2 0 F13
1,31 Ebba Westerberg 29dec98 6 13 Haparanda 13. 2 0 F13
Lngdhopp (Zonmtning)
5,08 +1,0 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Gvle 31. 5 ? F13
4,94 +1,6 Josefin  Lundblad 17mar98 2 13 Gvle 23. 7 448-10 F13
4,82 +1,8 Vilma kerman 10jan99 1 12 Gvle 31. 5 419-10 F13
4,48 +0,5 Amanda Seger 20maj98 9 13 Gvle 23. 7 412-10 F13
4,41 +1,7 Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 Gvle 21. 5 390-10 F13
4,37 OK Louise Andersson 12feb99 9 12 Jrvs 24. 9 440-10 F13
4,32 OK Clara Strandberg 31jan99 1 12 Hudiksvall 9. 7 397-10 F13
4,30 +1,1 Maja Swang 25feb98 6 13 Gvle 31. 5 407-10 F13
4,27 +2,0 Ellen Hagstrm 2jan99 5 12 Gvle 31. 5 377-10 F13
4,26 +1,7 Alva Gille 20jul99 6 12 Gvle 31. 5 384-10 F13
4,24 OK Josefin Mller 5mar99 12 12 Jrvs 24. 9 0 F13
4,04 OK Hedvig Blom 15feb99 15 12 Jrvs 24. 9 344-09 F13
4,00 +0,8 Sabina  Jarrar 98 + 13 Gvle 31. 5 304-10 F13
4,00 +1,2 Linna Anonsen 11mar98 19 13 Gvle 23. 7 397-10 F13
3,99 OK Linn Ahlborg 4sep99 3 12 Gvle 9. 8 370-10 F13
3,82 -0,5 Siri Vgberg 23apr98 17 13 stersund 4. 9 0 F13
3,58 OK Ingrid-Johanna  Larsson 6aug99 24 12 Jrvs 24. 9 0 F13
3,49 OK Ebba  Peth 21dec99 5 12 Hudiksvall 9. 7 ? F13
3,46 OK Josefin Mller 5mar99 10 12 Sandviken 4. 6 0 F13
3,40 +1,8 Julia Fahlstedt 2jun99 + 12 Gvle 23. 7 370-10 F13
3,38 +1,5 Frida Bjrkman 10aug98 + 13 Gvle 21. 5 0 F13
3,33 +1,8 Linda Skoglund 26jul98 24 13 Leksand 7. 8 374-10 F13
3,31 Emma Hllstrm 15apr99 32 12 Jrvs 24. 9 0 F13
3,18 OK Johanna Wngman 20jun99 12 12 Gvle 9. 8 0 F13
2,90 -1,5 Alva Arvenberg 2dec98 29 13 stersund 4. 9 0 F13
2,67 +1,3 Vilma Berglind 23jun99 23 12 Gvle 23. 7 0 F13
Medvind
4,58 +3,4 w Clara Strandberg 31jan99 2 12 Gvle 31. 5 397-10 F13
4,52 +5,4 w Maja Swang 25feb98 3 13 Gvle 21. 5 407-10 F13
4,37 +2,2 w Hedvig Blom 15feb99 3 12 Gvle 31. 5 344-09 F13
4,16 +3,2  w Tilde Konstenius 31okt98 6 13 Gvle 21. 8 381-10 F13
4,02 +3,4 w Sabina  Jarrar 98 9 13 Gvle 31. 5 336w-10 F13
3,63 +2,9 w Frida Bjrkman 10aug98 8 13 Gvle 21. 5 0 F13
3,50 +2,1 w Julia Fahlstedt 2jun99 16 12 Gvle 23. 7 373w-10 F13
Inomhus
3,79 i Linda Skoglund 26jul98 13 13 Bollns 22. 1 374-10 F13
3,49 i Frida Bjrkman 10aug98 43 13 Falun 13. 3 0 F13
2,82 i Ebba Westerberg 29dec98 44 13 Haparanda 13. 2 294-10 F13
Trestegshopp (Zonmtning)
10,06 +2,0 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Sandviken 14. 6 + F13
09,67 OK Peggy Lindqvist 11jan99 2 12 Jrvs 24. 9 0899-10 F13
