GEFLE IF: RSBSTA UTOMHUS 1990
MN och KVINNOR - 15 r och ldre
verfrd till Excel frn handskrivna original
i januari-februari 2010
13 januari 2010: Mats kerlind
MN - P15
100 meter
11,21 -2,2 Carl H Sundell -72 sthammar 19. 5
11,24 +1,6 Thomas Persson -71 Uppsala 1. 7
11,34 +2,0 Mathias Rosengren -73 Vsters 5. 8
11,38 -1,0 Claes Rahm -64 Gvle 10. 5
11,45 +1,0 Michael Matton -74 Stockholm/K 26. 5
11,56 +0,9 Guido Ripke -71 Malm/S 13. 6
11,58 +0,7 Niclas Norling -71 Gvle 14. 8
11,60 +1,6 Johan Jackson -72 Gvle 2. 6
11,62 +1,0 Hkan Hjelm -66 Gvle 18. 6
11,62 -0,6 John Norling -67 Gvle 29. 9
11,69 +0,7 Fredrik Burman -73 Gvle 14. 8
11,80 +0,8 Peter Sjberg -65 Gvle 11. 8
11,95 +0,7 Anders Bjrk -73 Gvle 14. 8
12,00 -0,6 Daniel Sundman -67 Gvle 29. 9
12,02 +0,7 Tomas Persson -73 Gvle 14. 8
12,15 -1,2 Joakim Olsson -73 Gvle 10. 5
12,19 +0,3 Fredrik kerlind -74 Gvle 30. 9
12,21 -0,6 Jim Ns -71 Gvle 29. 9
12,22 +0,3 Johan Millquist -74 Gvle 30. 9
12,33 -0,9 Daniel Sderberg -74 Uppsala 1. 7
12,58 0,0 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
12,66 0,0 Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
12,72 -0,6 Fred Stenberg -70 Gvle 29. 9
12,83 -0,6 Jesper Lamander -71 Gvle 29. 9
12,91 -0,4 Magnus Jonsson -74 Gvle 30. 9
13,05 +0,3 Magnus Sthlberg -75 Gvle 30. 9
13,16 -0,6 Jonas Sjdin -69 Gvle 29. 9
13,17 -0,6 Joakim Liske -69 Gvle 29. 9
13,27 -0,6 Jonny Karlsson -64 Gvle 29, 9
13,30 -0,6 Hkan Ljung -57 Gvle 29. 9
13,62 -0,6 Fredrik Lax -69 Gvle 29. 9
14,08 -1,4 Roland Kiskeri -75 Gvle 10. 5
14,08 -0,6 Kit Norling -68 Gvle 29. 9
Medvind
11,07 w3,0 Carl H Sundell -72 Gvle 2. 6
11,11 w3,0 Claes Rahm -64 Gvle 2. 6
11,12 w6,7 Thomas Persson -71 Vsters 5. 8
11,18 w2,1 Mathias Rosengren -73 Uppsala 1. 7
11,30 w2,7 Michael Matton -74 Uppsala 1. 7
11,64 w6,2 Anders Bjrk -73 Vsters 5. 8
11,67 w2,1 Fredrik Burman -73 Uppsala 1. 7
Manuella tider - Medvind
11,0m w3,2 Michael Matton -74 Uppsala 1. 7
11,9m w3,2 Fredrik kerlind -74 Uppsala 1. 7
200 meter
22,59 +1,6 Carl H Sundell -72 Vsters 4. 8
22,68 -1,3 Claes Rahm -64 Gvle 15. 5
22,98 -0,9 Mathias Rosengren -73 Brgge, BEL 25. 5
23,09 +1,7 Peter Sjberg -65 Gvle 14. 8
23,19 +1,4 Thomas Persson -71 Uppsala 1. 7
23,27 +1,7 Niclas Norling -71 Gvle 14. 8
23,35 +1,0 Michael Matton -74 Gvle 19. 8
23,86 0,0 Guido Ripke -71 Gvle 21. 7
24,01 -3,0 Fredrik Burman -73 Gvle 24. 7
24,86 0,0 Fredrik kerlind -74 Gvle 21. 7
25,00 +1,0 Johan Millquist -74 Gvle 19. 8
25,19 +1,0 Daniel Sderberg -74 Gvle 19. 8
26,83 +1,7 Magnus Widjebck -68 Gvle 14. 8
26,86 mot Martin Ahlqvist -76 Gvle 11. 9
27,20 mot Per Westerlund -76 Gvle 11. 9
27,33 mot Tobias Bjrklund -77 Gvle 11. 9
Medvind
27,48 w3,7 Roland Kiskeri -75 Bollns 14. 7
300 meter
35,50 Niclas Norling -71 Gvle 31. 7
35,62 John Norling -67 Gvle 31. 7
36,30 Carl H Sundell -72 Gvle 31. 7
36,53 Daniel Sundman -67 Gvle 31. 7
36,81 Lars Norberg -68 Gvle 31. 7
37,17 Fredrik Burman -73 Visby 16. 6
39,64 Johan Jackson -72 Gvle 29. 9
40,56 Fredrik Persson -72 Gvle 29. 9
41,04 Rickard Nygrds -73 Gvle 29. 9
41,19 Niclas Persson -73 Gvle 29. 9
42,68 Magnus Widjebck -68 Gvle 31. 7
42,74 Anders Bjrk -73 Gvle 29. 9
400 meter
48,38 Niclas Norling -71 Nykarleby, FIN 7. 7
49,60 John Norling -67 Gvle 20. 7
50,09 Peter Sjberg -65 Gvle 15. 5
50,38 Guido Ripke -71 Malm/S 13. 6
51,11 Lars Norberg -68 Gvle 15. 5
51,21 Daniel Sundman -67 Gvle 18. 6
51,71 Hkan Jansson -54 Gteborg/S 18. 8
51,98 Jan Olsson -56 Gvle 15. 5
52,80 Tomas Persson -73 Gvle 18. 6
52,84 Jim Ns -71 Gvle 14. 8
53,80 Fredrik Burman -73 Vrnamo 28. 7
54,19 Daniel Johansson -71 Gvle 15. 5
54,43 Joakim Olsson -73 Gvle 2. 6
55,10 Johan Millquist -74 Gvle 15. 5
55,34 Jonny Karlsson -64 Gvle 15. 5
55,46 Anders Jansson -70 Gvle 15. 5
56,19 Johan Hedlund -73 Enskede 30. 8
57,30 Magnus Sthlberg -75 Gvle 18. 6
57,70 Magnus Jonsson -74 Vsters 5. 8
58,75 Jesper Lamander -71 Gvle 29. 9
59,72 Fredrik Lax -69 Gvle 22. 7
61,83 Joakim Liske -69 Gvle 29. 9
65,13 Jonas Sjdin -69 Gvle 29. 9
68,76 Fred Stenberg -70 Gvle 29. 9
70,95 Kit Norling -68 Gvle 29. 9
77,32 Hkan Ljung -57 Gvle 29. 9
800 meter (med samtliga resultat under 2.20,0m)
1.48,68 John Norling -67 Stockholm/S 13. 8
1.50,57 Niclas Norling -71 Gdansk, POL 23. 6
1.52,92 Lars Norberg -68 Gvle 5. 7
1.53,26 Lars Hall -58 Stockholm/S 2. 7
