GEFLE IF: RSBSTA UTOMHUS 2009
december 2009: Mats kerlind
Korrigerad och uppdaterad 2009-12-27
Teckenfrklaringar
I resultatspalten: "+" markerar mellantid i lngre lopp
"m" anger manuell tid
"i" markerar inomhusresultat
"w" markerar medvindsresultat (mer n +2,0 m/s)
I placeringsspalten: "qua" = fyrkamp
"pen" = femkamp
"hex" = sexkamp
"hep" = sjukamp
"oct" = ttakamp
"dec" = tiokamp
"com" = Castorama
"+" = mellantid eller bsta legala res i lngd/tresteg
Efter placeringsspalten: Visar tvlingsklass, samt omgng (f=frsk, s=semi, q=kval, h=heat)
Tidigare pers-spalten Visar resultat samt r (ex (1074-02) = 10,74 p 100 m r 2002)
(ex i yngre klass p 400 m (1297m-05) = 1.29,7m r 2005)
MN SENIORER - P15 (f 1995 och tidigare + vissa yngre)
Inklusive Veteraner
100 meter
11,25 +2,0 Oskar Borbos 13maj91 1 Gvle 24. 6 1149-08 P19
11,74 +0,6 Andreas Romin 25maj91 3 B Gvle 22. 8 1196-08 P19
11,80 +2,0 Magnus Josefsson 25jan78 3 Gvle 24. 6 1189-05 MS
11,85 +1,6 Erik Gerdin 9aug92 1 17 Gvle 10. 5 1165-08 P17
11,86 +1,6 Patrik Mohlin 11jun93 3 17 Gvle 10. 5 1176-08 P17
12,02 +1,8 Niclas Rickardsson 7apr93 1 17 Gvle 17. 6 1229-08 P17
12,05 +0,6 Henrik Hyllengren 12mar90 4 B Gvle 22. 8 1257w-04 P19
12,07 +0,1 Martin Mohebbi 15mar92 1 17 Jrvs 20. 9 1248-07 P17
12,30 +1,8 Andreas Efverstrm 24okt91 3 Gvle 9. 7 1233-08 P19
12,79 +1,6 Kevin Vaseghi 4aug92 5 17 Gvle 10. 5 0 P17
12,84 +1,6 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 19. 9 0 P17
12,90 0,0 Emanuel Lindqvist 2jun95 2 14 h1 Enkping 15. 8 0 P15
13,35 +1,6 Filip Sundqvist 28jul93 6 17 Gvle 10. 5 1433-08 P17
13,36 +1,8 Fredrik Dahlman 8jun95 2 15 Gvle 10. 5 0 P15
13,38 -0,2 Jesper Norn 8jun95 2 15 Gvle 22. 8 0 P15
13,87 -1,0 Linus Sjgren 3maj95 6 14 Uppsala 27. 6 0 P15
13,97 +1,6 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 19. 9 1156-90 M35
14,05 +1,8 Alfred Bjrk 9dec95 3 15 Gvle 17. 6 0 P15
14,29 +1,6 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 19. 9 1410-08 MS
14,88 +1,6 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 19. 9 0 MS
14,90 +1,7 Stefan Larsson 1apr58 4 C Gvle 17. 7 1485-08 M50
Medvind
11,43 +2,8 w Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 19. 9 1136w-08 P19
12,04 +2,8 w Henrik Hyllengren 12mar90 dec Gvle 19. 9 1257w-04 P19
12,18 +2,5 w Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 19. 9 1224-07 M22
12,63 +2,1 w Emanuel Lindqvist 2jun95 1 14 Gvle 12. 9 0 P15
13,70 +2,2 w Alfred Bjrk 9dec95 3 14 h2 Gvle 10. 5 0 P15
13,76 +3,1 w Linus Sjgren 3maj95 5 14 h1 Gvle 10. 5 0 P15
200 meter (med alla resultat under 30,00)
22,46 +1,1 Oskar Borbos 13maj91 1 Gvle 28. 7 2266-08 P19
23,68 -1,1 Andreas Romin 25maj91 1 Gvle 11. 6 2411-08 P19
23,70 +1,1 Erik Gerdin 9aug92 2 Gvle 28. 7 2358-08 P17
23,97 +1,1 Andreas Efverstrm 24okt91 4 Gvle 28. 7 + P19
24,04 +1,4 Niclas Rickardsson 7apr93 2 17 B Gvle 18. 7 2546-08 P17
24,14 -0,4 Per Jderberg 6jul90 2 19 Sandviken 15. 9 2445-06 P19
24,33 -1,1 Magnus Josefsson 25jan78 3 Gvle 11. 6 2348-05 MS
25,12 +1,1 Henrik Hyllengren 12mar90 5 Gvle 28. 7 0 P19
27,36 0,0 Jesper Norn 8jun95 1 14 Gvle 11. 8 2963-08 P15
28,37 0,0 Fredrik Dahlman 8jun95 2 14 Gvle 11. 8 0 P15
28,99 -0,4 Linus Sjgren 3maj95 3 14 Sandviken 19. 5 3363-08 P15
30,41 -1,2 Alfred Bjrk 9dec95 1 14 Gvle 13. 9 0 P15
30,97 +1,0 Stefan Larsson 1apr58 7 B Gvle 17. 7 3123-08 M50
Medvind
23,37 +5,6 w Andreas Romin 25maj91 2 h1 Stra 14. 6 2411-08 P19
23,52 +4,0 w Erik Gerdin 9aug92 6 17 A Gvle 18. 7 2358-08 P17
Inomhus
23,70 i Klas Linderheim 10sep92 2 17 A Bollns 17. 2 2353-08 P17
24,78 i Fredrik Persson 14jan86 2 h3 Bollns 6. 1 2524-02 MS
25,29 i Niklas Konstenius 27nov72 1 35 Bollns 17. 1 2495i-08 M35
27,37 i Kalle Syri 4maj95 1 14 D Stra 14. 2 0 P15
27,48 i Filiph Sundqvist 28jul93 4 17 B Bollns 17. 2 2880i-08 P17
29,12 i Alfred Bjrk 9dec95 3 14 D Stra 14. 2 0 P15
300 meter (med alla resultat under 47,00)
35,46 Oskar Borbos 13maj91 2 A Gvle 17. 5 0 P19
38,40 Erik Gerdin 9aug92 5 A Gvle 17. 5 3694-07 P17
38,70 Niclas Rickardsson 7apr93 dec 16 Eskilstuna 5. 9 3986-08 P17
41,94 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 19. 9 0 P17
400 meter (med alla resultat under 70,00)
49,46 Oskar Borbos 13maj91 2 Bollns 11. 7 4946-08 P19
51,60 Andreas Romin 25maj91 1 19 B Gvle 19. 7 5227-08 P19
51,79 Rasmus Ersson 4mar90 2 Gvle 7. 7 5244-07 P19
52,10 Andreas Efverstrm 24okt91 1 19 B Vsters 9. 8 5392-08 P19
52,58 Magnus Josefsson 25jan78 3 Uppsala 28. 6 5137-06 MS
53,01 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 19. 9 5102-06 M22
53,88 Anders Brook 31aug92 5 17 h1 Falun 23. 8 5300-08 P17
64,82 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 19. 9 6493-08 M22
64,94 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 19. 9 5038-90 M35
69,53 Stefan Larsson 1apr58 3 B Gvle 22. 8 7111-08 M50
70,29 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 19. 9 0 MS
Inomhus
53,91 i Niklas Konstenius 27nov72 1 35 h2 Huddinge 14. 2 633mi-08 M35
61,0m i Filip Regnander 5aug92 2 Gvle 15. 2 635mi-08 P17
600 meter (med alla resultat under 1.50,00)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
800 meter (med alla resultat under 2.30,00)
1.48,59 Johan Walldn 24apr87 4 Gteborg/U 30. 8 15126-08 M22
1.58,03 Andreas Efverstrm 24okt91 6 19 A Stockholm/S 2. 8 15915-08 P19
1.58,90 Markus Liwing 29nov89 10 B Sollentuna 6. 6 15685-06 M22
2.05,23 Magnus Josefsson 25jan78 2 Gvle 24. 6 15870-07 MS
2.07,68 Oskar Borbos 13maj91 1 19 Gvle 1. 9 20173-08 P19
2.24,57 Markus Bergman 16aug90 2 19 Gvle 1. 9 0 P19
2.33,76 Emanuel Lindqvist 2jun95 1 14 Sandviken 15. 9 + P15
2.36,47 Jesper Norn 8jun95 2 14 Sandviken 15. 9 0 P15
2.49,19 Stefan Larsson 1apr58 8 B Gvle 22. 8 24870-04 M50
2.49,50 Fredrik Dahlman 8jun95 3 14 Sandviken 15. 9 0 P15
2.57,98 Linus Sjgren 3maj95 6 14 Enkping 15. 8 0 P15
Inomhus
2.01,64 i Magnus Josefsson 25jan78 3 B Stra 1. 2 15870-07 MS
2.31,83 i Kalle Syri 4maj95 2 15 Bollns 17. 1 0 P15
2.43,40 i Alfred Bjrk 9dec95 4 15 Bollns 5. 1 0 P15
1000 meter (med alla resultat under 3.05,00)
2.23,92 Johan Walldn 24apr87 1 B Karlstad 23. 7 23893i-02 M22
2.41,69 Andreas Efverstrm 24okt91 1 19 Sandviken 1. 10 23800-07 P19
3.04,33 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 20. 9 0 P17
3.08,02 Niclas Rickardsson 7apr93 dec 16 Eskilstuna 6. 9 0 P17
3.49,35 Stefan Larsson 1apr58 1 50 Sandviken 1. 10 35025-03 M50
Inomhus
3.17,70 i Kalle Syri 4maj95 7 14 Stra 15. 2 0 P15
1500 meter (med alla resultat under 5.15,00)
3.47,75 Johan Walldn 24apr87 3 Malm/S 2. 8 35486-08 M22
4.05,71 Markus Liwing 29nov89 5 Vsters 9. 8 40753-07 M22
5.03,57 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 20. 9 0 P19
5.51,40 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 20. 9 53155-08 MS
6.08,42 Stefan Larsson 1apr58 8 Sandviken 17. 8 60589-08 M50
6.16,68 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 20. 9 0 MS
1 Mile (1609,6 m) (med alla resultat under 5.40,00)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
2000 meter
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
3000 meter
8.43,67 Johan Walldn 24apr87 2 Stra 14. 6 90344-03 M22
12.28,95 Filip Regnander 5aug92 10 17 Falun 23. 8 0 P17
Inomhus
11.13,60 Lennart Romin 5nov69 1 40 Bollns 6. 1 113556i-08 M40
5000 meter
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
10000 meter
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
Halvmaraton (21 097,5 m)
1.27.31 Martin Hedlund 22aug77 8 Gvle 3. 5 0 MS
1.39.34 Lennart Romin 5nov69 26 Mot Gvle 3. 5 ? M40
Maraton (42 195 m)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
MS 1500 meter hinder (91,4 cm)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
P15 1500 meter hinder (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
M22-P17 2000 meter hinder (91,4 cm)
5.56,92 Markus Liwing 29nov89 2 22 Karlskrona 16. 8 55703-08 M22
MS 3000 meter hinder
11.55,81 Dan Norin 27jul65 1 40 Sandviken 6. 6 ? M40
P15 100 meter hck (84 cm)
18,90 mot Jesper Norn 8jun95 1 14 Enkping 15. 8 0 P15
MS 110 meter hck (106,7 cm)
16,07 +1,7 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 20. 9 1564-08 P19
18,12 +1,7 Markus Liwing 29nov89 2 22 Gvle 20. 9 1896w-07 M22
20,33 -0,6 Guido Ripke 8dec71 1 Gvle 7. 7 1517-95 M35
26,41 +1,4 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 20. 9 ? M22
28,04 +1,4 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 20. 9 2473-08 M22
Medvind
15,54 +3,0 w Rasmus Ersson 4mar90 1 h1 Stra 14. 6 1554w-07 P19
P19 110 meter hck (100 cm)
15,08 -1,2 Rasmus Ersson 4mar90 1 19 Gvle 19. 7 1474-08 P19
P17 110 meter hck (91,4 cm)
15,12 +0,7 Niclas Rickardsson 7apr93 1 16 h1 Vxj 16. 8 0 P17
15,93 +0,7 Martin Mohebbi 15mar92 7 17 h1 Karlskrona 15. 8 1501-08 P17
23,26 +0,9 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 20. 9 0 P17
Medvind
14,82 +2,9 w Niclas Rickardsson 7apr93 1 16 Vsters 12. 9 0 P17
P19 300 meter hck (91,4 cm)
38,92 Rasmus Ersson 4mar90 4 19 Karlskrona 16. 8 3909-08 P19
P17 300 meter hck (84 cm)
41,48 Erik Gerdin 9aug92 5 17 Stockholm/S 1. 8 0 P17
44,41 Niclas Rickardsson 7apr93 2 17 Gvle 17. 6 0 P17
P15 300 meter hck (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
MS 400 meter hck
55,05 Rasmus Ersson 4mar90 8 Malm/S 3. 8 5656-08 P19
Hjdhopp (med alla resultat ver 1,50)
1,90 Ruben Kiefer 14sep74 1 35 Norrtlje 21. 8 218-97 M35
1,81 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 19. 9 179-07 P19
1,80 Kevin Vaseghi 4aug92 1 17 Gvle 17. 6 0 P17
1,77 Martin Mohebbi 15mar92 8 17 Vsters 11. 9 176-08 P17
1,75 Andreas Romin 25maj91 2 19 Gvle 19. 7 175-08 P19
1,75 Niclas Rickardsson 7apr93 3= 17 Gvle 19. 7 173-08 P17
1,73 Per Jderberg 6jul90 1 19 Sandviken 15. 9 165-04 P19
1,72 Fredrik Persson 2dec72 1 Gvle 28. 7 199-95 M35
1,63 Fredrik Dahlman 8jun95 6 15 Jrvs 19. 9 0 P15
1,63 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 19. 9 165-05 M22
1,48 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 19. 9 150-08 MS
1,48 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 19. 9 0 P17
1,45 Jesper Norn 8jun95 2 14 Hofors 12. 8 135-08 P15
1,42 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 19. 9 185-89 M35
1,42 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 19. 9 0 MS
1,35 Linus Sjgren 3maj95 3 14 Sandviken 19. 5 120-08 P15
Inomhus
1,79 i Andreas Romin 25maj91 hep 19 Vsters 14. 3 176i-08 P19
1,76 i Stefan Fougman 5jul56 1 50 Huddinge 15. 2 208-80 M50
1,66 i Oskar Borbos 13maj91 2= Gvle 19. 3 170i-08 P19
1,55 i Magnus Larsson 7aug71 1 35 Gvle 15. 2 0 M35
1,50 i Niklas Konstenius 27nov72 2 35 Gvle 15. 2 ? M35
Stavhopp (med alla resultat ver 2,00)
4,00 Johan Fougman 13jan90 3 Gvle 22. 8 435-07 P19
3,70 Andreas Romin 25maj91 4 Gvle 22. 8 370-08 P19
3,36 Niclas Rickardsson 7apr93 dec 16 Eskilstuna 5. 9 316-08 P17
3,05 Martin Mohebbi 15mar92 2 17 Jrvs 20. 9 300-08 P17
2,80 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 20. 9 410-90 M35
2,70 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 20. 9 315-07 P19
2,60 Fred Stenberg 30jun70 1 Gvle 7. 7 340-92 M35
2,30 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 20. 9 235-07 M22
2,20 Toni Lindkvist 6maj57 2 50 Norrtlje 22. 8 425-79 M50
2,20 Hannes Gidlf 10jan96 1 13 Gvle 13. 9 0 P13
2,20 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 20. 9 250-08 MS
2,10 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 20. 9 0 MS
1,10 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 20. 9 0 P17
Inomhus
4,10 i Johan Fougman 13jan90 2 19 Stra 17. 1 435-07 P19
3,38 i Niclas Rickardsson 7apr93 2 17 Falun 15. 3 316-08 P17
2,80 i Fred Stenberg 30jun70 2 35 Huddinge 14. 2 340-92 M35
2,50 i Toni Lindkvist 6maj57 2 35 Huddinge 14. 2 425-79 M50
2,01 i Filiph Sundqvist 28jul93 1 17 Gvle 6. 2 180-08 P17
Lngdhopp (Plankmtning)
6,95 +0,7 Fredrik Persson 14jan86 1 Gvle 22. 8 698-08 MS
6,76 +2,0 Niclas Rickardsson 7apr93 1 17 Gvle 18. 7 601-08 P17
6,55 +1,0 Mikael Brinnen 19sep89 + Gvle 24. 6 649-06 M22
6,35 +0,5 Erik Gerdin 9aug92 6 17 A Vsters 12. 9 623-08 P17
6,32 +1,9 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 19. 9 642-08 P19
6,09 +0,2 Martin Mohebbi 15mar92 3 17 Jrvs 20. 9 625-08 P17
6,00 +1,1 Andreas Romin 25maj91 1 19 Gvle 9. 6 611-08 P19
5,48 +0,9 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 19. 9 506-04 M22
5,27 +0,3 Fredrik Dahlman 8jun95 7 15 Jrvs 20. 9 0 P15
