GEFLE IF: RSBSTA UTOMHUS 2010
oktober 2010: Mats kerlind
Korrigerad och uppdaterad 2010-10-30
Teckenfrklaringar
I resultatspalten: "+" markerar mellantid i lngre lopp
"m" anger manuell tid
"i" markerar inomhusresultat
"w" markerar medvindsresultat (mer n +2,0 m/s)
I placeringsspalten: "qua" = fyrkamp
"pen" = femkamp
"hex" = sexkamp
"hep" = sjukamp
"oct" = ttakamp
"dec" = tiokamp
"com" = Castorama
"+" = mellantid eller bsta legala res i lngd/tresteg
Efter placeringsspalten: Visar tvlingsklass, samt omgng (f=frsk, s=semi, q=kval, h=heat)
Tidigare pers-spalten Visar resultat samt r (ex (1074-08) = 10,74 p 100 m r 2008)
(ex i yngre klass p 400 m (1297m-09) = 1.29,7m r 2009)
MN SENIORER - P15 (f 1996 och tidigare + vissa yngre)
Inklusive Veteraner
60 meter - utomhus (endast 15 r och ldre i denna lista)
7,72 -1,6 Henrik Hyllengren 12mar90 2 h1 Tby 21. 8 + M22
100 meter
11,35 +0,7 Filip Hjorth 18apr93 1 17 h1 Gvle 17. 7 1159-09 P17
11,52 -1,4 Rasmus Ersson 4mar90 1 h2 Gvle 19. 6 1150-07 M22
11,55 -1,4 Erik Gerdin 9aug92 2 h1 Gvle 19. 6 1165-08 P19
11,64 +0,5 Oskar Borbos 13maj91 5 19 h1 Stockholm/S 7. 8 1125-09 P19
11,73 +1,1 Henrik Hyllengren 12mar90 6 h1 Vsters 1. 8 1205-09 M22
12,13 -0,4 Andreas Romin 25maj91 dec 19 Huddinge 4. 9 1174-09 P19
12,66 +1,5 Jesper Norn 8jun95 1 15 Gvle 10. 8 1338-09 P15
12,81 +1,2 Emanuel Lindqvist 2jun95 1 15 Gvle 11. 5 1290-09 P15
13,30 +1,2 Linus Sjgren 3maj95 3 15 Gvle 11. 5 1387-09 P15
14,05 +0,8 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 25. 9 1156-90 M35
14,40 +1,5 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 10. 8 0 P15
16,73 -0,1 Hkan Hglund 22jun45 4 65 h1 Hgby 6. 8 118m-61 M65
Medvind
11,61 +2,9 w Andreas Romin 25maj91 4 B Gvle 16. 7 1174-09 P19
11,66 +2,9 w Henrik Hyllengren 12mar90 5 B Gvle 16. 7 1205-09 M22
Manuella tider
11,5m -0,4 Oskar Borbos 13maj91 1 Osnabrck, GER 8. 7 1125-09 P19
11,6m -0,4 Henrik Hyllengren 12mar90 2 Osnabrck, GER 8. 7 1205-09 M22
11,9m -0,4 Andreas Efverstrm 24okt91 3 Osnabrck, GER 8. 7 1230-09 P19
150 meter
18,55 -2,7 Henrik Hyllengren 12mar90 4 A Tby 21. 8 0 M22
200 meter (med alla resultat under 30,00)
22,95 -0,4 Oskar Borbos 13maj91 1 19 Stockholm/S 8. 8 2246-09 P19
23,60 +1,4 Andreas Romin 25maj91 2 B Gvle 16. 7 2368-09 P19
23,93 +1,4 Henrik Hyllengren 12mar90 3 B Gvle 16. 7 2512-09 M22
25,77 0,0 Jesper Norn 8jun95 6 17 h1 Gvle 19. 9 2736-09 P15
29,95 +1,6 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 24. 8 3358-09 P15
Inomhus
24,50 i Erik Gerdin 9aug92 2 A Bollns 6. 2 2447i-09 P19
300 meter (med alla resultat under 47,00)
38,02 Filip Hjorth 18apr93 dec 17 Randers, DEN 12. 6 ? P17
40,8m Jesper Norn 8jun95 3 15 h1 Gvle 17. 7 0 P15
400 meter (med alla resultat under 70,00)
52,01 Andreas Efverstrm 24okt91 3 Gvle 4. 9 5210-09 P19
53,54 Andreas Romin 25maj91 dec 19 Huddinge 4. 9 5160-09 P19
55,91 Henrik Hyllengren 12mar90 2 h1 Vsters 1. 8 0 M22
58,16 Markus Bergman 16aug90 + Gvle 20. 6 0 M22
69,31 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 25. 9 5038-90 M35
Inomhus
50,52 i Oskar Borbos 13maj91 1 A Bollns 6. 2 5133i-09 P19
600 meter (med alla resultat under 1.50,00)
1.25,4m Andreas Efverstrm 24okt91 1 Osnabrck, GER 8. 7 0 P19
800 meter (med alla resultat under 2.30,00)
1.49,64 Johan Walldn 24apr87 4 A Gteborg/U 4. 7 14859-09 MS
1.59,75 Andreas Efverstrm 24okt91 9 19 A Stockholm/S 8. 8 15803-09 P19
2.09,03 Markus Bergman 16aug90 8 B Vsters 30. 7 22457-09 M22
2.10,65 Mathias Erkkil 7jun89 1 Gvle 8. 5 20166-06 M22
2.15,45 John sterberg 29maj93 9 17 Gvle 19. 9 22060-08 P17
2.25,08 Jesper Norn 8jun95 2 15 Gvle 15. 6 23647-09 P15
2.56,71 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 15. 6 0 P15
Inomhus
2.23,03 Filip Hjorth 18apr93 hep 17 Stra 7. 3 ? P17
3.08,26 Stefan Larsson 1apr58 2 Ve Bollns 2. 1 25299i-08 M50
1000 meter (med alla resultat under 3.05,00)
3.03,40 Filip Hjorth 18apr93 dec 17 Randers, DEN 13. 6 ? P17
1500 meter (med alla resultat under 5.15,00)
3.48,68 Johan Walldn 24apr87 5 Helsinki, FIN 25. 8 34775-09 MS
4.09,43 Markus Liwing 29nov89 3 Gvle 18. 7 40571-09 M22
4.27,53 Magnus Josefsson 25jan78 6 Enskede 16. 5 41887-08 MS
4.34,05 Markus Bergman 16aug90 9 Vsters 1. 8 0 M22
4.48,88 Andreas Romin 25maj91 dec 19 Huddinge 5. 9 51311-07 P19
6.28,10 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 26. 9 42843-94 M35
1 Mile (1609,6 m) (med alla resultat under 5.40,00)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
2000 meter
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
3000 meter
8.23,05 Johan Walldn 24apr87 2 A Norrkping 2. 10 84367-09 MS
10.23,79 Mathias Erkkil 7jun89 + Enskede 16. 5 95461-05 M22
5000 meter
17.38,06 Mathias Erkkil 7jun89 6 Enskede 16. 5 0 M22
10000 meter
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Halvmaraton (21 097,5 m)
2.05.14 Thomas Persson 30jun71 5346 Stockholm 11. 9 0 M35
Maraton (42 195 m)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
MS 1500 meter hinder (91,4 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
P15 1500 meter hinder (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
M22-P17 2000 meter hinder (91,4 cm)
7.17,16 Calle Hallberg 30jun94 6 17 Gvle 19. 9 0 P17
MS 3000 meter hinder
9.52,59 Markus Liwing 29nov89 2 Enskede 16. 5 95158-07 M22
P15 100 meter hck (84 cm)
21,14 +0,9 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Sandviken 18. 5 0 P15
MS 110 meter hck (106,7 cm)
19,93 +1,3 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 26. 9 1517-95 M35
20,55 -2,7 Andreas Romin 25maj91 5 Enskede 16. 5 (1930w-07) P19
P19 110 meter hck (100 cm)
18,16 0,0 Andreas Romin 25maj91 dec 19 Huddinge 5. 9 0 P19
P17 110 meter hck (91,4 cm)
14,68 0,0 Filip Hjorth 18apr93 dec 17 Randers, DEN 12. 6 1490-09 P17
16,08 -0,3 Niclas Rickardsson 7apr93 5 17 h2 Gteborg/U 4. 7 1512-09 P17
P19 300 meter hck (91,4 cm)
41,80 Erik Gerdin 9aug92 3 17 B Gteborg/U 2. 7 0 P19
P17 300 meter hck (84 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
P15 300 meter hck (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
MS 400 meter hck
61,16 Erik Gerdin 9aug92 4 Enskede 16. 5 0 P19
Hjdhopp (med alla resultat ver 1,50)
1,87 Kevin Vaseghi 4aug92 3 Gvle 16. 7 180-09 P19
1,84 Filip Hjorth 18apr93 3 17 Kil 5. 6 185-09 P17
1,82 Ruben Kiefer 14sep74 2= Enskede 16. 5 218-97 M35
1,81 Andreas Romin 25maj91 1 Bollns 10. 7 175-08 P19
1,72 Fredrik Dahlman 8jun95 2 Gvle 20. 6 163-09 P15
1,64 Oskar Borbos 13maj91 1 19 Osnabrck, GER 8. 7 (170i-08) P19
1,55 Andreas Efverstrm 24okt91 2 19 Osnabrck, GER 8. 7 + P19
1,50 Jesper Norn 8jun95 2 15 Sandviken 7. 9 145-09 P15
1,46 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 25. 9 185-89 M35
1,30 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 15. 6 115-09 P15
Inomhus
1,86 i Filip Hjorth 18apr93 hep 17 Stra 7. 3 ? P17
1,65 i Fabian Kuhnlein 11mar94 7 17 Falun/L 14. 3 158i-09 P17
1,45 i Jimmy Sundberg 25apr96 2 15 Bollns 6. 2 0 P15
Stavhopp (med alla resultat ver 2,00)
4,22 Filip Hjorth 18apr93 4 17 Gteborg/U 3. 7 435-09 P17
3,80 Andreas Romin 25maj91 1 Gvle 3. 8 370-08 P19
3,20 Johan Fougman 13jan90 6 Enskede 16. 5 435-07 M22
3,07 Hannes Gidlf 10jan96 2 14 Sundsvall 11. 9 220-09 P15
2,76 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 26. 9 410-90 M35
2,70 Linus Sjgren 3maj95 1 15 Gvle 11. 5 0 P15
Inomhus
4,60 Filip Hjorth 18apr93 1 17 Malm/A 20. 2 434i-09 P17
4,32 Johan Fougman 13jan90 7 22 Malm/A 20. 2 430i-08 M22
3,15 Fred Stenberg 30jun70 2 Bollns 6. 2 - M40
2,20 Isak Stenberg 95 3 15 Bollns 3. 1 0i P15
Lngdhopp (Plankmtning)
7,30 +1,0 Filip Hjorth 18apr93 6 Gteborg/U 3. 7 694-09 P17
6,22 +0,6 Erik Gerdin 9aug92 6 Enskede 16. 5 635-09 P19
5,88 mot Andreas Romin 25maj91 1 19 Gvle 17. 8 611-08 P19
5,62 0,0 Oskar Borbos 13maj91 3 19 Osnabrck, GER 8. 7 558-06 P19
5,24 -0,2 Henrik Hyllengren 12mar90 3 Osnabrck, GER 8. 7 518-09 M22
5,16 +0,4 Jesper Norn 8jun95 1 15 Osnabrck, GER 8. 7 482-09 P15
5,03 +2,0 Fredrik Dahlman 8jun95 + 15 Sandviken 18. 5 527-09 P15
4,73 +0,2 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 25. 9 653-91 M35
4,02 mot Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 17. 8 0 P15
Medvind
6,37 +2,2 w Erik Gerdin 9aug92 1 19 Gvle 17. 7 635-09 P19
6,19 +3,3 w Andreas Romin 25maj91 1 Bollns 10. 7 611-08 P19
5,66 +4,1 w Niclas Rickardsson 7apr93 3 17 Bollns 10. 7 676-09 P17
5,37 +3,6 w Jesper Norn 8jun95 1 15 Sandviken 16. 5 482-09 P15
5,04 +3,0 w Fredrik Dahlman 8jun95 2 15 Sandviken 16. 5 527-09 P15
4,03 +3,2 w Hannes Gidlf 10jan96 3 14 Sandviken 18. 5 0 P15
Inomhus
6,28 i Niclas Rickardsson 7apr93 4 17 Karlstad 23. 1 625i-09 P17
5,24 i Jimmy Sundberg 25apr96 3 15 Bollns 6. 2 0 P15
5,05 i Fredrik Dahlman 8jun95 2 15 Bollns 2. 1 465i-09 P15
4,93 i Linus Sjgren 3maj95 4 15 Bollns 2. 1 428i-09 P15
4,53 i Fabian Kuhnlein 11mar94 9 17 Bollns 3. 1 ? P17
Trestegshopp (Plankmtning)
13,07 +1,9 Martin Mohebbi 15mar92 9 19 Gteborg/U 4. 7 1353-09 P19
11,56 +0,9 Jesper Norn 8jun95 1 15 Gvle 25. 5 1056-09 P15
08,05 +0,8 Hannes Gidlf 10jan96 2 14 Gvle 25. 5 0 P15
Medvind
08,89 +2,6 w Hannes Gidlf 10jan96 2 14 Gvle 24. 8 0 P15
Inomhus
13,12 i Martin Mohebbi 15mar92 2 Stra 6. 2 1328i-09 P19
12,96 i Niclas Rickardsson 7apr93 1 17 Bollns 2. 1 1279i-09 P17
10,83 i Fredrik Dahlman 8jun95 2 15 Vsters 24. 1 0i P15
Kulsttning - MS (7,26 kg)
18,70 Jimmy Nordin 79 1 Gvle 3. 8 2073-02 MS
12,33 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 3. 10 1270-06 MS
12,33 Fred Stenberg 30jun70 com-x Gvle 16. 10 1280-09 M40