09,35 +1,6 Amanda Seger 20maj98 5 13 stersund 3. 9 0859-10 F13
09,21 OK Ellen Hagstrm 2jan99 4 12 Jrvs 24. 9 0 F13
08,68 +1,6 Tilde Konstenius 31okt98 5 13 Sandviken 14. 6 0842-10 F13
08,60 +1,1 Linna Anonsen 11mar98 14 13 stersund 3. 9 0798-10 F13
08,50 OK Louise Andersson 12feb99 11 12 Jrvs 24. 9 0889-10 F13
08,36 OK Vilma kerman 10jan99 13 12 Jrvs 24. 9 0824-10 F13
08,23 OK Linn Ahlborg 4sep99 14 12 Jrvs 24. 9 0729-10 F13
Trestegshopp (Plankmtning)
09,67 +0,9 Moa Nykvist 25maj98 + 14 Uppsala 3. 7 0 F13
Medvind
09,98 +3,6 w Moa Nykvist 25maj98 4 14 Uppsala 3. 7 0 F13
Kulsttning (2 kg)
10,02 Moa Nykvist 25maj98 1 13 Sandviken 14. 6 + F13
09,40 Vilma kerman 10jan99 2 12 Uppsala 2. 7 0828-10 F13
08,97 Sandra Wetterstedt 4jun98 2 13 Sandviken 14. 6 0956-10 F13
08,80 Amanda Seger 20maj98 com 13 Gvle 17. 9 0759-10 F13
08,43 Peggy Lindqvist 11jan99 11 12 Jrvs 24. 9 0682-10 F13
08,36 Ebba Westerberg 29dec98 com 13 Gvle 17. 9 0766-10 F13
08,34 Tilde Konstenius 31okt98 4 13 Gvle 21. 5 0718-10 F13
08,22 Linna Anonsen 11mar98 8 13 Sderhamn 20. 8 0791-10 F13
07,69 Linn Ahlborg 4sep99 8 12 Sandviken 4. 6 0656-10 F13
07,43 Clara Strandberg 31jan99 5 12 Hofors 16. 8 0714-10 F13
07,30 Hedvig Blom 15feb99 16 12 Jrvs 24. 9 0483-10 F13
07,06 Alva Gille 20jul99 2 13 Gvle 2. 6 0676-10 F13
06,65 Josefin Mller 5mar99 8 12 Hofors 16. 8 0 F13
06,15 Julia Fahlstedt 2jun99 14 12 Gvle 24. 7 0577-10 F13
06,08 Ebba  Peth 21dec99 4 12 Hudiksvall 9. 7 ? F13
05,85 Johanna Wngman 20jun99 10 12 Hofors 16. 8 0496-10 F13
05,70 Linda Skoglund 26jul98 com 13 Gvle 17. 9 0581i-09 F13
Inomhus
06,64 i Tindra Liljedahl 6okt98 33 13 Haparanda 12. 2 +i F13
06,21 i Ebba Peth 21dec99 26 12 Falun 12. 3 0i F13
Kulsttning (3 kg)
07,90 Moa Nykvist 25maj98 4 13 Gvle 31. 5 0 F13
07,56 Ebba Westerberg 29dec98 6 13 Gvle 31. 5 0 F13
07,35 Sandra Wetterstedt 4jun98 8 13 Gvle 31. 5 0 F13
Diskuskastning (0,6 kg)
23,82 Peggy Lindqvist 11jan99 4 12 Jrvs 24. 9 0 F13
19,79 Amanda Seger 20maj98 6 13 Sderhamn 20. 8 0 F13
18,61 Ebba Westerberg 29dec98 6 13 stersund 3. 9 1718-10 F13
18,01 Tilde Konstenius 31okt98 8 13 stersund 3. 9 1559-10 F13
16,22 Clara Strandberg 31jan99 3 12 Hudiksvall 9. 7 0 F13
15,54 Linda Skoglund 26jul98 com 13 Gvle 17. 9 0 F13
Slungbollskastning (1,0 kg)
27,06 Vilma kerman 10jan99 1 12 Sandviken 14. 6 1965-10 F13
26,36 Clara Strandberg 31jan99 2 12 Sandviken 14. 6 1854-10 F13