5,23 -0,2 Emanuel Lindqvist 2jun95 9 15 Jrvs 20. 9 0 P15
5,18 +1,9 Henrik Hyllengren 12mar90 dec Gvle 19. 9 476-04 P19
4,82 Jesper Norn 8jun95 ? 15 Gvle 2. 9 0 P15
4,81 +1,6 Guido Ripke 8dec71 dec Gvle 19. 9 653-91 M35
4,74 +0,7 Linus Sjgren 3maj95 3 14 Uppsala 27. 6 0 P15
4,70 +1,0 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 19. 9 0 P17
4,46 +1,0 Alfred Bjrk 9dec95 3 14 Gvle 13. 9 0 P15
4,31 +1,4 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 19. 9 473-08 MS
3,69 +0,7 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 19. 9 0 MS
Medvind
6,96 +3,4 w Fredrik Persson 14jan86 10 Malm/S 2. 8 703w-08 MS
6,60 +2,5 w Mikael Brinnen 19sep89 3 Gvle 24. 6 649-06 M22
4,61 +2,3 w Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 19. 9 473-08 MS
4,15 +2,7 w Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 19. 9 0 MS
Inomhus
5,94 Oskar Borbos 13maj91 1 Gvle 19. 3 558-06 P19
5,68 Klas Linderheim 10sep92 2 Gvle 19. 3 562-06 P17
5,56 Filip Almgren 1sep84 4 Bollns 5. 1 598-05 MS
5,09 Niklas Konstenius 27nov72 1 35 Gvle 15. 2 ? M35
4,89 Kalle Syri 4maj95 10 14 Stra 14. 2 0 P15
4,75 Magnus Larsson 7aug71 2 35 Gvle 15. 2 0 M35
4,66 Filiph Sundqvist 28jul93 1 17 Gvle 13. 2 483-08 P17
4,62 Fred Stenberg 30jun70 6 Gvle 19. 3 612-86 M35
Trestegshopp (Plankmtning)
14,38 +1,0 Mikael Brinnen 19sep89 2 Stra 14. 6 1432-08 M22
13,70 +1,0 Fredrik Persson 14jan86 + Gvle 28. 7 1364-03 MS
13,53 -0,2 Martin Mohebbi 15mar92 2 17 Falun 23. 8 1339-07 P17
13,33 +0,2 Niclas Rickardsson 7apr93 2 17 Gvle 17. 7 1225-08 P17
11,02 +1,2 Emanuel Lindqvist 2jun95 1 14 Gvle 12. 9 0 P15
10,68 +0,4 Fredrik Dahlman 8jun95 1 14 Gvle 11. 6 0 P15
10,56 +0,7 Jesper Norn 8jun95 2 14 Gvle 11. 8 0 P15
Medvind
14,32 +3,5 w Fredrik Persson 14jan86 1 Gvle 28. 7 1367w-03 MS
11,01 +2,7 w Fredrik Dahlman 8jun95 2 14 Gvle 12. 9 0 P15
Kulsttning - MS (7,26 kg)
15,29 Anders Larsson 28feb66 4 40 Lahti, FIN 2. 8 1766-90 M40
13,02 Patrik Melin 7jun71 com Gvle 3. 10 1520-01 M35
12,80 Fred Stenberg 30jun70 2 35 Norrtlje 21. 8 1262-87 M35
12,55 Robert Alneroth 5jun84 com Bollns 9. 5 1270-06 MS
11,88 Fredrik Persson 14jan86 com Gvle 5. 9 1196-04 MS
11,74 Andreas Romin 25maj91 com Gvle 22. 9 0873-07 P19
11,25 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 5. 9 1096-02 MS
11,11 Niclas Rickardsson 7apr93 2 Gvle 7. 7 0 P17
10,75 Fredrik Burman 2mar73 com Gvle 3. 10 1242-93 M35
10,36 Niclas Persson 27aug73 com Gvle 3. 10 1014-90 M35
10,35 Mats Bertilsson 31jul64 com Gvle 3. 10 1489-88 M45
10,25 Guido Ripke 8dec71 3 Gvle 7. 7 1124-99 M35
10,23 Jani Kuusisto 18sep80 2 Gvle 23. 7 1039-08 MS
10,15 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 3. 10 1189-98 M35
10,13 Stefan Persson 22mar72 com Gvle 3. 10 1017-90 M35
09,15 Johan Jackson 13jul72 com Gvle 3. 10 0 M35
09,12 Mathias Rosengren 28jun73 com Gvle 3. 10 0975-94 M35
08,69 Fredrik Persson 2dec72 com Gvle 3. 10 1020-93 M35
08,64 Lennart Romin 5nov69 3 Gvle 23. 7 ? M40
08,59 Fredrik kerlind 27apr74 com Gvle 3. 10 0947-94 M35
08,34 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 19. 9 0846-08 MS
08,32 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 19. 9 0843-07 M22
08,29 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 19. 9 0885-07 P19
08,23 Michael Matton 20jun74 com Gvle 3. 10 0880-96 M35
08,22 Andreas Efverstrm 24okt91 com Gvle 3. 10 0 P19
07,68 Carl H Sundell 21mar72 com Gvle 3. 10 0858-94 M35
07,45 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 0737-08 MS
07,10 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 19. 9 0 MS
06,85 Daniel Broqvist 28jan74 com Gvle 3. 10 0 M35
06,83 Fredrik Lundgren 30okt94 com Bollns 27. 9 0 P15
Inomhus
13,24 i Fred Stenberg 30jun70 2 35 Huddinge 14. 2 +i M35
08,39 i Magnus Larsson 7aug71 1 35 Gvle 15. 2 0 M35
07,39 i Niklas Konstenius 27nov72 2 35 Gvle 15. 2 ? M35
Kulsttning - M50-55 +P19 (6,0 kg)
12,44 Andreas Romin 25maj91 1 19 Gvle 27. 5 0 P19
09,78 Pentti Kuusisto 13apr50 6 55 Norrtlje 21. 8 0 M55
08,26 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 27. 9 0 M50
Inomhus
13,57 Andreas Romin 25maj91 1 19 Falun 7. 2 0 P19
09,36 Oskar Borbos 13maj91 2 19 Gvle 19. 3 0 P19
06,81 Stefan Larsson 1apr58 1 50 Bollns 5. 1 0 M50
Kulsttning - P17 (5,0 kg)
13,56 Niclas Rickardsson 7apr93 1 17 Jrvs 19. 9 0 P17
09,78 Erik Gerdin 9aug92 1 17 Gvle 2. 9 0 P17
09,16 Martin Mohebbi 15mar92 7 17 Jrvs 19. 9 0887-08 P17
07,53 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 19. 9 0 P17
Inomhus
10,80 i Erik Gerdin 9aug92 2 17 Gvle 19. 3 0i P17
09,71 i Klas Linderheim 10sep92 3 17 Gvle 19. 3 0924i-08 P17
09,50 i Patrik Mohlin 11jun93 1 16 Gvle 20. 2 0 P17
08,57 i Filiph Sundqvist 28jul93 2 16 Gvle 20. 2 0 P17
08,10 i Love Hedstrm 3sep93 3 16 Gvle 20. 2 0 P17
07,32 i Filip Regnander 5aug92 1 17 Gvle 15. 2 0673i-08 P17
Kulsttning - P15 (4,0 kg)
09,23 Alfred Bjrk 9dec95 12 15 Gvle 19. 7 0 P15
09,04 Emanuel Lindqvist 2jun95 3 15 Gvle 22. 8 0 P15
Inomhus
07,97 i Linus Sjgren 3maj95 11 14 Stra 15. 2 0 P15
Diskuskastning - MS (2 kg)
47,26 Patrik Melin 7jun71 com Gvle 3. 10 4866-99 M35
46,29 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 5. 9 4565-08 MS
35,00 Mats Bertilsson 31jul64 com Gvle 3. 10 4760-87 M45
34,97 Fred Stenberg 30jun70 1 Gvle 27. 5 3834-93 M35
33,38 Jani Kuusisto 18sep80 1 Gvle 23. 7 3650-08 MS
32,45 Stefan Persson 22mar72 com Gvle 3. 10 3874-89 M35
31,65 Fredrik Burman 2mar73 com Gvle 3. 10 4202-93 M35
31,64 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 5. 9 3716-02 MS
30,65 Andreas Romin 25maj91 3 Gvle 28. 7 2767-08 P19
30,19 Fredrik Persson 14jan86 com Gvle 5. 9 3418-04 MS
29,52 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 10. 10 2967-00 M35
27,45 Fredrik Persson 2dec72 com Gvle 3. 10 2902-01 M35
26,35 Mathias Rosengren 28jun73 com Gvle 3. 10 2756-93 M35
25,47 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 20. 9 2584-07 P19
24,82 Per Jderberg 6jul90 1 19 Sandviken 15. 9 0 P19
24,80 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 20. 9 2132-07 M22
22,90 Niclas Persson 27aug73 com Gvle 3. 10 2924-90 M35
22,78 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 20. 9 2540-07 MS
22,71 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 3. 10 2928-96 M35
21,44 Johan Jackson 13jul72 com Gvle 3. 10 0 M35
21,29 Carl H Sundell 21mar72 com Gvle 3. 10 2170-94 M35
21,17 Andreas Efverstrm 24okt91 com Gvle 3. 10 0 P19
21,17 Lennart Romin 5nov69 3 Gvle 23. 7 ? M40
20,10 Fredrik kerlind 27apr74 com Gvle 3. 10 2510-95 M35
18,91 Michael Matton 20jun74 com Gvle 3. 10 2322-98 M35
17,38 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 1584-08 MS
17,19 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 20. 9 0 MS
16,74 Jan Linde 9aug85 2 Gvle 26. 4 1584-08 MS
16,62 Daniel Broqvist 28jan74 com Gvle 3. 10 0 M35
15,28 Fredrik Lundgren 30okt94 com Bollns 27. 9 0 P15
Diskuskastning - P19 (1,75 kg)
36,67 Andreas Romin 25maj91 1 19 Gvle 23. 7 3908-08 P19
Diskuskastning - P17 + M50-55 (1,5 kg)
36,95 Niclas Rickardsson 7apr93 5 17 Falun 23. 8 0 P17
34,52 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 27. 9 ? M50
33,80 Pentti Kuusisto 13apr50 1 55 Gvle 23. 7 3576-08 M55
29,88 Martin Mohebbi 15mar92 6 17 Jrvs 20. 9 0 P17
23,43 Filip Sundqvist 28jul93 2 17 Gvle 12. 5 0 P17
16,56 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 20. 9 0 P17
Diskuskastning - P15 (1,0 kg)
29,55 Linus Sjgren 3maj95 1 14 Gvle 13. 9 0 P15
19,49 Jesper Norn 8jun95 3 14 Gvle 12. 5 0 P15
13,24 Alfred Bjrk 9dec95 11 15 Gvle 18. 7 0 P15
Slggkastning - MS (7,26 kg)
65,80 Robert Alneroth 5jun84 com Bollns 9. 5 6446-06 MS
46,72 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 5. 9 5748-02 MS
43,16 Patrik Melin 7jun71 com Gvle 3. 10 4657-00 M35
36,02 Niclas Persson 27aug73 com Gvle 3. 10 3966-93 M35
32,20 Fred Stenberg 30jun70 com Gvle 3. 10 3020-95 M35
32,06 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 3. 10 3285-99 M35
30,21 Fredrik Persson 14jan86 com Gvle 5. 9 3297-03 MS
29,56 Stefan Persson 22mar72 com Gvle 3. 10 3392-90 M35
27,71 Mats Bertilsson 31jul64 com Gvle 3. 10 3164-84 M45
22,20 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 3. 10 2645-99 M35
21,96 Mathias Rosengren 28jun73 com Gvle 3. 10 2354-95 M35
20,80 Fredrik Persson 2dec72 com Gvle 3. 10 2666-99 M35
17,96 Fredrik Burman 2mar73 com Gvle 3. 10 2802-93 M35
17,76 Fredrik kerlind 27apr74 com Gvle 3. 10 2000-94 M35
16,16 Michael Matton 20jun74 com Gvle 3. 10 1533-98 M35
16,04 Carl H Sundell 21mar72 com Gvle 3. 10 1334-94 M35
15,29 Jan Linde 9aug85 com Gvle 10. 10 1649-08 MS
14,59 Daniel Broqvist 28jan74 com Gvle 3. 10 0 M35
14,52 Andreas Efverstrm 24okt91 com Gvle 3. 10 0 P19
14,49 Johan Jackson 13jul72 com Gvle 3. 10 0 M35
12,45 Fredrik Lundgren 30okt94 com Bollns 27. 9 0 P15
Slggkastning - M50-55 +P19 (6,0 kg)
25,98 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 27. 9 (3170-88) M50
23,89 Pentti Kuusisto 13apr50 com 55 Gvle 27. 9 0 M55
Slggkastning - P17 (5,0 kg)
38,02 Martin Mohebbi 15mar92 2 17 Jrvs 20. 9 3162-08 P17
34,97 Niclas Rickardsson 7apr93 1 17 Gvle 9. 6 0 P17
Slggkastning - P15 (4,0 kg)
22,41 Linus Sjgren 3maj95 1 15 Gvle 17. 6 0 P15
19,35 Alfred Bjrk 9dec95 2 14 Gvle 9. 6 0 P15
17,73 Kalle Syri 4maj95 3 14 s2 Gvle 9. 6 0 P15
14,37 Jesper Norn 8jun95 4 14 Gvle 9. 6 0 P15
Viktkastning - MS (15,88 kg)
20,14 Robert Alneroth 5jun84 com Bollns 9. 5 1949-06 MS
13,43 Stefan Alneroth 24apr81 1 Gvle 26. 12 0** MS
10,19 Fred Stenberg 30jun70 3 35 Norrtlje 23. 8 0798-08 M35
**) = Stefan Alneroth har personligt rekord med 15,0 kg vikt: 15,17 noterat 1998
Spjutkastning - MS/P19 (800 g)
53,45 Patrik Melin 7jun71 com Gvle 3. 10 6910-99 M35
51,08 Fredrik Burman 2mar73 com Gvle 3. 10 5822-90 M35
48,17 Andreas Romin 25maj91 5 Stra 14. 6 4099-07 P19
47,22 Joakim Lundqvist 29mar81 1 Gvle 24. 6 5413-01 MS
46,68 Fredrik Persson 14jan86 com Gvle 5. 9 4947-08 MS
46,58 Niclas Rickardsson 7apr93 2 Gvle 24. 6 3965-08 P17
44,11 Fred Stenberg 30jun70 k-pen 35 Nykping 7. 6 5116-87 M35
42,95 Robert Alneroth 5jun84 com Gvle 5. 9 4570-03 MS
42,55 Mats Bertilsson 31jul64 com Gvle 3. 10 5364-93 M45
41,47 Niclas Persson 27aug73 com Gvle 3. 10 4514-90 M35
38,49 Guido Ripke 8dec71 com Gvle 10. 10 4430-90 M35
38,15 Rasmus Ersson 4mar90 dec Gvle 20. 9 3440-07 P19
37,31 Stefan Alneroth 24apr81 com Gvle 5. 9 3931-05 MS
36,88 Fredrik Persson 2dec72 com Gvle 3. 10 4482-97 M35
35,71 Andreas Efverstrm 24okt91 com Gvle 3. 10 0 P19
33,63 Stefan Persson 22mar72 com Gvle 3. 10 3636-89 M35
33,44 Johan Jackson 13jul72 com Gvle 3. 10 3804-89 M35
33,38 Fredrik Lundgren 30okt94 com Bollns 27. 9 0 P15
29,21 Joakim Wikstrm 31mar86 dec Gvle 20. 9 3579-07 MS
26,89 Carl H Sundell 21mar72 com Gvle 3. 10 3338-89 M35
26,84 Michael Matton 20jun74 com Gvle 3. 10 2978-92 M35
26,66 Fredrik kerlind 27apr74 com Gvle 3. 10 3432-96 M35
25,29 Peter Holmberg 2dec83 dec Gvle 20. 9 0 MS
24,62 Mathias Rosengren 28jun73 com Gvle 3. 10 3498-94 M35
24,32 Thomas Persson 30jun71 com Gvle 3. 10 3452-97 M35
23,99 Markus Liwing 29nov89 dec Gvle 20. 9 2355-07 M22
23,83 Daniel Broqvist 28jan74 com Gvle 3. 10 0 M35
22,63 Jan Linde 9aug95 com Gvle 10. 10 2210-08 MS
Spjutkastning - P17 + M50-55 (700 g)
52,13 Niclas Rickardsson 7apr93 4 17 Sollentuna 6. 6 0 P17
41,94 Martin Mohebbi 15mar92 12 17 Vsters 13. 9 4150-08 P17
38,10 Filip Sundqvist 28jul93 2 17 Gvle 11. 8 0 P17
29,07 Pentti Kuusisto 13apr50 com 55 Gvle 27. 9 0 M55
19,88 Per-Gunnar Berglund 12sep57 com 50 Gvle 27. 9 (4562-88) M50
15,07 Sebastian Grnborg 25jul93 dec 17 Gvle 20. 9 0 P17
Spjutkastning - P15 (600 g)
39,50 Fredrik Lundgren 30okt94 10 15 Vsters 13. 9 3421-08 P15
29,37 Fredrik Dahlman 8jun95 8 15 Jrvs 20. 9 0 P15
29,22 Linus Sjgren 3maj95 1 14 Gvle 1. 9 0 P15
28,16 Jesper Norn 8jun95 3 14 Gvle 1. 9 0 P15
26,10 Alfred Bjrk 9dec95 2 14 Gvle 12. 9 0 P15
Castorama
2.931 Robert Alneroth 5jun84 1 Gvle 5. 9 2907-03 MS
(12,32 - 42,95 - 46,29 - 62,86)
2.871 Patrik Melin 7jun71 1 A Gvle 3. 10 3072-99 M35
(13,02 - 53,45 - 47,26 - 43,16)
2.266 Stefan Alneroth 24apr81 2 Gvle 5. 9 2365-05 MS
(11,25 - 37,31 - 31,64 - 46,73)
2.195 Fred Stenberg 30jun70 2 A Gvle 27. 9 2275-95 M35
(12,00 - 40,68 - 34,25 - 32,20)
2.129 Fredrik Persson 14jan86 3 Gvle 5. 9 2174-05 MS
(11,88 - 46,68 - 30,19 - 30,21)
2.045 Mats Bertilsson 31jul64 1 B Gvle 3. 10 2591-93* M45