1.55,04 Daniel Sundman -67 Stockholm/S 13. 8
1.55,48 Jan Olsson -56 Gvle 2. 6
1.58,03 Hkan Jansson -54 Gteborg/S 19. 8
1.59,37 Jonny Karlsson -64 Gvle 5. 7
2.00,08 Fredrik Horn -67 Sundsvall 27. 5
2.01,84 Johan Hedlund -73 Gvle 11. 8
2.02,11 Daniel Johansson -71 Stockholm/S 7. 8
2.02,38 Jim Ns -71 Gvle 11. 8
2.02,51 Tomas Persson -73 Gvle 11. 8
2.06,45 Magnus Jonsson -74 Hudiksvall 2. 9
2.06,77 Johan Millquist -74 Gvle 24. 7
2.11,04 Magnus Sthlberg -75 Gvle 2. 6
2.11,92 Magnus Svensson -76 Sollefte 9. 8
2.13,69 Mathias Millquist -77 Gvle 12. 8
2.14,42 Fredrik Lax -69 Gvle 2. 6
2.17,79 Per Westerlund -76 Gvle 12. 8
2.19,89 Fredrik kerlind -74 Gvle 30. 9
2.29,9m Roland Kiskeri -75 Valbo 17. 5
2.31,88 Michael Matton -74 Gvle 30. 9
2.50,1m Daniel Sderberg -74 Sandviken 30. 8
1000 meter (med samtliga resultat under 3.00,00)
2.52,59 Mathias Millquist -77 Gvle 22. 7
Inomhus
2.45,42 i Guido Ripke -71 Karlstad 4. 2
2.53,17 i Fredrik Burman -73 Karlstad 4. 2
1500 meter
3.57,79 Lars Hall -58 Gvle 5. 7
3.58,27 Lars Norberg -68 Nykarleby, FIN 7. 7
4.08,24 John Norling -67 Gvle 18. 6
4.10,96 Johan Hedlund -73 Vsters 21. 9
4.11,64 Daniel Johansson -71 Gvle 18. 6
4.12,70 Fredrik Horn -67 Gvle 18. 6
4.13,53 Jonny Karlsson -64 Gvle 15. 9
4.20,62 Daniel Sundman -67 Gvle 30. 9
4.28,38 Niclas Norling -71 Gvle 30. 9
4.31,90 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
4.32,09 Magnus Jonsson -74 Sollentuna 16. 6
4.32,4m Guido Ripke -71 Stenungsund 27. 5
4.43,21 Fredrik Lax -69 Gvle 30. 9
5.13,67 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
5.19,80 Fredrik Burman -73 Visby 17. 6
5.21,82 Joakim Liske -69 Gvle 30. 9
5.32,34 Anders Bjrk -73 Gvle 30. 9
5.35,18 Jesper Lamander -71 Gvle 30. 9
6.14,74 Jonas Sjdin -69 Gvle 30. 9
6.17,96 Kit Norling -68 Gvle 30. 9
6.27,59 Hkan Ljung -57 Gvle 30. 9
2000 meter (med samtliga resultat under 6.30,00)
6.15,62 Mathias Millquist -77 Gvle 20. 7
3000 meter
9.03,53 Johan Hedlund -73 Vallentuna 12. 9
9.51,07 Stefan Wiklund -63 Gvle 20. 7
5000 meter
15.06,98 Lars Jansson -61 Gvle 19. 6
15.52,14 Johan Hedlund -73 Vsters 23. 9
16.21,75 Daniel Johansson -71 sthammar 19. 5
17.21,76 Stefan Wiklund -63 Gvle 19. 6
18.02,9m Fredrik Lax -69 Hudiksvall 2. 9
10000 meter
34.58,76 Stefan Wiklund -63 Gvle 11. 9
Hgst troligtvis ett varv fr lite
36.09,60 Fredrik Lax -69 Gvle 11. 9
MS 110 meter hck (106 cm)
15,20 +1,4 Guido Ripke -71 Gvle 20. 7
16,03 -1,8 Mikael Bckman -60 Ljusdal 12. 5
16,10 0,0 Fredrik Burman -73 Gvle 18. 6
16,58 +0,4 John Norling -67 Gvle 30. 9
17,40 +0,4 Niclas Norling -71 Gvle 30. 9
20,56 +0,4 Daniel Sundman -67 Gvle 30. 9
22,90 +0,4 Joakim Liske -69 Gvle 30. 9
22,93 +0,4 Jesper Lamander -71 Gvle 30. 9
23,62 +0,4 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
23,91 +0,4 Jonas Sjdin -69 Gvle 30. 9
24,89 +0,4 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
26,64 +0,4 Hkan Ljung -57 Gvle 30. 9
26,95 +0,4 Kit Norling -68 Gvle 30. 9
26,98 +0,4 Fredrik Lax -69 Gvle 30. 9
P18 (P19) 110 meter hck (100 cm)
15,09 +0,2 Fredrik Burman -73 rebro 24, 8
15,33 -2,0 Guido Ripke -71 Vsters 21. 9
16,20 0,0 Mathias Rosengren -73 Gvle 29. 9
16,44 0,0 Johan Jackson -72 Gvle 29. 9
16,96 -0,4 Rickard Nygrds -73 Gvle 29. 9
17,98 -0,4 Fredrik Persson -72 Gvle 29. 9
18,37 -0,4 Anders Bjrk -73 Gvle 29. 9
21,25 -0,4 Niclas Persson -73 Gvle 29. 9
Medvind
18,07 w2,7 Niclas Persson -73 Gvle 19. 8
Manuell tid
16,3m +0,6 Johan Jackson -72 Gvle 12. 6
P16 110 meter hck (91 cm)
17,20 0,0 Daniel Sderberg -74 Gvle 21. 8
18,07 -0,6 Michael Matton -74 Gvle 29. 9
18,97 -0,6 Fredrik kerlind -74 Gvle 29. 9
19,20 -1,1 Magnus Jonsson -74 Gvle 29. 9
19,28 -1,1 Magnus Sthlberg -75 Gvle 29. 9
20,82 -1,1 Johan Millquist -74 Gvle 29. 9
23,00 -0,4 Roland Kiskeri -75 Gvle 31. 5
Manuell tid
16,95 w4,5 Daniel Sderberg -74 Gvle 16. 8
P18 (P19) 300 meter hck (91 cm)
38,46 Fredrik Burman -73 rebro 26. 8
39,27 Guido Ripke -71 Vsters 22. 9
40,67 Mathias Rosengren -73 Gvle 22. 7
44,54 Niclas Persson -73 Gvle 18. 8
Manuell tid
38,4m Guido Ripke -71 Vsters 23. 9
P16 300 meter hck (76 cm)
44,05 Fredrik kerlind -74 Bollns 14. 7
44,87 Daniel Sderberg -74 Gvle 22. 7
46,61 Johan Millquist -74 Gvle 18. 8
400 meter hck (91 cm)
54,11 Guido Ripke -71 rebro 26. 8
66,43 Fredrik kerlind -74 Gvle 19. 6
