100 meter
10,91 (+0,8) Robert
Fält 3jan77 Gävle 30.5 1083-95
10,99 (+1,3) Björn
Lundin 8feb82 Helsingborg 8.7 1103-98
11,02 (+1,6) Michael
Matton 20jun74 Gävle 30.5 1067-98
11,15 (-0,8) Mahmoud Adla 19apr79 Falun 20.5 1112-99
11,16 (+1,4) Andreas
Jansson 20apr83 Sollentuna 11.6 1154-99
11,43 (+1,0) Patrik
Melin 7jun71 Lerum 20.5 1126-98
11,53 (+1,1) Thomas
Persson 30jun71 Gävle 4.7 1096-95
11,81 (+0,5) Erik
Bäck 13maj83 Malmö/He 8.9 1185-99
12,33 (+1,6) John
van Leer 12jan83 Gävle 4.7 1285-98
12,50 (+1,35) Tobias
Ivarsson 13feb81 Gävle 9.5 1249-99
12,59 (0,0) Joel Nordin 9apr85 Gävle 22.7 +
12,77 (-0,8) Filip Almgren 1sep84 Söderhamn 9.7 1306-99
13,54 (+0,86) Gustav
Allvin 7jan85 Gävle 9.5 0
Medvind
10,97 (+3,6) Björn
Lundin 8feb82 Sollentuna 11.6 1103-98
11,05 (+3,0) Mahmoud
Adla 19apr79 Gävle 14.5 1112-99
11,39 (+4,02) Patrik
Melin 7jun71 Täby 3.9 1126-98
11,64 (+2,23) Erik
Bäck 13maj83 Täby 3.9 1183w-99
12,55 (+3,6) Filip
Almgren 1sep84 Gävle 25.6 1306-99
200 meter
21,71 (+2,0) Robert
Fält 3jan77 Huddinge 27.5 2175-93
22,63 (+1,1) Mahmoud
Adla 19apr79 Gävle 25.6 2319-99
22,63 (+1,0) Andreas
Jansson 20apr83 Gävle 25.6 2652-99
23,28 (+0,9) Patrik
Melin 7jun71 Gävle 21.7 2287-98
25,18 (+1,0) Tobias
Ivarsson 13feb81 Gävle 25.6 2479-99
26,14 (-0,9) Joel Nordin 9apr85 Gävle 22.7 2776-99
26,72 (-0,7) Filip Almgren 1sep84 Gävle 22.7 2749-99
Medvind
22,30 (+4,0) Björn
Engström 7apr75 Gävle 13.6 2204-98
22,56 (+3,3) Björn
Lundin 8feb82 Gävle 23.5 2199w-98
22,57 (+4,0) Mahmoud
Adla 19apr79 Gävle 13.6 2319-99
22,62 (+4,5) Michael
Matton 20jun74 Gävle 13.6 2211-97
22,84 (+3,4) Andreas
Jansson 20apr83 Gävle 13.6 2652-99
23,79 (+4,0) Erik
Bäck 13maj83 Gävle 13.6 2450w-99
24,32 (+3,4) David
Schilling 25jan79 Gävle 13.6 2645-96
25,04 (+4,5) Tobias
Ivarsson 13feb81 Gävle 13.6 2479-99
25,62 (+4,5) John
van Leer 12jan83 Gävle 13.6 2918i-98
26,85 (+3,4) Filip
Almgren 1sep84 Gävle 13.6 2721w-99
27,63 (+2,9) Gustav
Allvin 7jan85 Gävle 25.6 3245i-96
Inomhus
22,43 Joakim Lundqvist 29mar81 Sätra 16.1 2221-98
22,92 Björn Engström 7apr75 Bollnäs 22.1 +i
29,36 Gustav Allvin 7jan85 Bollnäs 22.1 3245i-97
34,05 Samir Halilovic 87 Eskilstuna 19.2 0
Inomhus – manuell tid
22,6m Björn Lundin 8feb82 Västerås 12.3 2252-98
300 meter
35,41 Björn Engström 7apr75 Stockholm/S 13.5 ?