(10,35 - 42,55 - 35,00 - 27,71)
1.916 Fredrik Burman 2mar73 3 B Gvle 3. 10 2340-93 M35
(10,75 - 51,08 - 31,65 - 17,96)
1.893 Niclas Persson 27aug73 4 B Gvle 3. 10 2045-90 M35
(10,36 - 41,47 - 22,90 - 36,02)
1.870 Stefan Persson 22mar72 5 B Gvle 3. 10 0 M35
(10,13 - 33,63 - 32,45 - 29,56)
1.868 Guido Ripke 8dec71 1 Gvle 10. 10 2006-99 M35
(10,21 - 38,49 - 29,52 - 28,54)
1.527 Fredrik Persson 2dec72 1 B Gvle 3. 10 1791-97 M35
(08,69 - 36,88 - 27,45 - 20,80)
1.347 Mathias Rosengren 28jun73 8 B Gvle 3. 10 1544-93 M35
(09,12 - 24,62 - 26,35 - 21,96)
1.419 Thomas Persson 30jun71 9 B Gvle 3. 10 1765-97 M35
(10,15 - 24,32 - 22,71 - 22,20)
1.207 Johan Jackson 13jul72 10 B Gvle 3. 10 0 M35
(09,15 - 33,44 - 21,44 - 14,49)
1.163 Andreas Efverstrm 24okt91 11 B Gvle 3. 10 0 P19
(08,22 - 35,71 - 21,17 - 14,52)
1.088 Fredrik kerlind 27apr74 12 B Gvle 3. 10 1421-93 M35
(08,59 - 26,66 - 20,10 - 17,76)
1.010 Carl H Sundell 21mar72 13 B Gvle 3. 10 1134-94 M35
(07,68 - 26,89 - 21,29 - 16,04)
0.990 Michael Matton 20jun74 14 B Gvle 3. 10 1055-96 M35
(08,23 - 26,84 - 18,91 - 16,16)
0.780 Fredrik Lundgren 30okt94 9 Bollns 27. 9 0 P15
(06,83 - 33,38 - 15,28 12,45)
0.737 Jan Linde 9aug85 3 Gvle 10. 10 742-08 MS
(07,45 - 20,57 - 17,38 - 15,29)
0.709 Daniel Broqvist 28jan74 15 B Gvle 3. 10 0 M35
(06,85 - 23,83 - 16,62 - 14,59)
Kast-Femkamp (Slgga-Kula-Diskus-Spjut-Vikt)
2.437 Fred Stenberg 30jun70 2 35 Nykping 7. 6 2177-08 M35
(27,60 - 12,37 - 34,12 - 44,11 - 09,20)
ttakamp - P15
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
Tiokamp - MS
5.504e Rasmus Ersson 4mar90 3 Gvle 20. 9 5615e-07 P19
(11,43w - 6,32+ - 08,29 - 1,81 - 52,12 - 16,07+ - 25,47 - 2,70 - 38,15 - 5.03,57)
4.770e Markus Liwing 29nov89 7 Gvle 20. 9 4531e-07 M22
(12,19w - 5,48+ - 08,32 - 1,63 - 53,01 - 18,12+ - 24,80 - 2,30 - 23,99 - 4.17,00)
2.939e Guido Ripke 8dec71 15 Gvle 20. 9 6202e-94 M35
(13,97+ - 4,81+ - 10,16 - 1,42 - 64,94 - 24,06+ - 28,01 - 2,80 - 34,03 - brt)
2.699e Joakim Wikstrm 31mar86 17 Gvle 20. 9 3155e-08 MS
(14,29+ - 4,61w - 08,34 - 1,48 - 64,82 - 28,04+ - 22,78 - 2,20 - 29,21 - 5.51,40)
2.041e Peter Holmberg 2dec83 18 Gvle 20. 9 0 MS
(14,88+ - 4,15w - 07,10 - 1,42 - 70,29 - 26,41+ - 17,19 - 2,10 - 25,29 - 6.16,68)
Tiokamp - P19
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
Tiokamp - P17 (Obs - fr o m 2009 anvnds seniortabellen i P16-17. Drav de lgre pongen jmfrt med 2008)
6.112e Niclas Rickardsson 7apr93 2 16 Eskilstuna 6. 9 0 P17
(15,38+ - 36,64 - 3,36 - 49,70 - 38,70 - 12,25+ - 6,11+ - 12,72 - 1,73 - 3.08,02)
3.095e** se not Sebastian Grnborg 25jul93 2 17 Gvle 20. 9 0 P17
(12,84+ - 4,70+ - 07,53 - 1,48 - 41,94 - 23,26+ - 16,56 - 1,10 - 15,07 - 3.04,33)
**) = genomfrdes med seniorernas grenordning
4 x 100 meter
45,76 Oskar Borbos -91 - Klas Linderheim -92 - Erik Gerdin -92 - Patrik Mohlin -93
1 Gvle 14. 5 P19
46,02 Anders Brook -92 - Martin Mohebbi -92 - Erik Gerdin -92 - Niclas Rickardsson -93
5 17 A Falun 23. 8 P17
48,24 Fredrik Persson -86 - Mikael Brinnen -89 - Erik Gerdin -92 - Guido Ripke -71
4 h2 Stra 14. 6 MS
50,45 Henrik Hyllengren -90 - Mikael Brinnen -89 - Guido Ripke -71 - Filip Sundqvist -93
2 Gvle 14. 5 MS
4 x 400 meter
3.24,09 Oskar Borbos -91 (49,93) - Andreas Romin -91 (51,05) - Markus Liwing -89 (52,54) - Johan Walldn -87 (50,57)
2 22 Karlstad 23. 5 M22
3 x 800 meter
5.58,63 Andreas Efverstrm -91 (2.05,63) - Markus Liwing -89 (1.59,25) - Johan Walldn -87 (1.53,75)
4 22 Karlstad 24. 5 M22
KVINNOR SENIORER - F15 (f 1995 och tidigare + vissa yngre)
Inklusive Veteraner
100 meter
12,03 +2,0 Petra Larsson 3jul90 2 19 Karlskrona 14. 8 1231-06 F19
12,51 +0,8 Sandra Trnros 25feb95 1 Gvle 17. 5 1296-08 F15
12,56 +0,9 Josefin Palm 16jan94 4 15 s2 Vxj 14. 8 1279-08 F15
12,65 +1,0 Madeleine Eriksson 2jan93 5 16 s1 Vxj 14. 8 1289-08 F17
12,71 +1,3 Julia Wigren 13apr93 1 17 X Leksand 8. 8 1298-08 F17
13,18 +1,7 Linda Frdin Glad 19jun93 3 17 Gvle 10. 5 1355-08 F17
13,25 0,0 Alexandra Bartee 11jan95 2 15 B Gvle 18. 7 0 F15
13,31 +0,8 Elin Pll 19jun91 4 Gvle 17. 5 1254-07 F19
13,44 +0,5 Sofia Nilsson 16sep95 1 14 h1 Vsters 9. 8 0 F15
13,48 +0,1 Emmy Olson 7mar94 2 15 Gvle 22. 8 1349-08 F15
13,65 0,0 Emma hman 25maj92 4 17 Gvle 22. 8 1346-08 F17
13,85 +1,9 Caroline Andersson 22dec93 2 17 Gvle 17. 6 1509-08 F17
13,97 +0,8 Stina M Jansson 19feb94 6 Gvle 17. 5 1368-08 F15
14,06 0,0 Amanda Klgran 29aug93 5 17 h2 Vsters 9. 8 1387-08 F17
14,27 +1,4 Fanny Anonsen 21jan95 4 14 h1 Uppsala 27. 6 0 F15
14,36 +1,9 Elize Utby 18maj95 1 15 Gvle 17. 6 1625-06 F15
14,45 +0,8 Ditte Skalk 22jun95 8 Gvle 17. 5 1599-06 F15
14,54 -0,5 Lovisa Engman 7feb95 4 14 h2 Gvle 12. 5 0 F15
14,82 -0,8 Matilda strm 14feb95 3 14 h1 Gvle 12. 5 0 F15
14,49 -0,5 Denise Eriksson 10feb95 4 15 h4 Jrvs 20. 9 1637-06 F15
14,91 +0,1 Madelene stblom 5mar94 4 15 Gvle 12. 5 1424-08 F15
14,92 +1,9 Lotta Ljung 95 3 15 Gvle 17. 6 0 F15
15,82 -2,3 Rania Majed 13mar91 6 Bollns 11. 7 1595-08 F19
Medvind
12,25 +6,2 w Sandra Trnros 25feb95 1 Stra 14. 6 1296-08 F15
12,61 +2,2 w Madeleine Eriksson 2jan93 5 16 s1 Vsters 11. 9 1289-08 F17
13,10 +2,4 w Alexandra Bartee 11jan95 1 14 Gvle 10. 5 0 F15
13,18 +2,4 w Sofia Nilsson 16sep95 2 14 Gvle 10. 5 0 F15
14,02 +3,6 w Fanny Anonsen 21jan95 5 15 Sandviken 6. 6 0 F15
14,33 +3,6 w Ditte Skalk 22jun95 6 15 Sandviken 6. 6 1599-06 F15
Manuella tider
12,4m +0,5 Julia Wigren 13apr93 1 17 Leksand 8. 8 1298-08 F17
12,9m +0,5 Emmy Olson 7mar94 2 15 Leksand 8. 8 1349-08 F15
13,3m +0,5 Caroline Andersson 22dec93 4 17 Leksand 8. 8 1509-08 F17
200 meter (med alla resultat under 32,00)
24,67 +0,5 Petra Larsson 3jul90 1 Gvle 28. 7 2558-07 F19
25,93 0,0 Madeleine Eriksson 2jan93 2 17 h2 Falun 23. 8 2738-08 F17
26,18 -0,4 Betty Strandberg 11sep95 1 14 Sandviken 15. 9 2823-08 F15
27,40 -1,1 Josefin Palm 16jan94 1 15 Sandviken 19. 5 2751-08 F15
27,48 -0,4 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Sandviken 15. 9 0 F13
27,66 +0,5 Linda Frdin Glad 19jun93 5 Gvle 28. 7 2822-08 F17
28,37 -1,9 Hanna Lindqvist 24jul96 2 13 h1 Sandviken 19. 5 2985i-08 F13
28,56 -1,3 Alexandra Bartee 11jan95 2 14 h2 Sandviken 19. 5 2823-08 F15
28,83 +0,5 Denise Eriksson 10feb95 8 Gvle 28. 7 3023i-08 F15
29,37 -1,4 Louise Ekman 10apr97 1 12 h1 Sandviken 15. 9 3027-08 F13
29,49 -1,6 Lovisa Engman 7feb95 2 14 h1 Sandviken 19. 5 2992-08 F15
29,81 -1,6 Elize Utby 18maj95 3 14 h1 Sandviken 19. 5 2874W-08 F15
29,88 +2,0 Sofie Erenlf 8jul89 hep Gvle 19. 9 2725-07 K22
30,03 -1,9 Clara Peth 7apr96 4 13 h1 Sandviken 19. 5 3092-08 F13
30,09 -1,6 Fanny Anonsen 21jan95 5 14 h1 Sandviken 19. 5 3072-08 F15
30,41 1,4 Rebecca Drage 24jan96 1 13 h2 Sandviken 19. 5 3127-08 F13
30,68 -1,1 Madelene stblom 5mar94 2 15 Sandviken 19. 5 2938-08 F15
30,93 -1,4 Malin Andersson 16maj97 2 12 h1 Sandviken 15. 9 3336i-08 F13
30,96 -1,6 Matilda strm 14feb95 6 14 h1 Sandviken 19. 5 3066-08 F15
30,96 -1,4 Elin Jakobsson 6jan96 2 13 h2 Sandviken 19. 5 3006-08 F13
31,05 -1,4 Agnes Gille 3aug97 3 12 h1 Sandviken 19. 5 0 F13
31,10 -0,8 Josefin Lundblad 17mar98 1 11 h1 Sandviken 15. 9 3264-08 F11
31,80 +0,4 Louise Andersson 12feb99 1 11 h2 Leksand 9. 8 3287-08 F11
31,87 +0,4 Linda Skoglund 98 2 11 h2 Leksand 9. 8 0 F11
Medvind
30,42 +3,3 Stina E Jansson 14jun92 4 h1 Stra 14. 6 2812-06 F17
Inomhus
27,02 i Josefin Palm 16jan94 1 15 Bollns 17. 2 2767i-08 F15
27,43 i Julia Wigren 13apr93 1 17 A Bollns 17. 2 3168i-05 F17
27,83 i Alexandra Bartee 11jan95 1 15 h1 Bollns 6. 1 2992i-08 F15
27,84 i Stina M Jansson 19feb94 1 15 h4 Bollns 31. 1 2862i-08 F15
27,86 i Sandra Trnros 25feb95 1 15 h2 Bollns 6. 1 0i F15
28,76 i Lisa Lingvall 23mar96 1 13 h1 Bollns 31. 1 0i F13
29,49 i Elize Utby 18maj95 2 14 D Stra 14. 2 3059i-08 F15
30,34 i Matilda strm 14feb95 3 14 D Stra 14. 2 3056i-08 F15
30,82 i Elin Jakobsson 6jan96 3 13 C Stra 14. 2 3364i-07 F13
31,32 i Erica Westlin 18jun96 1 13 H Stra 14. 2 0i F13
300 meter
41,17 Betty Strandberg 11sep95 1 15 A Gvle 18. 7 0 F15
42,88 Stina M Jansson 19feb94 2 15 E Gteborg/U 28. 6 4449-08 F15
45,94 Denise Eriksson 10feb95 4 14 A Vsters 9. 8 5398-06 F15
400 meter (med alla resultat under 75,00)
61,58 Stina E Jansson 14jun92 2 Gvle 7. 7 6118-08 F17
61,89 Elin Pll 19jun91 2 B Sollentuna 5. 6 5756-07 F19
62,07 Madeleine Eriksson 2jan93 6 Stockholm/S 1. 7 6444-08 F17
63,82 Sofie Erenlf 8jul89 3 Gvle 7. 7 6009i-06 K22
63,83 Linda Frdin Glad 19jun93 2 17 B Gvle 19. 7 0 F17
66,89 Nina Gudmundsson 3apr75 4 Gvle 7. 7 6723-08 KS
Inomhus
59,86 i Elin Pll 19jun91 1 C Stra 31. 1 5816i-08 F19
600 meter (med alla resultat under 2.00,00)
1.50,90 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Sandviken 15. 9 0 F13
1.52,45 Emmy Olson 7mar94 hex 15 Gvle 20. 9 2003m-05 F15
1.52,7m Louise Ekman 10apr97 2 12 Hofors 12. 8 15105-08 F13
1.58,44 Clara Peth 7apr96 6 13 Enkping 15. 8 20243-08 F13
1.59,84 Linda Skoglund 98 2 11 Gvle 22. 8 0 F11
Inomhus
1.48,81 i Lisa Lingvall 23mar96 1 13 Falun 6. 12 14907i-08 F13
800 meter (med alla resultat under 2.50,00)
2.13,64 Betty Strandberg 11sep95 5 Gvle 22. 8 22683-08 F15
2.18,58 Stina E Jansson 14jun92 1 17 Gvle 19. 7 21958-08 F17
2.22,31 Nina Gudmundsson 3apr75 2 Gvle 24. 6 22417-08 KS
2.22,45 Elin Pll 19jun91 3 Jnkping 21. 5 21805-07 F19
2.29,71 Stina M Jansson 19feb94 1 15 h2 Norrtlje 30. 5 22695-08 F15
2.31,39 Sandra Trnros 25feb95 1 15 h1 Norrtlje 30. 5 0 F15
2.31,50 Sofie Erenlf 8jul89 3 Gvle 24. 6 22240-06 K22
2.37,47 Denise Eriksson 10feb95 3 1 B Gvle 19. 7 240xx-07 F15
2.46,17 Louise Ekman 10apr97 1 12 Gvle 3. 6 24603-08 F13
2.53,07 Matilda strm 14feb95 1 14 Gvle 11. 8 24032-08 F15
2.53,2m Sofia Nilsson 16sep95 6 15 14 Gteborg/S 29. 8 25385-07 F15
2.54,0m Freja Liljedahl 13maj94 5 15 h3 Gteborg/S 29. 8 25115-08 F15
2.54,3m Emmy Olson 7mar94 5 15 h6 Gteborg/S 29. 8 24819-08 F15
2.58,9m Fanny Anonsen 21jan95 3 14 Hofors 12. 8 0 F15
3.16,81 Ditte Skalk 22jun95 6 15 h1 Norrtlje 30. 5 0 F15
Inomhus
2.27,94 i Stina M Jansson 19feb94 3 15 Bollns 5. 1 23292i-08 F15
2.28,76 i Moa Enmark 30jul94 3 15 Bollns 31. 1 23285i-08 F15
2.44,85 i Louise Ekman 10apr97 3 12 A Stra 15. 2 0i F13
1000 meter
2.59,73 Betty Strandberg 11sep95 1 14 Stockholm/S 31. 7 31877i-08 F15
Inomhus
3.11,30 Moa Enmark 30jul94 2 15 Eskilstuna 7. 2 32338i-08 F15
3.12,25 Stina M Jansson 19feb94 3 15 Eskilstuna 7. 2 33046i-08 F15
3.44,33 Matilda strm 14feb95 9 14 Stra 15. 2 0i F15
1500 meter
4.50,17 Stina E Jansson 14jun92 1 Gvle 28. 7 50185-08 F17
4.51,58 Nina Gudmundsson 3apr75 3 Bollns 11. 7 45291-08 KS
5.13,48 Tove Wettergren 13jun90 2 Jnkping 21. 5 0 F19
Inomhus
5.01,48 i Tove Wettergren 13jun90 10 Stra 22. 2 0 F19
5.29,37 i Moa Enmark 30jul94 3 16 Stra 21. 2 0i F15
2000 meter
6.53,51 Moa Enmark 30jul94 2 15 Vsters 9. 8 0 F15
3000 meter
11.02,17 Moa Enmark 30jul94 2 Stra 14. 6 0 F15
12.20,83 Linda Segerlind 6feb74 + Jnkping 21. 5 0 K35
Inomhus
12.23,31 Kathrin Mohebbi 28mar91 4 Stra 8. 2 0 F19
5000 meter
21.00,46 Linda Segerlind 6feb74 4 Jnkping 21. 5 0 K35
mmo
10000 meter
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
Halvmaraton
1.45.43 Helena Johansson 27apr83 3 Gvle 3. 5 152xx-08 KS
2.24.05 Maria Hugosson 19feb73 9544 Gteborg 16. 5 0 K35
Maraton
3.46.51 Helena Johansson 27apr83 196 Stockholm 30. 5 40310-08 KS
Nettotid
3.44.48 Helena Johansson 27apr83 196 Stockholm 30. 5 40310-08 KS
F15 80 meter hck (76 cm)
11,93 0,0 Josefin Palm 16jan94 1 15 Sollentuna 7. 6 1183-08 F15
12,40 +1,6 Emmy Olson 7mar94 4 15 h2 Vxj 16. 8 1283-08 F15
12,97 -1,0 Sofia Nilsson 16sep95 2 15 h9 Gteborg/S 30. 8 0 F15
13,26 +1,2 Denise Eriksson 10feb95 4 14 Vsters 7. 8 0 F15
13,33 -1,1 Ditte Skalk 22jun95 2 14 Gvle 9. 6 0 F15
13,48 +0,2 Fanny Anonsen 21jan95 4 15 A Jrvs 19. 9 0 F15
13,79 +1,3 Stina M Jansson 19feb94 2 15 h2 Norrtlje 30. 5 1539-08 F15
16,08 -1,1 Matilda strm 14feb95 5 14 Gvle 9. 6 0 F15
KS/F19 100 meter hck (84 cm)
15,38 +1,1 Julia Wigren 13apr93 5 Stockholm/S 1. 7 0 F17
18,67 -0,1 Sofie Erenlf 8jul89 hep Gvle 19. 9 1720-07 K22
F17 100 meter hck (76,2 cm)
15,01 +1,0 Madeleine Eriksson 2jan93 1 17 Gvle 24. 6 0 F17
15,39 -0,3 Josefin Palm 16jan94 1 17 X Gvle 9. 6 0 F15
15,51 +1,8 Julia Wigren 13apr93 3 17 h1 Sollentuna 7. 6 0 F17
16,28 +1,0 Caroline Andersson 22dec93 4 17 Gvle 24. 6 0 F17
Medvind
14,99 +2,4 w Madeleine Eriksson 2jan93 1 17 Gvle 11. 8 0 F17