22,59 Alva Gille 20jul99 3 12 Sandviken 14. 6 2177-10 F13
20,26 Peggy Lindqvist 11jan99 5 12 Sandviken 14. 6 1890-10 F13
17,87 Linn Ahlborg 4sep99 6 12 Sandviken 14. 6 1833-10 F13
14,61 Ellen Hagstrm 2jan99 8 12 Sandviken 14. 6 1412-10 F13
13,98 Johanna Wngman 20jun99 9 12 Sandviken 14. 6 0 F13
Slggkastning (2 kg)
28,74 Sandra Wetterstedt 4jun98 1 13 Gvle 23. 8 2456-10 F13
25,85 Ebba Westerberg 29dec98 7 13 Jrvs 25. 9 1917-10 F13
23,44 Amanda Seger 20maj98 com 13 Gvle 17. 9 0 F13
22,23 Tilde Konstenius 31okt98 3 13 Gvle 23. 8 2042-10 F13
20,07 Moa Nykvist 25maj98 5 13 Gvle 31. 5 0 F13
19,16 Frida Bjrkman 10aug98 9 13 Gvle 21. 5 0 F13
17,39 Tindra Liljedahl 6okt98 10 13 Gvle 21. 5 0 F13
13,66 Siri Vgberg 23apr98 11 13 Gvle 23. 8 0 F13
12,80 Alva Arvenberg 2dec98 12 13 Gvle 23. 8 0 F13
Spjutkastning (400 g)
20,49 Moa Nykvist 25maj98 7 13 Jrvs 25. 9 ? F13
19,47 Ebba Westerberg 29dec98 3 13 Gvle 21. 5 1281-10 F13
18,00 Linna Anonsen 11mar98 3 13 Bollns 2. 7 1570-10 F13
17,90 Peggy Lindqvist 11jan99 9 12 Jrvs 24. 9 1128-10 F13
17,36 Vilma kerman 10jan99 11 12 Jrvs 24. 9 0 F13
17,21 Amanda Seger 20maj98 4 13 Gvle 9. 8 1085-10 F13
16,10 Tilde Konstenius 31okt98 4 13 Gvle 21. 5 1135-10 F13
16,10 Tindra Liljedahl 6okt98 5 13 Gvle 21. 5 1279-10 F13
14,84 Linda Skoglund 26jul98 com 13 Gvle 17. 9 0? F13
14,78 Alva Gille 20jul99 6 15 Gvle 2. 6 1500-10 F13
14,26 Linn Ahlborg 4sep99 8 12 Vsters 7. 8 1260-10 F13
12,89 Sandra Wetterstedt 4jun98 8 13 Gvle 9. 8 1265-10 F13
12,52 Louise Andersson 12feb99 10 12 Sderhamn 20. 8 1577-10 F13
Bollkastning (300 g)
30,25 Vilma kerman 10jan99 1 12 Gvle 9. 8 2551-10 F13
28,47 Hedvig Blom 15feb99 2 12 Gvle 9. 8 2356-10 F13
27,86 Peggy Lindqvist 11jan99 3 12 Gvle 9. 8 2547-10 F13
26,28 Alva Gille 20jul99 4 12 Gvle 9. 8 3033-10 F13
25,12 Clara Strandberg 31jan99 5 12 Gvle 9. 8 1944-10 F13
19,10 Josefin  Mller 5mar99 8 12 Gvle 9. 8 0 F13
17,10 Linn Ahlborg 4sep99 9 12 Gvle 9. 8 1415-10 F13
15,89 Ellen Hagstrm 2jan99 10 12 Gvle 9. 8 1614-10 F13
15,30 Johanna Wngman 20jun99 12 12 Gvle 9. 8 0 F13
FLICKOR 11 (fdda 2000-2001)
60 meter
9,75 0,0 Klara Nolemo 14mar01 1 10 h3 Gvle 28. 9 0 F11
10,17 -0,5 Saga  Dahlberg 20apr00 6 11 h2 Gvle 24. 7 1072-10 F11
10,36 -0,7 Cornelia  Enman 10maj00 7 11 Sandviken 4. 6 0 F11
10,47 OK Maja Sderlind 3sep01 1 10 D Jrvs 24. 9 0 F11
10,47 0,0 Johanna Mller 16jan01 2 10 h1 Gvle 28. 9 0 F11