37,49 Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 8.9 0
41,15 John van Leer 12jan83 Lerum 20.5 0
41,88 Filip Almgren 1sep84 Malmö/S 26.8 0
Inomhus – överlång odoserad
bana
35,36 Björn Engström 7apr75 Sundsvall 29.1 ?i
38,34 Andreas Jansson 20apr83 Sundsvall 29.1 0
400 meter
(med alla resultat under 62,00)
51,20 Björn Engström 7apr75 Huddinge 27.5 4728-98
51,95 Mahmoud Adla 19apr79 Gävle 20.6 0
52,55 Patrik Melin 7jun71 Gävle 14.5 5269-98
53,16 David Schilling 25jan79 Gävle 20.6 5324i-98***
53,92 Andreas Jansson 20apr83 Helsingborg 9.7 0
54,70 Tobias Ivarsson 13feb81 Gävle 14.5 5463-99
Inomhus
49,28 Björn Engström 7apr75 Bollnäs 5.2 4728-98
600 meter
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
800 meter (med alla aktiva under 2.20,00)
2.08,26 Martin Hedlund 22aug77 Gävle 4.7 20692-97
2.09,01 David Schilling 25jan79 Sollentuna 10.6 20013-97
2.13,42 Johan Walldén 24apr87 Sollentuna 11.6 21871-99
2.18,78 Guido Ripke 8dec71 Huddinge 27.5 15841-91
2.20,30 Gustav Allvin 7jan85 Gävle 4.7 2305m-99
2.21,12 Joel Nordin 9apr85 Gävle 23.5 21651-99
2.21,67 Fredrik Lax 6mar69 Gävle 22.7 21184-97
2.27,80 Stefan Pers 4feb85 Gävle 25.6 23510-99
2.42,2m Filip Almgren 1sep84 Valbo 15.8 25257-99
1000 meter
(med alla resultat under 3.00,00)
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
Inomhus
3.08,56 Erik Bäck 13maj83 Eskilstuna 13.2 0
3.14,97 John van Leer 12jan83 Eskilstuna 13.2 0
3.44,99 Filip Almgren 1sep84 Sätra 13.2 0
1500 meter
4.17,32 Martin Hedlund 22aug77 Gävle 14.5 41919-97
4.45,92 Fredrik Lax 6mar69 Gävle 14.5 43457-97
5.01,52 Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 9.9 0
5.04,81 Patrik Melin 7jun71 Huddinge 6.8 44828-91
5.10,4m John van Leer 12jan83 Östhammar 4.6 0
1 engelsk mil (1609,35 meter)
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
2000 meter
6.00,6m Magnus Risberg 1dec71 Sandviken 29.8 0
6.14,15 Johan Walldén 24apr87 Boden 2-3.9 0
3000 meter
9.17,92 Martin Hedlund 22aug77 Gävle 25.6 9560m-95
11.00,6m Fredrik Lax 6mar69 Sundsvall 23.8 101754-91
5000 meter
16.09,20 Magnus Risberg 1dec71 Uppsala 23.8 153665-99
16.18,52 Martin Hedlund 22aug77 Gävle 20.6 163193-98
10000 meter
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
Halvmaraton (21097,5 meter)
1.16.06 Magnus Risberg 1dec71 Köping 14.10 12043-93
Maraton (42195 meter)