KS-F13 200 meter hck (76,2 cm)
30,92 mot Josefin Palm 16jan94 1 15 h2 Jrvs 20. 9 3369-07 F15
32,55 mot Stina M Jansson 19feb94 1 15 h1 Jrvs 20. 9 3431-08 F15
KS-F15 300 meter hck (76,2 cm)
47,13 Stina M Jansson 19feb94 1 15 Gvle 17. 6 4966-08 F15
47,59 Emma hman 25maj92 3 17 h1 Vsters 13. 9 0 F17
49,20 Madeleine Eriksson 2jan93 6 16 A Stockholm/S 2. 8 4797-08 F17
49,54 Denise Eriksson 10feb95 1 14 Vsters 8. 8 6053-06 F15
51,27 Fanny Anonsen 21jan95 1 15 Gvle 22. 8 0 F15
KS 400 meter hck (76,2 cm)
68,62 Stina M Jansson 19feb94 2 h1 Stra 14. 6 0 F15
69,03 Sofie Erenlf 8jul89 4 Jnkping 21. 5 6789-06 K22
KS 1500 meter hinder (76,2 cm)
5.08,02 Stina E Jansson 14jun92 3 17 Gteborg/U 29. 8 51236-08 F17
5.15,85 Moa Enmark 30jul94 1 17 Falun 23. 8 0 F15
5.35,04 Nina Gudmundsson 3apr75 2 Jnkping 21. 5 0 KS
6.02,04 Denise Eriksson 10feb95 1 15 Sandviken 6. 6 0 F15
KS 3000 meter hinder (76,2 cm)
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
Hjdhopp (med alla resultat ver 1,30)
1,67 Caroline Andersson 22dec93 3 16 Vxj 14. 8 168-08 F17
1,67 Julia Wigren 13apr93 4 16 Vxj 14. 8 159-08 F17
1,66 Emmy Olson 7mar94 3 15 Vxj 15. 8 165-08 F15
1,61 Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 Hudiksvall 4. 7 148-08 F13
1,53 Louise Ekman 10apr97 1 12 Stokholm/S 2. 8 136-08 F13
1,48 Sofia Nilsson 16sep95 8 15 Norrtlje 30. 5 150-08 F15
1,47 Madeleine Eriksson 2jan93 2 17 Jrvs 19. 9 151-07 F17
1,47 Josefin Palm 16jan94 3 15 Jrvs 19. 9 149-08 F15
1,45 Freja Liljedahl 13maj94 1 15 Gvle 17. 6 148-08 F15
1,45 Matilda strm 14feb95 5= 15 Gvle 19. 7 151-08 F15
1,45 Fanny Anonsen 21jan95 1 14 Hofors 12. 8 135-08 F15
1,42 Stina M Jansson 19feb94 5= 15 Jrvs 19. 9 141-08 F15
1,37 Lovisa Engman 7feb95 7= 15 Jrvs 19. 9 135-08 F15
1,36 Denise Eriksson 10feb95 4= 14 Sandviken 19. 5 153-07 F15
1,36 Elize Utby 18maj95 6 14 Sandviken 19. 5 132-06 F15
1,36 Clara Peth 7apr96 4 13 Sandviken 19. 5 0 F13
1,36 Lotta Ljung 95 2 15 Gvle 17. 6 0 F15
1,36 Sofie Erenlf 8jul89 hep Gvle 19. 9 155-05 K22
1,35 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 13. 9 0 F13
1,33 Alexandra Bartee 11jan95 8 14 Sandviken 19. 5 125-08 F15
1,31 Josefin Lundblad 17mar98 1 11 Hudiksvall 4. 7 118-08 F11
1,25 Madelene stblom 5mar94 1 15 Sandviken 19. 5 151-07 F15
Inomhus
1,68 i Caroline Andersson 22dec93 1 17 Eskilstuna 7. 2 163i-08 F17
1,52 i Matilda strm 14feb95 3 14 rebro 5. 4 139i-08 F15
1,50 i Sophie Lewin 5maj89 2 Gvle 19. 3 153i-08 K22
1,50 i Madeleine Eriksson 2jan93 3 Gvle 19. 3 147i-08 F17
1,46 i Freja Liljedahl 13maj94 2 15 Bollns 31. 1 145i-08 F15
1,46 i Sandra Trnros 25feb95 4 Gvle 19. 3 139i-05 F15
1,46 i Anna Juggas berg 29jan92 5 Gvle 19. 3 154i-05 F17
1,45 i Madelene stblom 5mar94 3 15 rebro 11. 1 153i-08 F15
Stavhopp (med alla resultat)
3,35 Anna Juggas berg 29jan92 1 Gvle 22. 6 350-08 F17
3,00 Sophie Lewin 5maj89 1 20 Sandviken 19. 5 338-06 K22
2,55 Denise Eriksson 10feb95 2 15 Jvs 20. 9 220-08 F15
2,50 Caroline Andersson 22dec93 7 17 Falun 23. 8 225-08 F17
2,20 Matilda strm 14feb95 1 14 Gvle 11. 8 220-08 F15
2,00 Emma Gllstedt 31maj96 2 13 Gvle 12. 9 0 F13
2,00 Clara Peth 7apr96 1 13 Gvle 12. 9 0 F13
1,70 Fanny Anonsen 21jan95 2 15 Gvle 18. 8 0 F15
1,60 Rebecca Drage 24jan96 2 13 Gvle 18. 8 0 F13
1,30 Semrawit Melake 96 3 13 Gvle 12. 9 0 F13
Inomhus
3,51 i Anna Juggas berg 29jan92 1 17 Vsters 18. 1 335i-08 F17
3,23 i Sophie Lewin 5maj89 2 Stra 21. 2 340i-05 K22
2,65 i Matilda strm 14feb95 1 14 Stra 14. 2 218i-08 F15
2,60 i Karin Dahlgren 20apr91 3 Bollns 6. 1 253i-06 F19
2,25 i Alexandra Bartee 11jan95 3 15 Bollns 6. 1 0i F15
2,11 i Freja Liljedahl 13maj94 4 15 rebro 11. 1 218i-08 F15
1,91 i Madeleine Eriksson 2jan93 2 17 Gvle 6. 2 0i F17
Lngdhopp (Plankmtning)
6,02 +0,3 Angelica Strm 15sep81 1 Jnkping 21. 5 560-00 KS
5,66 +0,9 Sandra Trnros 25feb95 1 Stra 14. 6 505-08 F15
5,54 +2,0 Josefin Palm 16jan94 3 15 Vxj 15. 8 552-08 F15
5,46 -1,0 Julia Wigren 13apr93 6 16 Vsters 13. 9 507-08 F17
5,45 -0,4 Sofia Nilsson 16sep95 1 14 Gvle 12. 9 0 F15
5,35 -1,4 Madeleine Eriksson 2jan93 2 16 B Stockholm/S 1. 8 515-08 F17
5,28 -0,4 Emmy Olson 7mar94 3 15 Sollentuna 7. 6 492-08 F15
4,85 +1,8 Denise Eriksson 10feb95 4 Gvle 17. 6 397-07 F15
4,80 +1,8 Caroline Andersson 22dec93 2 17 Gvle 2. 9 459-08 F17
4,70 +1,3 Linda Frdin Glad 19jun93 6 17 Bollns 11. 7 464-08 F17
4,68 +2,0 Alexandra Bartee 11jan95 + 15 Sandviken 6. 6 439-08 F15
4,68 +0,8 Fanny Anonsen 21jan95 3 15 Gvle 22. 8 417-06 F15
4,61 +0,9 Amanda Klgran 29aug93 6 Gvle 28. 7 459-08 F17
4,52 +0,7 Lisa rman 14feb95 5 15 Gvle 22. 8 305-07 F15
4,47 0,0 Lovisa Engman 7feb95 10 15 Jrvs 19. 9 414-07 F15
4,12 OK Matilda strm 14feb95 2 14 sterfrnebo 26. 8 311-07 F15
4,03 +1,4 Sofie Erenlf 8jul89 hep Gvle 20. 9 501-05 K22
3,96 +0,6 Dalia Majed 28jun92 + 17 Gvle 18. 7 357-08 F17
3,87 0,0 Elize Utby 18maj95 22 15 Jrvs 19. 9 0 F15
Medvind
5,57 +2,3 w Julia Wigren 13apr93 6 16 Vxj 15. 8 507-08 F17
4,76 +4,5 w Alexandra Bartee 11jan95 3 15 Sandviken 6. 6 439-08 F15
3,97 +2,3 w Dalia Majed 28jun92 16 17 Gvle 18. 7 357-08 F17
Inomhus
4,85 i Anna Juggas berg 29jan92 5 Gvle 19. 3 497i-06 F17
4,71 i Linda Frdin-Glad 19jun93 5 17 Falun/L 15. 3 430i-08 F17
4,57 i Freja Liljedahl 13maj94 5 15 Eskilstuna 7. 2 387i-08 F15
4,47 i Lovisa Engman 7feb95 14 14 Stra 15. 2 0i F15
4,40 i Sophie Lewin 5maj89 7 Gvle 19. 3 0 K22
4,22 i Madelene stblom 5mar94 3 15 Gvle 20. 12 432i-08 F15
4,16 i Beatrice Bohlin 10feb93 9 17 Bollns 31. 1 0i F17
4,03 i Ditte Skalk 22jun95 11 15 Bollns 5. 1 0i F15
3,97 i Stina M Jansson 19feb94 5 15 Gvle 20. 12 425i-08 F15
Trestegshopp (Plankmtning)
13,31 +0,3 Angelica Strm 15sep81 1 Malm/S 1. 8 1268-08 KS
11,24 +1,2 Sofie Leima 2apr90 2 Gvle 24. 6 1120-08 F19
10,94 +0,1 Sofia Nilsson 16sep95 1 14 Gvle 11. 8 0 F15
10,00 0,0 Fanny Anonsen 21jan95 1 15 Jrvs 20. 9 0 F15
09,53 -1,1 Lovisa Engman 7feb95 3 14 Vsters 7. 8 0 F15
09,23 -0,3 Elize Utby 18maj95 5 14 Vsters 7. 8 0 F15
08,38 -0,4 Matilda strm 14feb95 5 14 Gvle 18. 8 0 F15
Inomhus
09,97 i Moa Hedstrm 4okt89 6 Stra 22. 2 1133i-06 K22
09,82 i Lovisa Engman 7feb95 7 14 Stra 14. 2 0i F15
09,38 i Ditte Skalk 22jun95 9 14 Stra 14. 2 0i F15
Kulsttning - KS/F19 (4 kg)
12,62 Annika Petersson 10jan79 4 Stockholm/S 1. 7 1253-96 KS
11,60 Annika Larsson 13jul70 com Gvle 5. 9 1407-00 K35
09,71 Eleonore Larsson 26aug90 4 Stra 14. 6 1056-07 F19
09,71 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 5. 9 ? KS
09,25 Matilda strm 14feb95 com Bollns 27. 9 0786-08 F15
08,64 Sofie Erenlf 8jul89 hep Gvle 19. 9 0969-08 K22
08,62 Freja Liljedahl 13maj94 com Bollns 27. 9 0824-08 F15
08,51 Madelen Fahlstedt 6okt83 com Bollns 9. 5 1008-00 KS
07,32 Ida Rosn 26maj94 com Bollns 27. 8 0689-08 F15
07,02 Linda Frdin Glad 19jun93 com Gvle 22. 9 0690-08 F17
06,90 Julia Wigren 13apr93 com Gvle 22. 9 0 F17
06,66 Rania Majed 13mar91 2 Bollns 11. 7 0640-08 F19
06,27 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 22. 9 0 F17
Inomhus
07,54 Karin Dahlgren 20apr91 5 Bollns 6. 1 0i F19
07,13 Anna Ekstrm 3nov86 1 Gvle 19. 3 0700i-08 KS
Kulsttning - F17/F15 + K50 (3 kg) (med alla resultat ver 7,00)
12,42 Sandra Trnros 25feb95 4 15 Stockholm/Ku 30. 7 1110-08 F15
10,46 Sofia Nilsson 16sep95 1 14 Vsters 8. 8 0843-08 F15
10,38 Matilda strm 14feb95 2 15 p4 Gteborg/S 30. 8 0948-08 F15
10,31 Freja Liljedahl 13maj94 2 15 Sundsvall 13. 6 0998-08 F15
09,94 Emmy Olson 7mar94 hex 15 Gvle 19. 9 0914-08 F15
09,06 Madelene stblom 5mar94 com 15 Gvle 25. 9 0877-08 F15
08,93 Fanny Anonsen 21jan95 1 15 Sandviken 6. 6 + F15
08,84 Ditte Skalk 22jun95 9 15 Norrtlje 30. 5 0764-08 F15
08,56 Hanna Lindqvist 24jul96 3 13 Gvle 3. 6 0 F13
08,55 Nora Hggstrm 4apr94 com 15 Gvle 25. 9 0808i-08 F15
08,13 Rebecca Drage 24jan96 4 13 Gvle 3. 6 0 F13
07,95 Ida Rosn 26maj94 3 15 Gvle 23. 7 0772-08 F15
07,84 Elin Jakobsson 6jan96 7 13 Gvle 3. 6 0 F13
07,26 Anna Johansson 94 com 15 Gvle 25. 9 ? F15
06,25 Moa Enmark 30jul94 com 15 Gvle 25. 9 0787-08 F15
Inomhus
11,89 i Anna Juggas berg 29jan92 10 17 Gteborg/FH 7. 3 1216i-08 F17
10,89 i Freja Liljedahl 13maj94 12 15 Bors 7. 3 0946i-08 F15
10,65 i Matilda strm 14feb95 2 14 rebro 5. 4 0i F15
09,06 i Ditte Skalk 22jun95 7 15 Bollns 31. 1 0i F15
08,35 i Ida Rosn 26maj94 3 17 Gvle 19. 3 0i F15
08,01 i Lovisa Engman 7feb95 8 15 Bollns 6. 1 0i F15
Diskuskastning - KS-F17 (1 kg)
46,38 Annika Larsson 13jul70 1 Gvle 13. 9 5739-00 K35
35,09 Matilda strm 14feb95 2 Gvle 28. 7 3024-08 F15
33,53 Annika Petersson 10jan79 com Gvle 5. 9 3634-96 KS
32,45 Madelen Fahlstedt 6okt83 3 Gvle 28. 7 3578-03 KS
29,10 Madelene stblom 5mar94 4 Gvle 28. 7 1791-08 F15
27,40 Freja Liljedahl 13maj94 2 Stra 14. 6 2460-08 F15
25,66 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 5. 9 - KS
20,30 Ida Rosn 26maj94 com Bollns 27. 9 2029-08 F15
16,57 Julia Wigren 13apr93 com Gvle 22. 9 0 F17
16,26 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 22. 9 0 F17
15,36 Linda Frdin Glad 19jun93 com Gvle 22. 9 0 F17
Diskuskastning - F15 (0,6 kg) (med alla resultat ver 17,00)
44,23 Matilda strm 14feb95 1 14 Arvika 25. 7 4547-08 F15
37,54 Madelene stblom 5mar94 1 15 Nssj 8. 8 3293-08 F15
36,82 Sandra Trnros 25feb95 2 15 Gvle 2. 9 3653-08 F15
34,98 Freja Liljedahl 13maj94 7 15 Vsters 11. 9 3570-08 F15
30,61 Sofia Nilsson 16sep95 com 14 Gvle 29. 9 2561-08 F15
26,70 Ida Rosn 26maj94 8 15 Gvle 18. 7 2663-08 F15
24,28 Lovisa Engman 7feb95 3 14 Gvle 12. 5 2452-08 F15
23,44 Denise Eriksson 10feb95 com 14 Gvle 29. 9 2527-07 F15
20,93 Ditte Skalk 22jun95 com 14 Gvle 29. 9 2307-08 F15
20,44 Clara Peth 7apr96 10 13 Jrvs 19. 9 1664-08 F13
20,35 Michaela Norrbelius 1dec97 1 12 Gvle 12. 9 0 F13
19,97 Rebecca Drage 24jan96 1 13 Gvle 12. 9 2445-08 F13
19,84 Elize Utby 18maj95 5 14 Gvle 12. 5 ? F15
18,93 Alexandra Bartee 11jan95 6 14 Gvle 12. 5 1860-08 F15
18,38 Fanny Anonsen 21jan95 7 14 Gvle 12. 5 2226-08 F15
18,23 Louise Ekman 10apr97 5 12 Jrvs 19. 9 0 F13
17,54 Elin Jakobsson 6jan96 4 13 Gvle 12. 5 1217-08 F13
17,48 Lisa rman 14feb95 6 14 Enkping 14. 8 1369-07 F15
17,39 Emma Gllstedt 31maj96 7 13 Enkping 15. 8 0 F13
14,12 Anna Mrtensson 95 com 14 Gvle 29. 9 0 F15
Slggkastning - KS/F17 (4 kg)
54,48 Madelen Fahlstedt 6okt83 1 C Bottnaryd 28. 6 5596-07 KS
50,95 Jennifer Hglund 22mar90 1 19 Stra 3. 5 4989-08 F19
44,65 Freja Liljedahl 13maj94 2 17 Falun 23. 8 3899-08 F15
41,82 Annika Petersson 10jan79 com Gvle 5. 9 4150-00 KS
41,08 Matilda strm 14feb95 3 Gvle 7. 7 2572-08 F15
40,56 Ida Rosn 26maj94 com Bollns 27. 9 3465-08 F15
39,32 Madelene stblom 5mar94 4 Gvle 7. 7 3583-08 F15
27,40 Annika Larsson 13jul70 com Gvle 5. 9 3076-99 K35
27,27 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 5. 9 ? KS
22,92 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 22. 9 0 F17
21,01 Elin Rosn 13mar96 6 Gvle 7. 7 0 F13
17,39 Julia Wigren 13apr93 com Gvle 22. 9 0 F17
16,64 Rania Majed 13mar91 13 Bollns 11. 7 1805-08 F19
15,29 Linda Frdin Glad 19jun93 com Gvle 22. 9 0 F17
Slggkastning - F15 (3 kg) (med alla resultat)
52,14 Freja Liljedahl 13maj94 1 15 Gvle 22. 8 4376-08 F15
49,84 Ida Rosn 26maj94 1 15 Jrvs 20. 9 4357-08 F15
49,78 Madelene stblom 5mar94 2 15 Gvle 22. 8 4494-08 F15
47,11 Matilda strm 14feb95 3 15 Jrvs 20. 9 3591-08 F15
28,07 Sofia Nilsson 16sep95 com 14 Gvle 6. 10 0 F15
25,89 Sandra Trnros 25feb95 com 14 Gvle 6. 10 0 F15
25,33 Elin Rosn 13mar96 1 14 Vsters 6. 6 0 F13
20,12 Elize Utby 18maj95 4 14 Gvle 9. 6 0 F15
19,78 Ditte Skalk 22jun95 com 14 Gvle 6. 10 0 F15
18,77 Denise Eriksson 10feb95 com 14 Gvle 6. 10 0 F15
18,38 Fanny Anonsen 21jan95 6 14 Gvle 9. 6 0 F15
17,49 Alexandra Bartee 11jan95 com 14 Gvle 6. 10 0 F15
12,77 Anna Mrtensson 95 com 14 Gvle 6. 10 0 F15
Viktkastning - KS (9,08 kg)
15,60 Madelen Fahlstedt 6okt83 com Bollns 9. 5 1576-07 KS
Viktkastning - F15 (7,26 kg) (med alla resultat)
13,67 Madelene stblom 5mar94 1 15 Gvle 26. 12 0 F15
12,55 Matilda strm 14feb95 1 15 Gvle 22. 11 0 F15
11,84 Freja Liljedahl 13maj94 2 15 Gvle 26. 12 0 F15
10,79 Ida Rosn 26maj94 3 15 Gvle 26. 12 0 F15
05,62 Elin Rosn 13mar96 1 13 Gvle 26. 12 0 F13
Viktkastning - F15 (5,44 kg)
15,16 Freja Liljedahl 13maj94 com 15 Bollns 9. 5 1376-08 F15
Spjutkastning - KS-F17 (600 g)
56,15 Annika Petersson 10jan79 1 Malm/S 2. 8 5731-07 KS
36,47 Eleonore Larsson 26aug90 9 Gvle 22. 8 4183-07 F19