10,66 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 10. 10 1124-99 M35
10,47 Andreas Romin 25maj91 com Gvle 9. 10 1174-09 P19
09,75 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 2. 10 1189-98 M35
07,98 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 3. 10 1259-81 M50
07,95 Robert Eriksson 70 com Gvle 3. 10 0 M40
07,57 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 0745-09 MS
07,44 Timo Lindstrm 19mar66 com Gvle 2. 10 0 M40
Inomhus
12,98 Fred Stenberg 30jun70 2 40 Bollns 13. 2 1324i-09 M40
Kulsttning - M50-55 +P19 (6,0 kg)
13,02 Andreas Romin 25maj91 1 19 Bollns 10. 7 1244-09 P19
Kulsttning - P17 + M60 (5,0 kg)
14,85 Niclas Rickardsson 7apr93 4 17 Stockholm/Ku 5. 8 1356-09 P17
14,03 Filip Hjorth 18apr93 dec 17 Randers, DEN 13. 6 1255-09 P17
10,54 Pentti Kuusisto 13apr50 com 60 Gvle 17. 10 0 M60
Inomhus
15,21 Niclas Rickardsson 7apr93 1 17 Bollns 2. 1 1309i-09 P17
14,11 Filip Hjorth 18apr93 2 17 Falun 5. 12 1347i-09 P17
Kulsttning - P15 (4,0 kg)
09,30 Jesper Norn 8jun95 2 15 Gvle 17. 8 0 P15
08,65 Emanuel Lindqvist 2jun95 2 15 Sandviken 18. 5 0904-09 P15
08,64 Fredrik Dahlman 8jun95 3 15 Sandviken 18. 5 0 P15
07,87 Hannes Gidlf 10jan96 13 14 Sundsvall 12. 9 0 P15
Inomhus
08,20 Isak Stenberg 95 4 15 Bollns 3. 1 0i P15
Diskuskastning - MS (2 kg)
45,98 Robert Alneroth 5jun84 1 Gvle 11. 7 4629-09 MS
34,88 Andreas Romin 25maj91 1 Gvle 25. 5 3065-09 P19
33,85 Fred Stenberg 30jun70 com Gvle 10. 10 3834-93 M40
30,85 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 2. 10 2967-00 M35
24,77 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 2. 10 2928-96 M35
23,58 Linus Sjgren 3maj95 4 Gvle 20. 6 2955-09 P15
23,18 Erik Gerdin 9aug92 4 Gvle 25. 5 0 P19
18,61 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 1738-09 MS
17,04 Robert Eriksson 70 com Gvle 3. 10 0 M40
16,70 Henrik Hyllengren 12mar90 3 Osnabrck, GER 8. 7 0 M22
15,84 Timo Lindstrm 19mar66 com Gvle 2. 10 0 M40
Diskuskastning - P19 (1,75 kg)
41,14 Andreas Romin 25maj91 1 19 Gvle 3. 8 3908-08 P19
25,36 Erik Gerdin 9aug92 2 19 Osnabrck, GER 8. 7 0 P19
23,55 Andreas Efverstrm 24okt91 3 19 Osnabrck, GER 8. 7 0 P19
Diskuskastning - P17 + M50-55 (1,5 kg)
42,26 Filip Hjorth 93 2 17 Falun 22. 5 3948-09 P17
35,60 Per-Gunnar Berglund 12sep57 1 50 Gvle 11. 7 3452-09 M50
Diskuskastning - P15 + M60 (1,0 kg)
41,72 Pentti Kuusisto 13apr50 1 60 Hgby 6. 8 0 M60
31,78 Linus Sjgren 3maj95 1 15 Gvle 25. 5 2955-09 P15
24,80 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 24. 8 0 P15
22,17 Jesper Norn 8jun95 2 15 Gvle 24. 8 1949-09 P15
Slggkastning - MS (7,26 kg)
60,14 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 3. 10 6580-09 MS
33,66 Fred Stenberg 30jun70 com Gvle 25. 8 3220-09 M40
32,10 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 25. 8 3285-99 M35
24,57 Andreas Romin 25maj91 com Gvle 9. 10 0 P19
24,40 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 2. 10 2645-99 M35
17,38 Robert Eriksson 70 com Gvle 3. 10 0 M40
16,06 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 1649-08 MS
15,39 Timo Lindstrm 19mar66 com Gvle 2. 10 0 M40
Slggkastning - M50-55 +P19 (6,0 kg)
22,43 Erik Gerdin 9aug92 1 19 Osnabrck, GER 8. 7 0 P19
26,26 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 3. 10 2598-09 M50
Slggkastning - P17 (5,0 kg)
37,62 Filip Hjorth 93 7 17 Vsters 12. 9 3425-09 P17
30,99 Fredrik Lundgren 30okt94 7 17 Gvle 19. 9 0 P17
29,68 Pentti Kuusisto 13apr50 com 60 Gvle 3. 10 0 M60
Slggkastning - P15 (4,0 kg)
27,07 Linus Sjgren 3maj95 1 15 Gvle 11. 5 2241-09 P15
26,89 Hannes Gidlf 10jan96 4 15 Jrvs 19. 9 0 P15
22,11 Jesper Norn 8jun95 2 15 Gvle 11. 5 1437-09 P15
19,37 Emanuel Lindqvist 2jun95 3 15 Gvle 11. 5 0 P15
Viktkastning - MS (15,88 kg)
09,79 Fred Stenberg 30jun70 k-pen 40 Bottnaryd 4. 9 1019-09 M40
Spjutkastning - MS/P19 (800 g)
57,61 Patrik Melin 7jun71 1 Enskede 16. 5 6910-99 M35
53,15 Andreas Romin 25maj91 dec 19 Huddinge 5. 9 4817-09 P19
43,81 Fred Stenberg 30jun70 com Gvle 10. 10 5116-87 M40
39,80 Andreas Efverstrm 24okt91 1 19 Osnabrck, GER 8. 7 3571-09 P19
39,37 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 3. 10 4570-03 MS
38,66 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 10. 10 4430-90 M35
25,89 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 2. 10 3452-97 M35
24,20 Robert Eriksson 70 com Gvle 3. 10 0 M40
22,56 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 2263-09 MS
19,77 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 3. 10 4562-88 M50
19,21 Timo Lindstrm 19mar66 com Gvle 2. 10 0 M40
Spjutkastning - P17 + M50-55 (700 g)
51,15 Filip Hjorth 18apr93 dec 17 Randers, DEN 12. 6 5157-09 P17
50,20 Niclas Rickardsson 7apr93 9 17 Gteborg/U 2. 7 5213-09 P17
45,91 Fredrik Lundgren 30okt94 1 17 Gvle 4. 9 0 P17
Spjutkastning - P15 + M60 (600 g)
32,07 Pentti Kuusisto 13apr50 com 60 Gvle 3. 10 0 M60
31,67 Fredrik Dahlman 8jun95 1 15 Gvle 15. 6 2937-09 P15
29,83 Jesper Norn 8jun95 3 15 Gvle 15. 6 2816-09 P15
29,22 Jimmy Sundberg 25apr96 com 14 Gvle 12. 10 0 P15
20,20 Hannes Gidlf 10jan96 1 14 Gvle 15. 6 0 P15
Castorama
2.793 Robert Alneroth 5jun84 1 Gvle 3. 10 2931-09 MS
(12,33 - 39,37 - 43,50 - 60,14)
2.216 Fred Stenberg 30jun70 1 Gvle 10. 10 2275-95 M40
(12,00 - 43,81 - 33,85 - 31,27)
1.955 Guido Ripke 8dec71 2 Gvle 10. 10 2006-99 M35
(10,66 - 38,66 - 29,40 - 31,57)
1.896 Andreas Romin 25maj91 1 Gvle 9. 10 0 P19
(10,47 - 44,99 - 29,03 - 24,57)
1.428 Thomas Persson 30jun71 2 Gvle 2. 10 1765-97 M35
(09,75 - 25,89 - 24,77 - 24,40)
0.893 Robert Eriksson 70 5 Gvle 3. 10 0 M40
(07,95 - 24,20 - 17,04 - 17,38)
0.844 Jan Linde 9aug85 4 Gvle 10. 10 742-08 MS
(07,57 - 22,56 - 18,61 - 16,06)
0.663 Timo Lindstrm 19mar66 4 Gvle 2. 10 0 M40
(07,44 - 19,21 - 15,84 - 15,39)
Kast-Femkamp (Slgga-Kula-Diskus-Spjut-Vikt)
2.768 Fred Stenberg 30jun70 2 40 Bottnaryd 4. 9 2437-09 M40
(32,24 - 11,94 - 33,79 - 42,66 - 09,79)
ttakamp - P15
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Tiokamp - MS
3.246e Guido Ripke 8dec71 3 Gvle 26. 9 6202e-94 M35
(14,05+ - 4,73+ - 09,72 - 1,46 - 69,31 - 19,093+ - 28,24 - 2,76 - 35,82 - 6.28,10)
Tiokamp - P19
5.721e Andreas Romin 25maj91 3 19 Huddinge 5. 9 0 P19
(12,13+ - 5,77+ - 12,42 - 1,78 - 53,54 - 18,16+ - 26,70 - 3,52 - 53,15 - 4.48,88)
Tiokamp - P17 (Obs - fr o m 2009 anvnds seniortabellen i P16-17. Drav de lgre pongen jmfrt med 2008 och tidigare)
6.990e Filip Hjorth 18apr93 1 17 Randers, DEN 12. 6 6713e-09 P17
(14,68+ - 38,07 - 4,20 - 49,70 - 38,02 - 11,57+ - 6,78+ - 14,03 - 1,81 - 3.03,40)
4 x 100 meter
45,70 Martin Mohebbi -92 - Henrik Hyllengren -90 - Erik Gerdin -92 - Andreas Romin -91
4 Enskede 16. 5 M22
49,34 Niclas Rickardsson -93 - Filip Hjorth -93 - Jesper Norn -95 - John sterberg -93
5 17 h2 Gvle 19. 9 P17
KVINNOR SENIORER - F15 (f 1995 och tidigare + vissa yngre)
Inklusive Veteraner
100 meter
12,13 +1,6 Petra Larsson 3jul90 2 A Eskilstuna 8. 6 1203-09 K22
12,35 +0,8 Sandra Trnros 25feb95 1 A Gvle 16. 7 1251-09 F15
12,46 +1,9 Josefin Palm 16jan94 1 17 h4 Sollentuna 12. 6 1256-09 F17
12,58 +0,9 Madeleine Eriksson 2jan93 2 17 h1 Gvle 19. 9 1265-09 F17
12,75 +1,1 Julia Wigren 13apr93 3 17 h3 Gvle 17. 7 1271-09 F17
12,79 +0,5 Betty Strandberg 11sep95 1 15 h3 Vsters 12. 9 0 F15
12,85 0,0 Alexandra Bartee 11jan95 4 15 s2 Vsters 12. 9 1325-09 F15
12,92 +1,4 Linna Lammi 13sep92 2 19 Gvle 17. 7 + F19
12,94 +1,4 Sofia Nilsson 16sep95 6 15 A Gvle 17. 7 1344-09 F15
13,01 +1,1 Emmy Olson 7mar94 4 17 h1 Sollentuna 12. 6 1348-09 F17
13,02 +0,4 Johanna Bromark 6feb93 5 17 Uppsala 11. 7 + F17
13,05 -2,1 Madeleine Nilsson 11okt91 3 h2 Gvle 19. 6 ? F19
13,06 -0,9 Malin Lindblom 23jun91 3 Gvle 19. 6 ? F19
13,27 -0,9 Linda Frdin Glad 19jun93 6 Gvle 19. 6 1318-09 F17
13,34 -0,4 Emma Gllstedt 31maj96 2 15 Sandviken 5. 6 0 F15
13,60 +0,3 Hanna Andersson 2jan95 6 15 h2 Gvle 17. 7 ? F15
13,72 +1,5 Nicole Bertilsson 28mar93 2 17 Gvle 11. 5 1424-07 F17
13,91 +0,7 Fanny Anonsen 21jan95 3 15 Gvle 11. 5 1427-09 F15
14,03 +0,3 Clara Peth 7apr96 7 15 h2 Gvle 17. 7 0 F15
14,10 +1,3 Ida Bergman 16dec94 4 17 h1 Gvle 17. 7 ? F17
14,11 -0,7 Elize Utby 18maj95 6 15 h3 Sollentuna 12. 6 1436-09 F15
14,38 +1,4 Denise Eriksson 10feb95 5 15 h2 Jrvs 19. 9 1449-09 F15
Medvind
12,41 +2,9 w Josefin Palm 16jan94 3 17 Sollentuna 12. 6 1256-09 F17
12,50 +3,0 w Betty Strandberg 11sep95 2 15 Vsters 12. 9 0 F15
12,90 +2,2 w Linna Lammi 13sep92 3 B Gvle 16. 7 + F19
13,56 +2,2 w Hanna Andersson 2jan95 1 15 Gvle 10. 8 ? F15
14,01 +2,2 w Ida Bergman 16dec94 1 17 Gvle 10. 8 ? F17
200 meter (med alla resultat under 32,00)
24,69 +1,9 Petra Larsson 3jul90 3 A Gvle 16. 7 2467-09 K22
25,42 +1,5 Malin Lindblom 23jun91 1 B Gvle 16. 7 2530-09 F19
25,73 +0,5 Betty Strandberg 11sep95 1 17 h1 Gvle 25. 5 2618-09 F15
25,94 -1,4 Madeleine Nilsson 11okt91 1 Stra 16. 5 ? F19
26,19 +0,8 Josefin Palm 16jan94 4 17 A Sollentuna 13. 6 2740-09 F15
26,47 +0,3 Madeleine Eriksson 2jan93 4 17 h3 Gteborg/U 4. 7 2593-09 F17
26,52 -0,1 Emmy Olson 7mar94 hep 16 h1 Huddinge 4. 9 2792-08 F17
26,71 +1,7 Johanna Bromark 6feb93 3 h3 Stockholm/S 29. 6 ? F17
27,35 +2,0 Alexandra Bartee 11jan95 1 15 Gvle 24. 8 2823-08 F15
27,84 -0,3 Louise Ekman 10apr97 1 13 A Sundsvall 12. 9 2937-09 F13
28,03 +0,5 Linda Frdin Glad 19jun93 5 17 h1 Gvle 25. 5 2766-09 F17
28,38 +0,5 Stina M Jansson 19feb94 6 17 h1 Gvle 25. 5 2784i-09 F17
29,03 +2,0 Denise Eriksson 10feb95 3 15 Gvle 24. 8 2883-09 F15
29,65 +1,0 Josefin Lundblad 17mar98 1 12 h2 Gvle 25. 5 3110-09 F13
29,93 +2,0 Clara Peth 7apr96 1 14 Gvle 24. 8 3003-09 F15