3.25.39 Tomas Lindström 5feb67 Stockholm 3.6 ?
5.11.11 Kenth Wahlberg ? Stockholm 3.6 ?
5.20.27 John Andersson 24mar44 Stockholm 3.6 -
110 meter häck - MS (106 cm)
15,24 (-1,0) Patrik Melin 7jun71 Turku, FIN 11.6 1479-99
16,42 (+1,4) Guido
Ripke 8dec71 Gävle 25.6 1517-95
19,13 (-1,7) John van Leer 12jan83 Gävle 20.6 0
110 meter häck - P18 (100 cm)
14,97 (-1,1) Björn Lundin 8feb82 Västerås 11.8 0
16,16 (-0,1) Erik Bäck 13maj83 Stockholm/S 16.9 0
17,49 (+1,4) John
van Leer 12jan83 Gävle 16.5 0
110 meter häck - P16 (91 cm)
18,18 (+1,3) Gustav Allvin 7jan85 Malmö/S 26.8 0
200 meter häck - MS (76 cm)
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
300 meter häck - MS/P18 (91 cm)
40,36 Erik Bäck 13maj83 Västerås 12.8 0
300 meter häck - P16 (76 cm)
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
400 meter häck - MS (91 cm)
52,49 Björn Engström 7apr75 Söderhamn 7.6 5046-98
57,09 Patrik Melin 7jun71 Gävle 14.5 5916-99
1500 meter hinder
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
2000 meter hinder
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
3000 meter hinder
10.40,49 Martin Hedlund 22aug77 Härnösand 1.7 102083-99
Höjdhopp (med alla aktiva över 1,50)
1,92 Patrik Melin 7jun71 Schwyz-Ibach, SUI 1.7 200-99
1,81 John van Leer 12jan83 Östhammar 3.6 183-99
1,79 Fredrik Persson 2dec72 Gävle 4.7 199-95
1,63 Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 8.9 165-98
1,60 Joel Nordin 9apr85 Gävle 23.5 151-99
1,60 Fredrik Persson 14jan86 Söderhamn 9.7 154-99
1,55 Gustav Allvin 7jan85 Valbo 15.8 145-99
Stavhopp (med alla aktiva över 2,00)
4,90 Rickard Nygårds 27jun73 Gävle 21.7 504-98
4,70 Patrik Melin 7jun71 Gävle 21.7 473-99
3,65 John van
Leer 12jan83 Malmö/He 9.9 286-99
3,60 Erik Bäck 13maj83 Gävle 21.7 333-99
3,36 Gustav Allvin 7jan85 Eskilstuna 11.8 290-99
3,03 Guido Ripke 8dec71 Gävle 20.6 410-90
3,00 Christian
Brink 12mar84 Gävle 6.6 240-97
2,30 Fredrik Persson 14jan86 Gävle 9.5 210-99
2,30 Sebastian Brink 25sep86 Gävle 30.5 210-99
Inomhus
3,97 Daniel Larsson 24jun77 Gävle 8.1 463-98
3,91 Daniel Rosengren 3maj78 Gävle 2.1 403-96
3,65 Erik Bäck 13maj83 Falun 15.1 333-99
2,85 Mikael Nygårds 27jun73 Gävle 26.12 360-88
2,50 Jonas Fougman 11jan86 Sätra 5.3 222i-99
Längdhopp
7,24 (+1,9) Robert Fält 4jan77 Gävle 25.6 756-96
6,97 (+1,4) Björn Lundin 8feb82 Gävle 22.7 618-98
6,71 (-0,7) Patrik Melin
6,15 (+0,4) John van Leer 12jan83 Lerum 20.5 569-98
6,14 (+1,5) Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 8.9 583-99
5,98 (+0,9) Joel Nordin 9apr85 Gävle 22.7 0