1500 meter hinder (91 cm)
4.51,02 Magnus Sthlberg -75 Gvle 19. 8
4.58,35 Magnus Jonsson -74 Gvle 19. 8
3000 meter hinder (91 cm)
9.54,17 Lars Hall -58 Nykarleby, FIN 8. 7
10.08,37 Anders Olsson -62 sthammar 19. 5
Hjdhopp (med samtliga resultat ver 1,50)
2,00 Mikael Bckman -60 Ljusdal 12. 5
2,00 Stefan Fougman -56 Gvle 2. 6
1,91 Fredrik Burman -73 Visby 17. 6
1,91 Fredrik Persson -72 Gvle 11. 8
1,88 Mathias Rosengren -73 Gvle 11. 8
1,85 Guido Ripke -71 Malm/S 13. 6
1,83 Niclas Norling -71 Gvle 29. 9
1,82 Rickard Nygrds -73 Gvle 4. 9
1,81 Niclas Persson -73 Gvle 14. 8
1,75 Anders Bjrk -73 Gvle 11. 8
1,74 Fred Stenberg -70 Gvle 29. 9
1,71 Magnus Jonsson -74 Gvle 30. 9
1,70 Roland Kiskeri -75 Kvarnsveden 10. 7
1,70 Tobias Bjrklund -77 Gvle 21. 7
1,68 John Norling -67 Gvle 29. 9
1,65 Michael Matton -74 Gvle 4. 9
1,59 Fredrik kerlind -74 Gvle 30. 9
1,57 Per Westerlund -76 Gvle 12. 8
1,56 Joakim Liske -69 Gvle 29. 9
1,54 Olle Lund -77 Sollefte 8. 9
1,53 Jonny Karlsson -64 Gvle 29, 9
1,52 Martin Ahlqvist -76 Gvle 12. 8
1,50 Daniel Sundman -67 Gvle 29. 9
1,50 Jonas Sjdin -69 Gvle 29. 9
1,47 Jim Ns -71 Gvle 29. 9
1,47 Johan Millquist -74 Gvle 30. 9
1,40 Daniel Sderberg -74 Gvle 4. 9
1,38 Jesper Lamander -71 Gvle 29. 9
1,38 Magnus Sthlberg -75 Gvle 30. 9
1,35 Hkan Ljung -57 Gvle 29. 9
1,26 Fredrik Lax -69 Gvle 29. 9
Inomhus
1,97 i Fredrik Burman -73 Karlstad 4. 2
1,93 i Fredrik Persson -72 Solna 28. 1
1,88 i Rickard Nygrds -73 Falun 13. 1
1,85 i Guido Ripke -71 Karlstad 3. 2
1,75 i Fred Stenberg -70 Gvle 28. 1
1,71 i Thomas Persson -71 Gvle 10. 3
1,70 i Mikael Nygrds -73 Gvle 29. 12
1,65 i Johan Nilsson -74 Falun 3. 12
1,65 i Fredrik kerlind -74 Gvle 10. 3
Stavhopp (med samtliga resultat ver 2,00)
4,35 Rickard Nygrds -73 rebro 24. 8
4,11 Anders Bjrk -73 Uppsala 1. 7
4,10 Guido Ripke -71 Gvle 21. 7
4,01 Toni Lindkvist -57 Stockholm/K 7. 10
3,75 Niclas Persson -73 Gvle 18. 6
3,34 Mathias Rosengren -73 Gvle 29. 9
3,24 Fredrik Burman -73 Gvle 29. 9
3,03 John Norling -67 Gvle 30. 9
2,90 Magnus Bjrk -77 Gvle 15. 9
2,83 Joakim Liske -69 Gvle 30. 9
2,54 Johan Jackson -72 Gvle 29. 9
2,53 Kit Norling -68 Gvle 30. 9
2,50 Carl-Johan Wahlberg -76 Gvle 19. 8
2,50 Daniel Sderberg -74 Gvle 21. 8
2,43 Niclas Norling -71 Gvle 30. 9
2,30 Magnus Jonsson -74 Gvle 29. 9
2,24 Fredrik Persson -72 Gvle 29. 9
2,23 Daniel Sundman -67 Gvle 30. 9
2,23 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
2,23 Jesper Lamander -71 Gvle 30. 9
2,20 Tobias Bjrklund -77 Gvle 19. 8
2,20 Joakim Eriksson -76 Jrvs 26. 8
2,20 Michael Matton -74 Gvle 29. 9
2,13 Jonas Sjdin -69 Gvle 30. 9
2,03 Hkan Ljung -57 Gvle 30. 9
2,00 Per Westerlund -76 Gvle 4. 9
1,93 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
1,90 Johan Millquist -74 Gvle 29. 9
1,70 Magnus Sthlberg -75 Gvle 29. 9
1,13 Fredrik Lax -69 Gvle 30. 9
Inomhus
3,60 i Fredrik Burman -73 Karlstad 3. 2
3,35 i Mikael Nygrds -73 Gvle 27. 12
Lngdhopp
7,55 +0,4 Claes Rahm -64 Jrvs 23. 6
6,90 +0,5 Fredrik Burman -73 Brgge, BEL 23. 5
6,61 +1,0 John Norling -67 Gvle 29. 9
6,57 OK Anders Bjrk -73 Tallinn, EST 17. 8
6,56 OK Mathias Rosengren -73 Tallinn, EST 17. 8
6,55 mot Niclas Norling -71 Gvle 11. 9
6,49 0,0 Guido Ripke -71 Gvle 18. 6
6,21 +0,3 Johan Jackson -72 Gvle 21. 7
6,11 mot Thomas Persson -71 Gvle 11. 9
6,11 +1,6 Niclas Persson -73 Vsters 21. 9
6,11 +0,9 Daniel Sundman -67 Gvle 29. 9
6,00 -1,5 Tomas Persson -73 Gvle 15. 5
5,96 +0,7 Fred Stenberg -70 Gvle 29. 9
5,90 +0,1 Michael Matton -74 Gvle 14. 9
5,87 +0,4 Daniel Sderberg -74 Gvle 10. 5
5,68 +1,6 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
5,63 +1,5 Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
5,62 +1,1 Jim Ns -71 Gvle 29. 9
5,49 +0,9 Jesper Lamander -71 Gvle 29. 9
5,43 +0,7 Fredrik kerlind -74 Gvle 15. 5
5,41 +1,3 Joakim Liske -69 Gvle 29. 9
5,40 +1,6 Johan Millquist -74 Gvle 10. 5
5,09 +1,4 Jonny Karlsson -64 Gvle 29, 9
5,06 +1,0 Jonas Sjdin -69 Gvle 29. 9
5,03 +2,0 Roland Kiskeri -75 Bollns 14. 7
4,77 +0,9 Magnus Sthlberg -75 Gvle 30. 9
4,54 +0,7 Kit Norling -68 Gvle 29. 9
4,49 +0,9 Hkan Ljung -57 Gvle 29. 9
4,34 +1,8 Fredrik Lax -69 Gvle 29. 9
Medvind
6,65 w2,1 Guido Ripke -71 Stenungsund 26. 5
6,59 w3,0 Mathias Rosengren -73 rebro 26. 8
6,27 w Niclas Persson -73 Gvle 26. 6