30,50 -0,7 Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 25. 5 3105-09 F13
30,88 0,0 Linda Skoglund 26jul98 1 12 h1 Falun 22. 5 3187-09 F13
31,05 -0,2 Vilma kerman 10jan99 1 11 h1 Gvle 24. 8 + F11
31,13 +1,5 Peggy Lindqvist 11jan99 1 11 h1 Gvle 25. 5 0 F11
31,20 -0,7 Tove Borg 8aug97 3 13 Gvle 25. 5 0 F13
31,61 +1,0 Amanda Seger 20maj98 2 12 h2 Gvle 25. 5 3212-09 F13
31,80 -0,2 Maja Swang 25feb98 3 12 h2 Falun 22. 5 3340-09 F13
Medvind
25,71 +2,8 w Madeleine Nilsson 11okt91 1 Gvle 20. 6 ? F19
25,85 +2,8 w Josefin Palm 16jan94 2 Gvle 20. 6 2740-09 F17
26,09 +2,8 w Madeleine Eriksson 2jan93 3 Gvle 20. 6 2593-09 F17
27,26 +2,8 w Linda Frdin Glad 19jun93 5 Gvle 20. 6 2766-09 F17
27,81 +2,6 w Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 24. 8 2937-09 F13
29,62 +2,6 w Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 24. 8 3105-09 F13
31,05 +2,6 w Tove Borg 8aug97 3 13 Gvle 24. 8 0 F13
Inomhus
25,29 i Malin Lindblom 23jun91 3 A Bollns 6. 2 +i F19
25,93 i Madeleine Nilsson 11okt91 1 B Bollns 6. 2 +i F19
27,53 i Emma Gllstedt 31maj96 1 15 B Huddinge 13. 2 2951i-09 F15
27,54 i Sofia Nilsson 16sep95 1 15 h1 Stra 23. 1 2970i-08 F15
28,81 i Elin Nord 26okt97 1 13 h3 Ume 14. 3 +i F13
29,00 i Fanny Anonsen 21jan95 3 15 h4 Bollns 3. 1 +i F15
30,84 i Linda Skoglund 26jul98 1 12 h4 Bollns 20. 3 0i F13
31,2m i Malin Andersson 16maj97 2 13 Gvle 10. 1 3245i-09 F13
300 meter
40,21 Betty Strandberg 11sep95 1 15 A Sollentuna 13. 6 4117-09 F15
400 meter (med alla resultat under 75,00)
56,07 Betty Strandberg 11sep95 2 A Helsingborg 11. 7 0 F15
56,61 Malin Lindblom 23jun91 1 19 A Gteborg/U 3. 7 5832-09 F19
60,64 Josefin Palm 16jan94 4 16 Vsters 12. 9 + F17
60,96 Linda Frdin Glad 19jun93 2 Gvle 4. 9 6383-09 F17
62,40 Stina M Jansson 19feb94 1 17 B Vsters 1. 8 6857-06 F17
Inomhus
73,03 i Louise Andersson 12feb99 1 11 h1 Stra 21. 2 0i F11
600 meter (med alla resultat under 2.00,00)
1.44,30 Louise Ekman 10apr97 1 13 Vsters 19. 6 15105-08 F13
1.57,58 Linda Skoglund 26jul98 3 12 Falun 22. 5 15984-09 F13
1.58,26 Josefin Lundblad 17mar98 3 12 Sandviken 7. 9 2116m-09 F13
Inomhus
1.52,53 i Denise Eriksson 10feb95 pen 15 Falun 9. 1 15199i-08 F15
1.57,98 i Sofia Nilsson 16sep95 pen 15 Falun 9. 1 0i F15
2.05,31 i Fanny Anonsen 21jan95 pen 15 Falun 9. 1 20913i-08 F15
800 meter (med alla resultat under 2.50,00)
2.09,11 Betty Strandberg 11sep95 1 Stockholm/S 31. 8 21364-09 F15
2.31,96 Stina E Jansson 14jun92 1 19 Gvle 8. 5 21858-09 F19
2.35,04 Sofie Erenlf 8jul89 2 Sandviken 5. 6 22240-06 K22
2.38,16 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 2. 6 24603-08 F13
2.38,41 Emmy Olson 7mar94 hep 16 Huddinge 5. 9 24819-08 F17
2.41,68 Denise Eriksson 10feb95 4 15 h1 Uppsala 28. 8 23747-09 F15
2.45,07 Lovisa Engman 7feb95 4 15 Falun 22. 5 ? F15
2.51,48 Alexandra Bartee 11jan95 2 15 h4 Uppsala 28. 8 0? F15
2.56,30 Sofia Nilsson 16sep95 9 15 Falun 22. 5 2532m-09 F15
2.56,72 Hanna Andersson 2jan95 10 15 Falun 22. 5 ? F15
2.56,81 Fanny Anonsen 21jan95 11 15 Falun 22. 5 2589m-09 F15
3.01,65 Clara Peth 7apr96 12 15 Falun 22. 5 25972-09 F15
Inomhus
2.29,05 i Nina Gudmundsson 3apr75 2 Bollns 3. 1 22567i-09 K35
2.32,74 i Louise Ekman 10apr97 2 13 h1 Stra 20. 2 24485i-09 F13
1000 meter
Inomhus
2.57,74 Betty Strandberg 11sep95 1 15 Huddinge 13. 2 25973-09 F15
1500 meter
5.09,01 Nina Gudmundsson 3apr75 2 Gvle 19. 6 45158-09 K35
5.25,09 Sofie Erenlf 8jul89 5 Enskede 16. 5 52064-05 K22
5.31,23 Stina M Jansson 19feb94 6 Stockholm/S 31. 8 0 F17
6.10,66 Helena Johansson 27apr83 8 Stra 16. 5 0 KS
2000 meter
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
3000 meter
11.16,51 Moa Enmark 30jul94 3 17 Gvle 19. 9 110217-09 F17
11.52,11 Nina Gudmundsson 3apr75 + Enskede 16. 5 111483i-97 K35
13.08,11 Helena Johansson 27apr83 7 Stra 16. 5 0 KS
5000 meter
19.42,30 Nina Gudmundsson 3apr75 5 Enskede 16. 5 ? K35
10000 meter
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Halvmaraton
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Maraton
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
F15 80 meter hck (76 cm)
12,16 -1,0 Sofia Nilsson 16sep95 3 15 h10 Uppsala 29. 8 1297-09 F15
12,86 0,0 Fanny Anonsen 21jan95 2 15 h2 Jrvs 18. 9 1348-09 F15
13,02 +1,6 Denise Eriksson 10feb95 2 15 h2 Falun 22. 5 1326-09 F15
13,25 +0,7 Clara Peth 7apr96 2 15 h6 Uppsala 29. 8 0 F15
13,39 -0,1 Hanna Andersson 2jan95 1 15 h1 Jrvs 18. 9 ? F15
KS/F19 100 meter hck (84 cm)
15,15 +1,0 Madeleine Eriksson 2jan93 4 Stockholm/S 31. 8 0 F17
16,25 +0,1 Julia Wigren 13apr93 2 Stra 16. 5 1538-09 F17
F17 100 meter hck (76,2 cm)
14,51 +0,1 Madeleine Eriksson 2jan93 2 17 Stockholm/S 7. 8 1501-09 F17
14,78 -0,2 Josefin Palm 16jan94 2 16 h3 Gteborg/U 4. 7 1539-09 F17
14,80 0,0 Julia Wigren 13apr93 2 17 Karlstad 14. 8 1551-09 F17
14,91 0,0 Emmy Olson 7mar94 4 16 Kil 15. 8 0 F17
16,43 -0,4 Johanna Bromark 6feb93 5 17 h2 Sollentuna 13. 6 ?? F17
17,82 0,0 Ida Bergman 16dec94 1 17 Jrvs 18. 9 ? F17
KS-F15 200 meter hck (76,2 cm)
33,28 OK Hanna Andersson 2jan95 1 15 h2 Jrvs 18. 9 ? F15
33,50 OK Fanny Anonsen 21jan95 2 15 h2 Jrvs 18. 9 ? F15
KS-F15 300 meter hck (76,2 cm)
42,40 Malin Lindblom 23jun91 1 19 Karlstad 15. 8 4351-09 F19
44,64 Madeleine Eriksson 2jan93 3 17 Karlstad 15. 8 4797-08 F17
46,51 Johanna Bromark 6feb93 1 17 A Sollentuna 12. 6 ?? F17
47,85 Stina M Jansson 19feb94 1 17 C Vsters 31. 7 4713-09 F17
47,89 Fanny Anonsen 21jan95 4 15 h1 Vsters 11. 9 5127-09 F15
49,28 Hanna Andersson 2jan95 6 15 Gvle 18. 7 ? F15
49,93 Denise Eriksson 10feb95 6 15 A Sollentuna 12. 6 4954-09 F15
50,54 Ida Bergman 16dec94 2 17 B Gvle 18. 7 ? F17
KS 400 meter hck (76,2 cm)
62,59 Malin Lindblom 23jun91 2 h1 Falun 20. 8 + F19
67,57 Johanna Bromark 6feb93 4 Enskede 16. 5 ?? F17
71,27 Fanny Anonsen 21jan95 4 h1 Stra 16. 5 0 F15
KS 1500 meter hinder (76,2 cm)
5.22,93 Stina E Jansson 14jun92 2 Enskede 16. 5 50802-09 F19
5.45,58 Moa Enmark 30jul94 3 16 Kil 15. 8 51585-09 F17
6.41,79 Johanna Bromark 6feb93 6 Stockholm/S 31. 8 0 F17
KS 3000 meter hinder (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Hjdhopp (med alla resultat ver 1,30)
1,70 Caroline Andersson 22dec93 1 17 Gvle 15. 6 168-08 F17
1,68 Emmy Olson 7mar94 3 16 Kil 13. 8 166-09 F17
1,64 Denise Eriksson 10feb95 1 15 Hudiksvall 3. 7 153-07 F15
1,60 Malin Lindblom 23jun91 1 19 Osnabrck, GER 8. 7 ? F19
1,55 Madeleine Eriksson 2jan93 3 Gvle 20. 6 151-07 F17
1,52 Sofia Nilsson 16sep95 2 15 gA Uppsala 29. 8 150-08 F15
1,50 Julia Wigren 13apr93 6 Stra 16. 5 167-09 F17
1,48 Hanna Andersson 2jan95 6 15 Falun 22. 5 - F15
1,48 Fanny Anonsen 21jan95 2 15 gB Uppsala 29. 8 145-09 F15
1,45 Sofie Erenlf 8jul89 1 Osnabrck, GER 8. 7 155-05 K22
1,45 Stina M Jansson 19feb94 2 17 Osnabrck, GER 8. 7 142-09 F17
1,42 Agnes Gille 3aug97 3 13 Vsters 19. 6 126-09 F13
1,41 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 8. 5 153-09 F13
1,40 Clara Peth 7apr96 8 15 Falun 22. 5 136-09 F15
1,36 Peggy Lindqvist 11jan99 2 11 Gvle 4. 9 118-09 F11
1,35 Alexandra Bartee 11jan95 2= 15 Gvle 11. 5 133-09 F15
1,35 Emma Gllstedt 31maj96 2= 14 Gvle 11. 5 135-09 F15
1,33 Amanda Seger 20maj98 2 12 Sandviken 18. 5 128-09 F13
1,33 Alma Lindqvist 6jun97 10 13 Sundsvall 12. 9 122-09 F13
1,31 Malin Andersson 16maj97 3 13 Gvle 10. 8 115-09 F13
1,31 Linn Ahlborg 4sep99 4 11 Jrvs 19. 9 107-09 F11
1,30 Michaela Norrbelius 1dec97 3= 13 Gvle 11. 5 115-09 F13
1,30 Elin Nord 97 3= 13 Gvle 11. 5 ? F13
Inomhus
1,73 Emmy Olson 7mar94 2= 16 Norrkping 27. 2 165i-09 F17
1,56 Johanna Pettersson 18jul92 3 Bollns 6. 2 161i-07 F19
1,53 Louise Ekman 10apr97 1 13 Bollns 23. 1 143i-09 F13
1,53 Fanny Lundmark 92 4 Bollns 6. 2 - F19
1,40 Matilda strm 14feb95 7 15 Bollns 2. 1 152i-09 F15
1,35 Elin Nord 26okt97 3 13 Stra 21. 2 135i-09 F13
Stavhopp (med alla resultat)
3,15 Anna Juggas berg 29jan92 5 Stockholm/S 31. 8 350-08 F19
2,86 Denise Eriksson 10feb95 3 15 Jrvs 19. 9 255-09 F15
2,50 Caroline Andersson 22dec93 1 17 Gvle 17. 8 250-09 F17
2,25 Amanda Engstrm 16jan96 3 14 Vsters 19. 6 0 F15
1,92 Clara Peth 7apr96 1 14 Gvle 17. 8 200-09 F15
1,90 Malin Andersson 16maj97 1 13 Gvle 18. 7 0 F13
1,72 Louise Ekman 10apr97 3 13 Gvle 17. 8 0 F13
1,52 Tove Borg 8aug97 4 13 Gvle 17. 8 0 F13
1,40 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 3 13 Sandviken 18. 5 0 F13
Inomhus
2,20 i Alexandra Bartee 11jan95 6 Stra 16. 5 225i-09 F15
Lngdhopp (Plankmtning)
6,08 +0,8 Angelica Strm 15sep81 3 Monchil, ESP 10. 7 602-09 KS
5,88 +1,1 Sandra Trnros 25feb95 1 15 Kil 14. 8 566-09 F15
5,75 +0,2 Julia Wigren 13apr93 2 17 Leppvaara, FIN 28. 8 546-09 F17
5,64 +1,0 Sofia Nilsson 16sep95 4 15 Kil 14. 8 545-09 F15
5,63 +1,2 Sofie Sandberg 13feb85 1 Enskede 16. 5 572-09 KS
5,42 0,0 Emmy Olson 7mar94 2 16 Stockholm/S 7. 8 528-09 F17
5,33 0,0 Fanny Anonsen 21jan95 8 15 Kil 15. 8 468-09 F15
5,15 +1,3 Alexandra Bartee 11jan95 3 15 p4 Uppsala 28. 8 468-09 F15
5,02 +1,2 Denise Eriksson 10feb95 4 15 Falun 22. 5 485-09 F15
4,97 +0,3 Caroline Andersson 22dec93 1 17 Osnabrck, GER 8. 7 480-09 F17
4,83 +1,8 Emma Gllstedt 31maj96 + 14 Gvle 8. 5 0 F15
4,74 +1,4 Clara Peth 7apr96 6 15 Falun 22. 5 0 F13
4,63 +0,7 Ida Bergman 16dec94 11 17 Gvle 17. 7 ? F17
4,53 +0,4 Elize Utby 18maj95 11 15 Sollentuna 13. 6 387-09 F15
4,18 +0,3 Hanna Andersson 2jan95 1 15 Osnabrck, GER 8. 7 ? F15
Medvind
5,88 +2,8 w Sofie Sandberg 13feb85 3 Svedalen 6. 6 577w-09 KS
4,96 +3,2 w Clara Peth 7apr96 1 14 Gvle 8. 5 0 F13
4,93 +2,3 w Emma Gllstedt 31maj96 2 14 Gvle 8. 5 0 F15
4,82 +2,4 w Elize Utby 18maj95 4 15 Gvle 4. 9 387-09 F15
Inomhus