10,49 0,0 Jolin Kihlstrm 20jul01 2 10 h2 Gvle 28. 9 0 F11
10,52 +1,1 Monelle Selinder 29maj01 3 10 h2 Gvle 21. 5 0 F11
10,93 +1,1 Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 6 10 h2 Gvle 21. 5 0 F11
11,11 -1,2 Mathilda Norrbelius 15jul01 3 10 Gvle 9. 8 1173-10 F11
11,24 0,0 Ella Jansson 21feb01 5 10 h1 Gvle 28. 9 0 F11
11,51 0,0 Towa Lindblom 17jun01 6 10 h2 Gvle 28. 9 0 F11
12,33 0,0 Ellinor Hjrne 30jan01 7 10 h1 Gvle 28. 9 0 F11
12,91 -1,2 Elin  Bckstrm 01 5 10 Gvle 9. 8 0 F11
Medvind
10,35 +4,8 w Jolin Kihlstrm 20jul01 1 10 h1 Gvle 21. 5 0 F11
10,46 +3,3 w Monelle Selinder 29maj01 4 10 Gvle 21. 5 0 F11
Inomhus
10,11 i Alice Nygren ddmm00 4 11 h3 Falun 12. 3 0 F11
10,31 i Ida Nykvist 01 1 10 h5 rebro 26. 3 + F11
200 meter
34,21 +1,7 Saga  Dahlberg 20apr00 3 11 h1 Sandviken 14. 6 3780-09 F11
35,67 -1,4 Maja Sderlind 3sep01 1 10 h1 Gvle 23. 8 0 F11
35,96 -1,2 Cornelia  Enman 10maj00 3 11 h2 Gvle 23. 8 0 F11
36,57 -1,4 Jolin Kihlstrm 20jul01 2 10 h1 Gvle 23. 8 0 F11
37,98 +0,8 Monelle Selinder 29maj01 2 10 h1 Sandviken 14. 6 0 F11
38,99 -1,4 Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 4 10 h1 Gvle 23. 8 0 F11
40,73 -1,4 Mathilda Norrbelius 15jul01 5 10 h1 Gvle 23. 8 411m-10 F11
600 meter
2.12,27 Saga  Dahlberg 20apr00 7 11 Gvle 23. 7 22174-10 F11
2.14,95 Maja Sderlind 3sep01 4 10 Jrvs 25. 9 0 F11
2.18,11 Alice Nygren 00 11 11 Jrvs 25. 9 0 F11
2.22,30 Jolin Kihlstrm 20jul01 9 10 Jrvs 25. 9 0 F11
2.24,8m Monelle Selinder 29maj01 4 10 Hofors 16. 8 0 F11
2.29,07 Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 5 10 Gvle 21. 5 0 F11
2.35,55 Mathilda Norrbelius 15jul01 4 10 Gvle 23. 7 24767-10 F11
800 meter
3.44,94 Monelle Selinder 29maj01 7 10 Gvle 21. 5 0 F11
50 meter hck (60 cm)
11,12 OK Maja Sderlind 3sep01 2 10 D Jrvs 25. 9 0 F11
12,51 OK Mathilda Norrbelius 15jul01 4 10 E Jrvs 25. 9 0 F11
11,27 OK Jolin Kihlstrm 20jul01 3 10 D Jrvs 25. 9 0 F11
Manuell tid - Medvind
10,1m -2,0 Saga  Dahlberg 20apr00 6 11 h1 Gvle 17. 8 1290-10 F11
10,4m +4,6 w Ida Nykvist 01 1 10 h1 Gvle 24. 5 0 F11
10,5m +4,6 w Monelle Selinder 29maj01 2 10 h1 Gvle 24. 5 0 F11
11,3m +4,6 w Lovisa Lauritsen 01 4 10 h1 Gvle 24. 5 0 F11
11,7m +4,6 w Mathilda Norrbelius 15jul01 5 10 h1 Gvle 24. 5 0 F11
11,8m +4,4 w Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 1 10 h2 Gvle 24. 5 0 F11
11,8m +4,6 w Saga Svensson 01 6 10 h1 Gvle 24. 5 0 F11