5,93 w3,0 Daniel Sderberg -74 Vsters 21. 9
5,73 w2,7 Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
5,67 w4,0 Jim Ns -71 Gvle 18. 9
5,25 w4,0 Roland Kiskeri -75 Bollns 14. 7
4,87 w2,3 Magnus Jonsson -74 Gvle 30. 9
Inomhus
7,24 i Fredrik Burman -73 Solna 11. 2
6,44 i Johan Jackson -72 Solna 11. 2
6,07 i Fred Stenberg -70 Falun 3. 12
5,88 i Carl H Sundell -72 Gvle 10. 3
5,83 i Fredrik Persson -72 Falun 3. 12
5,52 i Fredrik kerlind -74 Gvle 29. 12
5,06 i Roland Kiskeri -75 Falun 3. 12
4,67 i Mikael Dahlberg -74 Falun 17. 3
Trestegshopp
16,65 +1,3 Claes Rahm -64 Stockholm/S 2. 7
14,04 -1,2 Mikael Bckman -60 Nykarleby, FIN 7. 7
13,33 +0,8 Niclas Persson -73 Gvle 19. 8
13,03 +1,9 Guido Ripke -71 Gvle 19. 6
11,41 +1,4 Fredrik kerlind -74 Gvle 19. 6
11,25 Daniel Sderberg -74 Sandviken 30. 8
11,04 Michael Matton -74 Sandviken 30. 8
10,00 Roland Kiskeri -75 Hofors 22. 5
Medvind
16,76 w2,9 Claes Rahm -64 Vallentuna 24. 5
13,36 w2,2 Guido Ripke -71 Gvle 19. 6
11,84 w3,0 Fredrik kerlind -74 Bollns 14. 7
Inomhus
11,37 i Rickard Nygrds -73 Gvle 27. 12
11,36 i Daniel Sderberg -74 Gvle 21. 1
11,35 i Fred Stenberg -70 Gvle 21. 1
11,28 i Anders Bjrk -73 Gvle 27. 12
10,92 i Mauritz Tidlund -75 Gvle 21. 1
10,80 i Roland Kiskeri -75 Gvle 27. 12
10,46 i Mikael Nygrds -73 Gvle 27. 12
08,86 i Tomas Magnusson -75 Gvle 21. 1
Kulsttning - MS (7,26 kg)
17,66 Anders Larsson -66 Odessa, Tx., USA 17. 5
17,29 Raimo Hekkala -62 Gvle 2. 6
15,04 Lars Henriksson -60 sthammar 19. 5
11,81 Niclas Norling -71 Gvle 29. 9
11,43 Peter Martinsson -69 Gvle 14. 10
11,26 Kit Norling -68 Tierp 14. 10
11,14 Per-Gunnar Berglund -57 Gvle 19. 6
11,08 Kalle Zerpe -52 Gvle 28. 8
11,01 Fredrik Burman -73 Gvle 14. 10
10,84 Fred Stenberg -70 Gvle 29. 9
10,33 Guido Ripke -71 Gvle 17. 7
10,22 John Norling -67 Gvle 28. 8
10,17 Stefan Persson -72 Gvle 19. 6
10,14 Niclas Persson -73 Gvle 14. 10
08,69 Fredrik Persson -72 Gvle 7. 10
08,53 Joakim Liske -69 Gvle 29. 9
08,34 Magnus Jonsson -74 Gvle 14. 10
08,33 Erik Proos -54 Gvle 7. 10
08,18 Fredrik kerlind -74 Gvle 7. 10
07,99 Daniel Sundman -67 Gvle 29. 9
07,91 Tobias Bjrklund -77 Gvle 7. 10
07,70 Jonas Sjdin -69 Gvle 29. 9
07,66 Jesper Lamander -71 Gvle 29. 9
07,48 Mats kerlind -58 Gvle 7. 10
07,26 Roland Norling -44 Gvle 7. 10
07,20 Jim Ns -71 Gvle 29. 9
06,91 Michael Matton -74 Gvle 7. 10
06,77 Hkan Ljung -57 Gvle 29. 9
06,07 Jonny Karlsson -64 Gvle 29, 9
05,84 Fredrik Lax -69 Gvle 29. 9
Inomhus
12,12 i Fred Stenberg -70 Falun 3. 12
11,76 i Fredrik Burman -73 Gvle 17. 12
09,98 i Thomas Persson -71 Gvle 21. 1
08,20 i Mathias Rosengren -73 Gvle 17. 12
Kulsttning - P18 (6,25 kg)
12,30 Fredrik Burman -73 Gvle 28. 8
12,16 Niclas Persson -73 Gvle 28. 8
10,95 Stefan Persson -72 Gvle 19. 8
10,13 Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
09,89 Anders Bjrk -73 Gvle 30. 9
08,96 Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
Inomhus
12,59 i Fredrik Burman -73 Gvle 21. 1
09,82 i Mathias Rosengren -73 Karlstad 4. 2
Kulsttning - P16 (5,5 kg)
11,60 Urban Wallquist -74 Gvle 16. 8
10,92 Fredrik kerlind -74 Sandviken 30. 8
09,84 Magnus Jonsson -74 Gvle 30. 9
08,78 Magnus Sthlberg -75 Gvle 30. 9
08,60 Johan Millquist -74 Gvle 30. 9
08,21 Daniel Sderberg -74 Sandviken 30. 8
07,86 Michael Matton -74 Sandviken 30. 8
07,39 Roland Kiskeri -75 Hofors 22. 5
Inomhus
09,65 i Mauritz Tidlund -75 Gvle 21. 1
08,84 i Tomas Magnusson -75 Gvle 21. 1
07,72 i Roland Kiskeri -75 Gvle 28. 1
Diskuskastning - MS (2 kg)
54,52 Anders Larsson -66 Brenham, Tx., USA 9. 5
53,22 Raimo Hekkala -62 Gvle 20. 7
40,52 Kit Norling -68 Gvle 18. 6
39,96 Kalle Zerpe -52 Gvle 28. 8
39,10 Per-Gunnar Berglund -57 sthammar 19. 5
38,80 Lars Henriksson -60 Gvle 18. 6
37,60 Stefan Persson -72 Gvle 18. 6
33,60 Peter Martinsson -69 Gvle 14. 10
31,50 Fredrik Burman -73 Vrnamo 29. 7
29,70 Niclas Norling -71 Gvle 30. 9
29,24 Niclas Persson -73 Gvle 14. 10
28,64 Guido Ripke -71 Gvle 28. 8
27,46 John Norling -67 Gvle 30. 9
25,34 Magnus Jonsson -74 Gvle 14. 10
22,96 Daniel Sundman -67 Gvle 30. 9
21,62 Joakim Liske -69 Gvle 30. 9
21,45 Hkan Ljung -57 Gvle 30. 9
21,44 Fredrik kerlind -74 Gvle 14. 10
21,28 Erik Proos -54 Gvle 14. 10
20,70 Roland Norling -44 Tierp 14. 10
20,28 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