5,50 (+2,0) Filip Almgren 1sep84 Gävle 14.5 526-99
4,81 (+1,2) Gustav Allvin 7jan85 Gävle 9.5 0
Medvind
7,44 (+2,7) Robert Fält 4jan77 Gävle 21.7 756-96
6,82 (+5,1) Patrik Melin 7jun71 Gävle 13.6 702-94
6,17 (+3,4) Erik Bäck 13maj83 Gävle 22.7 602w-99
5,33 (+4,2) Fredrik Persson 14jan86 Gävle 13.6 0
Inomhus
5,60 Andreas Jansson 20apr83 Gävle 6.2 579-99
Trestegshopp
12,69 (+0,6) Thomas
Persson 30jun71 Gävle 4.7 1314-94
12,12 (+0,9) Filip
Almgren 1sep84 Eskilstuna 13.8 1183-99
11,29 (+1,5) Tobias
Ivarsson 13feb81 Gävle 4.7 1145-98
11,00 (OK) Gustav Allvin 7jan85 Hofors 22.8 0
Medvind
13,56 (+2,6) Pierre
Andersson 4jan67 Göteborg/U 2.7 1664-94
Kulstötning - MS (7,26 kg)
14,72 Anders Larsson 28feb66 Huddinge 27.5 1766-90
14,54 Patrik Melin 7jun71 Tierp 8.10 1444-95
10,88 Guido Ripke 8dec71 Gävle 20.6 1124-99
Inomhus
14,80 Patrik Melin 7jun71 Eskilstuna 6.1 1381i-98
10,45 Rolf Skalk 26dec56 Bollnäs 22.1 1108-99
09,56 Daniel Rosengren 3maj78 Umeå 18.12 1081i-97
Kulstötning - P18 (6,25 kg)
11,01 Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 8.9 0
10,13 John van
Leer 12jan83 Malmö/He 8.9 0
Kulstötning - P16 (5,5 kg)
11,28 Robert Alneroth 5jun84 Malmö/S 26.8 1017-99
08,00 Gustav Allvin 7jan85 Hofors 22.8 0
06,66 Filip Almgren 1sep84 Hofors 22.8 0616-99
Diskuskastning - MS (2 kg)
48,32 Patrik Melin 7jun71 Huddinge 6.8 4866-99
48,28 Richard Alneroth 10feb80 Huddinge 27.5 4533-99
37,46 Robert Alneroth 5jun84 Gävle 14.5 3273-99
29,67 Guido Ripke 8dec71 Gävle 20.6 2904-95
Diskuskastning - P18 (1,75 kg)
33,05 John van Leer 12jan83 Malmö/He 9.9 0
32,45 Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 9.9 0
Diskuskastning - P16 (1,5 kg)
48,15 Robert Alneroth 5jun84 Eskilstuna 5.8 4207-99
28,91 Gustav Allvin 7jan85 Valbo 15.8 0
17,35 Filip Almgren 1sep84 Valbo 15.8 0
Släggkastning - MS (7,26 kg)
51,86 Stefan Alneroth 24apr81 Gävle 21.7 5112-99
46,57 Patrik Melin 7jun71 Tierp 8.10 4582-99
44,61 Robert Alneroth 5jun84 Gävle 13.6 4352-99
Släggkastning - P18 (6,25 kg)
51,94 Robert Alneroth 5jun84 Torsby 20.5 4645-99
Släggkastning - P16 (5,5 kg)
56,62 Robert Alneroth 5jun84 Eskilstuna 3.6 5167-99
18,11 Gustav Allvin 7jan85 Gävle 16.5 0
Viktkastning - MS
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
Spjutkastning - MS/P18 (800 g)
74,59 Richard Alneroth 10feb80 Söderhamn 7.6 7300-99
65,36 Patrik Melin 7jun71 Täby 3.9 6910-99
40,99 John van Leer 12jan83 Gävle 4.7 3419-99
38,64 Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 9.9 0