13,1m +4,9 w Ella Jansson 01 2 10 h2 Gvle 24. 5 0 F11
60 meter hck - Inomhus (76 cm)
12,06 Ida Nykvist 01 3 10 A rebro 27. 3 + F11
Hjdhopp
1,10 Cornelia  Enman 10maj00 8= 11 Sandviken 4. 6 0 F11
1,00 Monelle Selinder 29maj01 4 10 Gvle 21. 5 0 F11
1,00 Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 3 10 Gvle 21. 5 0 F11
1,00 Mathilda Norrbelius 15jul01 7 10 Gvle 23. 7 0 F11
0,92 Jolin Kihlstrm 20jul01 20 10 Jrvs 25. 9 0 F11
0,90 Maja Sderlind 3sep01 8 10 Gvle 21. 5 0 F11
Inomhus
1,26 Ida Nykvist 01 1 10 rebro 26. 3 + F11
1,18 Saga Dahlberg 20apr00 5 11 Falun 12. 3 110-10 F11
1,17 Linn  Wilhelmsson ddmm00 1 11 Gvle 27. 3 116-10 F11
1,05 Tilde Wieske 17mar01 1 10 Gvle 27. 3 0 F11
0,93 Maja Sderlind 3sep01 2 10 Gvle 27. 3 0 F11
0,93 Ellinor Hjrne 01 3 10 Gvle 27. 3 0 F11
0,84 Saga Svensson 01 6 10 Gvle 27. 3 0 F11
Lngdhopp (Zonmtning)
3,82 OK Saga Dahlberg 20apr00 7 11 Jrvs 24. 9 + F11
3,76 OK Klara Nolemo 14mar01 1 10 Gvle 28. 9 0 F11
3,60 +1,3 Ida Nyqvist 01 6 10 Gvle 31. 5 ? F11
3,53 OK Maja Sderlind 3sep01 12 10 Jrvs 24. 9 0 F11
3,44 -2,6 Cornelia  Enman 10maj00 7 11 Sandviken 4. 6 0 F11
3,27 OK Alice Nygren 00 21 11 Jrvs 24. 9 0 F11
3,05 OK Monelle Selinder 29maj01 4 10 Hofors 16. 8 0 F11
3,05 OK Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 10 Gvle 28. 9 0 F11
3,02 OK Johanna Mller 16jan01 10 Gvle 28. 9 0 F11
3,01 OK Ella Jansson 21feb01 10 Gvle 28. 9 0 F11
2,97 OK Jolin Kihlstrm 20jul01 10 Gvle 28. 9 0 F11
2,96 OK Mathilda Norrbelius 15jul01 6 10 Hofors 16. 8 0 F11
2,70 OK Towa Lindblom 17jun01 10 Gvle 28. 9 0 F11
2,33 OK Ellinor Hjrne 30jan01 10 Gvle 28. 9 0 F11
Medvind
3,09 +2,6 w Jolin Kihlstrm 20jul01 4 10 Gvle 21. 5 0 F11
3,03 +3,4 w Mathilda Norrbelius 15jul01 6 10 Gvle 21. 5 0 F11
Inomhus
3,76 i Ida Nykvist 01 5 10 rebro 26. 3 + F11
3,34 i Linn  Wilhelmsson ddmm00 21 11 Falun 12. 3 0i F11
2,67 i Alice Nygren ddmm00 27 11 Falun 12. 3 0 F11
Kulsttning (2 kg)
06,67 Frida Jansson 19apr00 6 11 Gvle 31. 5 0539-10 F11
06,15 Mathilda Norrbelius 15jul01 1 10 Gvle 28. 9 0 F11
06,06 Alice Nygren 00 14 11 Jrvs 25. 9 0 F11
05,87 Saga  Dahlberg 20apr00 4 11 Hofors 16. 8 0480-10 F11
05,83 Monelle Selinder 29maj01 2 10 Gvle 28. 9 0 F11
05,38 Cornelia  Enman 10maj00 22 11 Jrvs 25. 9 0 F11
05,33 Klara Nolemo 14mar01 10 Gvle 28. 9 0 F11
05,02 Jolin Kihlstrm 20jul01 17 10 Jrvs 24. 9 0 F11
04,90 Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 10 Gvle 28. 9 0 F11