19,96 Mats kerlind -58 Gvle 14. 10
16,80 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
16,08 Jesper Lamander -71 Gvle 30. 9
11,22 Fredrik Lax -69 Gvle 30. 9
10,94 Jonas Sjdin -69 Gvle 30. 9
Diskuskastning - P18 (1,75 kg)
43,56 Stefan Persson -72 Gvle 15. 5
40,52 Fredrik Burman -73 Gvle 28. 8
35,18 Niclas Persson -73 Gvle 15. 5
33,92 Anders Bjrk -73 Gvle 29. 9
28,98 Rickard Nygrds -73 Gvle 29. 9
26,34 Johan Jackson -72 Gvle 1. 9
25,80 Mathias Rosengren -73 Gvle 29. 9
20,74 Fredrik Persson -72 Gvle 29. 9
19,68 Fredrik kerlind -74 Gvle 28. 8
Diskuskastning - P16 (1,5 kg)
28,38 Magnus Jonsson -74 Gvle 29. 9
21,88 Fredrik kerlind -74 Gvle 4. 9
19,76 Michael Matton -74 Gvle 29. 9
19,74 Johan Millquist -74 Gvle 29. 9
19,22 Daniel Sderberg -74 Gvle 29. 9
18,50 Magnus Sthlberg -75 Gvle 29. 9
17,72 Roland Kiskeri -75 Valbo 17. 5
Slggkastning - MS (7,26 kg)
55,62 Mikael Johansson -63 sthammar 19. 5
38,84 Niclas Persson -73 Gvle 19. 6
36,52 Kit Norling -68 Tierp 14. 10
36,12 Lars Henriksson -60 Gvle 19. 6
33,92 Stefan Persson -72 Gvle 19. 6
27,06 Peter Martinsson -69 Gvle 14. 10
25,88 Erik Proos -54 Gvle 14. 10
25,70 Fredrik Burman -73 Gvle 14. 10
24,42 Guido Ripke -71 Gvle 3. 7
22,44 Mats kerlind -58 Gvle 14. 10
15,92 Fredrik kerlind -74 Gvle 14. 10
15,46 Roland Norling -44 Tierp 14. 10
14,58 Magnus Jonsson -74 Gvle 14. 10
Slggkastning - P18 (6,25 kg)
45,82 Niclas Persson -73 Gvle 18. 8
40,86 Stefan Persson -72 Gvle 12. 8
29,50 Fredrik Burman -73 Gvle 12. 8
26,68 Anders Bjrk -73 Gvle 15. 5
18,52 Carl H Sundell -72 Gvle 24. 7
12,92 Mathias Rosengren -73 Gvle 31. 5
Slggkastning - P16 (5,5 kg)
28,36 Urban Wallquist -74 Gvle 18. 8
18,30 Fredrik kerlind -74 Gvle 21. 8
17,60 Daniel Sderberg -74 Gvle 21. 8
17,34 Roland Kiskeri -75 Gvle 31. 5
16,08 Michael Matton -74 Gvle 21. 8
Spjutkastning - MS (800 g)
82,90 Peter Borglund -64 Karlstad 4. 8
58,22 Fredrik Burman -73 Visby 16. 6
54,10 Jan Smiding -52 Karlstad 10. 6
51,16 John Norling -67 Gvle 11. 9
49,68 Anders Bjrk -73 Gvle 2. 6
49,02 Kit Norling -68 Gvle 30. 9
45,14 Niclas Persson -73 Gvle 18. 8
44,30 Guido Ripke -71 Stenungsund 27. 5
40,08 Jesper Lamander -71 Gvle 30. 9
39,14 Johan Jackson -72 Gvle 29. 9
38,50 Daniel Sundman -67 Gvle 30. 9
37,56 Niclas Norling -71 Gvle 30. 9
37,44 Rickard Nygrds -73 Gvle 29. 9
37,22 Magnus Jonsson -74 Gvle 7. 10
36,64 Fredrik Persson -72 Gvle 29. 9
35,96 Joakim Liske -69 Gvle 30. 9
33,14 Mathias Rosengren -73 Gvle 12. 6
33,08 Peter Martinsson -69 Gvle 14. 10
32,56 Jim Ns -71 Gvle 30. 9
29,82 Tobias Bjrklund -77 Gvle 7. 10
26,98 Fredrik kerlind -74 Gvle 14. 10
26,50 Erik Proos -54 Gvle 14. 10
25,34 Hkan Ljung -57 Gvle 30. 9
24,94 Mats kerlind -58 Gvle 7. 10
23,36 Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
22,64 Michael Matton -74 Gvle 7. 10
21,28 Roland Norling -44 Gvle 7. 10
19,28 Jonas Sjdin -69 Gvle 30. 9
16,78 Fredrik Lax -69 Gvle 30. 9
Spjutkastning - P16 (600 g)
45,58 Magnus Jonsson -74 Gvle 29. 9
38,92 Johan Millquist -74 Gvle 14. 9
34,08 Roland Kiskeri -75 Kvarnsveden 10. 6
29,56 Fredrik kerlind -74 Gvle 29. 9
27,78 Michael Matton -74 Gvle 14. 9
25,78 Daniel Sderberg -74 Gvle 10. 5
25,66 Magnus Sthlberg -75 Gvle 29. 9
Niokamp - P16
4.960e Magnus Jonsson -74 Gvle 30. 9
(19,20-28,38-2,30-45,58-12,91-1,71-09,84-4,87-2.16,70)
4.449e Michael Matton -74 Gvle 30. 9
(18,07-19,76-2,20-26,72-11,59-1,56-07,33-5,88-2.31,88)
4.202e Fredrik kerlind -74 Gvle 30. 9
(18,97-21,64-0,00-29,56-12,19-1,59-09,30-5,27-2.19,89)
3.578e Magnus Sthlberg -75 Gvle 30. 9
(19,28-18,50-1,70-25,66-13,05-1,38-08,78-4,77-2.18,88)
3.546e Johan Millquist -74 Gvle 30. 9
(20,82-19,74-1,90-36,76-12,22-1,47-08,60-4,88-brt)
(Grenordning: 110 m hck - diskus - stav - spjut - 100 m - hjd - kula - lngd - 800 m)
Tiokamp - MS
6.138mb Guido Ripke -71 Stenungsund 27. 5
(11,78-6,65-09,89-1,84-51,0m-16,02-24,46-3,52-44,30-4.32,4m)
5.859e Fredrik Burman -73 Vrnamo 29. 7
(11,91-6,50-10,97-1,81-53,80-16,15-31,50-3,23-50,42-5.20,60)
5.834e Niclas Norling -71 Gvle 30. 9
(11,83-6,28-11,81-1,83-49,85-17,40-29,70-2,43-37,56-4.28,38)
5.270e John Norling -67 Gvle 30. 9
(11,62-6,61-09,88-1,68-49,89-16,58-27,46-3,03-47,06-brt)
4.809e Daniel Sundman -67 Gvle 30. 9
(12,00-6,11-07,99-1,50-51,50-20,56-22,96-2,23-38,50-4.20,62)
4.005e Jim Ns -71 Gvle 30. 9