5,71 i Sofie Sandberg 13feb85 1 Falun 30. 1 577i-09 KS
5,11 i Emma Gllstedt 31maj96 3 14 rebro 27. 3 0 F15
5,03 i Denise Eriksson 10feb95 2 15 Bollns 6. 2 447i-09 F15
4,98 i Madeleine Eriksson 2jan93 2 17 rebro 9. 1 524i-09 F17
4,56 i Lovisa Engman 7feb95 6 15 Bollns 2. 1 447i-09 F15
Trestegshopp (Plankmtning)
13,00 -0,8 Angelica Strm 15sep81 1 Monachil, ESP 4. 7 1331-09 KS
12,26 +1,2 Sofia Nilsson 16sep95 1 15 Kil 15. 8 1094-09 F15
11,84 +1,3 Madeleine Nilsson 11okt91 2 19 Karlstad 15. 8 ? F19
11,36 +2,0 Sofie Sandberg 13feb85 2 Gvle 4. 9 ? KS
10,86 0,0 Alexandra Bartee 11jan95 5 15 Vsters 11. 9 0 F15
10,78 +0,9 Fanny Anonsen 21jan95 4 Gvle 19. 6 1000-09 F15
10,40 +0,8 Emma Gllstedt 31maj96 + 17 Gvle 16. 7 0 F15
10,08 +0,7 Lovisa Engman 7feb95 1 15 Gvle 25. 5 0953-09 F15
09,94 0,0 Hanna Andersson 2jan95 2 15 Jrvs 19. 9 ? F15
09,82 +2,0 Clara Peth 7apr96 1 14 Sundsvall 11. 9 0 F15
Medvind
13,04 +2,3 w Angelica Strm 15sep81 4 Svedalen 6. 6 1331-09 KS
10,55 +2,3 w Emma Gllstedt 31maj96 4 17 Gvle 16. 7 0 F15
Inomhus
10,83 i Emma Gllstedt 31maj96 1 15 Huddinge 13. 2 0 F15
10,46 i Lovisa Engman 7feb95 11 15 Norrkping 27. 2 0982i-09 F15
Kulsttning - KS/F19 (4 kg)
12,95 Annika Petersson 10jan79 3 Enskede 16. 5 1262-09 KS
09,46 Madelen Fahlstedt 6okt83 3 Gvle 16. 7 1008-00 KS
09,35 Matilda strm 14feb95 com Gvle 2. 10 0925-09 F15
08,57 Emelie Pettersson 3jan94 com Gvle 3. 10 0 F17
08,44 Freja Liljedahl 13maj94 6 Stra 16. 5 0862-09 F15
08,38 Emma Haaranen 17mar93 com Falun 21. 9 ? F17
08,15 Denise Eriksson 10feb95 com Gvle 2. 10 0 F15
07,91 Madelene stblom 5mar94 com Gvle 9. 10 0734-08 F17
07,67 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 - F17
07,47 Madeleine Eriksson 2jan93 com Gvle 28. 9 0 F17
07,36 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 0 F17
07,29 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 2. 10 0 K35
06,93 Johanna Bromark 6feb93 com Gvle 28. 9 ? F17
06,82 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 28. 9 0627-09 F19
06,40 Stina M Jansson 19feb94 com Gvle 28. 9 0 F17
06,19 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 0 F17
Kulsttning - F17/F15 + K50 (3 kg) (med alla resultat ver 7,00)
13,04 Sandra Trnros 25feb95 2 15 Stockholm/Ku 5. 8 1242-09 F15
10,30 Malin Nilsson 23jan94 1 17 Gvle 4. 9 ? F17
10,24 Fanny Anonsen 21jan95 5 15 Sollentuna 12. 6 0893-09 F15
10,23 Sofia Nilsson 16sep95 1 15 Falun 22. 5 1046-09 F15
10,13 Emmy Olson 7mar94 hep 16 Huddinge 4. 9 0994-09 F17
09,68 Freja Liljedahl 13maj94 k-pen 17 Bollns 9. 5 1031-09 F17
09,14 Denise Eriksson 10feb95 1 15 Gvle 2. 10 0 F17
08,57 Lovisa Engman 7feb95 9 15 p3 Uppsala 29. 8 0801i-09 F15
08,52 Madelene stblom 5mar94 k-pen 17 Bollns 9. 5 0906-09 F17
08,37 Ida Bergman 94 2 17 Jrvs 19. 9 ? F17
08,17 Hanna Andersson 2jan95 6 15 Falun 22. 5 ? F15
07,45 Clara Peth 7apr96 1 14 Gvle 17. 8 0 F15
Inomhus
11,49 i Matilda strm 14feb95 2 15 Falun 30. 1 1065i-09 F15
10,45 i Sofia Nilsson 16sep95 3 15 Falun 30. 1 0885i-09 F15
10,33 i Sara Jansson 3apr93 3 17 Bollns 6. 2 0 F17
10,15 i Freja Liljedahl 13maj94 3 17 Bollns 16. 2 1089i-09 F17
Diskuskastning - KS-F17 (1 kg)
37,19 Matilda strm 14feb95 2 Torsby 22. 5 3509-09 F15
35,25 Emelie Pettersson 3jan94 4 16 Kil 13. 8 0 F17
33,67 Madelene stblom 5mar94 1 17 Gvle 4. 9 2910-09 F17
31,87 Madelen Fahlstedt 6okt83 2 Stra 13. 7 3578-03 KS
31,82 Annika Petersson 10jan79 2 Gvle 11. 7 3634-96 KS
29,29 Emma Haaranen 17mar93 5 17 Vsters 11. 9 3094-09 F17
28,59 Freja Liljedahl 13maj94 2 17 Gvle 4. 9 2740-09 F17
24,85 Sofie Erenlf 8jul89 1 Osnabrck, GER 8. 7 2731-06 K22
21,86 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 16. 10 0 K35
19,98 Denise Eriksson 10feb95 com Gvle 2. 10 0 F15
17,70 Petra Olofsson 92 com Gvle 28. 9 ? F19
17,60 Johanna Bromark 6feb93 com Gvle 28. 9 ? F17
17,57 Lotta Fougman 57 3 Gvle 11. 7 ? K50
17,09 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 0 F17
16,68 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 0 F17
16,53 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 - F17
15,42 Stina M Jansson 19feb94 com Gvle 28. 9 0 F17
14,65 Elin Brodin 28jun92 com Gvle 28. 9 ? F19
13,44 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 28. 9 1626-09 F19
Under karensmnad
30,27 Emma Haaranen 17mar93 3 17 Gvle 17. 7 3094-09 F17
Diskuskastning - F15 (0,6 kg) (med alla resultat ver 17,00)
49,27 Matilda strm 14feb95 3 15 Gteborg/U 4. 7 4547-08 F15
31,88 Sofia Nilsson 16sep95 1 14 Gvle 29. 9 3061-09 F15
26,97 Fanny Anonsen 21jan95 2 14 Gvle 12. 5 2226-08 F15
25,84 Denise Eriksson 10feb95 com 15 Gvle 3. 10 2527-07 F15
25,69 Lovisa Engman 7feb95 3 14 Gvle 12. 5 2452-08 F15
24,35 Clara Peth 7apr96 1 14 Gvle 25. 5 2044-09 F15
Slggkastning - KS/F17 (4 kg)
53,68 Madelen Fahlstedt 6okt83 5 Gvle 16. 7 5596-07 KS
46,62 Matilda strm 14feb95 1 Gvle 17. 10 4108-09 F15
45,22 Madelene stblom 5mar94 2 16 Vsters 11. 9 3932-09 F17
45,05 Freja Liljedahl 13maj94 2 Gvle 20. 6 4465-09 F17
32,23 Emma Haaranen 17mar93 11 17 Vsters 11. 9 ??? F17
22,92 Emelie Pettersson 3jan94 com Gvle 3. 10 0 F17
21,71 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 28. 9 2292-09 F19
21,66 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 0 F17
20,28 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 2. 10 0 K35
19,43 Johanna Bromark 6feb93 com Gvle 28. 9 ? F17
18,34 Stina M Jansson 19feb94 com Gvle 28. 9 0 F17
18,16 Caroline Andersson 22dec93 com Gvle 28. 9 0 F17
17,61 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 - F17
16,44 Denise Eriksson 10feb95 com Gvle 2. 10 0 F15
15,20 Petra Olofsson 92 com Gvle 28. 9 ? F19
13,22 Elin Brodin 28jun92 com Gvle 28. 9 ? F19
Slggkastning - F15 (3 kg) (med alla resultat)
52,68 Matilda strm 14feb95 1 15 Arvika 1. 8 4547-08 F15
42,04 Elin Rosn 13mar96 1 14 Sandviken 7. 9 2533-09 F15
25,53 Clara Peth 7apr96 3 14 Sundsvall 12. 9 0 F15
21,85 Denise Eriksson 10feb95 com 15 Gvle 3. 10 1877-09 F15
Spjutkastning - KS-F17 (600 g)
55,77 Annika Petersson 10jan79 1 Falun 21. 8 5731-07 KS
38,21 Emma Haaranen 17mar93 4 17 Vsters 10. 9 4251-09 F17
31,69 Freja Liljedahl 13maj94 10 16 Kil 14. 8 2811-08 F17
27,05 Denise Eriksson 10feb95 com Gvle 2. 10 0 F15
26,39 Caroline Andersson 22dec93 29 17 Gteborg/U 2. 7 2169-09 F17
26,03 Sofie Erenlf 8jul89 1 Osnabrck, GER 8. 7 2999-07 K22
26,03 Emmy Olson 7mar94 hep 16 Huddinge 5. 9 0 F17
25,44 Matilda strm 14feb95 com Gvle 2. 10 2643-09 F15
25,06 Emelie Pettersson 3jan94 com Gvle 3. 10 0 F17
24,83 Lotta Fougman 57 2 Gvle 11. 7 4702g-ca84 K50
21,99 Madeleine Eriksson 2jan93 com Gvle 28. 9 2630-09 F17
20,52 Johanna Bromark 6feb93 com Gvle 28. 9 ? F17
19,12 Madelene stblom 5mar94 com Gvle 9. 10 1807-08 F17
18,07 Christin Johansson 14aug72 com Gvle 16. 10 0 K35
17,85 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 28. 9 1384-09 F19
17,30 Malin Nilsson 23jan94 com Gvle 28. 9 - F17
15,19 Josefin Palm 16jan94 com Gvle 28. 9 0 F17
14,92 Stina M Jansson 19feb94 com Gvle 28. 9 0 F17
Under karensmnad
38,36 Emma Haaranen 17mar93 2 17 Gvle 18. 7 4251-09 F17
Spjutkastning - K50 (500 g)
25,72 Lotta Fougman 57 1 50 Gvle 11. 7 0 K50
Spjutkastning - F15 (400 g) (med alla resultat ver 18,00)
33,99 Denise Eriksson 10feb95 1 15 p3 Uppsala 28. 8 3340-09 F15
31,47 Fanny Anonsen 21jan95 5 15 Sollentuna 13. 6 2910-09 F15
27,80 Clara Peth 7apr96 4 14 Sundsvall 11. 9 2508-09 F15
25,13 Ditte Skalk 22jun95 com 15 Gvle 12. 10 2465-08 F15
23,83 Lovisa Engman 7feb95 8 15 p3 Uppsala 29. 8 3008-09 F15
23,72 Alexandra Bartee 11jan95 14 15 Jrvs 18. 9 1685-09 F15
19,53 Amanda Engstrm 16jan96 com 14 Gvle 12. 10 0 F15
16,49 Emma Gllstedt 31maj96 3 14 Gvle 11. 5 1781-09 F15
Castorama
2.563 Matilda strm 14feb95 1 Gvle 2. 10 2380-09 F15
(09,35 - 25,44 - 36,73 - 44,24)
2.289 Emma Haaranen 17mar93 2 Falun 21. 9 ? F17
(08,38 - 35,62 - 28,04 - 30,94)
2.214 Freja Liljedahl 13maj94 2 Gvle 2. 10 2158-09 F17
(08,30 - 27,49 - 25,44 - 41,43)
2.100 Madelene stblom 5mar94 1 Gvle 9. 10 1713-08 F17
(07,91 - 19,12 - 28,87 - 39,58)
1.980 Emelie Pettersson 3jan94 1 Gvle 3. 10 0 F17
(08,57 - 25,06 - 29,01 - 22,92)
1.637 Denise Eriksson 10feb95 3 Gvle 2. 10 0 F15
(08,15 - 27,05 - 19,98 - 16,44)
1.437 Christin Johansson 14aug72 1 Gvle 16. 10 0 K35
(07,01 - 18,07 - 21,86 - 17,76)
1.417 Johanna Bromark 6feb93 1 Gvle 28. 9 ? F17
(06,93 - 20,52 - 17,60 - 19,43)
1.360 Josefin Palm 16jan94 2 Gvle 28. 9 ? F17
(07,36 - 15,19 - 17,09 - 21,66)
1.330 Malin Nilsson 23jan94 3 Gvle 28. 9 - F17
(07,67 - 17,30 - 16,53 - 17,61)
1.278 Caroline Andersson 22dec93 4 Gvle 28. 9 0 F17
(06,19 - 19,54 - 16,68 - 18,16)
1.277 Saga Rehula 11jan92 5 Gvle 28. 9 1240-09 F19
(06,82 - 17,85 - 13,44 - 21,71)
1.156 Stina M Jansson 19feb94 6 Gvle 28. 9 0 F17
(06,40 - 14,92 - 15,42 - 18,34)
Sexkamp - F15
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Sjukamp - KS/F19
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Sjukamp - F17
4.502e Emmy Olson 7mar94 2 16 Huddinge 5. 9 0 F17
(15,46+ - 1,64 - 10,13 - 26,52+ - 5,34+ - 26,03 - 2.38,41)
4 x 100 meter
48,52 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Madeleine Eriksson -93 - Betty Strandberg -95
1 17 Norrtlje 30. 5 F17
48,63 Julia Wigren -93 - Madeleine Eriksson -93 - Sofia Nilsson -95 - Josefin Palm -94
1 17 h2 Gvle 19. 9 F17
48,82 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Madeleine Eriksson -93 - Betty Strandberg -95
1 17 h4 Norrtlje 30. 5 F17
48,88 Julia Wigren -93 - Madeleine Nilsson -91 - Sofia Nilsson -95 - Josefin Palm -94
1 h1 Stra 16. 5 F19