04,79 Maja Sderlind 3sep01 10 Gvle 28. 9 0 F11
04,68 Ella Jansson 21feb01 10 Gvle 28. 9 0 F11
04,55 Ellinor Hjrne 30jan01 10 Gvle 28. 9 0 F11
04,40 Towa Lindblom 17jun01 10 Gvle 28. 9 0 F11
04,19 Johanna Mller 16jan01 10 Gvle 28. 9 0 F11
Inomhus
04,10 i Saga Svensson 01 6 10 Gvle 27. 3 0 F11
03,71 i Ellinor Hjrne 01 7 10 Gvle 27. 3 0 F11
Slungbollskastning (1 kg)
13,81 Saga  Dahlberg 20apr00 5 11 Sandviken 14. 6 0 F11
Bollkastning (300 g)
16,69 Monelle Selinder 29maj01 1 10 Gvle 9. 8 0 F11
15,57 Cornelia  Enman 10maj00 9 11 Hudiksvall 9. 7 0 F11
15,13 Mathilda Norrbelius 15jul01 2 10 Gvle 9. 8 0 F11
13,37 Tilde Wieske Baumgardt 17mar01 3 10 Gvle 9. 8 0 F11
11,51 Jolin Kihlstrm 20jul01 23 10 Jrvs 25. 9 0 F11
10,58 Johanna Mller 01 25 10 Jrvs 25. 9 0 F11
09,92 Elin Bckstrm 01 5 10 Gvle 9. 8 0 F11
FLICKOR 9 (fdda 2002 och senare)
60 meter
10,02 0,0 Irma  Karamehmedovic 21jun02 1 10 h2 Gvle 28. 9 0 F9
10,52 +0,3 Therese Andersson 02 2 9 h2 Jrvs 24. 9 1098-10 F9
10,75 0,0 Nora Ekman 30jun03 1 10 h1 Gvle 28. 9 1119-10 F7
10,81 +0,4 Sofia von Reedtz 8maj02 4 9 h1 Jrvs 24. 9 109m-10 F9
11,14 0,0 Minna Andersson 4aug02 2 10 h1 Gvle 28. 9 0 F9
11,41 +1,3 Nora Johansson 02 4 9 h3 Gvle 24. 7 0 F9
11,54 +1,3 Tilda Wrn 25mar02 5 9 h1 Gvle 24. 7 0 F9
12,10 0,0 Julia Forsgren 6mar02 5 10 h1 Gvle 28. 9 0 F9
12,19 mot Emma  Lilje 02 8 9 h2 Sandviken 4. 6 0 F9
12,24 -0,3 Engla Strandberg 04 3 7 h2 Hudiksvall 9. 7 0 F7
12,26 0,0 Cosette Eliasson 2jul02 8 10 h1 Gvle 28. 9 0 F9
12,38 0,0 Lisa Malmberg 13maj02 7 10 h2 Gvle 28. 9 0 F9
12,40 0,0 Ella Norrby 17mar02 6 10 h3 Gvle 28. 9 0 F9
12,57 0,0 Celine Brynte 30aug02 8 10 h1 Gvle 28. 9 0 F9
12,73 0,0 Sirrah Sawo 29jun02 7 10 h3 Gvle 28. 9 0 F9
12,82 0,0 Hanna Jagelius 12apr02 10 h2 Gvle 28. 9 0 F9
14,53 0,0 Edith Wrn 04 5 10 h4 Gvle 28. 9 0 F7
17,19 +1,2 Vendela Seger 07 4 7 h1 Hudiksvall 9. 7 0 F7
600 meter
2.39,38 Emma  Lilje 02 1 9 Gvle 21. 5 0 F0
2.42,90 Lisa Malmberg 13maj02 3 9 Gvle 21. 5 0 F0
40 meter hck (55 cm)
8,81 Sofia von Reedtz 8maj02 2 9 h2 Jrvs 25. 9 0 F9
400 meter hinder
1.43,64 Emma  Lilje 02 13 9 Sandviken 4. 6 0 F9
Hjdhopp - Inomhus
0,85 Tilda Vrn 02 1 9 Gvle 27. 3 0 F9
0,80 Emma Lilje 02 2= 9 Gvle 27. 3 0 F9
0,80 Lisa Malmberg 13maj02 2= 9 Gvle 27. 3 0 F9
0,75 Stina Sundell 03 4= 9 Gvle 27. 3 0 F9
0,75 Elin Lindholm 03 4= 9 Gvle 27. 3 0 F9
0,75 Edith Vrn 04 4= 9 Gvle 27. 3 0 F9