27,61 Sofie Erenlf 8jul89 3 Gvle 24. 6 2999-07 K22
26,43 Matilda strm 14feb95 com Bollns 27. 9 2057-08 F15
26,30 Madeleine Eriksson 2jan93 1 17 Jrvs 20. 9 0 F17
26,08 Freja Liljedahl 13maj94 com Bollns 27. 9 2811-08 F15
23,32 Annika Larsson 13jul70 com Gvle 5. 9 2468-03 K35
22,89 Madelen Fahlstedt 6okt83 com Bollns 9. 5 2443-04 KS
21,69 Caroline Andersson 22dec93 3 17 Bollns 11. 7 0 F17
19,80 Angelica Strm 15sep81 com Gvle 5. 9 ? KS
18,34 Ida Rosn 26maj94 com Bollns 27. 9 1846-08 F15
17,51 Julia Wigren 13apr93 com Gvle 22. 9 0 F17
14,62 Linda Frdin Glad 19jun93 com Gvle 22. 9 0 F17
13,84 Saga Rehula 11jan92 com Gvle 22. 9 0 F17
Spjutkastning - F15 (400 g) (med alla resultat ver 18,00)
33,40 Denise Eriksson 10feb95 3 14 Vsters 9. 8 3027-08 F15
31,19 Freja Liljedahl 13maj94 15 15 Vxj 15. 8 3027-07 F15
30,08 Lovisa Engman 7feb95 4 14 Vsters 9. 8 2698-08 F15
29,10 Fanny Anonsen 21jan95 5 14 Vsters 9. 8 2659-08 F15
28,99 Matilda strm 14feb95 4 15 p4 Gteborg/S 29. 8 2774-08 F15
27,22 Emmy Olson 7mar94 2 15 Gvle 11. 8 2452-08 F15
25,93 Sandra Trnros 25feb95 com 14 Gvle 29. 9 2212-08 F15
25,25 Josefin Palm 16jan94 10 15 Jrvs 20. 9 2655-07 F15
25,08 Clara Peth 7apr96 1 13 Gvle 13. 9 1981-08 F13
22,99 Ida Rosn 26maj94 2 15 Gvle 26. 4 2014-07 F15
22,90 Sofia Nilsson 16sep95 com 14 Gvle 29. 9 2152-08 F15
22,30 Madelene stblom 5mar94 5 15 Stra 3. 5 2011-08 F15
22,09 Elin Jakobsson 6jan96 com 13 Gvle 28. 9 1010-07 F13
21,48 Lisa rman 14feb95 6 15 Gvle 22. 8 1892-08 F15
20,81 Ditte Skalk 22jun95 com 14 Gvle 29. 9 2465-08 F15
19,86 Hanna Bck 1apr96 4 13 Hofors 12. 8 2020-08 F13
18,44 Louise Ekman 10apr97 9 12 Jrvs 19. 9 1283-08 F13
18,12 Agnes Gille 3aug97 11 12 Jrvs 19. 9 0 F13
16,85 Alexandra Bartee 11jan95 com 14 Gvle 29. 9 1348-08 F15
15,82 Elize Utby 18maj95 6 13 Gvle 1. 9 1985-08 F13
15,62 Stina M Jansson 19feb94 22 15 Jrvs 20. 9 1791-08 F15
14,92 Nora Hggstrm 4apr94 com 15 Gvle 9. 10 1819-07 F15
14,86 Moa Enmark 30jul94 com 15 Gvle 9. 10 1958-07 F15
Castorama
3.021 Annika Petersson 10jan79 1 Gvle 5. 9 2819-07 KS
(12,07 - 50,27 - 33,53 - 41,82)
2.495 Annika Larsson 13jul70 2 Gvle 5. 9 2811-03 K35
(11,60 - 23,32 - 42,56 - 27,40)
2.380 Matilda strm 14feb95 1 Bollns 27. 9 1915-08 F15
(09,25 - 26,43 - 31,40 - 38,24)
2.158 Freja Liljedahl 13maj94 1 Gvle 11. 10 2139-08 F15
(08,52 - 25,69 - 24,11 - 39,63)
1.882 Angelica Strm 15sep81 3 Gvle 5. 9 ? KS
(09,71 - 19,80 - 25,66 - 27,27)
1.857 Ida Rosn 26maj94 3 Bollns 27. 9 1689-08 F15
(07,32 - 18,34 - 20,30 - 40,56)
1.270 Julia Wigren 13apr93 4 Gvle 22. 9 0 F17
(06,90 - 17,51 - 16,57 - 17,39)
1.240 Saga Rehula 11jan92 5 Gvle 22. 9 0 F17
(06,27 - 13,84 - 16,26 - 22,92)
1.124 Linda Frdin Glad 19jun93 7 Gvle 22. 9 0 F17
(07,02 - 14,62 - 15,36 - 15,29)
Sexkamp - F15
4.316e Emmy Olson 7mar94 1 15 Gvle 20. 9 0 F15
(12,64w - 1,57 - 09,89 - 5,00w - 26,03 - 1.52,45)
Sjukamp - KS/F19
2.978e Sofie Erenlf 8jul89 1 Gvle 20. 9 3954e-07 K22
(18,67+ - 1,36- 08,64 - 29,88+ - 4,03+ - 25,66 - 2.51,86)
Sjukamp - F17
Inga resultat noterade under 2009 av aktiva frn Gefle IF
4 x 100 meter
47,90 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Petra Larsson -90 - Sandra Trnros -95
4 Stockholm/S 1. 7 F19
49,32 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Emmy Olson -94 - Madeleine Eriksson -93
1 17 A Falun 23. 8 F16
49,57 Julia Wigren -93 - Josefin Palm -94 - Emmy Olson -94 - Madeleine Eriksson -93
1 17 Gvle 17. 7 F16
49,94 Elin Pll -91 - Petra Larsson -90 - Caroline Andersson -93 - Angelica Strm -81
3 Jnkping 21. 5 KS
50,39 Julia Wigren -93 - Stina M Jansson -94 - Emmy Olson -94 - Sandra Trnros -95
2 h2 Stra 14. 6 F16
50,57 ("Solngen, lag 1" = GIF):Alexandra Bartee -95 - Sofia Nilsson -95 - Ditte Skalk -95 - Sandra Trnros -95
1 15 Vsters 11. 9 F14
58,98 Jonna Karlsson -95 - Denise Eriksson -95 - Ditte Skalk -95 - Elize Utby -95
1 Gvle 14. 5 F14
48,80 ("Borgis" = 1/2 GIF): Julia Wigren -93 - Madeleine Nilsson -91 (VAIF) - Madeleine Eriksson -93 -
Malin Lindblom -91 (VAIF) 2 19 A Vsters 12. 9 F19
54,28 ("Solngen, lag 2" = 3/4 GIF): Madelene stblom -94 - Denise Eriksson -95 - Anna Johansson -94 -
Malin Nilsson -94 (VAIF) 3 15 Vsters 11. 9 F15
Stafett 1000 meter
2.31,92 Sofie Leima -90 - Sofie Erenlf -89 - Nina Gudmundsson -75 (47,5m) - Stina E Jansson -92 (61,69)
1 Gvle 24. 6 KS
4 x 400 meter
4.19,66 Stina M Jansson -94 - Moa Enmark -94 - Betty Strandberg -95 - Denise Eriksson -95
1 Gvle 14. 5 F15
4.23,14 Sofie Erenlf -89 - Tove Wettergren -90 - Nina Gudmundsson -75 - Elin Pll -91
2 Gvle 14. 5 KS
3 x800 meter
7.03,18 Stina M Jansson -94 (2.24,69) - Moa Enmark -94 (2.24,76) - Betty Strandberg -95 (2.13,73)
1 15 Karlstad 23. 5 F15
POJKAR 13 (fdda 1996-1997)
60 meter (endast utomhus - se ven innelistorna)
8,40 -1,8 Albin Hjelm 7jan96 1 13 A Gvle 3. 6 + P13
8,78 -1,8 Jimmy Sundberg 96 4 13 A Gvle 3. 6 0 P13
9,13 -2,5 Felix Konstenius 19sep96 7 13 B Gvle 3. 6 + P13
80 meter
10,60 +0,2 Albin Hjelm 7jan96 1 13 Gvle 22. 8 1113-08 P13
11,11 -0,1 Felix Konstenius 19sep96 2 13 h1 Gvle 22. 8 1172-08 P13
12,81 mot Daniel Skalk 11feb97 3 12 Gvle 12. 5 0 P13
13,12 mot Hannes Gidlf 10jan96 3 13 Gvle 12. 5 1343-08 P13
Manuella tider
10,9m +0,9 Felix Konstenius 19sep96 4 13 Leksand 8. 8 1172-08 P13
13,0m +0,9 Hannes Gidlf 10jan96 5 13 Leksand 8. 8 1343-08 P13
200 meter
30,84 -0,8 Felix Konstenius 19sep96 2 13 Sandviken 19. 5 3127-08 P13
33,58 -0,8 Hannes Gidlf 10jan96 4 13 Sandviken 19. 5 3488-07 P13
33,84 -0,8 Martin Landqvist 5maj96 5 13 Sandviken 19. 5 3631-08 P13
600 meter
1.57,26 Felix Konstenius 19sep96 2 12 Vsters 8. 8 15726-08 P13
2.08,29 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Sandviken 15. 9 21675-07 P13
60 meter hck (76 cm)
10,64 +1,4 Felix Konstenius 19sep96 2 13 A Jrvs 19. 9 1309-08 P13
12,93 -0,9 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Gvle 9. 6 1339-08 P13
Inomhus
11,20 i Daniel Skalk 11feb97 3 12 Stra 15. 2 0i P13
Hjdhopp
1,22 Felix Konstenius 19sep96 6= 13 Jrvs 19. 9 115-07 P13
1,15 Hannes Gidlf 10jan96 3 13 Leksand 8. 8 110-07 P13
Stavhopp
2,20 Hannes Gidlf 10jan96 1 13 Gvle 13. 9 0 P13
1,85 Felix Konstenius 19sep96 3 13 Jrvs 20. 9 0 P13
Lngdhopp (Zonmtning)
4,97 +0,5 Albin Hjelm 7jan96 1 13 Gvle 3. 6 406-08 P13
4,69 +0,8 Jimmy Sundberg 96 4 13 Gvle 3. 6 0 P13
4,32 -0,7 Daniel Skalk 11feb97 3 12 Gvle 3. 6 439-08 P13
3,85 0,0 Felix Konstenius 19sep96 4 13 Sandviken 6. 6 388-07 P13
3,40 OK Hannes Gidlf 10jan96 4 13 Gvle 1. 9 338-07 P13
Inomhus
4,43 i Daniel Skalk 11feb97 1 12 Stra 15. 2 415i-08 P13
Trestegshopp (Zonmtning)
08,33 -2,1 Felix Konstenius 19sep96 2 13 Gvle 18. 8 0 P13
08,18 -2,6 Martin Landqvist 5maj96 3 13 Gvle 18. 8 0 P13
06,99 -0,8 Hannes Gidlf 10jan96 4 13 Gvle 18. 8 0690-08 P13
Kulsttning (3 kg)
Inomhus
07,79 Felix Konstenius 19sep96 5 13 Bollns 17. 1 0634i-08 P13
07,78 Daniel Skalk 11feb97 4 12 Stra 14. 2 0i P13
05,95 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Gvle 15. 2 0568i-08 P13
Diskuskastning (0,6 kg)
24,34 Jimmy Sundberg 96 com 13 Gvle 12. 10 0 P13
24,19 Yutthaphum Roomai 96 com 13 Gvle 12. 10 0 P13
22,11 Felix Konstenius 19sep96 6 13 Jrvs 19. 9 1762-08 P13
21,85 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Gvle 13. 9 0 P13
Slggkastning (3 kg)
20,01 Felix Konstenius 19sep96 4 13 Jrvs 20. 9 1280-08 P13
18,42 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Gvle 12. 9 1426-08 P13
17,37 Martin Landqvist 5maj96 4 13 Gvle 9. 6 0 P13
Bollkastning (300 g)
31,72 Daniel Skalk 11feb97 4 12 Gvle 12. 5 2832-07 P13
Spjutkastning (400 g)
18,84 Hannes Gidlf 10jan96 2 13 Gvle 1. 9 1726-08 P13
16,85 Felix Konstenius 19sep96 4 13 Gvle 1. 9 1482-08 P13
POJKAR 11 (fdda 1998-1999)
60 meter
9,17 +0,9 Joachim Nyberg 24feb98 1 11 A Gvle 3. 6 949-08 P11
9,21 +0,9 Adam Blomkvist 2jan98 2 11 A Gvle 3. 6 0 P11
9,44 +0,5 Carl Stellnert 2okt98 3 11 A Jrvs 19. 9 1014-08 P11
10,56 -0,5 Gabriel Seger 15nov99 3 10 B Jrvs 19. 9 1065-08 P11
Manuell tid
9,4m +0,8 Carl Stellnert 2okt98 2 11 h2 Leksand 8. 8 1014-08 P11
Inomhus
9,78 i Dan Englund 16nov98 3 11 h2 Bollns 17. 1 0i P11
10,54 i Gabriel Seger 15nov99 6 10 Bollns 21. 3 1108i-08 P11
200 meter
32,32 -0,7 Adam Blomkvist 2jan98 1 11 Sandviken 15. 9 0 P11
34,25 +1,3 Carl Stellnert 2okt98 3 11 Leksand 9. 8 ? P11
37,21 -0,6 Gabriel Seger 15nov99 1 10 Sandviken 15. 9 3944i-08 P11
400 meter
Inomhus
76,0m i Dan Englund 16nov98 1 11 Gvle 15. 2 0i P11
600 meter
2.03,70 Adam Blomkvist 2jan98 2 11 Gvle 22. 8 0 P11
2.21,36 Carl Stellnert 2okt98 8 11 Jrvs 20. 9 22778-08 P11
2.24,35 Gabriel Seger 15nov99 1 10 Gvle 1. 9 22617-08 P11
Inomhus
2.15,07 i Dan Englund 16nov98 2 11 Bollns 17. 1 0i P11
2.15,39 i Joachim Nyberg 24feb98 3 11 Bollns 17. 1 20948i-08 P11
800 meter
3.03,13 Filip Hallberg 31maj99 11 10 Gvle 3. 6 0 P11
40 meter hck (50/ 55 cm)
8,61 +1,8 Gabriel Seger 15nov99 3 11 Leksand 9. 8 866-08 P11
8,68 +1,8 Carl Stellnert 2okt98 4 11 Leksand 9. 8 0 P11
50 meter hck (60 cm)
9,12 -1,0 Adam Blomkvist 2jan98 1 11 Gvle 9. 6 0 P11
9,45 -0,5 Carl Stellnert 2okt98 4 11 A Jrvs 20. 9 1163-08 P11
10,62 -1,1 Gabriel Seger 15nov99 5 10 A Jrvs 20. 9 0 P11
60 meter hck (76 cm)
13,87 0,0 Joachim Nyberg 24feb98 3 11 Gvle 18. 7 0 P11
Hjdhopp
1,17 Gabriel Seger 15nov99 4 10 Jrvs 19. 9 105-08 P11
1,17 Carl Stellnert 2okt98 8 11 Jrvs 19. 9 097-08 P11
1,16 Adam Blomkvist 2jan98 5 11 Gvle 22. 8 0 P11
Inomhus
1,22 i Dan Englund 16nov98 3 11 Bollns 17. 1 0i P11
0,70 i Kim Odn 13maj98 1 11 Gvle 17. 4 ? P11
Lngdhopp (Zonmtning)
4,24 +0,5 Adam Blomkvist 2jan98 1 11 Sandviken 15. 9 0 P11
3,46 +0,8 Gabriel Seger 15nov99 3 10 Sandviken 15. 9 317-08 P11
3,29 OK Carl Stellnert 2okt98 9 11 Jrvs 20. 9 299-08 P11
Inomhus
3,77 i Dan Englund 16nov98 4 11 Bollns 17. 1 0i P11
3,68 i Joachim Nyberg 24feb98 5 11 Bollns 17. 1 372i-08 P11
2,65 i Johan Mrtensson 10aug99 1 11 Gvle 17. 4 0 P11
2,54 i Kim Odn 13maj98 2 11 Gvle 17. 4 ? P11
2,05 i Erik Orlander 4mar98 3 11 Gvle 17. 4 ? P11
Trestegshopp (Zonmtning)
07,07 OK Carl Stellnert 2okt98 6 11 Jrvs 19. 9 0 P11
Kulsttning (2 kg)
08,25 Adam Blomkvist 2jan98 1 11 Gvle 18. 8 0 P11
08,22 Joachim Nyberg 24feb98 7 11 Jrvs 20. 9 0775-08 P11
07,90 Gabriel Seger 15nov99 3 10 Gvle 18. 7 0639-08 P11
06,92 Carl Stellnert 2okt98 13 11 Jrvs 20. 9 0590-08 P11
Inomhus
08,47 i Joachim Nyberg 24feb98 2 11 Bollns 17. 1 0774i-08 P11
07,30 i Dan Englund 16nov98 1 11 Gvle 15. 2 0i P11
05,96 i Erik Orlander 4mar98 1 11 Gvle 17. 4 ? P11
05,31 i Kim Odn 13maj98 2 11 Gvle 17. 4 ? P11
03,73 i Johan Mrtensson 10aug99 3 11 Gvle 17. 4 0 P11
Kulsttning (3 kg)
06,86 Hugo Persson 19jan98 4 11 Gvle 3. 6 0 P11
06,18 Adam Blomkvist 2jan98 8 11 Gvle 3. 6 0 P11
Slungbollskastning (0,7 kg)
28,63 Joachim Nyberg 24feb98 3 11 Jrvs 19. 9 0 P11
21,66 Carl Stellnert 2okt98 8 11 Jrvs 19. 9 0 P11
Slungbollskastning (1 kg)
20,65 Adam Blomkvist 2jan98 1 11 Gvle 18. 8 0 P11
Bollkastning (300 g)
33,72 Gabriel Seger 15nov99 2 10 Jrvs 20. 9 2698-08 P11
33,17 Adam Blomkvist 2jan98 2 11 Gvle 12. 5 0 P11
Spjutkastning (400 g)
20,78 Joachim Nyberg 24feb98 7 11 Jrvs 20. 9 0 P11
POJKAR 9 (fdda 2000 och senare)
60 meter
10,13 Edvin Wigren 00 1 9 h1 Bollns 11. 7 0 P9
10,59 +1,9 Arvid Norin 27jun00 4 9 h1 Sandviken 6. 6 1131-08 P9
10,64 William Gustavsson 15mar00 2 9 Gvle 6. 9 0 P9
10,85 William Borg 4jan00 3 9 Gvle 30. 8 1198-08 P9
10,92 Hampus Engman 02 1 8 Gvle 30. 8 0 P7
10,97 Melker Bollner 00 3 9 Gvle 6. 9 0 P9
11,74 +2,3 w Oskar Rickardsson 25aug00 5 9 h2 Sandviken 6. 6 1303-08 P9
12,06 Johan Ekmarck 5apr00 6 9 Gvle 6. 9 0 P9
13,68 +1,7 Joel Norin 02 6 8 Sandviken 6. 6 0 P7
200 meter
37,29 Arvid Norin 27jun00 2 9 Gvle 6. 9 0 P9
37,71 Melker Bollner 00 3 9 Gvle 6. 9 0 P9
38,68 William Gustavsson 15mar00 4 9 Gvle 6. 9 0 P9
38,70 William Borg 4jan00 5 9 Gvle 6. 9 0 P9
40,48 Hampus Engman 02 2 8 Gvle 6. 9 0 P7
43,11 Johan Ekmarck 5apr00 6 9 Gvle 6. 9 0 P9
44,38 Oskar Rickardsson 25aug00 3 9 Sandviken 14. 6 0 P9
400 meter
1.30,42 Arvid Norin 27jun00 2 9 Gvle 16. 8 13512-08 P9
1.43,45 Oskar Rickardsson 25aug00 3 9 Gvle 16. 8 14884-08 P9
600 meter
2.29,79 Hampus Engman 02 12 9 Jrvs 20. 9 0 P7
2.34,55 William Borg 4jan00 9 9 Gvle 18. 7 0 P9
40 meter hck (50/ 55 cm)
9,37 -1,1 Hampus Engman 02 1 9 C Jrvs 20. 9 0 P7
9,95 -0,1 Oskar Rickardsson 25aug00 1 9 D Jrvs 20. 9 0 P9
10,27 -0,1 William Borg 4jan00 3 9 D Jrvs 20. 9 0 P9
50 meter hck (regler?)