(12,21-5,62-07,20-1,47-53,39-24,89-20,28-1,93-32,56-4.31,90)
3.687e Joakim Liske -69 Gvle 30. 9
(13,17-5,41-08,53-1,56-61,83-22,90-21,62-2,83-35,96-5.21,82)
3.586e Jonny Karlsson -64 Gvle 30. 9
(13,27-5,09-06,07-1,53-55,98-23,62-16,80-2,23-23.36-4.19,69)
3.439e Jesper Lamander -71 Gvle 30. 9
(12,83-5,49-07,66-1,38-58,75-22,93-16,08-2,23-40,08-5.35,18)
2.865e Kit Norling -68 Gvle 30. 9
(14,08-4,54-10,76-0,00-70,95-26,95-36,16-2,53-49,02-6.17,96)
2.567e Jonas Sjdin -69 Gvle 30. 9
(13,16-5,06-07,01-1,50-65,13-23,91-10,94-2,13-19,28-6.14,74)
2.365e Fredrik Lax -69 Gvle 30. 9
(13,62-4,13-05,84-1,26-60,60-26,98-11,22-1,13-16,78-4.43,21)
2.167e Hkan Ljung -57 Gvle 30. 9
(13,30-4,49-06,77-1,35-77,32-26,64-21,44-2,03-25,34-6.27,59)
Bsta serie med eltid i sprint-hck
6.036eb Guido Ripke -71 Sdertlje 9. 9
(12,02-6,20-10,06-1,75-51,52-15,54-26,36-4,02-38,08-4.33,2m)
Tiokamp - P18
6.310e Fredrik Burman -73 Visby 17. 6
(15,83-36,74-3,00-58,22-37,17-11,84-6,53-12,14-1,91-5.19,80)
5.178e Anders Bjrk -73 Gvle 30. 9
(18,37-33,92-3,64-43,52-42,74-12,00-6,24-09,89-1,71-5.32,34)
4.662e Rickard Nygrds -73 Gvle 30. 9
(16,96-28,98-3,94-37,44-41,04-12,66-5,73-10,13-1,68-brt)
4.518e Fredrik Persson -72 Gvle 30. 9
(17,98-20,74-2,24-36,64-40,56-12,58-5,68-08,96-1,80-5.13,67)
(Grenordning: 110 m hck - diskus - stav - spjut - 300 m - 100 m - lngd - kula - hjd - 1500 m)
4 x 100 meter
42,59 (Carl H Sundell - Mathias Rosengren - Thomas Persson -
Claes Rahm) Gvle 9. 6
43,14 (Carl H Sundell - Mathias Rosengren - Thomas Persson -
Claes Rahm) sthammar 19. 5
43,81 (Carl H Sundell - Mathias Rosengren - Johan Jackson -
Fredrik Burman) Gvle 10. 6
44,30 (Carl H Sundell - Mathias Rosengren - Johan Jackson -
Guido Ripke) Gvle 3. 6
45,56 (Anders Bjrk - Mathias Rosengren - Johan Jackson -
Fredrik Burman) Gvle 27. 9
46,28 (Michael Matton - Fredrik kerlind - Daniel Sderberg -
Johan Millquist) Gvle 10. 6
46,69 (Michael Matton - Fredrik kerlind - Daniel Sderberg -
Johan Millquist) Gvle 27. 9
46,84 (Michael Matton - Fredrik kerlind - Daniel Sderberg -
Johan Millquist) Gvle 10. 6
47,11 (Mathias Rosengren - Fredrik kerlind - Daniel Sderberg -
Magnus Jonsson) Vsters 22. 9
47,45 (Rickard Nygrds - Niclas Persson - Fredrik Persson -
Magnus Sthlberg) Gvle 27. 9
47,98 (Mattias Martinelle - Max Wikman - Johannes Erlandsson -
Magnus Jonsson) Gvle 27. 9
Fel startlinje - ca 2 meter kort
43,22 (Carl H Sundell - Mathias Rosengren - Johan Jackson -
Fredrik Burman) Gvle 10. 6
4 x 200 meter
1.31,21 (Peter Sjberg - John Norling - Daniel Sundman-
Niclas Norling) Gvle 18. 9
1.33,85 (Fredrik Burman - Thomas Persson - Lars Norberg -
Jim Ns) Gvle 18. 9
Stafett 1000 meter
1.58,43 (Thomas Persson - Claes Rahm - Niclas Norling -
John Norling) Gvle 11. 9
2.00,68 (Mathias Rosengren - Carl H Sundell - Guido Ripke -
Peter Sjberg) Gvle 11. 9
2.01,20 (Michael Matton - Jim Ns - Daniel Sundman -
Lars Norberg) Gvle 11. 9
2.12,43 (Daniel Sderberg - Fredrik kerlind - Johan Millquist -
Jonny Karlsson) Gvle 11. 9
4 x 400 meter
3.18,03 (Peter Sjberg - Claes Rahm - Daniel Sundman-
Niclas Norling) Gvle 10. 6
3.18,95 (Peter Sjberg - Claes Rahm - Daniel Sundman-
Niclas Norling) Gvle 10. 6
3.22,44 (Daniel Sundman - Lars Norberg - Guido Ripke -
Peter Sjberg) Gvle 3. 6
3.23,60 (Jan Olsson - Lars Norberg - Lars Hall -
Guido Ripke) Gvle 10. 6
3.27,54 (Jan Olsson - Lars Hall - Tomas Persson (-73) -
Jonny Karlsson) Gvle 3. 6
Mitt-Sverige = 3/4 Gefle IF
3.15,84 (Jan-Olov Stark (Strand) - John Norling - Peter Sjberg -
Niclas Norling) Nykarleby, FIN 8. 7
3 x 800 meter - P16
6.25,41 (Magnus Sthlberg - Magnus Jonsson - Johan Millquist)
Gvle 9. 6
4 x 800 meter
7.44,5m (Jan Olsson - Lars Norberg - Lars Hall -
Niclas Norling) Gvle 9. 6
7.55,25 (Jonny Karlsson - Daniel Sundman - Lars Hall -
John Norling) Gvle 4. 9
7.57,9m (Hkan Jansson - Daniel Sundman - Fredrik Horn -
Jonny Karlsson) Gvle 9. 6
8.58,91 (Fredrik Lax - Johan Millquist - Magnus Jonsson -
Jim Ns) Gvle 4. 9
KVINNOR - F15
100 meter
12,34 -2,5 Ewa Johansson -64 Nykarleby, FIN 7. 7
12,87 -1,0 Katarina Gustafsson -66 Gvle 18. 6
13,11 +1,9 Karin Hernvall -70 Gvle 2. 6
13,21 +1,2 Jenni Eriksson -75 Gvle 18. 8
13,44 -0,9 Johanna Sellman -74 Gvle 10. 5
13,46 -1,0 Maria Svahn -73 Gvle 18. 6
13,51 +1,9 Helene Jansson -69 Gvle 2. 6