49,26 Madeleine Eriksson -93 - Petra Larsson -90 - Angelica Strm -81 - Sandra Trnros -95
4 Enskede 16. 5 KS
50,63 Emma Gllstedt -96 - Sofia Nilsson -95 - Fanny Anonsen -95 - Alexandra Bartee -95
3 15 h2 Norrtlje 30. 5 F15
50,97 Julia Wigren -93 - Madeleine Eriksson -93 - Madeleine Nilsson -91 - Sofia Nilsson -95
6 Stockholm/S 31. 8 F19
Stafett 1000 meter
2.15,99 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Madeleine Eriksson -93 - Betty Strandberg -95
1 17 Norrtlje 29. 5 F17
2.18,64 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Madeleine Eriksson -93 - Betty Strandberg -95
1 17 h1 Norrtlje 29. 5 F17
POJKAR 13 (fdda 1997-1998)
60 meter (endast utomhus - se ven innelistorna)
9,02 mot Adam Charpentier 97 9 13 Gvle 2. 6 ? P13
9,09 mot Joachim Nyberg 24feb98 2 12 Gvle 2. 6 917u-09 P13
9,32 mot Adam Blomkvist 2jan98 5 11 Gvle 2. 6 921-09 P13
80 meter
11,87 -0,5 Joachim Nyberg 24feb98 2 12 Vsters 19. 6 0 P13
13,51 -0,5 Elias Hintze 98 5 12 Vsters 19. 6 0 P13
200 meter
33,11 0,0 Joachim Nyberg 24feb98 1 12 Gvle 25. 5 + P13
Inomhus
31,06 i Filip Magnusson 97 3 13 h3 Ume 14. 3 0 P13
33,08 i Joachim Nyberg 24feb98 2 12 Bollns 17. 1 959i-08 P11
600 meter
1.57,80 Joachim Nyberg 24feb98 5 12 Vsters 19. 6 20948i-08 P13
2.02,81 Elias Hintze 98 7 12 Vsters 19. 6 0 P13
800 meter
2.45,35 Joachim Nyberg 24feb98 5 12 Gvle 2. 6 + P13
2.49,47 Adam Charpentier 97 8 13 Gvle 2. 6 + P13
1500 meter
5.49,66 Joachim Nyberg 24feb98 3 12 Jrvs 19. 9 0 P13
60 meter hck (76 cm)
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Hjdhopp
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Stavhopp
Inga resultat noterade under 2010 av aktiva frn Gefle IF
Lngdhopp (Zonmtning)
4,16 +0,5 Adam Blomkvist 2jan98 5 12 Gvle 2. 6 424-09 P13
4,10 +0,7 Joachim Nyberg 24feb98 2 13 Gvle 4. 9 388-08 P13
4,01 +0,4 Daniel Skalk 11feb97 9 13 Gvle 2. 6 439-08 P13
3,22 0,0 Elias Hintze 98 6 12 Vsters 19. 6 0 P13
Inomhus
4,09 Filip Magnusson 97 2 13 Ume 13. 3 0 P13
3,75 Adam Charpentier 97 6 13 Ume 13. 3 + P13
Kulsttning (3 kg)
08,39 Joachim Nyberg 24feb98 6 12 Gvle 2. 6 0 P13
Inomhus
09,05 Adam Charpentier 97 3 13 Ume 13. 3 + P13
08,39 Filip Magnusson 97 4 13 Ume 13. 3 0 P13
05,95 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Gvle 15. 2 0568i-08 P13
Kulsttning (2 kg)
10,15 Joachim Nyberg 24feb98 1 12 Gvle 15. 6 0822-09 P13
Slungbollskastning (1,0 kg)
22,77 Joachim Nyberg 24feb98 1 12 Gvle 25. 5 + P13
Bollkastning (300 g)
35,60 Joachim Nyberg 24feb98 1 12 Gvle 11. 5 + P13
Spjutkastning (400 g)
25,79 Joachim Nyberg 24feb98 2 12 Jrvs 19. 9 0 P13
POJKAR 11 (fdda 1999-2000)
60 meter
9,96 mot Edvin Wigren 00 2 10 Bollns 10. 7 1013-09 P11
10,30 -0,9 Arvid Norin 27jun00 4 11 h2 Gvle 4. 9 1059-09 P11
10,42 -1,5 Gabriel Seger 15nov99 3 11 Gvle 8. 5 1056-09 P11
10,55 -2,2 William Gustavsson 15mar00 2 10 Gvle 8. 5 1064-09 P11
10,87 -1,0 Albin Wallin 27jun00 5 11 h1 Gvle 4. 9 0 P11
11,29 mot Oskar Rickardsson 25aug00 6 10 Bollns 10. 7 1174w-09 P11
Medvind
10,00 +2,3 w Gabriel Seger 15nov99 2 11 Hudiksvall 3. 7 1056-09 P11
10,51 +3,2 w Albin Wallin 27jun00 3 10 Gvle 10. 8 0 P11
10,67 +3,2 w Oskar Rickardsson 25aug00 4 10 Gvle 10. 8 1174w-09 P11
Inomhus
9,78 Arvid Lennartsson 00 2 10 Falun/L 13. 3 0 P11
11,25 Oscar Rickardsson 25aug00 5 10 h2 Falun/L 13. 3 0i P11
11,51 Petter Lindbom Bjrk 00 6 10 A Bollns 23. 1 0i P11
200 meter
35,25 +1,3 Arvid Norin 27jun00 3 10 Gvle 24. 8 3729-09 P11
38,27 +1,3 Albin Wallin 27jun00 4 10 Gvle 24. 8 0 P11
40,15 +1,3 Oskar Rickardsson 25aug00 5 10 Gvle 24. 8 4438-09 P11
600 meter
2.11,12 Arvid Norin 27jun00 5 11 Jrvs 19. 9 0 P11
2.20,93 Gabriel Seger 15nov99 3 11 Gvle 15. 6 22435-09 P11
2.22,61 Albin Wallin 27jun00 4 10 Sandviken 7. 9 0 P11
400 meter hinder
1.28,86 Arvid Norin 27jun00 6 10 Sandviken 5. 6 0 P11
50 meter hck (60 cm)
10,33 OK Arvid Norin 27jun00 4 10 B Jrvs 19. 9 0* P11
10,96 -0,6 Gabriel Seger 15nov99 2 11 Gvle 17. 8 1062-09 P11
11,95 +0,1 Albin Wallin 27jun00 4 10 Gvle 17. 8 0* P11
13,25 +0,1 Oskar Rickardsson 25aug00 5 10 Gvle 17. 8 0* P11
Medvind
10,93 +3,5 w Arvid Norin 27jun00 4 10 Sandviken 18. 5 0* P11
11,85 +3,5 w Albin Wallin 27jun00 6 10 Sandviken 18. 5 0* P11
12,14 +3,5 w Oskar Rickardsson 25aug00 7 10 Sandviken 18. 5 0* P11
0*) = inget pers med 60 cm hckar
Hjdhopp
1,17 Gabriel Seger 15nov99 1 11 Gvle 17. 8 117-09 P11
1,12 Arvid Norin 27jun00 6 11 Gvle 4. 9 100-09 P11
1,02 Albin Wallin 27jun00 3 10 Gvle 17. 8 0 P11
1,00 Oskar Rickardsson 25aug00 5 10 Sandviken 18. 5 100-09 P11
Inomhus
1,05 William Gustavsson 15mar00 2 10 Bollns 23. 1 0i P11
1,00 Petter Lindbom Bjrk 00 5 10 Bollns 23. 1 0i P11
Lngdhopp (Zonmtning)
3,91 Edvin Wigren 00 2 10 Bollns 10. 7 335-09 P11
3,68 -0,9 Gabriel Seger 15nov99 3 11 Gvle 8. 5 346-09 P11
3,41 +0,4 Arvid Norin 27jun00 2 10 Gvle 15. 6 321-09 P11
3,17 Oskar Rickardsson 25aug00 6 10 Gvle 15. 6 278-09 P11
3,08 0,0 Albin Wallin 27jun00 4 10 Gvle 15. 6 0 P11
3,03 -2,7 William Gustavsson 15mar00 6 10 Gvle 8. 5 291-09 P11
Inomhus
2,87 Petter Lindbom Bjrk 00 7 10 Bollns 23. 1 0i P11
Kulsttning (2 kg)
08,56 Gabriel Seger 15nov99 4 11 Gvle 17. 7 0790-09 P11
06,69 Edvin Wigren 00 4 10 Bollns 10. 7 0579-09 P11
06,65 William Gustavsson 15mar00 3 10 Gvle 8. 5 0590-09 P11
05,72 Fredrik Arnberg 15aug99 4 11 Gvle 15. 6 0 P11
05,66 Oskar Rickardsson 25aug00 3 10 Gvle 25. 5 0493-09 P11
04,95 Arvid Norin 27jun00 4 10 Gvle 24. 8 0496-09 P11
04,34 Albin Wallin 27jun00 5 10 Gvle 24. 8 0 P11
Inomhus
05,96 i Petter Lindbom Bjrk 00 4 10 Bollns 23. 1 0i P11
05,79 i Oscar Rickardsson 25aug00 5 10 Bollns 23. 1 0424i-09 P11
Kulsttning (3 kg)
07,39 Gabriel Seger 15nov99 2 11 Gvle 2. 6 0 P11
Slungbollskastning (1 kg)
26,21 Gabriel Seger 15nov99 1 11 Gvle 25. 5 0 P11
Bollkastning (300 g)
34,60 Gabriel Seger 15nov99 1 11 Hudiksvall 3. 7 3372-09 P11
20,42 Arvid Norin 27jun00 10 10 Jrvs 19. 9 0 P11
12,87 Albin Wallin 27jun00 4 10 Gvle 11. 5 0 P11
10,25 Oskar Rickardsson 25aug00 5 10 Gvle 11. 5 1023-09 P11
15,12 Fredrik Arnberg 15aug99 3 11 Gvle 0 5 0 P11
POJKAR 9 (fdda 2001 och senare)
60 meter
10,31 +2,2 w Hampus Engman 2maj02 1 8 Sandviken 5. 6 1092-09 P9
11,6m Felix Silver 02 2 8 Gvle 29. 8 0 P9
12,0m Emil Lindstrm 02 3 8 Gvle 29. 8 0 P9
12,84 -0,5 Isak strm 9aug02 3 9 h5 Jrvs 18. 9 0 P9
14,37 +1,2 William Seger 11mar05 5 7 Hudiksvall 3. 7 0 P7
Bsta resultat med "legal vind" (= max 2,0 m/s)
10,82 -0,6 Hampus Engman 2maj02 6 9 h1 Gvle 18. 7 1092-09 P9
200 meter
37,5m Hampus Engman 2maj02 1 8 Sandviken 13. 9 04048-09 P9
600 meter
2.24,09 Hampus Engman 2maj02 9 9 Gvle 17. 7 22979-09 P9
400 meter hinder
1.32,24 Hampus Engman 2maj02 1 8 Sandviken 5. 6 0 P9
Hjdhopp
1,00 Hampus Engman 2maj02 8 8 Gvle 17. 7 095-09 P7
Lngdhopp (Zonmtning)
3,04 Hampus Engman 2maj02 1 9 Gvle 29. 8 275-09 P9
2,85 Felix Silver 02 2 8 Gvle 29. 8 0 P9
2,54 Emil Lindstrm 02 3 8 Gvle 29. 8 0 P9
2,25 Isak strm 9aug02 7 8 Torsby 22. 5 216-09 P9
2,11 Joel Norin 25jul02 11 9 p1 Jrvs 18. 9 193-09 P9
2,09 William Seger 11mar05 3 7 Hudiksvall 3. 7 0 P7
Kulsttning (2 kg)
06,27 Hampus Engman 2maj02 8 10 Gvle 17. 7 0485-09 P9
05,91 Isak strm 9aug02 1 8 Torsby 22. 5 0508-09 P9
04,55 Felix Silver 02 2 8 Gvle 29. 8 0 P9
04,27 Emil Lindstrm 02 3 8 Gvle 29. 8 0 P9
Diskuskastning (0,6 kg)
14,36 Isak strm 9aug02 1 8 Gvle 2. 10 0 P9
Bollkastning (150 g)
18,45 Isak strm 9aug02 4 8 Arvika 31. 7 1667-09 P9
Bollkastning (300 g)
16,99 Hampus Engman 2maj02 4 8 Sandviken 5. 6 1289-09 P9
15,65 Isak strm 9aug02 5 8 Torsby 22. 5 1360-09 P9
13,28 (Vikt?) William Seger 11mar05 4 7 Hudiksvall 3. 7 0 P7
08,86 Joel Norin 25jul02 19 9 Jrvs 19. 9 0 P9
Vortexspjut
26,00 Hampus Engman 2maj02 1 8 Sandviken 13. 9 1681-09 P9
FLICKOR 13 (fdda 1997-1998)
60 meter (endast utomhus - se ven innelistorna)
8,61 mot Agnes Gille 3aug97 1 13 Gvle 2. 6 + F13
8,71 mot Malin Andersson 16maj97 2 13 Gvle 2. 6 905u-09 F13
8,92 mot Tove Borg 8aug97 3 13 Gvle 2. 6 + F13
8,93 mot Louise Ekman 10apr97 5 13 Gvle 2. 6 917u-09 F13
9,01 mot Josefin Lundblad 17mar98 2 12 Gvle 2. 6 905u-09 F13
9,36 mot Maja Swang 25feb98 7 12 Gvle 2. 6 948u-09 F13
9,42 mot Amanda Seger 20maj98 9 12 Gvle 2. 6 950u-09 F13
9,53 mot Linda Skoglund 26jul98 12 12 Gvle 2. 6 952u-09 F13
9,62 mot Tilda Magnusson 24feb98 13 12 Gvle 2. 6 953u-09 F13
80 meter
10,70 -0,2 Elin Nord 26okt97 1 13 h3 Stockholm/S 8. 8 + F13
10,93 -0,3 Agnes Gille 3aug97 2 13 Sundsvall 11. 9 1160-09 F13
11,20 -0,3 Malin Andersson 16maj97 4 13 Sundsvall 11. 9 1175-09 F13
11,38 +1,9 Josefin Lundblad 17mar98 1 12 A Gvle 10. 8 0 F13
11,39 +1,9 Tove Borg 8aug97 2 13 h1 Gvle 11. 5 1232w-09 F13
11,44 +1,9 Louise Ekman 10apr97 3 13 h1 Gvle 11. 5 1177-09 F13
11,96 +0,6 Linda Skoglund 26jul98 2 12 h1 Falun 22. 5 0 F13
12,13 0,0 Maja Swang 25feb98 2 12 h3 Falun 22. 5 0 F13
12,50 +1,4 Sabina Jarrar 98 2 12 h3 Gvle 11. 5 0 F13
12,55 +1,9 Amanda Seger 20maj98 7 12 A Gvle 10. 8 0 F13
12,62 -2,2 Stina Bcklin 97 4 13 h2 Sundsvall 11. 9 0 F13
12,71 +1,9 Alma Lindqvist 6jun97 4 13 h1 Gvle 11. 5 1315-09 F13
12,76 +1,6 Tilde Konstenius 31okt98 3 12 B Gvle 10. 8 0 F13
12,93 -0,5 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 4 13 h2 Vsters 19. 6 1286-09 F13
13,41 -2,2 Johanna Norman 14maj97 5 13 h2 Sundsvall 11. 9 0 F13
13,56 +1,4 Sandra Wetterstedt 4jun98 4 12 h1 Hudiksvall 3. 7 0 F13
13,65 +1,4 Tindra Liljedahl 6okt98 6 12 h3 Gvle 11. 5 0 F13
Medvind
10,54 +4,7 w Elin Nord 26okt97 2 13 Gvle 18. 7 + F13
11,08 +3,1 w Malin Andersson 16maj97 3 13 h1 Gvle 18. 7 1162w-09 F13
11,14 +5,2 w Josefin Lundblad 17mar98 3 12 Gvle 18. 7 0 F13