11,32 Arvid Norin 27jun00 2 9 Gvle 16. 8 0 P9
11,45 Oskar Rickardsson 25aug00 3 9 Gvle 16. 8 0 P9
Hjdhopp
1,00 Oskar Rickardsson 25aug00 5 9 Gvle 18. 7 0 P9
1,00 Arvid Norin 27jun00 2 9 Gvle 29. 7 0 P9
1,00 William Borg 4jan00 1 9 Gvle 29. 8 0 P9
0,95 Hampus Engman 02 2 8 Gvle 30. 8 0 P7
0,95 Melker Bollner 00 5 9 Gvle 6. 9 0 P9
0,85 Johan Ekmarck 5apr00 6 9 Gvle 6. 9 0 P9
Lngdhopp (Zonmtning)
3,35 Edvin Wigren 00 1 9 Bollns 11. 7 0 P9
3,21 Arvid Norin 27jun00 2 9 Gvle 6. 9 260-08 P9
3,03 William Borg 4jan00 3 9 Gvle 6. 9 0 P9
2,97 Melker Bollner 00 4 9 Gvle 6. 9 0 P9
2,91 William Gustavsson 15mar00 5 9 Gvle 6. 9 0 P9
2,78 Oskar Rickardsson 25aug00 9 9 Bollns 11. 7 216-08 P9
2,75 Hampus Engman 02 16 9 Jrvs 20. 9 0 P7
2,47 Johan Ekmarck 5apr00 6 9 Gvle 6. 9 0 P9
2,16 -0,8 Isak strm 02 6 8 Arvika 26. 7 0 P7
1,93 Joel Norin 02 7 8 Gvle 30. 8 0 P7
Kulsttning (2 kg)
05,90 William Gustavsson 15mar00 1 9 Gvle 6. 9 0 P9
05,79 Edvin Wigren 00 1 9 Bollns 11. 7 0 P9
05,44 Melker Bollner 00 3 9 Gvle 6. 9 0 P9
05,08 Isak strm 02 10 9 Jrvs 19. 9 0 P7
04,96 Arvid Norin 27jun00 4 9 Gvle 6. 9 0386-08 P9
04,93 Oskar Rickardsson 25aug00 2 9 Gvle 16. 8 0381-08 P9
04,85 Hampus Engman 02 12 9 Jrvs 19. 9 0 P7
04,83 William Borg 4jan00 13 9 Jrvs 19. 9 0 P9
Bollkastning (150 g)
16,67 Isak strm 02 7 8 Arvika 25. 7 0 P7
Bollkastning (300 g)
23,84 William Borg 4jan00 5 9 Jrvs 20. 9 0 P9
13,60 Isak strm 02 21 9 Jrvs 20. 9 0 P7
12,89 Hampus Engman 02 24 9 Jrvs 20. 9 0 P7
10,23 Oskar Rickardsson 25aug00 27 9 Jrvs 20. 9 1005-08 P9
Vortexspjut
29,50 Melker Bollner 00 2 9 Gvle 6. 9 0 P9
25,74 William Gustavsson 15mar00 3 9 Gvle 6. 9 0 P9
23,92 Arvid Norin 27jun00 2 9 Gvle 30. 8 0 P9
22,49 William Borg 4jan00 3 9 Gvle 30. 8 0 P9
19,05 Johan Ekmarck 5apr00 5 9 Gvle 6. 9 0 P9
16,81 Hampus Engman 02 2 8 Gvle 30. 8 0 P7
10,93 Oskar Rickardsson 25aug00 8 9 Gvle 6. 9 0 P9
FLICKOR 13 (fdda 1996-1997)
60 meter (endast utomhus - se ven innelistorna)
8,44 -4,8 Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 A Gvle 3. 6 858-08 F13
8,71 -4,8 Emma Gllstedt 31maj96 2 13 A Gvle 3. 6 0 F13
8,97 -2,5 Rebecca Drage 24jan96 1 13 B Gvle 3. 6 909-08 F13
9,04 -4,8 Clara Peth 7apr96 6 13 A Gvle 3. 6 909-08 F13
9,05 -1,3 Malin Andersson 16maj97 1 12 A Gvle 3. 6 931-08 F13
9,15 -4,8 Elin Jakobsson 6jan96 7 13 A Gvle 3. 6 890-08 F13
9,17 -1,3 Louise Ekman 10apr97 2 12 A Gvle 3. 6 919-08 F13
10,00 -1,3 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 7 12 B Gvle 3. 6 1053-08 F13
80 meter
10,48 +1,9 Hanna Lindqvist 24jul96 2 13 Gvle 19. 7 1107-08 F13
10,77 +0,9 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 22. 8 0 F13
11,57 +0,5 Elin Jakobsson 6jan96 3 13 Vsters 8. 8 1144-08 F13
11,60 +0,2 Agnes Gille 3aug97 1 12 A Jrvs 20. 9 0 F13
11,66 +0,9 Clara Peth 7apr96 6 13 Gvle 22. 8 1194-08 F13
11,71 mot Rebecca Drage 24jan96 2 13 h1 Gvle 12. 5 1177-08 F13
11,75 +1,0 Malin Andersson 16maj97 2 12 Sandviken 6. 6 0 F13
11,77 +1,9 Louise Ekman 10apr97 1 12 Gvle 10. 5 0 F13
12,69 mot Hanna Bck 1apr96 4 13 h1 Gvle 12. 5 1249-08 F13
12,86 +1,0 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 7 12 Sandviken 6. 5 0 F13
13,15 -0,7 Alma Lindqvist 6jun97 2 12 h7 Jrvs 20. 9 + F13
13,39 0,0 Michaela Norrbelius 1dec97 5 13 h1 Gvle 22. 8 0 F13
Medvind
10,73 +2,2 w Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 12. 9 0 F13
11,40 +2,2 w Clara Peth 7apr96 2 13 Gvle 12. 9 1170w-08 F13
11,48 +5,2 w Rebecca Drage 24jan96 3 13 h2 Gvle 10. 5 1171w-08 F13
11,53 +2,3 w Agnes Gille 3aug97 2 12 Gvle 12. 9 0 F13
11,57 +3,4 w Louise Ekman 10apr97 1 12 h1 Gvle 10. 5 0 F13
11,62 +2,3 w Malin Andersson 16maj97 3 12 Gvle 12. 9 0 F13
12,32 +2,3 w Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 5 12 Gvle 12. 9 0 F13
12,32 +2,3 w Tove Borg 8aug97 4 12 Gvle 12. 9 0 F13
Manuella tider
10,7m +1,1 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 h4 Leksand 8. 8 0 F13
12,8m +1,1 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 4 13 h3 Leksand 8. 8 0 F13
200 meter
27,48 -0,4 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Sandviken 15. 9 0 F13
28,37 -1,9 Hanna Lindqvist 24jul96 2 13 h1 Sandviken 19. 5 2985i-08 F13
29,37 -1,4 Louise Ekman 10apr97 1 12 h1 Sandviken 15. 9 3027-08 F13
30,03 -1,9 Clara Peth 7apr96 4 13 h1 Sandviken 19. 5 3092-08 F13
30,41 1,4 Rebecca Drage 24jan96 1 13 h2 Sandviken 19. 5 3127-08 F13
30,93 -1,4 Malin Andersson 16maj97 2 12 h1 Sandviken 15. 9 3336i-08 F13
30,96 -1,4 Elin Jakobsson 6jan96 2 13 h2 Sandviken 19. 5 3006-08 F13
31,05 -1,4 Agnes Gille 3aug97 3 12 h1 Sandviken 19. 5 0 F13
33,71 -1,4 Hanna Bck 1apr96 4 13 h2 Sandviken 19. 5 3408-08 F13
34,06 -2,1 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 3 12 h1 Sandviken 19. 5 0 F13
34,11 -0,6 Alma Lindqvist 6jun97 2 12 h2 Sandviken 15. 9 + F13
38,09 -2,1 Michaela Norrbelius 1dec97 5 12 h1 Sandviken 19. 5 0 F13
Inomhus
28,76 Lisa Lingvall 23mar96 1 13 h1 Bollns 31. 1 0i F13
30,82 Elin Jakobsson 6jan96 3 13 C Stra 14. 2 3364i-07 F13
31,32 Erica Westlin 18jun96 1 13 H Stra 14. 2 0i F13
37,56 Michaela Norrbelius 1dec97 3 12 h2 Bollns 21. 3 0 F13
400 meter
Inomhus
89,6m Michaela Norrbelius 1dec97 1 12 Gvle 15. 2 0 F13
91,9m Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 2 12 Gvle 15. 2 0i F13
600 meter
1.50,90 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Sandviken 15. 9 0 F13
1.52,7m Louise Ekman 10apr97 2 12 Hofors 12. 8 15105-08 F13
1.58,44 Clara Peth 7apr96 6 13 Enkping 15. 8 20243-08 F13
2.01,0m Elin Jakobsson 6jan96 4 13 Hofors 12. 8 15765-08 F13
2.02,12 Rebecca Drage 24jan96 3 13 Sandviken 15. 9 2023m-08 F13
2.07,3m Agnes Gille 3aug97 4 12 Hofors 12. 8 0 F13
2.08,8m Malin Andersson 16maj97 5 12 Hofors 12. 8 ? F13
2.20,2m Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 8 12 Hofors 12. 8 22383-08 F13
2.23,51 Michaela Norrbelius 1dec97 5 12 Sandviken 15. 9 0 F13
2.29,15 Alma Lindqvist 6jun97 7 12 Sandviken 15. 9 + F13
Inomhus
1.48,81 i Lisa Lingvall 23mar96 1 13 Falun 6. 12 14907i-08 F13
800 meter
2.46,17 Louise Ekman 10apr97 1 12 Gvle 3. 6 24603-08 F13
2.59,72 Clara Peth 7apr96 9 13 Gvle 3. 6 0 F13
3.14,52 Semrawit Melake 96 1 13 Gvle 12. 9 0 F13
Inomhus
2.44,85 i Louise Ekman 10apr97 3 12 A Stra 15. 2 0i F13
60 meter hck (76 cm)
9,79 +0,5 Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 Vsters 8. 8 1040-08 F13
10,50 +0,6 Clara Peth 7apr96 4 13 A Jrvs 19. 9 1137-08 F13
11,13 -0,2 Louise Ekman 10apr97 1 12 h1 Gvle 9. 6 0 F13
11,91 -1,9 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 13. 9 0 F13
11,96 +0,9 Agnes Gille 3aug97 3 12 B Jrvs 19. 9 0 F13
12,05 +1,1 Rebecca Drage 24jan96 7 13 h1 Gvle 18. 7 1176-08 F13
12,59 -1,1 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 2 12 h2 Gvle 9. 6 0 F13
13,55 -1,9 Michaela Norrbelius 1dec97 3 12 Gvle 13. 9 0 F13
Medvind
9,56 +2,7 w Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 h2 Gvle 18. 7 1040-08 F13
Inomhus
11,32 i Hanna Bck 1apr96 5 13 h1 Stra 14. 2 0i F13
13,26 i Malin Andersson 16maj97 5 12 h1 Bollns 21. 3 0i F13
Hjdhopp
1,61 Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 Hudiksvall 4. 7 148-08 F13
1,53 Louise Ekman 10apr97 1 12 Stokholm/S 2. 8 136-08 F13
1,36 Clara Peth 7apr96 4 13 Sandviken 19. 5 0 F13
1,35 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 13. 9 0 F13
1,30 Rebecca Drage 24jan96 7 13 Sandviken 19. 5 120-08 F13
1,26 Agnes Gille 3aug97 3 12 Gvle 13. 9 0 F13
1,25 Hanna Bck 1apr96 8 13 Sandviken 19. 5 128-08 F13
1,15 Malin Andersson 16maj97 2 13 Sandviken 6. 6 ? F13
1,15 Michaela Norrbelius 1dec97 5 12 Gvle 13. 9 0 F13
1,22 Alma Lindqvist 6jun97 11= 12 Jrvs 20. 9 + F13
1,05 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 13 13 Leksand 8. 8 ? F13
Inomhus
1,25 i Hanna Bck 1apr96 4 13 Bollns 31. 1 129i-08 F13
1,24 i Erica Westlin 18jun96 14 13 Stra 15. 2 0i F13
Stavhopp
2,00 Emma Gllstedt 31maj96 2 13 Gvle 12. 9 0 F13
2,00 Clara Peth 7apr96 1 13 Gvle 12. 9 0 F13
1,60 Rebecca Drage 24jan96 2 13 Gvle 18. 8 0 F13
1,30 Semrawit Melake 96 3 13 Gvle 12. 9 0 F13
Lngdhopp (Zonmtning)
5,20 +1,3 Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 Gvle 3. 6 456-07 F13
5,04 +1,1 Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 12. 9 0 F13
4,69 +0,4 Rebecca Drage 24jan96 3 13 Gvle 3. 6 439-08 F13
4,66 +0,1 Clara Peth 7apr96 4 13 Gvle 3. 6 445-08 F13
4,61 -3,2 Louise Ekman 10apr97 1 12 Gvle 10. 5 419-08 F13
4,37 +1,1 Elin Jakobsson 6jan96 5 13 Gvle 3. 6 436-08 F13
4,15 +0,9 Hanna Bck 1apr96 9 13 Gvle 3. 6 419-08 F13
4,13 +1,2 Malin Andersson 16maj97 3 12 Gvle 9. 6 392-08 F13
4,05 +0,7 Agnes Gille 3aug97 5 12 Gvle 9. 6 366-08 F13
3,95 -2,3 Agnes Olson 13jun97 5 12 Gvle 3. 6 362-08 F13
3,93 +0,6 Alma Lindqvist 6jun97 9 13 Gvle 22. 8 + F13
3,79 +0,8 Michaela Norrbelius 1dec97 10 13 Gvle 22. 8 0 F13
3,78 +1,5 Tove Borg 8aug97 + 12 Gvle 12. 9 0 F13
3,73 +1,1 Semrawit Melake 96 4 13 Gvle 12. 9 0 F13
3,61 +0,7 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 9 12 Gvle 12. 9 308-08 F13
Medvind
4,21 +3,2 w Malin Andersson 16maj97 3 12 Gvle 12. 9 392-08 F13
3,89 +2,6 w Tove Borg 8aug97 6 12 Gvle 12. 9 0 F13
Inomhus
4,86 i Lisa Lingvall 23mar96 2 13 Stra 14. 2 472i-08 F13
4,13 i Malin Andersson 16maj97 5 12 Eskilstuna 29. 11 363i-08 F13
4,03 i Hanna Bck 1apr96 28 13 Stra 14. 2 391i-08 F13
3,41 i Erica Westlin 18jun96 37 13 Stra 14. 2 0i F13
Trestegshopp (Zonmtning)
10,04 +1,0 Emma Gllstedt 31maj96 + 13 Gvle 13. 9 0 F13
09,74 +1,1 Rebecca Drage 24jan96 2 13 Gvle 13. 9 0939-08 F13
08,89 +0,3 Clara Peth 7apr96 3 13 Gvle 18. 8 0 F13
08,77 +1,2 Malin Andersson 16maj97 1 12 Gvle 13. 9 0802-08 F13
08,48 +0,8 Michaela Norrbelius 1dec97 2 12 Gvle 13. 9 0 F13
08,22 +1,2 Alma Lindqvist 6jun97 3 12 Gvle 13. 9 + F13
08,09 -1,6 Agnes Gille 3aug97 13 12 Jrvs 19. 9 0 F13
07,73 +1,7 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 4 12 Gvle 13. 9 0602-08 F13
Medvind
10,13 +2,5 w Emma Gllstedt 31maj96 1 13 Gvle 13. 9 0 F13
Inomhus
10,16 i Lisa Lingvall 23mar96 1 13 Stra 15. 2 0i F13
09,99 i Rebecca Drage 24jan96 2 13 Stra 15. 2 0i F13
08,87 i Hanna Bck 1apr96 11 13 Stra 15. 2 0i F13
Kulsttning (2 kg)
11,49 Hanna Lindqvist 24jul96 1 13 Hudiksvall 4. 7 0919-08 F13
10,35 Elin Jakobsson 6jan96 5 13 Enkping 15. 8 0918-08 F13
10,09 Rebecca Drage 24jan96 1 13 Gvle 12. 9 0998-08 F13
09,93 Clara Peth 7apr96 2 13 sterfrnebo 26. 8 0891-08 F13
08,67 Agnes Olson 13jun97 4 12 Gvle 3. 6 0715-08 F13
08,47 Michaela Norrbelius 1dec97 1 12 Gvle 12. 9 0 F13
07,98 Louise Ekman 10apr97 7 12 Enkping 15. 8 0688-08 F13
07,95 Emma Gllstedt 31maj96 3 13 sterfrnebo 26. 8 0 F13
07,48 Agnes Gille 3aug97 2 12 Gvle 12. 9 0 F13
07,22 Alma Lindqvist 6jun97 4 12 Gvle 12. 9 + F13
06,79 Malin Andersson 16maj97 5 12 Gvle 18. 8 + F13
06,49 Elin Rosn 13mar96 5 13 Stra 3. 5 0674-08 F13
06,37 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 2 12 Gvle 23. 7 0443-08 F13
05,65 Tove Borg 8aug97 6 12 Gvle 12. 9 0 F13
Inomhus