32,85 Rolf Skalk 26dec56 Gävle 4.7 4186-99
22,84 Mats Åkerlind 15jan58 Gävle 14.5 2722-89
Spjutkastning - P16 (600 g) - (med alla aktiva över
30,00)
38,33 Joel Nordin 9apr85 Gävle 9.5 3966-99
37,63 Fredrik Persson 14jan86 Järvsö 27.8 3116-99
33,24 Gustav Allvin 7jan85 Sandviken 5.9 2979-99
21,29 Filip Almgren 1sep84 Sandviken 5.9 1752-99
Castorama
3.008 p Patrik Melin 7jun71 Tierp 8.10 3072-99
(14,54 – 56,83 – 44,46 – 46,57)
Femkamp - MS
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
Niokamp - P16
Inga resultat noterade under
2000 av Gefle IF:s aktiva
Tiokamp - MS
7.241e Patrik Melin 7jun71 Schwyz-Ibach,
SUI 1-2.7 7534e-99
(11,48+ -
6,71+ - 13,83 – 1,92 - 53,77 - 15,34+ - 44,71 - 4,50 - 64,48 - 5.09,74)
Övriga serier
7.084e Patrik
Melin 7jun71 Lerum 20-21.5 7534e-99
(11,43+ - 6,62+ - 13,69 – 1,91 - 53,89 - 15,45+ - 43,86 - 4,28
- 64,88 - 5.16,40)
6.954e Patrik
Melin 7jun71 Huddinge 5-6.8 7534e-99
(11,42w - 6,60+ - 14,17 – 1,83 - 59,69 - 15,43+ - 48,32 - 4,31
- 62,75 - 5.04,81)
6.386e Patrik
Melin 7jun71 Turku, FIN 10-11.6 7534e-99
(11,82+ - 6,55+ - 14,31 – 1,85 - 53,62 - 15,24+ - 45,95 – 0,00
– 63,33 - 5.06,53)
Tiokamp - P18
5.693e Erik Bäck 13maj83 Malmö/He 8-9.9 0
(11,81+ -
6,14+ - 11,01 – 1,63 – 37,49 – 16,52+ - 32,45 – 3,55 – 38,64 – 5.01,52)
4.999e John van Leer 12jan83 Lerum 20-21.5 0
(12,35+ -
6,15+ - 09,90 – 1,76 – 41,15 – 17,73+ - 29,12 – 3,48 – 32,21 – 5.26,27)
Övriga serier
4.906b John van Leer 12jan83 Östhammar 3-4.6 0
(12,93+ - 5,82+ - 09,66 – 1,81 – 41,57 – 17,9m+ - 32,56 – 3,10
– 36,29 – 5.10,4m)
KVINNOR SENIORER
- F 16
100 meter
12,37 (+1,6) Linn
Malmo 26feb84 Sollentuna 10.6 1274-98
12,43 (-0,7) Karin Funke 10maj71 Gävle 14.5 1234-94
12,62 (+0,4) Sara
Mentzer 7apr78 Alingsås 14.6 132m-93
12,91 (+1,0) Emma
Östlund 3maj76 Gävle 25.6 1315-99
12,99 (+1,1) Linda
Wallerman 16sep83 Helsingborg 8.7 1282-99
13,22 (+0,9) Emma
Jansson 13okt81 Sollentuna 11.6 1281-99
13,44 (+1,5) Caroline
Fougman 24jul84 Gävle 25.6 1342-99
13,50 (+2,0) Sofie
Berglund 14mar85 Gävle 25.6 0
13,60 (+1,4) Sophie
Ohlsson 1jul82 Gävle 14.5 -
13,67 (+1,5) Cecilia
Odén 21mar85 Gävle 25.6 1491-99
14,12 (+0,70) Jessica
Andersson 11mar84 Gävle 9.5 1425-99
15,09 (+0,70) Madelen
Fahlstedt 6okt83 Gävle 9.5 1499-99
Medvind
12,23 (+3,0) Karin
Funke 10maj71 Gävle 13.6 1224w-93
12,63 (+3,0) Emma
Östlund 3maj76 Gävle 13.6 1311w-98
12,85 (+3,0) Linda
Wallerman 16sep83 Gävle 13.6 1282-99
12,94 (+3,2) Emma
Jansson 13okt81 Gävle 25.6 1277w-99
13,35 (+4,5) Sofie
Berglund 14mar85 Gävle 13.6 0
13,42 (+2,2) Cecilia