11,15 +2,1 w Agnes Gille 3aug97 1 13 Gvle 10. 8 1160-09 F13
11,43 +2,1 w Louise Ekman 10apr97 3 13 Gvle 10. 8 1157w-09 F13
11,91 +3,0 w Linda Skoglund 26jul98 1 12 h2 Gvle 11. 5 0 F13
11,98 +2,2 w Amanda Seger 20maj98 5 12 h1 Gvle 18. 7 0 F13
12,04 +2,3 w Maja Swang 25feb98 4 12 Hudiksvall 3. 7 0 F13
12,51 +2,4 w Michaela Norrbelius 1dec97 2 13 h2 Gvle 11. 5 1339-09 F13
12,65 +2,4 w Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 3 13 h2 Gvle 11. 5 1232w-09 F13
13,79 +2,4 w Kajsa Bergman 2maj97 4 13 h2 Gvle 11. 5 0 F13
13,96 +3,0 w Ebba Lindmark 23feb98 5 12 h2 Gvle 11. 5 0 F13
200 meter
27,84 -0,3 Louise Ekman 10apr97 1 13 A Sundsvall 12. 9 2937-09 F13
29,65 +1,0 Josefin Lundblad 17mar98 1 12 h2 Gvle 25. 5 3110-09 F13
30,50 -0,7 Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 25. 5 3105-09 F13
30,88 0,0 Linda Skoglund 26jul98 1 12 h1 Falun 22. 5 3187-09 F13
31,20 -0,7 Tove Borg 8aug97 3 13 Gvle 25. 5 0 F13
31,61 +1,0 Amanda Seger 20maj98 2 12 h2 Gvle 25. 5 3212-09 F13
31,80 -0,2 Maja Swang 25feb98 3 12 h2 Falun 22. 5 3340-09 F13
32,69 +1,0 Sabina Jarrar 98 4 12 h2 Gvle 25. 5 0 F13
32,70 +0,7 Tilde Konstenius 31okt98 3 12 h1 Gvle 25. 5 3544-09 F13
33,60 -0,7 Alma Lindqvist 6jun97 4 13 Gvle 25. 5 3411-09 F13
34,03 -1,4 Johanna Norman 14maj97 5 13 B Sundsvall 12. 9 0 F13
34,32 -0,7 Michaela Norrbelius 1dec97 6 13 Gvle 25. 5 3809-09 F13
34,66 -0,7 Stina Johansson 13jun97 7 13 Gvle 25. 5 0 F13
34,70 -0,7 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 8 13 Gvle 25. 5 3406-09 F13
35,10 +0,7 Linna Anonsen 11mar98 3 12 h3 Gvle 25. 5 3710-09 F13
36,68 +0,7 Tindra Liljedahl 6okt98 7 12 h1 Gvle 25. 5 3708-09 F13
36,97 +0,7 Ebba Lindmark 23feb98 4 12 h3 Gvle 25. 5 3970-09 F13
Medvind
27,81 +2,6 w Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 24. 8 2937-09 F13
29,62 +2,6 w Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 24. 8 3105-09 F13
31,05 +2,6 w Tove Borg 8aug97 3 13 Gvle 24. 8 0 F13
32,93 +2,6 w Alma Lindqvist 6jun97 5 13 Gvle 24. 8 3411-09 F13
33,94 +2,6 w Michaela Norrbelius 1dec97 6 13 Gvle 24. 8 3809-09 F13
36,44 +2,2 w Tindra Liljedahl 6okt98 5 12 h2 Gvle 24. 8 3708-09 F13
Inomhus
28,81 Elin Nord 26okt97 1 13 h3 Ume 14. 3 +i F13
30,84 Linda Skoglund 26jul98 1 12 h4 Bollns 20. 3 0i F13
31,2m Malin Andersson 16maj97 2 13 Gvle 10. 1 3245i-09 F13
400 meter
75,11 Amanda Seger 20maj98 2 12 Hudiksvall 3. 7 825m-09 F13
82,42 Maja Swang 25feb98 5 12 Hudiksvall 3. 7 8439-09 F13
Inomhus
75,24 Linda Skoglund 26jul98 3 12 h1 Stra 21. 2 807mi-09 F13
600 meter
1.44,30 Louise Ekman 10apr97 1 13 Vsters 19. 6 15105-08 F13
1.57,58 Linda Skoglund 26jul98 3 12 Falun 22. 5 15984-09 F13
1.58,26 Josefin Lundblad 17mar98 3 12 Sandviken 7. 9 2116m-09 F13
2.02,47 Agnes Gille 3aug97 3 13 Gvle 15. 6 2073m-09 F13
2.04,35 Amanda Seger 20maj98 4 12 h1 Gvle 15. 6 20203-09 F13
2.04,48 Malin Andersson 16maj97 5 13 Gvle 15. 6 2088m-09 F13
2.06,80 Tove Borg 8aug97 6 13 Gvle 15. 6 0 F13
2.07,89 Tilde Konstenius 31okt98 6 12 Sandviken 7. 9 22095-09 F13
2.09,75 Maja Swang 25feb98 6 12 h1 Vsters 19. 6 21795-09 F13
2.12,90 Sabina Jarrar 98 4 12 h2 Gvle 15. 6 0 F13
2.12,9m Michaela Norrbelius 1dec97 4 13 Hofors 31. 8 23351-09 F13
2.13,11 Tove Lennartsson 98 5 12 h2 Gvle 15. 6 0 F13
2.17,28 Stina Bcklin 97 8 13 Gvle 15. 6 0 F13
2.23,87 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 5 13 Gvle 8. 5 22383-08 F13
2.28,95 Tindra Liljedahl 6okt98 8 12 h2 Gvle 15. 6 + F13
800 meter
2.38,16 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 2. 6 24603-08 F13
2.50,27 Jessika Vaseghi 6maj98 1 12 Gvle 2. 6 0 F13
2.51,38 Linda Skoglund 26jul98 2 12 Gvle 2. 6 25452-09 F13
2.55,69 Amanda Seger 20maj98 5 12 Gvle 2. 6 0 F13
2.56,46 Tilde Konstenius 31okt98 6 12 Gvle 2. 6 0 F13
2.56,47 Tilda Magnusson 24feb98 7 12 Gvle 2. 6 0 F13
Inomhus
2.32,74 i Louise Ekman 10apr97 2 13 h1 Stra 20. 2 24485i-09 F13
60 meter hck (76 cm)
10,76 -0,5 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 17. 8 1113-09 F13
10,91 -0,6 Josefin Lundblad 17mar98 6 12 h3 Stockholm/S 7. 8 1226-09 F13
11,26 -0,3 Amanda Seger 20maj98 1 12 h1 Sandviken 18. 5 1223-09 F13
11,59 +0,5 Michaela Norrbelius 1dec97 3 13 h2 Jrvs 18. 9 1355-09 F13
11,65 +1,0 Agnes Gille 3aug97 2 13 Sandviken 18. 5 1196-09 F13
11,78 -0,3 Linna Anonsen 11mar98 2 12 h1 Sandviken 18. 5 1354-09 F13
12,88 -0,3 Linda Skoglund 26jul98 3 12 h1 Sandviken 18. 5 1320-09 F13
12,94 -0,3 Sabina Jarrar 98 4 12 h1 Sandviken 18. 5 0 F13
12,95 -0,3 Maja Swang 25feb98 7 12 h2 Sandviken 18. 5 1415-09 F13
13,45 +1,0 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 5 13 Sandviken 18. 5 1259-09 F13
13,55 -0,3 Tilde Konstenius 31okt98 5 12 h1 Sandviken 18. 5 0 F13
13,57 -0,5 Alma Lindqvist 6jun97 5 13 Gvle 17. 8 0 F13
14,06 +1,0 Stina Johansson 13jun97 7 13 Sandviken 18. 5 0 F13
Inomhus
10,57 Louise Ekman 10apr97 3 13 Ume 14. 3 0i F13
200 meter hck - 300 m hckavstnd (35 m - 5 hckar) (76 cm)
30,56 -0,7 Louise Ekman 10apr97 1 13 Sundsvall 11. 9 0 F13
200 meter hck - gamla regler (18,29 m - 10 hckar) (76 cm)
34,44 OK Louise Ekman 10apr97 2 13 h1 Jrvs 18. 9 0 F13
40,86 OK Amanda Seger 20maj98 2 13 h2 Jrvs 18. 9 0 F13
Hjdhopp
1,42 Agnes Gille 3aug97 3 13 Vsters 19. 6 126-09 F13
1,41 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 8. 5 153-09 F13
1,33 Amanda Seger 20maj98 2 12 Sandviken 18. 5 128-09 F13
1,33 Alma Lindqvist 6jun97 10 13 Sundsvall 12. 9 122-09 F13
1,31 Malin Andersson 16maj97 3 13 Gvle 10. 8 115-09 F13
1,30 Michaela Norrbelius 1dec97 3= 13 Gvle 11. 5 115-09 F13
1,30 Elin Nord 26okt97 3= 13 Gvle 11. 5 ? F13
1,24 Josefin Lundblad 17mar98 4= 12 Gvle 8. 5 131-09 F13
1,22 Linna Anonsen 11mar98 19= 12 Jrvs 18. 9 120-09 F13
1,20 Maja Swang 25feb98 4= 12 Sandviken 18. 5 100i-09 F13
1,15 Stina Johansson 13jun97 6 13 Gvle 8. 5 0 F13
1,13 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 20 13 Jrvs 18. 9 105-09 F13
1,10 Linda Skoglund 26jul98 10= 12 Sandviken 18. 5 110-09 F13
1,10 Sabina Jarrar 98 4 12 Sandviken 18. 5 0 F13
1,10 Tilde Konstenius 31okt98 5 12 Sandviken 18. 5 100-09 F13
1,08 Johanna Norman 14maj97 15 13 Sundsvall 12. 9 0 F13
Inomhus
1,53 Louise Ekman 10apr97 1 13 Bollns 23. 1 143i-09 F13
1,35 Elin Nord 26okt97 3 13 Stra 21. 2 135i-09 F13
1,25 Linna Anonsen 11mar98 4= 13 Bollns 23. 1 117i-09 F13
Stavhopp
1,90 Malin Andersson 16maj97 1 13 Gvle 18. 7 0 F13
1,72 Louise Ekman 10apr97 3 13 Gvle 17. 8 0 F13
1,52 Tove Borg 8aug97 4 13 Gvle 17. 8 0 F13
1,40 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 3 13 Sandviken 18. 5 0 F13
Inomhus
1,70 Elin Nord 26okt97 2 13 Bollns 23. 1 0i F13
Lngdhopp (Zonmtning)
4,75 +0,9 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 15. 6 461-09 F13
4,65 -0,3 Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 15. 6 405-09 F13
4,48 -0,5 Josefin Lundblad 17mar98 4 13 Gvle 4. 9 419-09 F13
4,45 +1,2 Tove Borg 8aug97 4 13 Gvle 15. 6 378-09 F13
4,40 -0,8 Malin Andersson 16maj97 5 13 Gvle 15. 6 413-09 F13
4,40 +1,5 Michaela Norrbelius 1dec97 6 13 Gvle 4. 9 379-09 F13
4,12 OK Amanda Seger 20maj98 4 12 Gvle 2. 6 411-09 F13
4,07 OK Maja Swang 25feb98 5 12 Gvle 2. 6 340-09 F13
3,99 +1,1 Alma Lindqvist 6jun97 11 13 Gvle 4. 9 393-09 F13
3,97 +1,7 Linna Anonsen 11mar98 12 13 Gvle 4. 9 375-09 F13
3,81 +1,2 Stina Bcklin 97 16 13 Sundsvall 12. 9 0 F13
3,79 OK Tilde Konstenius 31okt98 9 12 p3 Jrvs 18. 9 335-09 F13
3,74 +1,3 Linda Skoglund 26jul98 + 12 Gvle 11. 5 351-09 F13
3,55 -1,4 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 7 13 Gvle 8. 5 361-09 F13
3,49 +0,1 Nathalie Olsson 4feb97 10 13 Gvle 15. 6 0 F13
3,31 -2,7 Stina Johansson 13jun97 8 13 Gvle 8. 5 0 F13
3,24 -2,3 Tindra Liljedahl 6okt98 6 12 h1 Gvle 8. 5 322-09 F13
3,24 +1,4 Ebba Lindmark 23feb98 16 12 Gvle 11. 5 0 F13
3,08 OK Sandra Wetterstedt 4jun98 9 12 Hudiksvall 3. 7 334-08 F13
3,07 +1,7 Johanna Norman 14maj97 25 13 Sundsvall 12. 9 0 F13
3,04 +0,4 Sabina Jarrar 98 + 12 Gvle 11. 5 0 F13
2,94 +1,6 Ebba Westerberg 29dec98 18 12 Gvle 11. 5 259-09 F13
Medvind
4,70 +2,3 w Josefin Lundblad 17mar98 1 12 Gvle 10. 8 419-09 F13
4,24 +4,5 w Michaela Norrbelius 1dec97 5 13 Bollns 10. 7 379-09 F13
4,11 +3,6 w Amanda Seger 20maj98 4 12 Gvle 11. 5 411-09 F13
4,05 +4,0 w Linna Anonsen 11mar98 6 12 Gvle 10. 8 375-09 F13
3,91 +2,3 w Linda Skoglund 26jul98 8= 12 Gvle 11. 5 351-09 F13
3,81 +3,5 w Tilde Konstenius 31okt98 13 12 Gvle 10. 8 335-09 F13
3,36 +3,1 w Sabina Jarrar 98 15 12 Gvle 11. 5 0 F11
Inomhus
4,77 i Louise Ekman 10apr97 2 13 Stra 20. 2 444i-09 F13
4,70 i Josefin Lundblad 17mar98 2 12 Vsters 17. 4 390i-09 F13
3,59 i Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 9 13 Gvle 10. 1 340i-09 F13
Trestegshopp (Zonmtning)
10,28 +0,3 Louise Ekman 10apr97 2 13 Vsters 19. 6 + F13
09,47 +1,9 Malin Andersson 16maj97 5 13 Sundsvall 11. 9 0877-09 F13
09,36 +1,3 Michaela Norrbelius 1dec97 + 13 Gvle 24. 8 0848-09 F13
08,92 +0,5 Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 25. 5 0809-09 F13
08,69 +1,8 Tove Borg 8aug97 5 13 Gvle 24. 8 0 F13
08,60 +1,6 Alma Lindqvist 6jun97 12 13 Sundsvall 11. 9 0822-09 F13
08,59 -0,9 Amanda Seger 20maj98 3 12 p1 Jrvs 19. 9 0 F13
08,42 +0,6 Tilde Konstenius 31okt98 8 12 p2 Jrvs 19. 9 0 F13
08,17 +0,5 Stina Johansson 13jun97 6 13 Gvle 25. 5 0 F13
07,98 +1,7 Linna Anonsen 11mar98 17 12 p2 Jrvs 19. 9 F13
07,74 +2,0 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 7 13 Gvle 24. 8 0773-09 F13
07,51 0,0 Maja Swang 25feb98 12 12 p1 Jrvs 19. 9 340-09 F13
07,12 +0,4 Nathalie Olsson 4feb97 15 13 Sundsvall 11. 9 0 F13
Medvind
09,40 +2,3 w Michaela Norrbelius 1dec97 2 13 Gvle 24. 8 0848-09 F13