14,11 +1,2 Katarina Ekstrm -75 Gvle 18. 8
14,65 -1,2 Anna Israelsson -75 Gvle 10. 5
14,68 -0,9 Ann-Louise Bjrn -74 Gvle 10. 5
14,90 -1,2 Sylvia Larsson -75 Gvle 10. 5
Medvind
12,98 w2,3 sa Hallstrm -72 Gvle 2. 6
13,19 w2,4 Jenni Eriksson -75 Bollns 14. 7
13,68 w2,3 Katarina Ekstrm -75 Gvle 2. 6
14,01 w2,6 Anna Israelsson -75 Bollns 14. 7
Manuell tid - medvind
12,6m w3,4 Katarina Gustafsson -66 Norrkping 12. 5
200 meter
24,75 0,0 Ewa Johansson -64 Kvarnsveden 27. 6
25,87 -0,4 Katarina Gustafsson -66 Gvle 20. 7
26,45 -1,4 sa Hallstrm -72 Parkano, FIN 7. 7
26,48 -2,3 Karin Hernvall -70 Gvle 19. 6
27,21 -2,3 Maria Svahn -73 Gvle 19. 6
27,39 0,0 Johanna Sellman -74 Gvle 21. 7
27,48 +1,5 Jenni Eriksson -75 Gvle 19. 8
28,00 Maria Jmthagen -71 Lawrence, Ks., USA 29. 3
28,68 0,0 Johanna Ekman -74 Gvle 21. 7
28,73 +1,5 Katarina Ekstrm -75 Gvle 19. 8
29,98 mot Linda Wahlstrm -77 Gvle 11. 9
31,02 -2,5 Katarina Sterner -72 Gvle 29. 9
Inomhus
24,46 i Ewa Johansson -64 Gteborg/FH 18. 2
30,07 i Mari Rnn -76 Falun 3. 12
30,09 i Johanna Svrd -76 Falun 3. 12
30,75 i Sylvia Larsson -75 Falun 13. 1
31,40 i Desire Kiskeri -76 Falun 3. 12
300 meter
38,25 Ewa Johansson -64 Gvle 31. 7
42,72 Maria Svahn -73 Sollentuna 16. 6
400 meter
53,33 Ewa Johansson -64 Karlstad 4. 8
57,45 Katarina Gustafsson -66 Stockholm/K 25. 7
59,08 Maria Svahn -73 Vsters 5. 8
Manuell tid
58,8m Maria Svahn -73 Gvle 11. 8
Inomhus
58,70 i Karin Hernvall -70 Lawrence, Ks., USA 2. 3
600 meter
Inomhus
1.48,35 i Jenni Eriksson -75 Karlstad 3. 2
1.51,71 i Johanna Sellman -74 Karlstad 3. 2
1.52,00 i Katarina Ekstrm -75 Karlstad 3. 2
800 meter (med alla resultat under 2.45,00)
2.25,47 Jenni Eriksson -75 Gvle 30. 9
2.27,5m sa Hallstrm -72 Parkano, FIN 8. 7
2.30,12 Johanna Svrd -76 Gvle 19. 8
2.31,29 Katarina Ekstrm -75 Gvle 4. 9
2.38,72 Helen Nyberg -78 Gvle 22. 7
2.40,60 Katarina Sterner -72 Gvle 19. 8
2.40,87 Jenny Liske -78 Gvle 5. 7
2.41,2m Mari Rnn -76 Sandviken 30. 8
2.42,25 Sylvia Larsson -75 Gvle 19. 6
2.42,9m Maria Jmthagen -71 Lawrence, Ks., USA 30. 3
2.43,90 Maria Falkenstrm -78 Gvle 12. 8
2.44,4m Linda Wahlstrm -77 Hofors 22. 5
3.09,30 Maria Johansson -75 Gvle 16. 8
1500 meter
5.44,93 Katarina Sterner -72 Gvle 2. 6
5.47,66 Cecilia Nordmark -72 Gvle 2. 6
3000 meter
11.16,35 Elisabeth Thirsson -64 Gvle 19. 6
12.14,53 Ingela Eriksson -62 Gvle 19. 6
12.37,48 Katarina Sterner -72 Gvle 18. 8
12.58,84 Cecilia Nordmark -72 Gvle 19. 6
10000 meter
50.05,71 Katarina Sterner -72 Gvle 11. 9
100 meter hck - KS (84 cm)
14,86 -1,4 sa Hallstrm -72 Parkano, FIN 7. 7
15,30 mot Maria Jmthagen -71 Great Bend, Ks., USA 30. 3
17,72 -0,5 Jenni Eriksson -75 Gvle 18. 6
17,87 0,0 Maria Svahn -73 Gvle 29. 9
20,93 0,0 Katarina Sterner -72 Gvle 29. 9
100 meter hck - F16 (76 cm)
15,86 +0,5 Jenni Eriksson -75 Gvle 29. 9
15,95 -0,7 Johanna Sellman -74 Ljusdal 12. 5
17,63 +0,5 Katarina Ekstrm -75 Gvle 29. 9
18,10 +0,9 Sylvia Larsson -75 Kvarnsveden 9. 6
Medvind
15,55 w5,4 Jenni Eriksson -75 Bollns 14. 7
18,01 w5,4 Sylvia Larsson -75 Bollns 14. 7
300 meter hck
45,18 Maria Svahn -73 Gvle 22. 7
46,92 Jenni Eriksson -75 Vsters 22. 9
52,19 Katarina Ekstrm -75 Gvle 18. 8
52,21 Sylvia Larsson -75 Vsters 4. 8
400 meter hck
56,39 Ewa Johansson -64 Lojo, FIN 29. 7
61,10 Karin Hernvall -70 Odessa, Tx., USA 18. 5
66,75 Maria Svahn -73 Tallinn, EST 17. 8
Hjdhopp
1,71 Maria Jmthagen -71 Gvle 19. 6
1,70 sa Hallstrm -72 Gvle 2. 6
1,60 Katarina Schele -73 Ljusdal 12. 5
1,56 Jenni Eriksson -75 Gvle 21. 8
1,55 Katarina Ekstrm -75 Gvle 11. 8
1,55 Susanne Persson -76 Gvle 18. 8
1,50 Helene Jansson -69 Gvle 2. 6
1,45 Mari Rnn -76 Gvle 10. 5
1,45 Linda Wahlstrm -77 Kvarnsveden 9. 6
1,45 Maria Svahn -73 Gvle 29. 9
1,40 Lina Lindenmo -76 Gvle 10. 5
1,40 Johanna Svrd -76 Gvle 10. 5
1,39 Anna Jansson -78 Gvle 10. 5
1,39 Jenny Liske -69 Gvle 14. 9
1,33 Rebecka Jansson -78 Gvle 21. 7
1,30 Desire Kiskeri -76 Gvle 10. 5
1,30 Sylvia Larsson -75 Gvle 31. 5
1,30 Linda Andersson -76 Kvarnsveden 9. 6
1,30 Emma Forsberg -78 Gvle 14. 9
1,15 Katarina Sterner -72 Gvle 29. 9
Inomhus
1,75 i Maria Jmthagen -71 Manhattan, Ks., USA 20. 1
1,68 i Katarina Schele -73 Falun 13. 1
1,59 i Jenni Eriksson -75 Falun 3. 12
1,58 i Katarina Ekstrm -75 Karlstad 3. 2
1,55 i Johanna Sellman -74 Karlstad 3. 2
1,40 i Johanna Svrd -76 Gvle 28. 1