Odén 21mar85 Gävle 25.6 1491-99
13,53 (+4,5) Emma
Allvin 1mar81 Gävle 13.6 1337w-98
13,59 (+3,4) Sophie
Ohlsson 1jul82 Gävle 13.6 -
13,75 (+2,5) Caroline
Fougman 24jul84 Gävle 30.5 1342-99
14,27 (+3,4) Lisa
Hannula 14jun83 Gävle 13.6 0
Manuell tid
12,4m (-0,3) Karin
Funke 10maj71 Eskilstuna 3.6 1234-94
12,9m (-0,3) Emma
Östlund 3maj76 Eskilstuna 3.6 1311w-98
Manuell tid - medvind
12,0m (+4,8) Linn
Malmo 26feb84 Eskilstuna 3.6 1274-98
12,5m (+4,8) Linda
Wallerman 16sep83 Eskilstuna 3.6 1282-99
200 meter
25,66 (0,0) Karin
Funke-Melin 10maj71 Schwyz-Ibach, SUI 1.7 2524-98
25,68 (+0,6) Linn
Malmo 26feb84 Gävle 4.7 2626-98
25,99 (+1,8) Emma
Östlund 3maj76 Sollentuna 10.6 2730-97
26,21 (+1,0) Sara
Mentzer 7apr78 Visby 5.7 +
26,41 (0,0) Linda Wallerman 16sep83 Gävle 22.7 2655-99
26,94 (+1,8) Emma
Jansson 13okt81 Sollentuna 10.6 2659-99
27,38 (+0,8) Hanna
Ahlin 8feb84 Gävle 4.7 2705-98
27,88 (+1,5) Cecilia
Odén 21mar85 Göteborg/S 26.7 2997-99
28,10 (?) Sophie
Ohlsson 1jul82 Växjö 20.6 ?
28,54 (+2,0) Emma
Allvin 1mar81 Gävle 4.7 2792-99
29,68 (-1,00) Camilla Persson 7feb86 Boden 2-3.9 0
30,05 (-4,20) Malin Kull 86 Boden 2-3.9 0
31,81 (-4,20) Anna Ekström 3nov86 Boden 2-3.9 3163-99
200 meter - Medvind
25,42 (+2,3) Karin
Funke 10maj71 Turku, FIN 10.6 2500w-94
25,88 (+4,7) Emma
Östlund 3maj76 Sollentuna 10.6 2698w-99
26,68 (+5,2) Linda
Wallerman 16sep83 Sollentuna 10.6 2628w-99
28,58 (+3,5) Emma
Allvin 1mar81 Sollentuna 10.6 2801w-99
200 meter - Inomhus
25,55 Linn Malmo 26feb84 Malmö 11.3 2660i-99
29,52 Jessica Andersson 11mar84 Bollnäs 22.1 3079i-97
34,21 Sofia Wike 18sep86 Eskilstuna 19.2 0
34,50 Evelina Huldén 28dec90 Eskilstuna 20.2 0
38,13 Anna Erenlöf 91 Eskilstuna 21.4 0
Manuell tid - inomhus
27,3m Boel Pers 31jan83 Västerås 12.3 2800i-98
300 meter
Inga resultat noterade under 2000
av Gefle IF:s aktiva
400 meter (med alla aktiva under 75,00)
59,09 Hanna Ahlin 8feb84 Gävle 20.6 5818-98
59,95 Karin Funke-Melin 10maj71 Göteborg/S 26.7 5860-96
66,57 Cecilia Höglund 81 Gävle 23.7 -
66,86 Emelie Lingvall 23sep85 Gävle 20.6 0
67,20 Madelene Lingvall 23sep85 Gävle 20.6 0
600 meter
Inomhus
2.00,13 Cecilia Odén 21mar85 Eskilstuna 11.2 0
800 meter (med alla aktiva under 2.45,00)
2.13,50 Hanna Ahlin 8feb84 Espoo, FIN 2.9 21727-99
2.29,70 Madelene Lingvall 23sep85 Gävle 25.6 23235-99
2.31,03 Karin Funke 10maj71 Turku, FIN 11.6 22027-95
2.31,42 Kristina Södergren 3apr60 Göteborg/S 13.8 22346-98
2.31,91 Cecilia Höglund 81 Täby 3.9 -
2.33,22 Sophie Ohlsson 1jul82 Östhammar 4.6 ?