09,01 +2,4 w Agnes Gille 3aug97 4 13 Gvle 24. 8 0809-09 F13
Kulsttning (2 kg)
09,71 Elin Nord 26okt97 3 13 Mora 3. 7 + F13
09,56 Sandra Wetterstedt 4jun98 1 12 Sandviken 7. 9 0746-09 F13
09,24 Michaela Norrbelius 1dec97 4 13 Gvle 4. 9 0847-09 F13
08,86 Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 24. 8 0748-09 F13
08,41 Stina Bcklin 97 9 13 Sundsvall 12. 9 0 F13
08,22 Alma Lindqvist 6jun97 7 13 Gvle 4. 9 0722-09 F13
08,07 Louise Ekman 10apr97 2 13 Gvle 25. 5 0798-09 F13
07,91 Linna Anonsen 11mar98 3 12 p2 Jrvs 19. 9 0711-09 F13
07,82 Nathalie Olsson 4feb97 10 13 Sundsvall 12. 9 0 F13
07,66 Ebba Westerberg 29dec98 9 13 Gvle 4. 9 0673-09 F13
07,59 Amanda Seger 20maj98 6 12 Gvle 15. 6 0715-09 F13
07,18 Tilde Konstenius 31okt98 4 12 Hofors 31. 8 0583-09 F13
07,12 Josefin Lundblad 17mar98 11 12 Sandviken 7. 9 0670-09 F13
06,94 Tove Borg 8aug97 5 13 Gvle 24. 8 0565-09 F13
06,87 Sabina Jarrar 98 10 12 Gvle 15. 6 0 F13
06,85 Tindra Liljedahl 6okt98 11 12 Gvle 15. 6 0609-09 F13
06,71 Tove Lennartsson 98 12 Gvle 15. 6 0
06,56 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 5 13 Gvle 25. 5 0637-09 F13
06,07 Stina Johansson 13jun97 4 13 Gvle 8. 5 0 F13
05,62 Maja Swang 25feb98 18 12 Gvle 15. 6 0478i-09 F13
Inomhus
09,92 i Elin Nord 26okt97 7 13 Eskilstuna 2. 4 0729u-09 F13
07,24 i Malin Andersson 16maj97 5 13 Gvle 10. 1 0i F13
05,46 i Linda Skoglund 26jul98 13 13 Gvle 10. 1 0581i-09 F13
Kulsttning (3 kg)
07,65 Agnes Olson 13jun97 5 13 Gvle 2. 6 0 F13
06,90 Agnes Gille 3aug97 9 13 Gvle 2. 6 0 F13
06,84 Alma Lindqvist 6jun97 10 13 Gvle 2. 6 0 F13
Diskuskastning (0,6 kg)
27,49 Michaela Norrbelius 1dec97 2 13 Jrvs 18. 9 2035-09 F13
21,08 Alma Lindqvist 6jun97 2 13 Sandviken 18. 5 0 F13
20,61 Tove Borg 8aug97 12 13 Jrvs 18. 9 1571-09 F13
18,02 Agnes Gille 3aug97 2 13 Gvle 17. 8 0 F13
17,72 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 7 13 Vsters 19. 6 1326-09 F13
17,18 Ebba Westerberg 29dec98 5 12 p2 Jrvs 18. 9 0 F13
17,15 Sandra Wetterstedt 4jun98 4 12 Hudiksvall 3. 7 0 F13
17,09 Louise Ekman 10apr97 4 13 Gvle 17. 8 1823-09 F13
15,88 Nathalie Olsson 4feb97 13 13 Sundsvall 11. 9 0 F13
15,59 Tilde Konstenius 31okt98 8 12 p1 Jrvs 18. 9 0 F13
14,99 Stina Bcklin 97 17 13 Sundsvall 11. 9 0 F13
14,66 Tindra Liljedahl 6okt98 11 12 p2 Jrvs 18. 9 0 F13
14,37 Malin Andersson 16maj97 7 13 Gvle 17. 8 1412-09 F13
13,06 Stina Johansson 13jun97 6 13 Sandviken 18. 5 0 F13
Slungbollskastning (1,0 kg)
26,60 Sandra Wetterstedt 4jun98 1 12 Gvle 24. 8 2362-09 F13
25,03 Amanda Seger 20maj98 2 12 Gvle 25. 5 1869-09 F13
23,90 Ebba Westerberg 29dec98 4 12 Gvle 24. 8 1982-09 F13
23,83 Sabina Jarrar 98 3 12 Gvle 25. 5 0 F13
23,48 Josefin Lundblad 17mar98 5 12 Gvle 25. 5 1348-09 F13
21,77 Linna Anonsen 11mar98 8 12 Gvle 24. 8 2041-09 F13
20,56 Tilde Konstenius 31okt98 8 12 Gvle 25. 5 2039-09 F13
18,87 Ebba Lindmark 23feb98 12 12 Gvle 25. 5 1625-09 F13
18,22 Tindra Liljedahl 6okt98 12 12 Gvle 24. 8 1298-09 F13
17,82 Linda Skoglund 26jul98 14 12 Gvle 25. 5 1476-09 F13
Slggkastning (2 kg)
40,56 Michaela Norrbelius 1dec97 1 13 Sundsvall 12. 9 1718-09 F13
25,66 Agnes Gille 3aug97 2 13 Sandviken 7. 9 0 F13
25,41 Nathalie Olsson 4feb97 6 13 Sundsvall 12. 6 0 F13
22,17 Louise Ekman 10apr97 4 13 Gvle 15. 6 1630-09 F13
21,86 Tove Borg 8aug97 3 13 Sandviken 7. 9 0 F13
20,79 Malin Andersson 16maj97 5 13 Sandviken 7. 9 0 F13
20,75 Stina Bcklin 97 12 13 Sundsvall 12. 9 0 F13
17,71 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 6 13 Sandviken 7. 9 1424-09 F13
15,68 Alma Lindqvist 6jun97 8 13 Gvle 15. 6 0 F13
Oreglementsenligt redskap - fr lng slggstrng
42,34 Michaela Norrbelius 1dec97 1 13 Jrvs 19. 9 1718-09 F13
24,56 Sandra Wetterstedt 4jun98 9 13 Jrvs 19. 9 0 F13
20.42 Tilde Konstenius 31okt98 17 13 Jrvs 19. 9 0 F13
19,17 Ebba Westerberg 29dec98 19 13 Jrvs 19. 9 0 F11
Slggkastning (3 kg)
34,51 Michaela Norrbelius 1dec97 3 15 Gvle 4. 9 0 F13
Spjutkastning (400 g)
24,42 Agnes Gille 3aug97 4 13 Sundsvall 11. 9 1812-09 F13
21,83 Malin Andersson 16maj97 7 13 Gvle 17. 7 1562-09 F13
21,01 Michaela Norrbelius 1dec97 7 13 Vsters 19. 6 1222-09 F13
20,54 Louise Ekman 10apr97 1 13 Gvle 11. 5 1844-09 F13
19,73 Malin Andersson 16maj97 8 13 Vsters 19. 6 1562-09 F13
19,01 Alma Lindqvist 6jun97 9 13 Sundsvall 11. 9 1311-09 F13
18,80 Tove Borg 8aug97 4 13 Gvle 10. 8 1032-09 F13
15,70 Linna Anonsen 11mar98 8 12 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
15,64 Elin Nord 26okt97 5 13 Gvle 11. 5 ? F13
14,33 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 8 13 Gvle 10. 8 1424-09 F13
12,81 Ebba Westerberg 29dec98 8 12 p2 Jrvs 18. 9 0 F13
12,79 Tindra Liljedahl 6okt98 8 12 Bjrkns 29. 8 0 F13
12,65 Sandra Wetterstedt 4jun98 12 12 p1 Jrvs 18. 9 0 F13
11,35 Tilde Konstenius 31okt98 10 12 Vsters 19. 6 0 F13
10,85 Amanda Seger 20maj98 12 12 p2 Jrvs 18. 9 0 F13
09,83 Kajsa Bergman 2maj97 10 13 Gvle 11. 5 0 F13
Bollkastning (300 g)
28,34 Sabina Jarrar 98 2 12 Gvle 11. 5 0 F13
25,11 Linna Anonsen 11mar98 4 12 Gvle 11. 5 2322-09 F13
24,81 Ebba Westerberg 29dec98 7 12 Gvle 10. 8 1812-08 F13
23,74 Amanda Seger 20maj98 pen 12 Tby 15. 5 2256-09 F13
20,36 Josefin Lundblad 17mar98 10 12 Gvle 10. 8 182-09 F13
18,65 Tilde Konstenius 31okt98 11 12 Gvle 10. 8 1859-09 F13
18,48 Linda Skoglund 26jul98 11 12 Gvle 11. 5 1683-09 F13
14,69 Tindra Liljedahl 6okt98 16 12 Gvle 11. 5 1552-09 F13
14,44 Maja Swang 25feb98 16 12 Gvle 10. 8 ? F13
Femkamp - F13 (60 m hck - hjd - boll - lngd - 600 m)
3.185e Amanda Seger 20maj98 8 12 Tby 15. 5 0 F13
(11,90+ - 1,25 - 23,74 - 3,91+- 2.05,34)
FLICKOR 11 (fdda 1999-2000)
60 meter
8,81 +0,9 Vilma kerman 10jan99 1 11 Uppsala 10. 7 920-09 F11
9,01 +1,6 Louise Andersson 12feb99 1 11 X Gvle 10. 8 940-09 F11
9,09 +1,3 Peggy Lindqvist 11jan99 1 11 h1 Sandviken 5. 6 964-09 F11
9,43 +1,3 Hedvig Blom 15feb99 2 11 h1 Sandviken 5. 6 1021-09 F11
9,46 +0,3 Julia Fahlstedt 2jun99 4 11 h1 Gvle 4. 9 1059-09 F11
9,51 +1,5 Clara Strandberg 31jan99 1 11 h2 Gvle 11. 5 959-09 F11
9,69 mot Alva Gille 99 8 11 Gvle 2. 6 979-09 F11
9,70 +0,3 Ellen Hagstrm 2jan99 5 11 h1 Gvle 4. 9 959-09 F11
9,91 -1,7 Wilma Wallberg 2dec99 5 11 h3 Gvle 18. 7 990-09 F11
10,02 -0,2 Linn Ahlborg 4sep99 4 11 h1 Gvle 8. 5 1093-09 F11
10,12 +1,7 Emilia Wahlund 20nov99 5 11 Hudiksvall 3. 7 1065-09 F11
10,62 +0,2 Moa Ericsson 99 8 11 h2 Gvle 4. 9 0 F11
10,72 +1,6 Saga Dahlberg 20apr00 3 10 Hudiksvall 3. 7 1093-09 F11
10,82 -1,5 Johanna Edvall 11feb00 6 10 h3 Gvle 18. 7 1172-08 F11
12,29 +1,8 Karin Wahledow 1dec00 5 10 h1 Gvle 11. 5 0 F11
Medvind
9,55 +4,8 w Alva Gille 99 3= 11 h1 Gvle 10. 8 979-09 F11
9,98 +2,5 w Linn Ahlborg 4sep99 7 11 h1 Gvle 11. 5 1093-09 F11
10,20 +4,2 w Frida Jansson 19apr00 4 10 Gvle 10. 8 + F11
10,38 +4,2 w Saga Dahlberg 20apr00 5 10 Gvle 10. 8 1093-09 F11
10,47 +2,5 w Ebba Peth 21dec99 8 11 h1 Gvle 11. 5 1124-09 F11
10,50 +2,2 w Johanna Edvall 11feb00 6 10 h2 Uppsala 10. 7 1172-08 F11
10,80 +2,7 w Olivia Lindgren 11dec00 4 10 h2 Gvle 11. 5 0 F11
12,46 +2,7 w Tova Nordstrm 00 5 10 h2 Gvle 11. 5 0 F11
Manuella tider
9,8m OK Linn Ahlborg 4sep99 2 11 h2 rbyhus 20. 6 1093-09 F11
10,8m OK Johanna Edvall 11feb00 3 11 h1 rbyhus 20. 6 1172-08 F11
Inomhus
9,49 Alva Gille 99 6 11 A Vsters 17. 4 0i F11
9,80 Wilma Wallberg 2dec99 1 11 h3 Stra 20. 2 1019i-09 F11
10,81 Johanna Edvall 11feb00 4 10 h2 Bollns 20. 3 + F11
80 meter
Manuella tider
11,6m OK Vilma kerman 10jan99 2 13 rbyhus 20. 6 0 F11
200 meter
31,05 -0,2 Vilma kerman 10jan99 1 11 h1 Gvle 24. 8 + F11
31,13 +1,5 Peggy Lindqvist 11jan99 1 11 h1 Gvle 25. 5 0 F11
32,43 -0,2 Clara Strandberg 31jan99 3 11 h1 Gvle 24. 8 0 F11
32,45 +1,5 Alva Gille 99 2 11 h1 Gvle 25. 5 0 F11
32,51 +1,5 Hedvig Blom 15feb99 2 11 h2 Gvle 25. 5 0 F11
33,29 +1,5 Julia Fahlstedt 2jun99 3 11 h2 Gvle 25. 5 0 F11
34,13 +1,5 Linn Ahlborg 4sep99 4 11 h2 Gvle 25. 5 0 F11
34,25 +0,2 Ellen Hagstrm 2jan99 4 11 h2 Gvle 24. 8 959-09 F11
36,27 +1,5 Emilia Wahlund 20nov99 5 11 h2 Gvle 25. 5 0 F11
37,07 -0,3 Frida Jansson 19apr00 4 10 Gvle 25. 5 0 F11
38,04 -0,3 Saga Dahlberg 20apr00 5 10 Gvle 25. 5 3780-09 F11
39,07 +0,5 Linn Wilhelmsson 9sep00 4 10 Gvle 24. 8 0 F11
42,00 -0,3 Tova Nordstrm 00 7 10 Gvle 25. 5 0 F11
400 meter
90,73 Saga Dahlberg 20apr00 3 11 Hudiksvall 3. 7 0 F11
Inomhus
73,03 Louise Andersson 12feb99 1 11 h1 Stra 21. 2 0i F11
83,89 Wilma Wallberg 2dec99 6 11 h1 Stra 21. 2 931mi-09 F11
600 meter
2.01,34 Peggy Lindqvist 11jan99 4 11 Gvle 15. 6 0 F11
2.01,69 Louise Andersson 12feb99 5 11 Gvle 15. 6 2001m-09 F11
2.01,98 Hedvig Blom 15feb99 6 11 Gvle 15. 6 0 F11
2.02,66 Clara Strandberg 31jan99 4 11 Gvle 17. 7 20630-09 F11
2.05,55 Vilma kerman 10jan99 4 11 Sandviken 7. 9 + F11
2.08,69 Alva Gille 99 9 11 Gvle 15. 6 0 F11
2.09,32 Linn Ahlborg 4sep99 10 11 Gvle 15. 6 0 F11
2.21,74 Saga Dahlberg 20apr00 11 10 Gvle 17. 7 23811-09 F11
2.22,89 Johanna Wengman 99 10 11 Sandviken 7. 9 0 F11
800 meter
2.55,35 Louise Andersson 12feb99 1 11 Gvle 2. 6 0 F11
2.55,77 Peggy Lindqvist 11jan99 2 11 Gvle 2. 6 0 F11
2.56,26 Hedvig Blom 15feb99 3 11 Gvle 2. 6 30822-09 F11
400 meter hinder
1.32,08 Saga Dahlberg 20apr00 8 10 Sandviken 5. 6 0 F11
1000 meter hinder
4.13,42 Hedvig Blom 15feb99 4 11 Sandviken 5. 6 0 F11
4.22,48 Linn Ahlborg 4sep99 7 11 Sandviken 5. 6 0 F11
50 meter hck (60 cm)
8,96 +0,2 Vilma kerman 10jan99 1 11 h4 Jrvs 19. 9 + F11
9,04 -0,4 Clara Strandberg 31jan99 1 11 h1 Gvle 17. 8 0 F11
9,07 +0,2 Peggy Lindqvist 11jan99 2 11 h4 Jrvs 19. 9 1028-09 F11