11,48 i Lisa Lingvall 23mar96 2 13 Falun 6. 12 1014i-08 F13
07,86 i Hanna Bck 1apr96 11 13 Stra 14. 2 0713i-08 F13
Kulsttning (3 kg)
08,56 Hanna Lindqvist 24jul96 3 13 Gvle 3. 6 0 F13
08,13 Rebecca Drage 24jan96 4 13 Gvle 3. 6 0 F13
07,84 Elin Jakobsson 6jan96 7 13 Gvle 3. 6 0 F13
Diskuskastning (0,6 kg)
20,44 Clara Peth 7apr96 10 13 Jrvs 19. 9 1664-08 F13
20,35 Michaela Norrbelius 1dec97 1 12 Gvle 12. 9 0 F13
19,97 Rebecca Drage 24jan96 1 13 Gvle 12. 9 2445-08 F13
18,23 Louise Ekman 10apr97 5 12 Jrvs 19. 9 0 F13
17,54 Elin Jakobsson 6jan96 4 13 Gvle 12. 5 1217-08 F13
17,39 Emma Gllstedt 31maj96 7 13 Enkping 15. 8 0 F13
16,29 Hanna Lindqvist 24jul96 6 13 Gvle 12. 5 0 F13
15,71 Tove Borg 8aug97 3 12 Gvle 12. 9 0 F13
14,81 Hanna Bck 1apr96 8 13 Gvle 12. 5 0733-08 F13
14,12 Malin Andersson 16maj97 4 12 Gvle 12. 9 0 F13
13,26 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 17 12 Jrvs 19. 9 0 F13
Slungbollskastning (1,0 kg)
23,28 Agnes Gille 3aug97 2 12 Gvle 1. 9 0 F13
22,56 Malin Andersson 16maj97 3 12 Gvle 1. 9 0 F13
22,09 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 1 12 Sandviken 19. 5 1723-08 F13
21,69 Alma Lindqvist 6jun97 4 12 Gvle 1. 9 + F13
19,22 Louise Ekman 10apr97 8 12 Gvle 1. 9 1988-08 F13
18,73 Michaela Norrbelius 1dec97 9 12 Gvle 1. 9 0 F13
17,58 Tove Borg 8aug97 10 12 Gvle 1. 9 0 F13
Slggkastning (2 kg)
37,04 Elin Rosn 13mar96 1 13 Gvle 22. 11 2621-08 F13
27,45 Hanna Lindqvist 24jul96 2 13 Gvle 9. 6 0 F13
24,90 Clara Peth 7apr96 3 13 Gvle 9. 6 0 F13
22,62 Rebecca Drage 24jan96 4 13 Gvle 9. 6 2256-08 F13
22,17 Elin Jakobsson 6jan96 5 13 Gvle 9. 6 2030-08 F13
18,44 Emma Gllstedt 31maj96 3 13 Gvle 13. 9 0 F13
17,18 Michaela Norrbekius 1dec97 1 12 Gvle 13. 9 0 F13
16,30 Louise Ekman 10apr97 2 12 Gvle 13. 9 0 F13
Slggkastning (3 kg)
25,33 Elin Rosn 13mar96 1 14 Vsters 6. 6 0 F13
Viktkastning (7,26 kg)
05,62 Elin Rosn 13mar96 1 13 Gvle 26. 12 0 F13
Spjutkastning (400 g)
25,08 Clara Peth 7apr96 1 13 Gvle 13. 9 1981-08 F13
22,09 Elin Jakobsson 6jan96 com 13 Gvle 28. 9 ? F13
19,86 Hanna Bck 1apr96 4 13 Hofors 12. 8 2020-08 F13
18,44 Louise Ekman 10apr97 9 12 Jrvs 19. 9 1283-08 F13
18,12 Agnes Gille 3aug97 11 12 Jrvs 19. 9 0 F13
17,81 Emma Gllstedt 31maj96 5 13 Hofors 12. 8 0 F13
15,62 Malin Andersson 16maj97 15 12 Jrvs 19. 9 1311-08 F13
15,08 Rebecca Drage 24jan96 3 13 Gvle 1. 9 1564-08 F13
14,24 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 16 12 Jrvs 19. 9 0992-08 F13
13,11 Alma Lindqvist 6jun97 21 12 Jrvs 19. 9 + F13
12,34 Hanna Lindqvist 24jul96 6 13 Hofors 12. 8 1714-08 F13
12,22 Michaela Norrbelius 1dec97 5 12 Gvle 13. 9 0 F13
10,32 Tove Borg 8aug97 6 12 Gvle 13. 9 0 F13
Bollkastning (300 g)
29,44 Agnes Gille 3aug97 1 12 sterfrnebo 26. 8 0 F13
22,62 Louise Ekman 10apr97 3 12 sterfrnebo 26. 8 2463-08 F13
22,26 Malin Andersson 16maj97 4 12 sterfrnebo 26. 8 ? F13
21,04 Kajsa Bergman 97 4 12 Gvle 12. 5 0 F13
18,87 Michaela Norrbelius 1dec97 5 12 sterfrnebo 26. 8 0 F13
18,41 Julia Nsselqvist Vikstrm 15jun97 6 12 sterfrnebo 26. 8 1503-08 F13
Femkamp - F13 (60 m hck - hjd - boll - lngd - 600 m)
Inga resultat noterade under ssongen 2009 av Gefle IF:s aktiva
4 x 80 meter
Inga resultat noterade under ssongen 2009 av Gefle IF:s aktiva
3 x 600 meter
Inga resultat noterade under ssongen 2009 av Gefle IF:s aktiva
FLICKOR 11 (fdda 1998-1999)
60 meter
9,05 +1,5 Josefin Lundblad 17mar98 3 11 Gvle 19. 7 935-08 F11
9,20 -0,4 Vilma kerman 10jan99 1 10 A Jrvs 19. 9 + F11
9,40 -0,2 Louise Andersson 12feb99 3 11 h3 Gvle 22. 8 948-08 F11
9,48 +0,7 Maja Swang 25feb98 5 11 A Gvle 3. 6 1011-08 F11
9,50 +0,5 Amanda Seger 20maj98 3 11 h1 Strmstad 12. 7 975-08 F11
9,52 -0,2 Linda Skoglund 26jul98 4 11 h1 Gvle 18. 8 0 F11
9,53 +0,8 Tilda Magnusson 24feb98 4 11 B Gvle 3. 6 1060-07 F11
9,59 +1,8 Clara Strandberg 31jan99 4 10 Gvle 10. 5 1021-08 F11
9,64 -1,1 Peggy Lindqvist 11jan99 2 10 A Gvle 3. 6 998-08 F11
9,79 -0,3 Alva Gille 99 3 10 B Jrvs 19. 9 0 F11
9,90 +1,6 Wilma Wallberg 2dec99 3 10 h2 Sandviken 6. 6 998-08 F11
10,08 -0,9 Linna Anonsen 11mar98 3 11 C Jrvs 19. 9 1038-08 F11
10,12 0,0 Tilde Konstenius 31okt98 3 11 h2 Sandviken 6. 6 1114-08 F11
10,21 -1,2 Hedvig Blom 15feb99 4 10 B Gvle 3. 6 1063-08 F11
10,52 -1,2 Tindra Liljedahl 6okt98 1 11 G Jrvs 19. 9 1064-08 F11
10,57 -1,2 Clara Engstrand 27apr99 8 10 B Gvle 3. 6 1125-08 F11
10,58 mot Jessika Vaseghi 98 5 11 h1 Gvle 12. 5 0 F11
10,59 -0,3 Julia Fahlstedt 99 4 10 h3 Jrvs 19. 9 0 F11
10,65 -0,1 Emilia Wahlund 20nov99 5 10 D Jrvs 19. 9 0 F11
10,84 mot Sandra Wetterstedt 4jun98 6 11 h1 Gvle 12. 5 1041-08 F11
10,93 -0,3 Linn Ahlborg 99 5 10 h3 Jrvs 19. 9 0 F11
11,01 +0,5 Ebba Lindmark 23feb98 5 11 h3 Gvle 18. 8 1152-08 F11
11,24 -0,3 Ebba Peth 99 4 10 E Jrvs 19. 9 0 F11
11,91 -0,9 Ebba Westerberg 29dec98 6 11 h7 Jrvs 19. 9 1204-08 F11
14,25 mot Nicole Hdal 23dec99 8 10 h1 Gvle 12. 5 1300-08 F11
Oknd vind
9,01 ? ? Josefin Lundblad 17mar98 1 11 h2 Bollns 11. 7 935-08 F11
9,44 ? ? Maja Swang 25feb98 5 11 Bollns 11. 7 1011-08 F11
10,36 ? ? Tindra Liljedahl 6okt98 5 11 h2 Bollns 11. 7 1064-08 F11
10,61 ? ? Sandra Wetterstedt 4jun98 4 11 h1 Bollns 11. 7 1041-08 F11
Medvind
8,93 +2,4 w Josefin Lundblad 17mar98 1 11 Sandviken 6. 6 935-08 F11
9,33 +2,4 w Maja Swang 25feb98 4 11 Sandviken 6. 6 1011-08 F11
9,36 +3,0 w Amanda Seger 20maj98 4 11 h1 Gvle 10. 5 975-08 F11
9,58 +2,4 w Clara Strandberg 31jan99 3 10 h1 Gvle 10. 5 1021-08 F11
9,62 +3,0 w Linda Skoglund 26jul98 3 11 h1 Sandviken 6. 6 0 F11
9,82 +2,4 w Jessika Vaseghi 98 7 11 Sandviken 6. 6 0 F11
9,99 +2,2 w Linna Anonsen 11mar98 7 11 h2 Gvle 19. 7 1038-08 F11
10,16 +3,0 w Tindra Liljedahl 6okt98 6 11 h1 Sandviken 6. 6 1064-08 F11
Manuella tider
9,1m +1,9 Louise Andersson 12feb99 3 11 s2 Leksand 8. 8 948-08 F11
9,3m +0,8 Maja Swang 25feb98 6 11 s1 Leksand 8. 8 1011-08 F11
9,4m +0,6 Linda Skoglund 26jul98 1 11 h2 Leksand 8. 8 0 F11
9,4m +1,9 Amanda Seger 20maj98 5 11 s2 Leksand 8. 8 975-08 F11
9,5m +0,6 Tilda Magnusson 24feb98 4 11 h3 Leksand 8. 8 ? F11
10,0m +0,6 Linna Anonsen 11mar98 3 11 h2 Leksand 8. 8 1038-08 F11
10,1m +0,7 Jessika Vaseghi 98 5 11 h4 Leksand 8. 8 0 F11
10,1m +0,7 Tilde Konstenius 31okt98 6 11 h4 Leksand 8. 8 1114-08 F11
Inomhus
10,47 i Sandra Wetterstedt 4jun98 4 11 h1 Bollns 21. 3 1033i-08 F11
200 meter
31,10 -0,8 Josefin Lundblad 17mar98 1 11 h1 Sandviken 15. 9 3264-08 F11
31,80 +0,4 Louise Andersson 12feb99 1 11 h2 Leksand 9. 8 3287-08 F11
31,87 +0,4 Linda Skoglund 26jul98 2 11 h2 Leksand 9. 8 0 F11
32,12 -0,8 Amanda Seger 20maj98 2 11 h1 Sandviken 15. 9 3359-08 F11
33,07 +0,5 Tilda Magnusson 24feb98 3 11 h1 Leksand 9. 8 ? F11
33,40 +0,4 Maja Swang 25feb98 5 11 h2 Leksand 9. 8 3528-08 F11
33,45 +0,3 Jessika Vaseghi 98 4 11 h3 Leksand 9. 8 0 F11
34,86 -0,2 Wilma Wallberg 2dec99 3 10 h1 Sandviken 19. 5 3834-08 F11
35,44 -0,5 Tilde Konstenius 31okt98 3 11 h2 Sandviken 15. 9 3877-08 F11
37,08 -1,5 Tindra Liljedahl 6okt98 5 11 h1 Sandviken 19. 5 4016-08 F11
37,10 -1,5 Linna Anonsen 11mar98 6 11 h1 Sandviken 19. 5 0 F11
37,82 -3,2 Sandra Wetterstedt 4jun98 3 11 h4 Sandviken 19. 5 3684-08 F11
39,70 -1,5 Ebba Lindmark 23feb98 3 11 h3 Sandviken 19. 5 0 F11
400 meter
78,27 Josefin Lundblad 17mar98 2 11 Hudiksvall 4. 7 885m-07 F11
84,39 Maja Swang 25feb98 4 11 Hudiksvall 4. 7 0 F11
Inomhus
80,7m i Linda Skoglund 26jul98 1 11 Gvle 15. 2 0i F11
82,5m i Amanda Seger 20maj98 2 11 Gvle 15. 2 925mi-08 F11
91,9m i Tindra Liljedahl 6okt98 4 11 Gvle 15. 2 + F11
93,1m i Wilma Wallberg 2dec99 1 10 Gvle 15. 2 10341i-08 F11
94,2m i Tilde Konstenius 31okt98 5 11 Gvle 15. 2 1197mi-08 F11
99,5m i Ebba Lindmark 23feb98 6 11 Gvle 15. 2 0i F11
600 meter
1.59,84 Linda Skoglund 26jul98 2 11 Gvle 22. 8 0 F11
2.00,1m Louise Andersson 12feb99 1 10 Hofors 12. 8 20901-08 F11
2.02,03 Amanda Seger 20maj98 2 11 Gvle 1. 9 21292-08 F11
2.06,30 Clara Strandberg 31jan99 4 10 Gvle 18. 7 20907-08 F11
2.07,67 Hedvig Blom 15feb99 6 10 Gvle 18. 7 21872-08 F11
2.11,6m Josefin Lundblad 17mar98 7 11 Hofors 12. 8 21189-08 F11
2.17,95 Maja Swang 25feb98 7 11 Gvle 22. 8 22621-08 F11
2.20,95 Tilde Konstenius 31okt98 15 11 Jrvs 20. 9 23047-08 F11
2.23,2m Linna Anonsen 11mar98 8 11 Hofors 12. 8 22960-08 F11
2.27,6m Wilma Wallberg 2dec99 8 10 Hofors 12. 8 23104-08 F11
2.48,50 Sandra Wetterstedt 4jun98 10 11 Gvle 1. 9 23968-08 F11
800 meter
2.54,52 Linda Skoglund 26jul98 1 11 Gvle 3. 6 0 F11
3.00,51 Clara Strandberg 31jan99 1 10 Gvle 3. 6 0 F11
3.04,21 Clara Engstrand 27apr99 2 10 Gvle 3. 6 0 F11
3.08,22 Hedvig Blom 15feb99 4 10 Gvle 3. 6 0 F11
3.10,63 Agnes Blomqvist 9jun99 6 10 Gvle 3. 6 0 F11
3.25,26 Wilma Wallberg 2dec99 12 10 Gvle 3. 6 0 F11
40 meter hck (50/ 55 cm)
7,47 +1,7 Amanda Seger 20maj98 1 11 Leksand 9. 8 ? F11
7,59 +1,7 Jessika Vaseghi 98 2 11 Leksand 9. 8 0 F11
8,12 +1,5 Linda Skoglund 26jul98 3 11 h2 Leksand 9. 8 ? F11
8,18 +2,0 Maja Swang 25feb98 3 11 h1 Leksand 9. 8 ? F11
8,19 +1,6 Louise Andersson 12feb99 2 11 h5 Leksand 9. 8 ? F11
8,39 +1,0 Linna Anonsen 11mar98 2 11 h3 Leksand 9. 8 ? F11
8,42 +2,0 Tilda Magnusson 24feb98 4 11 h1 Leksand 9. 8 ? F11
8,69 +1,6 Tilde Konstenius 31okt98 3 11 h5 Leksand 9. 8 ? F11
8,90 +1,5 Wilma Wallberg 2dec99 4 11 h2 Leksand 9. 8 ? F11
50 meter hck (60 cm)
8,79 Josefin Lundblad 17mar98 1 11 h3 Gvle 1. 9 958-08 F11
8,92 Amanda Seger 20maj98 2 11 h3 Gvle 1. 9 993-08 F11
9,06 Jessika Vaseghi 98 2 11 h1 Gvle 1. 9 0 F11
9,31 Louise Andersson 12feb99 1 10 Gvle 1. 9 0 F11
9,70 -0,2 Linna Anonsen 11mar98 1 11 h1 Jrvs 20. 9 1097-08 F11
9,94 Wilma Wallberg 2dec99 3 2 Gvle 1. 9 0 F11
10,12 Tilde Konstenius 31okt98 4 11 h2 Gvle 1. 9 1262-08 F11
10,28 -0,7 Peggy Lindqvist 11jan99 3 10 B Jrvs 20. 9 0 F11
10,31 +0,4 Linda Skoglund 26jul98 5 11 D Jrvs 20. 9 0 F11
10,38 -0,1 Maja Swang 25feb98 4 11 h4 Jrvs 20. 9 ? F11
10,71 -1,6 Alva Gille 99 3 10 h6 Jrvs 20. 9 0 F11
10,87 Sandra Wetterstedt 4jun98 5 11 h2 Gvle 1. 9 1110-08 F11
11,27 -2,8 Hedvig Blom 15feb99 4 10 Gvle 9. 6 0 F11
11,37 +0,3 Julia Fahlstedt 99 3 10 D Jrvs 20. 9 0 F11
11,73 +0,3 Linn Ahlborg 99 6 10 D Jrvs 20. 9 0 F11
11,91 Ebba Westerberg 29dec98 6 11 h2 Gvle 1. 9 125m-07 F11
60 meter hck (76 cm)
12,23 +1,2 Amanda Seger 20maj98 1 11 h2 Gvle 18. 7 0 F11
12,26 +1,2 Josefin Lundblad 17mar98 2 11 h2 Gvle 18. 7 0 F11
13,20 +0,9 Linda Skoglund 26jul98 4 11 h1 Gvle 18. 7 0 F11
13,54 +1,2 Linna Anonsen 11mar98 5 11 h3 Gvle 18. 7 0 F11
14,15 +0,9 Maja Swang 25feb98 6 11 h1 Gvle 18. 7 0 F11
Hjdhopp
1,31 Josefin Lundblad 17mar98 1 11 Hudiksvall 4. 7 118-08 F11
1,28 Amanda Seger 20maj98 5 11 Jrvs 20. 9 118-08 F11
1,26 Jessika Vaseghi 98 4 11 Gvle 22. 8 0 F11
1,20 Linna Anonsen 11mar98 8 11 Gvle 18. 7 110-07 F11
1,18 Peggy Lindqvist 11jan99 5 10 Jrvs 20. 9 0 F11
1,15 Louise Andersson 12feb99 8 11 Leksand 9. 8 115-08 F11
1,13 Wilma Wallberg 2dec99 3 10 Gvle 1. 9 103-08 F11
1,10 Clara Strandberg 31jan99 7 10 Gvle 18. 7 112-08 F11
1,10 Linda Skoglund 26jul98 6 11 sterfrnebo 26. 8 0 F11