2.33,67 Emelie Lingvall 23sep85 Gävle 25.6 0
2.43,01 Sofie Erenlöf 89 Gävle 23.5 25752-99
2.59,5m Caroline Fougman 24jul84 Hofors 22.8 2593m-99
Inomhus
2.43,07 Victoria Thollén 26dec86 Falun/L 19.3 24034i-99
2.50,96 Emma Allvin 1mar81 Eskilstuna 13.2 0i
1000 meter
Inomhus
3.04,25 Hanna Ahlin 8feb84 Sätra 5.3 0
1500 meter
4.54,61 Hanna Ahlin 8feb84 Gävle 4.7 0
5.09,15 Kristina Södergren 3apr60 Göteborg/S 12.8 45137-96
5.09,28 Madelene Lingvall 23sep85 Gävle 4.7 50956-99
5.13,50 Emelie Lingvall 23sep85 Gävle 22.7 0
Inomhus
4.46,90 Hanna Ahlin 8feb84 Malmö 12.3 0
1 engelsk mil (1609,35 meter)
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
2000 meter
6.51,17 Hanna Ahlin 8feb84 Malmö/S 26.8 64829-98
7.07,79 Emelie Lingvall 23sep85 Gävle 21.7 0
3000 meter
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
5000 meter
19.16,2m Kristina Södergren 3apr60 Mölndal 11.8 181964-96
10000 meter
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
Halvmaraton (21097,5 meter)
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
Maraton (42195 meter)
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
55 meter häck - KS/F18 (84 cm) – Manuell tid - okänd vind
9,4m Emma Allvin 1mar81 El Paso, Tex.,
USA 9.12 0
(Egentligen
en inomhusgren i USA, men kördes här utomhus i en liten träningstävling. 55 meter = metermotsvarighet
till 60 yards = 54,68 m))
100 meter häck - KS/F18 (84 cm)
14,88 (+1,3) Karin
Funke 10maj71 Schwyz-Ibach, SUI 1.7 1439-94
15,96 (+0,7) Sophie
Ohlsson 1jul82 Helsingborg 9.7 1694-99
16,75 (-0,7) Emma Allvin 1mar81 Gävle 20.6 1634-99
Medvind
15,78 (+2,4) Sophie Ohlsson
16,73 (+2,4) Emma
Allvin 1mar81 Gävle 25.6 1628w-99
Manuell tid - medvind
14,6m (+4,1) Karin
Funke 10maj71 Eskilstuna 3.6 1439-94
100 meter häck - F16 (76 cm)
15,98 (+0,5) Sofie
Berglund 14mar85 Eskilstuna 11.8 0
16,78 (+1,4) Cecilia
Odén 21mar85 Bollnäs 8.7 0
21,86 (-2,0) Sandra
Andersson 6mar85 Söderhamn 9.7 0
Medvind
17,54 (+2,1) Caroline
Fougman 24jul84 Gävle 16.5 1798-99
19,86 (+2,7) Sandra
Andersson 6mar85 Gävle 25.6 0
200 meter häck - KS (76 cm) (med herravstånd)
35,93 (OK) Jessika
Gustavsson 30jan87 Järvsö 27.8 0
300 meter häck - KS/F16 (76 cm)
45,63 Linda Wallerman 16sep83 Gävle 23.7 4591-99
49,70 Jessica Andersson 11mar84 Malmö/S 26.8 5017-99
60,88 Sandra Andersson 6mar85 Gävle 25.6 0
400 meter häck - KS (76 cm)