9,56 0,0 Alva Gille 99 2 11 h5 Jrvs 19. 9 1071-09 F11
9,65 +1,0 Julia Fahlstedt 2jun99 1 11 C Jrvs 19. 9 1137-09 F11
9,70 -0,4 Louise Andersson 12feb99 4 11 h1 Gvle 17. 8 931-09 F11
10,18 0,0 Linn Ahlborg 4sep99 1 11 D Jrvs 19. 9 1028-09 F11
10,42 -0,9 Wilma Wallberg 2dec99 3 11 h3 Jrvs 19. 9 994-09 F11
10,48 -1,7 Emilia Wahlund 20nov99 4 11 h2 Gvle 17. 8 1047-09 F11
10,94 -1,7 Hedvig Blom 15feb99 6 11 h2 Gvle 17. 8 1127-09 F11
11,19 0,0 Johanna Wngman 99 6 11 D Jrvs 19. 9 0 F11
11,66 -2,0 Linn Wilhelmsson 9sep00 5 10 Gvle 17. 8 0 F11
11,99 +3,1 w Lisa Ljungstrm 29nov99 6 11 h1 Sandviken 18. 5 0 F11
12,89 +1,3 Johanna Edvall 11feb00 7 10 Sandviken 18. 5 100-09 F11
12,90 -2,0 Saga Dahlberg 20apr00 7 10 Gvle 17. 8 0 F11
??? +1,3 Karin Wahledow 1dec00 x 10 Sandviken 18. 5 0 F11
Medvind
9,30 +3,1 w Julia Fahlstedt 2jun99 3 11 h1 Sandviken 18. 5 1137-09 F11
10,04 +3,1 w Alva Gille 99 3 11 h2 Sandviken 18. 5 1071-09 F11
10,10 +3,1 w Linn Ahlborg 4sep99 5 11 h1 Sandviken 18. 5 1028-09 F11
10,13 +3,1 w Ellen Hagstrm 2jan99 5 11 h2 Sandviken 18. 5 0 F11
10,46 +3,1 w Emilia Wahlund 20nov99 6 11 h2 Sandviken 18. 5 1047-09 F11
11,99 +3,1 w Lisa Ljungstrm 29nov99 6 11 h1 Sandviken 18. 5 0 F11
60 meter hck (76 cm)
12,10 +1,3 Vilma kerman 10jan99 3 11 h3 Gvle 17. 7 0 F11
12,22 -0,5 Clara Strandberg 31jan99 1 11 h2 Gvle 17. 7 0 F11
12,51 -0,5 Julia Fahlstedt 2jun99 2 11 h2 Gvle 17. 7 0 F11
12,78 +1,3 Peggy Lindqvist 11jan99 5 11 h3 Gvle 17. 7 0 F11
Hjdhopp
1,36 Peggy Lindqvist 11jan99 2 11 Gvle 4. 9 118-09 F11
1,31 Linn Ahlborg 4sep99 4 11 Jrvs 19. 9 107-09 F11
1,26 Ellen Hagstrm 9jan99 3 11 Gvle 4. 9 093i-09 F11
1,21 Vilma kerman 10jan99 7 11 Gvle 4. 9 ? F11
1,21 Clara Strandberg 31jan99 8= 11 Gvle 4. 9 112-08 F11
1,20 Louise Andersson 12feb99 16 11 Gvle 17. 7 115-08 F11
1,16 Linn Wilhelmsson 9sep00 1 10 Gvle 17. 8 0 F11
1,15 Wilma Wallberg 2dec99 17 11 Gvle 17. 7 113-09 F11
1,15 Alva Gille 99 4 11 Gvle 17. 8 097-09 F11
1,12 Emilia Wahlund 20nov99 5= 11 Gvle 17. 8 0 F11
1,11 Johanna Wngman 99 13 11 Gvle 4. 9 0 F11
1,10 Johanna Edvall 11feb00 3 10 Uppsala 10. 7 100-09 F11
1,10 Saga Dahlberg 20apr00 9 10 Gvle 17. 7 097-09 F11
1,06 Julia Fahlstedt 2jun99 11 11 Gvle 17. 8 0 F11
1,02 Moa Ericsson 99 18 11 Gvle 4. 9 0 F11
0,80 Karin Wahledow 1dec00 8 10 Sandviken 18. 5 0 F11
Lngdhopp (Zonmtning)
4,40 +1,4 Louise Andersson 12feb99 3 11 Gvle 18. 7 398-09 F11
4,19 OK Vilma kerman 10jan99 2 11 p2 Jrvs 18. 9 402-09 F11
3,97 -1,2 Clara Strandberg 31jan99 2 11 Gvle 17. 8 385-09 F11
3,90 +1,1 Peggy Lindqvist 11jan99 10 11 Gvle 18. 7 369-09 F11
3,84 +1,1 Alva Gille 99 13 11 Gvle 18. 7 373-09 F11
3,77 +0,8 Ellen Hagstrm 9jan99 4 11 Gvle 2. 6 0 F11
3,70 OK Linn Ahlborg 4sep99 2 11 Hofors 31. 8 297-09 F11
3,70 OK Julia Fahlstedt 2jun99 6 11 p1 Jrvs 18. 9 284-09 F11
3,67 +0,9 Wilma Wallberg 2dec99 5 11 Gvle 2. 6 354-09 F11
3,64 OK Emilia Wahlund 20nov99 3 11 Hofors 31. 8 335-09 F11
3,42 -0,4 Frida Jansson 19apr00 4 10 Gvle 15. 6 0 F11
3,36 +0,1 Hedvig Blom 15feb99 13 11 Gvle 17. 8 344-09 F11
3,35 0,0 Linn Wilhelmsson 9sep00 4 10 Sandviken 7. 9 0 F11
3,29 OK Johanna Wngman 99 7 11 Hofors 31. 8 0 F11
2,86 -0,1 Saga Dahlberg 20apr00 7 10 Gvle 15. 6 306-09 F11
2,68 +1,5 Lisa Ljungstrm 29nov99 + 11 Sandviken 18. 5 0 F11
Medvind
4,30 +3,7 w Vilma kerman 10jan99 4 11 Gvle 18. 7 402-09 F11
3,74 +3,0 w Wilma Wallberg 2dec99 16 11 Gvle 18. 7 354-09 F11
3,73 +3,4 w Julia Fahlstedt 2jun99 9 11 Gvle 8. 5 284-09 F11
3,43 +4,5 w Hedvig Blom 15feb99 14 11 Gvle 8. 5 344-09 F11
2,93 +3,3 w Lisa Ljungstrm 29nov99 12 11 Sandviken 18. 5 0 F11
Inomhus
2,94 i Saga Dahlberg 20apr00 16 10 Bollns 23. 1 255i-09 F11
Trestegshopp (Zonmtning)
08,99 0,0 Peggy Lindqvist 11jan99 3 11 p2 Jrvs 19. 9 0 F11
08,89 0,0 Louise Andersson 12feb99 4 11 p2 Jrvs 19. 9 0 F11
08,24 0,0 Vilma kerman 10jan99 4 11 p1 Jrvs 19. 9 0 F11
08,09 +0,5 Clara Strandberg 31jan99 5 11 p1 Jrvs 19. 9 0 F11
08,08 0,0 Alva Gille 99 6 11 p1 Jrvs 19. 9 0 F11
07,70 +0,2 Wilma Wallberg 2dec99 7 11 p1 Jrvs 19. 9 0 F11
07,52 +0,7 Julia Fahlstedt 2jun99 8 11 p1 Jrvs 19. 9 0 F11
07,29 0,0 Linn Ahlborg 4sep99 11 11 p2 Jrvs 19. 9 0 F11
Kulsttning (2 kg)
08,28 Vilma kerman 10jan99 2 11 Gvle 17. 7 + F11
08,22 Johanna Edvall 11feb00 2 11 rbyhus 20. 6 0711-09 F11
07,14 Clara Strandberg 31jan99 2 11 Bollns 10. 7 0607-09 F11
06,82 Peggy Lindqvist 11jan99 9 11 Gvle 17. 7 0659-09 F11
06,76 Alva Gille 99 10 11 Gvle 17. 7 0 F11
06,56 Linn Ahlborg 4sep99 6 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
06,13 Wilma Wallberg 2dec99 9 11 p2 Jrvs 18. 9 0581-09 F11
06,06 Louise Andersson 12feb99 8 11 Sandviken 7. 9 0574-09 F11
05,77 Julia Fahlstedt 2jun99 11 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
05,64 Emilia Wahlund 20nov99 11 11 rbyhus 20. 6 0 F11
05,39 Frida Jansson 19apr00 5 10 Gvle 24. 8 0370-09 F11
05,17 Linn Wilhelmsson 9sep00 6 10 Gvle 24. 8 0 F11
04,96 Johanna Wngman 99 13 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
04,83 Hedvig Blom 15feb99 11 11 Gvle 8. 5 0480-09 F11
04,80 Saga Dahlberg 20apr00 6 10 Gvle 25. 5 0443-09 F11
03,85 Tova Nordstrm 00 7 10 Gvle 25. 5 0 F11
Inomhus
06,50 i Louise Andersson 12feb99 6 11 Bollns 23. 1 0473i-09 F11
06,45 i Wilma Wallberg 2dec99 8 11 Bollns 23. 1 0575i-09 F11
Diskuskastning (0,6 kg)
16,86 Johanna Edvall 11feb00 7 12 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
Slungbollskastning (1 kg)
21,77 Alva Gille 99 1 11 Gvle 25. 5 0 F11
19,65 Vilma kerman 10jan99 3 11 Gvle 25. 5 0 F11
18,90 Peggy Lindqvist 11jan99 4 11 Gvle 25. 5 0 F11
18,54 Clara Strandberg 31jan99 5 11 Gvle 24. 8 0 F11
18,33 Linn Ahlborg 4sep99 5 11 Gvle 25. 5 0 F11
15,10 Hedvig Blom 15feb99 7 11 Gvle 25. 5 0 F11
14,56 Julia Fahlstedt 2jun99 9 11 Gvle 24. 8 0 F11
14,12 Ellen Hagstrm 9jan99 10 11 Gvle 24. 8 0 F11
11,49 Emilia Wahlund 20nov99 11 11 Gvle 24. 8 0 F11
Slungbollskastning (0,7 kg)
22,41 Alva Gille 99 3 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
21,62 Johanna Edvall 11feb00 5 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
20,99 Clara Strandberg 31jan99 6 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
20,59 Vilma kerman 10jan99 3 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
20,03 Peggy Lindqvist 11jan99 5 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
17,91 Wilma Wallberg 2dec99 7 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
Spjutkastning (400 g)
15,77 Louise Andersson 12feb99 3 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
15,00 Alva Gille 99 6 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
13,33 Johanna Edvall 11feb00 9 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
12,68 Clara Strandberg 31jan99 9 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
12,60 Linn Ahlborg 4sep99 10 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
11,28 Peggy Lindqvist 11jan99 13 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
09,89 Julia Fahlstedt 2jun99 14 11 p1 Jrvs 18. 9 0 F11
06,61 Wilma Wallberg 2dec99 14 11 p2 Jrvs 18. 9 0 F11
Bollkastning (300 g)
30,33 Alva Gille 99 1 11 Gvle 11. 5 2678-09 F11
25,51 Vilma kerman 10jan99 2 11 Gvle 11. 5 + F11
25,47 Peggy Lindqvist 11jan99 2 11 Gvle 4. 9 2356-09 F11
24,88 Louise Andersson 12feb99 3 11 Gvle 11. 5 2289-08 F11
23,56 Hedvig Blom 15feb99 4 11 Gvle 10. 8 1970-09 F11
21,87 Frida Jansson 19apr00 1 10 Gvle 10. 8 + F11
20,53 Johanna Edvall 11feb00 2 10 Gvle 10. 8 2035-09 F11
19,44 Clara Strandberg 31jan99 6 11 Gvle 10. 8 1857-08 F11
18,78 Julia Fahlstedt 2jun99 9 11 Gvle 4. 9 0 F11
18,47 Emilia Wahlund 20nov99 7 11 Gvle 11. 5 + F11
18,05 Ebba Peth 21dec99 10 11 Gvle 4. 9 0 F11
17,28 Alva Peth 21dec99 11 11 Gvle 4. 9 + F11
16,14 Ellen Hagstrm 2jan99 10 11 Gvle 11. 5 + F11
15,36 Saga Dahlberg 20apr00 5 10 Gvle 11. 5 1477-08 F11
14,25 Sally Sundstrm Granditsky 18feb99 16 11 Gvle 11. 5 0 F11
14,15 Linn Ahlborg 4sep99 14 11 Gvle 4. 9 0 F11
12,02 Tova Nordstrm 00 8 10 Gvle 11. 5 0 F11
10,63 Karin Wahledow 1dec00 9 10 Gvle 11. 5 0 F11
09,17 Olivia Lindgren 11dec00 10 10 Gvle 11. 5 0 F11
FLICKOR 9 (fdda 2001 och senare)
60 meter
10,98 +0,6 Therese Andersson 02 2 9 C Jrvs 18. 9 1177i-09 F9
11,19 Nora Ekman 30jun03 3 9 h7 Jrvs 18. 9 0 F7
11,73 -1,9 Mathilda Norrbelius 15jul01 4 9 h2 Gvle 18. 7 1332-09 F9
Inomhus
10,62 i Therese Andersson 02 2 9 A Bollns 23. 1 1177i-09 F9
200 meter
41,1m Mathilda Norrbelius 15jul01 4 9 Sandviken 13. 9 0 F9
Inomhus
45,6m i Nora Ekman 03 14 13 Gvle 10. 1 0 F7
50,1m i Therese Andersson 02 15 13 Gvle 10. 1 4327i-09 F9
600 meter
2.33,03 Nora Ekman 30jun03 10 9 Jrvs 19. 9 0 F7
2.36,97 Therese Andersson 02 11 9 Jrvs 19. 9 0 F9
2.47,67 Mathilda Norrbelius 15jul01 14 9 Jrvs 19. 9 0 F9
Inomhus
2.33,72 i Therese Andersson 02 2 9 Bollns 23. 1 0 F9
40 meter hck (55 cm)
9,92 Mathilda Norrbelius 15jul01 3 9 h1 Jrvs 19. 9 0 F9
Hjdhopp
0,90 Mathilda Norrbelius 15jul01 5= 9 Gvle 17. 7 0 F9
Lngdhopp (Zonmtning)
2,87 Therese Andersson 02 8 9 p2 Jrvs 18. 9 244i-09 F9
2,73 Mathilda Norrbelius 15jul01 3 9 Sandviken 13. 9 207-09 F9
2,62 Nora Ekman 30jun03 11 9 p2 Jrvs 18. 9 0 F7
Kulsttning (2 kg)
04,70 Mathilda Norrbelius 15jul01 2 9 Bollns 10. 7 0 F9
04,15 Therese Andersson 02 3 9 p1 Jrvs 18. 9 0 F9
02,57 Nora Ekman 30jun03 7 9 p1 Jrvs 18. 9 0 F7
Inomhus
02,84 i Nora Ekman 03 16 13 Gvle 10. 1 0 F7
Bollkastning (300 g)
13,35 Mathilda Norrbelius 15jul01 10 9 p2 Jrvs 19. 9 0 F9
12,20 Therese Andersson 02 9 9 p1 Jrvs 19. 9 0 F9
08,93 Nora Ekman 30jun03 14 9 p2 Jrvs 19. 9 0 F7
Vortexspjut
14,40 Mathilda Norrbelius 15jul01 2 9 Sandviken 13. 9 0 F9