1,07 Linn Ahlborg 99 11= 10 Jrvs 20. 9 0 F11
1,05 Sandra Wetterstedt 4jun98 8= 11 sterfrnebo 26. 8 080-08 F11
1,00 Hedvig Blom 15feb99 11 10 Gvle 18. 7 103-08 F11
1,00 Tindra Liljedahl 6okt98 10 11 sterfrnebo 26. 8 095-08 F11
1,00 Tilde Konstenius 31okt98 11 11 sterfrnebo 26. 8 090-08 F11
0,97 Alva Gille 99 18= 10 Jrvs 20. 9 0 F11
0,90 Ebba Westerberg 29dec98 14 11 Gvle 1. 9 090-08 F11
Inomhus
1,05 i Paulina Arnesson 17jun98 2= 11 Gvle 15. 2 095i-08 F11
1,00 i Maja Swang 25feb98 4= 11 Gvle 15. 2 0i F11
1,00 i Hedvig Blom 15feb99 1 10 Gvle 17. 4 0i F11
0,93 i Ellen Hagstrm 9jan99 2 10 Gvle 17. 4 0i F11
0,90 i Ebba Wikegrd 24sep99 3 10 Gvle 17. 4 0i F11
0,80 i Lisa Ljungstrm 29nov99 4 10 Gvle 17. 4 0i F11
0,70 i Nellie Hansen 17aug99 6 10 Gvle 17. 4 0i F11
0,70 i Nicole Hdal 23dec99 5 10 Gvle 17. 4 0i F11
Lngdhopp (Zonmtning)
4,19 0,0 Josefin Lundblad 17mar98 1 11 Sandviken 15. 9 390-08 F11
4,16 +0,7 Julia Lindqvist 98 1 11 Gvle 3. 6 378-08 F11
4,11 0,0 Amanda Seger 20maj98 3 11 Sandviken 15. 9 355-08 F11
4,02 OK Vilma kerman 10jan99 4 10 Jrvs 19. 9 + F11
3,98 0,0 Louise Andersson 12feb99 1 10 Sandviken 15. 9 381-08 F11
3,85 +1,7 Clara Strandberg 31jan99 5 10 Gvle 10. 5 0 F11
3,76 +0,1 Linna Anonsen 11mar98 8 11 Leksand 8. 8 346-08 F11
3,73 OK Alva Gille 99 8 10 Jrvs 19. 9 0 F11
3,69 OK Peggy Lindqvist 11jan99 9 10 Jrvs 19. 9 319-08 F11
3,54 0,0 Wilma Wallberg 2dec99 13 11 Leksand 8. 8 321-08 F11
3,51 OK Linda Skoglund 26jul98 8 11 Hofors 12. 8 0 F11
3,45 0,0 Tilda Magnusson 24feb98 17 11 Leksand 8. 8 ? F11
3,44 +1,7 Hedvig Blom 15feb99 7 10 Gvle 3. 6 0 F11
3,43 +0,6 Jessika Vaseghi 98 + 11 Sandviken 6. 6 0 F11
3,40 +1,8 Maja Swang 25feb98 13 11 Sandviken 6. 6 312-08 F11
3,35 OK Tilde Konstenius 31okt98 32 11 Jrvs 19. 9 283-08 F11
3,35 OK Emilia Wahlund 20nov99 18 10 Jrvs 19. 9 0 F11
3,29 +1,4 Sandra Wetterstedt 4jun98 10 11 Gvle 10. 5 334-08 F11
3,22 OK Tindra Liljedahl 6okt98 36 11 Jrvs 19. 9 298-08 F11
2,97 OK Linn Ahlborg 99 27 10 Jrvs 19. 9 0 F11
2,84 OK Julia Fahlstedt 99 30 10 Jrvs 19. 9 0 F11
2,78 OK Ebba Peth 99 32 10 Jrvs 19. 9 0 F11
2,59 OK Ebba Westerberg 29dec98 42 11 Jrvs 19. 9 236-08 F11
2,35 OK Alva Peth 99 33 10 Jrvs 19. 9 0 F11
Oknd vind
3,57 ? ? Maja Swang 25feb98 5 11 Bollns 11. 7 312-08 F11
Medvind
3,92 +4,4 w Peggy Lindqvist 11jan99 2 10 Gvle 3. 6 319-08 F11
3,47 +2,2 w Jessika Vaseghi 98 11 11 Sandviken 6. 6 0 F11
3,23 +2,1 w Tilde Konstenius 31okt98 16 11 Sandviken 6. 6 283-08 F11
3,09 +2,6 w Tindra Liljedahl 6okt98 19 11 Sandviken 6. 6 298-08 F11
Inomhus
3,99 Louise Andersson 12feb99 3 10 Eskilstuna 29. 11 326i-08 F11
3,59 Linda Skoglund 26jul98 2 11 Gvle 15. 2 0i F11
3,49 Ellen Hagstrm 9jan99 1 10 Gvle 17. 4 0i F11
3,41 Maja Swang 25feb98 4 11 Gvle 15. 2 0i F11
3,03 Paulina Arnesson 17jun98 6 11 Gvle 15. 2 268i-08 F11
2,84 Sally Sundstrm Granditsky 18feb99 3 10 Gvle 17. 4 0i F11
2,68 Agnes Sgstrm 21apr99 4 10 Gvle 17. 4 0i F11
2,35 Ebba Lindmark 23feb98 8 11 Gvle 15. 2 0i F11
2,35 Lisa Ljungstrm 29nov99 5 10 Gvle 17. 4 0i F11
2,25 Ebba Wikegrd 24sep99 6 10 Gvle 17. 4 0i F11
2,10 Nicole Hdal 23dec99 7 10 Gvle 17. 4 0i F11
1,80 Tova Pettersson 6sep99 8 10 Gvle 17. 4 0i F11
1,72 Nellie Hansen 17aug99 9 10 Gvle 17. 4 0i F11
Trestegshopp (Zonmtning)
08,65 OK Josefin Lundblad 17mar98 4 11 Jrvs 20. 9 0 F11
08,38 OK Amanda Seger 20maj98 7 11 Jrvs 20. 9 0 F11
07,86 OK Linna Anonsen 11mar98 13 11 Jrvs 20. 9 0 F11
07,29 OK Tilde Konstenius 31okt98 26 11 Jrvs 20. 9 0 F11
07,27 OK Sandra Wetterstedt 4jun98 28 11 Jrvs 20. 9 0 F11
Kulsttning (2 kg)
07,46 Sandra Wetterstedt 4jun98 5 11 Jrvs 20. 9 0694-08 F11
07,15 Amanda Seger 20maj98 4 11 Gvle 18. 8 0613-08 F11
07,11 Linna Anonsen 11mar98 6 11 Jrvs 20. 9 0610-08 F11
06,73 Ebba Westerberg 29dec98 9 11 Jrvs 20. 9 0481-08 F11
06,70 Josefin Lundblad 17mar98 7 11 Gvle 18. 8 0593-08 F11
06,59 Peggy Lindqvist 11jan99 4 10 Jrvs 19. 9 0 F11
06,09 Tindra Liljedahl 6okt98 18 11 Jrvs 20. 9 0545-08 F11
06,07 Clara Strandberg 31jan99 1 10 Gvle 10. 5 0479-08 F11
05,83 Tilde Konstenius 31okt98 8 11 Leksand 9. 8 0452-08 F11
05,81 Wilma Wallberg 2dec99 2 10 Gvle 18. 8 0476-08 F11
05,74 Louise Andersson 12feb99 10 10 Jrvs 19. 9 0507-08 F11
05,69 Tilda Magnusson 24feb98 9 11 Leksand 9. 8 ? F11
05,65 Linda Skoglund 26jul98 12 11 Gvle 18. 8 0 F11
05,09 Alva Peth 21dec99 17 10 Jrvs 19. 9 0 F11
04,80 Hedvig Blom 15feb99 12 10 Gvle 18. 7 0425-08 F11
04,42 Ebba Peth 21dec99 8 10 Jrvs 19. 9 0415-08 F11
Inomhus
06,32 Clara Strandberg 31jan99 2 10 Bollns 17. 1 0i F11
05,81 Linda Skoglund 26jul98 3 11 Gvle 15. 2 0i F11
05,62 Agnes Sgstrm 21apr99 1 10 Gvle 17. 4 0i F11
05,38 Paulina Arnesson 17jun98 6 11 Gvle 15. 2 0507i-08 F11
05,15 Ellen Hagstrm 9jan99 2 10 Gvle 17. 4 0i F11
04,90 Sally Sundstrm Granditsky 18feb99 3 10 Gvle 17. 4 0i F11
04,78 Maja Swang 25feb98 8 11 Gvle 15. 2 0i F11
04,60 Ebba Lindmark 23feb98 9 11 Gvle 15. 2 0i F11
04,53 Ebba Wikegrd 24sep99 5 10 Gvle 17. 4 0i F11
04,42 Nellie Hansen 17aug99 6 10 Gvle 17. 4 0i F11
03,72 Nicole Hdal 23dec99 7 10 Gvle 17. 4 0i F11
03,39 Lisa Ljungstrm 29nov99 8 10 Gvle 17. 4 0i F11
02,75 Tova Pettersson 6sep99 9 10 Gvle 17. 4 0i F11
Slungbollskastning (1 kg)
23,62 Sandra Wetterstedt 4jun98 1 11 Gvle 18. 8 0 F11
20,41 Linna Anonsen 11mar98 4 11 Gvle 18. 8 0 F11
20,39 Tilde Konstenius 31okt98 4 11 Sandviken 19. 5 0 F11
19,82 Ebba Westerberg 29dec98 5 11 Gvle 18. 8 0 F11
18,69 Amanda Seger 20maj98 7 11 Gvle 18. 8 0 F11
16,25 Ebba Lindmark 23feb98 9 11 Sandviken 19. 5 0 F11
14,76 Linda Skoglund 26jul98 10 11 Sandviken 19. 5 0 F11
13,48 Josefin Lundblad 17mar98 11 11 Gvle 18. 8 0 F11
12,98 Tindra Liljedahl 6okt98 12 11 Sandviken 19. 5 0 F11
12,96 Jessika Vaseghi 98 12 11 Gvle 18. 8 0 F11
Slungbollskastning (0,7 kg)
25,56 Amanda Seger 20maj98 5 11 Jrvs 19. 9 0 F11
24,78 Sandra Wetterstedt 4jun98 6 11 Jrvs 19. 9 0 F11
24,37 Ebba Westerberg 29dec98 8 11 Jrvs 19. 9 0 F11
22,59 Linna Anonsen 11mar98 13 11 Jrvs 19. 9 0 F11
22,22 Josefin Lundblad 17mar98 17 11 Jrvs 19. 9 0 F11
15,61 Tindra Liljedahl 6okt98 30 11 Jrvs 19. 9 0 F11
Spjutkastning (400 g)
16,07 Linna Anonsen 11mar98 9 11 Jrvs 19. 9 0 F11
13,21 Ebba Westerberg 29dec98 14 11 Jrvs 19. 9 0 F11
11,83 Sandra Wetterstedt 4jun98 22 11 Jrvs 19. 9 0 F11
11,60 Tindra Liljedahl 6okt98 23 11 Jrvs 19. 9 0 F11
10,92 Amanda Seger 20maj98 25 11 Jrvs 19. 9 0 F11
10,64 Tilde Konstenius 31okt98 28 11 Jrvs 19. 9 0 F11
Bollkastning (300 g)
26,78 Alva Gille 99 2 10 Jrvs 20. 9 0 F11
23,56 Peggy Lindqvist 11jan99 4 10 Jrvs 20. 9 0 F11
23,22 Linna Anonsen 11mar98 3 11 Gvle 22. 8 1860-08 F11
22,56 Amanda Seger 20maj98 5 11 Strmstad 12. 7 2084-08 F11
21,38 Jessika Vaseghi 98 3 11 Gvle 12. 5 0 F11
20,87 Louise Andersson 12feb99 2 10 sterfrnebo 26. 8 2289-08 F11
20,28 Sandra Wetterstedt 4jun98 6 11 sterfrnebo 26. 8 2050-08 F11
19,70 Hedvig Blom 15feb99 3 10 Gvle 12. 5 1796-08 F11
18,59 Tilde Konstenius 31okt98 7 11 sterfrnebo 26. 8 1493-08 F11
18,20 Josefin Lundblad 17mar98 8 11 sterfrnebo 26. 8 1248-08 F11
17,23 Clara Strandberg 31jan99 4 10 sterfrnebo 26. 8 1857-08 F11
16,92 Wilma Wallberg 2dec99 5 10 sterfrnebo 26. 8 1554-08 F11
16,83 Linda Skoglund 26jul98 7 11 Gvle 22. 8 0 F11
15,82 Ebba Westerberg 29dec98 10 11 Gvle 12. 5 1812-08 F11
15,54 Tilda Magnusson 24feb98 13 11 Gvle 12. 5 ? F11
15,52 Tindra Liljedahl 6okt98 9 11 Gvle 22. 8 1103-08 F11
14,77 Ebba Lindmark 23feb98 14 11 Gvle 12. 5 1274-08 F11
09,07 Nicole Hdal 23dec99 9 10 Gvle 12. 5 0 F11
FLICKOR 9 (fdda 2000 och senare)
60 meter
10,93 +1,7 Saga Dahlberg 20apr00 6 9 h1 Gvle 19. 7 1277-08 F9
11,34 +2,2 w Johanna Edvall 11feb00 7 9 h2 Sandviken 6. 6 1172-08 F9
11,53 Linn Wilhelmsson 9sep00 6 9 Gvle 30. 8 0 F9
12,01 Jennifer Borg 26mar01 1 8 Gvle 6. 9 1322-08 F9
13,32 +1,4 Mathilda Norrbelius 15jul01 4 8 Sandviken 6. 6 0 F9
Bsta resultat med "legal vind" (= max 2,0 m/s)
11,74 -0,9 Johanna Edvall 11feb00 4 9 h2 Hudiksvall 4. 7 1172-08 F9
Inomhus
11,77 i Therese Andersson 02 2 7 h1 Bollns 28. 3 0 F7
200 meter
37,80 Saga Dahlberg 20apr00 4 9 Gvle 6. 9 0 F9
Inomhus
43,27 i Therese Andersson 02 2 7 h1 Bollns 28. 3 0 F7
400 meter
1.45,60 Emma Lilje 02 3 8 Strmstad 11. 7 0 F7
600 meter
2.38,11 Saga Dahlberg 20apr00 11 9 Gvle 18. 7 25023-08 F9
2.49,13 Jennifer Borg 26mar01 13 9 Gvle 18. 7 0 F9
40 meter hck (55 cm)
10,00 -0,7 Saga Dahlberg 20apr00 2 9 F Jrvs 20. 9 0 F9
50 meter hck (60 cm)
11,64 Saga Dahlberg 20apr00 7 9 Gvle 16. 8 0 F9
12,40 Johanna Edvall 11feb00 8 9 Gvle 16. 8 0 F9
Hjdhopp
1,00 Johanna Edvall 11feb00 6= 9 Gvle 18. 7 085-08 F9
0,97 Saga Dahlberg 20apr00 13 9 Jrvs 20. 9 0 F9
Inomhus
0,96 i Olivia Lindgren 11dec00 1 9 Gvle 17. 4 0 F9
0,80 i Linn Wilhelmsson 9sep00 4 9 Gvle 17. 4 0 F9
0,70 i Ida Hallqvist 26apr00 5 9 Gvle 17. 4 0i F9
0,70 i Jennifer Borg 26mar01 6 9 Gvle 17. 4 0 F9
0,60 i Tilde Mrtensson 1aug01 7 9 Gvle 17. 4 0 F9
0,60 i Mirjam Hdal 29sep01 8 9 Gvle 17. 4 0 F9
Lngdhopp (Zonmtning)
3,22 Linn Wilhelmsson 9sep00 4 9 Gvle 30. 8 0 F9
3,06 Saga Dahlberg 20apr00 5 9 Gvle 30. 8 0 F9
2,61 Johanna Edvall 11feb00 8 9 Gvle 30. 8 211-08 F9
2,36 -0,6 Emma Lilje 02 4 8 Strmstad 11. 7 0 F7
2,36 Jennifer Borg 26mar01 1 8 Gvle 6. 9 181-08 F9
2,24 +1,1 Lisa defors 17aug00 16 9 Sandviken 6. 6 0 F9
2,07 +1,3 Mathilda Norrbelius 15jul01 4 8 Sandviken 6. 6 0 F9
2,00 +1,5 Ida Hallqvist 26apr00 17 9 Sandviken 6. 6 0 F9
Inomhus
2,44 i Therese Andersson 02 3 7 Bollns 28. 3 0 F7
2,34 i Olivia Lindgren 11dec00 3 9 Gvle 17. 4 0 F9
2,17 i Tilde Mrtensson 1aug01 5 9 Gvle 17. 4 0 F9
1,49 i Mirjam Hdal 29sep01 7 9 Gvle 17. 4 0 F9
Kulsttning (2 kg)
07,11 Johanna Edvall 11feb00 1 9 Jrvs 19. 9 0523-08 F9
04,54 Lisa defors 17aug00 4 9 Valbo 24. 5 0 F9
04,43 Saga Dahlberg 20apr00 2 9 Gvle 23. 7 0407-08 F9
04,36 Karin Wahledow 1dec00 6 9 Valbo 24. 5 0297-08 F9
03,92 Ida Hallqvist 26apr00 12 9 Valbo 24. 5 0 F9
03,70 Frida Jansson 00 13 9 Valbo 24. 5 0 F9
03,70 Jennifer Borg 26mar01 17 9 Gvle 18. 7 0 F9
Inomhus
03,35 i Linn Wilhelmsson 9sep00 3 9 Gvle 17. 4 0 F9
02,90 i Tilde Mrtensson 1aug01 6 9 Gvle 17. 4 0 F9
02,52 i Mirjam Hdal 29sep01 7 9 Gvle 17. 4 0 F9
Bollkastning (300 g)
20,35 Johanna Edvall 11feb00 2 9 Jrvs 20. 9 1781-08 F9
13,58 Saga Dahlberg 20apr00 6 9 Hudiksvall 4. 7 1477-08 F9
08,55 Jennifer Borg 26mar01 35 9 Jrvs 20. 9 0 F9
Vortexspjut
24,93 Johanna Edvall 11feb00 1 9 Gvle 6. 9 0 F9
13,12 Saga Dahlberg 20apr00 5 9 Gvle 30. 8 0 F9
10,27 Lisa defors 17aug00 14 9 Valbo 24. 5 0 F9
18,42 Karin Wahledow 1dec00 3 9 Valbo 24. 5 0 F9
08,41 Ida Hallqvist 26apr00 19 9 Valbo 24. 5 0 F9
17,34 Frida Jansson 00 5 9 Valbo 24. 5 0 F9
12,10 Linn Wilhelmsson 9sep00 6 9 Gvle 30. 8 0 F9
09,12 Jennifer Borg 26mar01 1 8 Gvle 6. 9 0 F9
Inomhus
08,39 i Olivia Lindgren 11dec00 4 9 Gvle 17. 4 0 F9
08,18 i Tilde Mrtensson 1aug01 5 9 Gvle 17. 4 0 F9
07,09 i Ida Hallqvist 26apr00 7 9 Gvle 17. 4 0 F9
06,99 i Mirjam Hdal 29sep01 8 9 Gvle 17. 4 0 F9