0,65 Elsa Berglund 03 7 9 Gvle 27. 3 0 F9
Lngdhopp (Zonmtning)
3,32 OK Therese Andersson 02 7 9 p2 Jrvs 24. 9 287-10 F9
3,32 OK Irma  Karamehmedovic 21jun02 10 Gvle 28. 9 0 F9
3,25 OK Sofia von Reedtz 8maj02 6 9 p1 Jrvs 24. 9 298-10 F9
3,08 OK Nora Ekman 30jun03 10 Gvle 28. 9 262-10 F7
2,92 -1,8 Nora Johansson 02 10 9 Gvle 24. 7 0 F9
2,81 OK Minna Andersson 4aug02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,78 OK Julia Forsgren 6mar02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,72 -2,7 Emma  Lilje 02 11 9 Sandviken 4. 6 0 F9
2,57 Engla Strandberg 04 3 7 Hudiksvall 9. 7 0 F7
2,56 OK Edith Wrn 04 10 Gvle 28. 9 0 F7
2,49 OK Ella Norrby 17mar02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,47 OK Lisa Malmberg 13maj02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,43 OK Cosette Eliasson 2jul02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,18 OK Hanna Jagelius 12apr02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,10 OK Celine Brynte 30aug02 10 Gvle 28. 9 0 F9
2,02 OK Sirrah Sawo 29jun02 10 Gvle 28. 9 0 F9
1,51 Vendela Seger 07 7 7 Hudiksvall 9. 7 0 F7
2,92 +3,2 w Tilda Wrn 02 1 9 Gvle 21. 5 0 F9
Bsta resultat med "legal vind" (= max 2,0 m/s)
2,85 Tilda Wrn 02 10 Gvle 28. 9 0 F9
Kulsttning (2 kg)
05,69 Sofia von Reedtz 02 6 9 p2 Jrvs 24. 9 0460-10 F9
05,06 Cosette Eliasson 2jul02 10 Gvle 28. 9 0 F9
04,92 Irma  Karamehmedovic 21jun02 10 Gvle 28. 9 0 F9
04,59 Minna Andersson 4aug02 10 Gvle 28. 9 0 F9
04,49 Emma  Lilje 02 1 9 Gvle 21. 5 0 F0
04,39 Tilda Wrn 25mar02 10 Gvle 28. 9 0 F9
04,16 Nora Ekman 30jun03 10 Gvle 28. 9 0257-10 F7
04,10 Julia Forsgren 6mar02 10 Gvle 28. 9 0 F9
03,55 Hanna Jagelius 12apr02 10 Gvle 28. 9 0 F9
03,43 Celine Brynte 30aug02 10 Gvle 28. 9 0 F9
03,39 Edith Wrn 04 10 Gvle 28. 9 0 F7
03,34 Lisa Malmberg 13maj02 10 Gvle 28. 9 0 F9
02,89 Ella Norrby 17mar02 10 Gvle 28. 9 0 F9
02,66 Sirrah Sawo 29jun02 10 Gvle 28. 9 0 F9
Inomhus
04,13 i Elin Lindholm 03 3 9 Gvle 27. 3 0 F9
03,62 i Stphanie Bendayan 02? 5 9 Gvle 27. 3 0 F9
03,30 i Lisa Malmberg 13maj02 6 9 Gvle 27. 3 0 F9
Bollkastning (300 g)
17,00 Sofia von Reedtz 02 11 9 Jrvs 25. 9 0 F9
15,68 Emma  Lilje 02 6 10 Sandviken 4. 6 0 F0
13,88 Therese Andersson 02 16 9 Jrvs 19. 9 1220-10 F9
11,98 Engla Strandberg 04 1 7 Hudiksvall 9. 7 0 F7
09,33 Nora Ekman 30jun03 14 9 Jrvs 19. 9 0893-10 F7
01,27 Vendela Seger 07 9 7 Hudiksvall 9. 7 0 F7