1,35 i Sylvia Larsson -75 Gvle 17. 12
Lngdhopp
5,52 +0,3 Johanna Sellman -74 Karlskoga 24. 8
5,51 +0,9 sa Hallstrm -72 Parkano, FIN 8. 7
5,43 +1,8 Maria Jmthagen -71 Gvle 2. 6
5,17 +1,3 Jenni Eriksson -75 Gvle 19. 8
5,15 +0,9 Helene Jansson -69 Gvle 15. 5
4,98 +1,2 Maria Svahn -73 Gvle 30. 9
4,70 +2,0 Katarina Schele -73 Gvle 2. 6
4,62 +1,3 Katarina Ekstrm -75 Gvle 19. 8
4,23 +1,1 Sylvia Larsson -75 Gvle 15. 5
3,94 +1,9 Anna Israelsson -75 Stockholm/K 26. 5
3,92 +0,3 Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
Medvind
5,65 w Maria Jmthagen -71 Great Bend, Ks., USA 28. 4
5,19 w2,9 Helene Jansson -69 Timr 15. 7
4,45 w4,0 Sylvia Larsson -75 Bollns 14. 7
Lg sandniv i gropen
5,71 +1,2 Johanna Sellman -74 Vsters 22. 9
Lg sandniv i gropen - Medvind
5,20 w2,3 Jenni Eriksson -75 Vsters 22. 9
Inomhus
5,58 i Johanna Sellman -74 Stockholm/Gl. 24. 2
5,47 i Maria Jmthagen -71 Lawrence, Ks., USA 2. 3
5,29 i Helene Jansson -69 Solna 10. 2
5,13 i Katarina Schele -73 Falun 13. 1
4,32 i Sylvia Larsson -75 Falun 3. 12
4,15 i Anna Israelsson -75 Falun 17. 3
Trestegshopp
11,00 +1,4 Maria Jmthagen -71 Svedalen 3. 6
10,79 -0,2 Helene Jansson -69 Sollentuna 17. 6
Medvind
11,01 w3,5 Maria Jmthagen -71 Timr 14. 7
10,81 w2,8 Helene Jansson -69 Svedalen 3. 6
Inomhus
11,29 i Maria Jmthagen -71 Lawrence, Ks., USA 2. 3
Kulsttning - KS (4,0 kg)
13,30 Birgitta Troive -64 Norrkping 19. 5
12,80 Madelene Jansson -70 Great Bend, Ks., USA 3. 5
12,44 Annika Larsson -70 Gvle 11. 8
11,33 sa Hallstrm -72 Malm/S 13. 6
10,58 Veronica Sder -74 Gvle 19. 6
09,06 Maria Svahn -73 Gvle 29. 9
07,57 Maria Jmthagen -73 Lawrence, Ks., USA 29. 3
07,12 Lotti Burman -69 Gvle 14. 10
06,55 Katarina Sterner -72 Gvle 29. 9
Inomhus
13,74 i Madelene Jansson -70 Lawrence, Ks., USA 2. 3
12,47 i Annika Larsson -70 Lawrence, Ks., USA 23. 2
Kulsttning - F16 (3,0 kg)
12,62 Veronica Sder -74 Gvle 11. 8
08,66 Jenni Eriksson -75 Gvle 4. 9
08,53 Katarina Ekstrm -75 Gvle 4. 9
06,80 Sylvia Larsson -75 Gvle 4. 9
Inomhus
08,48 i Johanna Sellman -74 Karlstad 2. 2
07,85 i Anna Israelsson -75 Falun 17. 3
Diskuskastning - KS (1,0 kg)
52,70 Annika Larsson -70 Gvle 11. 8
47,94 Birgitta Troive -64 Gvle 5. 7
36,58 Veronica Sder -74 Timr 29. 7
32,10 Anna-Lena Jgerroos -69 Gvle 18. 6
19,80 Lotti Burman -69 Gvle 14. 10
18,68 Jenni Eriksson -75 Gvle 14. 9
16,32 Katarina Ekstrm -75 Gvle 10. 5
14,78 Anna Israelsson -75 Falun 10. 5
11,82 Sylvia Larsson -75 Gvle 10. 5
Slggkastning - KS (4,0 kg)
23,00 Annika Larsson -70 Gvle 14. 10
19,22 Lotti Burman -69 Gvle 14. 10
Spjutkastning - KS (600 g)
53,06 Anna-Lena Pihl -64 Gvle 19. 6
48,04 Madelene Jansson -70 Austin, Tx., USA 7. 4
41,34 Anna-Lena Jgerroos -69 Sundsvall 26. 5
33,46 sa Hallstrm -72 Parkano, FIN 8. 7
28,12 Lotti Burman -69 Gvle 14. 10
26,36 Veronica Sder -74 Gvle 19. 6
25,20 Maria Jmthagen -71 Lawrence, Ks., USA 30. 3
24,06 Annika Larsson -70 Gvle 14. 10
21,86 Katarina Ekstrm -75 Sandviken 30. 8
20,36 Maria Svahn -73 Gvle 30. 9
19,40 Sylvia Larsson -75 Sandviken 30. 8
17,28 Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
17,20 Jenni Eriksson -75 Sandviken 30. 8
Sjukamp - KS
5.009eb sa Hallstrm -72 Parkano, FIN 8. 7
(14,86-1,68-10,95-26,45-5,51-33,46-2.27,5m)
3.943eb Maria Jmthagen -71 Lawrence, Ks., USA 30. 3
(15,90-1,55-07,47-28,00-5,18-25,20-2.42,9m)
3.064e Maria Svahn -73 Gvle 30. 9
(17,87-1,45-09,06-27,41-4,98-20,36-brt)
2.224e Katarina Sterner -72 Gvle 30. 9
(20,93-1,15-06,55-31,02-3,92-17,28-2.48,40)
Sjukamp - F16
4.423e Jenni Eriksson -75 Gvle 30. 9
(15,86-1,54-08,04-27,56-5,12-15,14-2.25,47)
4 x 100 meter
48,00 (sa Hallstrm - Ewa Johansson - Maria Svahn -
Katarina Gustafsson) Gvle 9. 6
48,34 (sa Hallstrm - Ewa Johansson - Maria Svahn -
Katarina Gustafsson) Gvle 9. 6
50,62 (sa Hallstrm - Karin Hernvall - Maria Svahn -
Katarina Gustafsson) Gvle 9. 6
Mitt-Sverige = 3/4 Gefle IF
48,23 (Anna Rydell (IF Castor) - Ewa Johansson - Maria Svahn -
Katarina Gustafsson) Nykarleby, FIN 7. 7
Stafett 1000 meter
2.24,16 (Katarina Schele - Maria Svahn - Katarina Gustafsson -
Karin Hernvall) Gvle 3. 6
4 x 400 meter
3.50,82 (Katarina Gustafsson - Maria Svahn - Ewa Johansson -
Karin Hernvall) Gvle 10. 6
4.01,92 (Katarina Gustafsson - Maria Svahn - Ewa Johansson -
Karin Hernvall) Gvle 10. 6