66,72 Linda Wallerman 16sep83 Göteborg/S 26.7 6628-99
Höjdhopp (med alla aktiva över 1,30)
1,72 Lisa Hannula 14jun83 Västerås 13.8 177-98
1,65 Marie Rosengren 12jul80 Gävle 21.7 178-99
1,62 Karin Funke 10maj71 Turku, FIN 10.6 171-92
1,60 Emma Allvin 1mar81 Gävle 14.5 165-96
1,58 Sophie Ohlsson 1jul82 Östhammar 3.6 162-98
1,55 Cecilia Odén 21mar85 Gävle 14.5 150-99
1,43 Jessika Gustavsson 30jan87 Västerås 16.9 136-99
1,42 Malin Kull 86 Uppsala 1.7 0
1,40 Sofie Berglund 14mar85 Härnösand 2.7 142-99
1,35 Caroline Fougman 24jul84 Gävle 16.5 144-97
1,35 Jessica Andersson 11mar84 Gävle 16.5 140-97
1,31 Sofie Erenlöf 89 Järvsö 27.8 121-99
1,30 Anna Ekström 3nov86 Gävle 9.5 130-99
Inomhus
1,60 Sophie Ohlsson 1jul82 Falun 15.1 162u-98
1,40 Sofie Berglund 14mar85 Gävle 6.2 142u-99
1,37 Jessica Andersson 11mar84 Sätra 16.1 140i-97
Stavhopp
3,00 Caroline Fougman 24jul84 Härnösand 1.7 280-99
2,73 Jessica Andersson 11mar84 Gävle 20.6 263-99
2,56 Jessika Gustavsson 30jan87 Boden 2-3.9 0
1,80 Sandra Andersson 6mar85 Gävle 30.5 170-99
Inomhus
2,75 Jessica Andersson 11mar84 Gävle 26.12 263-99
Längdhopp
5,94 (+1,1) Johanna Sellman 29nov74 Göteborg/S 26.7 620-96
5,83 (+2,0) Sara Mentzer 7apr78 Gävle 25.6 582-97
5,81 (+1,5) Karin Funke 10maj71 Eskilstuna 4.6 590-97
5,21 (+1,6) Sophie Ohlsson 1jul82 Gävle 22.7 530-99
5,04 (+1,23) Caroline
Fougman 24jul84 Söderhamn 9.7 490-99
5,01 (+1,3) Emma Allvin 1mar81 Gävle 20.6 508-99
5,01 Cecilia Odén 21mar85 Bollnäs 8.7 0
4,64 (+0,7) Sofie Berglund 14mar85 Gävle 14.5 0
4,50 (+1,8) Lisa Hannula 14jun83 Gävle 20.6 452-98
4,21 (-0,5) Madelen Fahlstedt 6okt83 Valbo 15.8 369-98
4,01 (+0,2) Jessica Andersson 11mar84 Sandviken 29.8 431-99
3,74 (+0,2) Sandra Andersson 6mar85 Sandviken 29.8 0
Medvind
6,13 (+3,7) Johanna Sellman 29nov74 Alingsås 14.6 622w-99
5,83 (w) Karin
Funke-Melin 10maj71 Västerås 6.8 604w-98
5,05 (+3,7) Emma Allvin 1mar81 Sollentuna 10.6 523w-99
Inomhus
5,14 Emma Allvin 1mar81 Gävle 6.2 464i-97
4,77 Sofie Berglund 14mar85 Falun/L 19.3 0
4,47 Jessica Andersson 11mar84 Sätra 16.1 418i-99
3,87 Sandra Andersson 6mar85 Falun/L 19.3 0
Trestegshopp
12,85 (+0,7) Johanna
Sellman 29nov74 Göteborg/S 26.7 1338-98
11,15 (+2,0) Linn Malmo 26feb84 Malmö/S 26.8 1030-99
10,82 (+1,5) Cecilia
Odén 21mar85 Gävle 13.6 0
09,59 (-1,0) Caroline
Fougman 24jul84 Sandviken 5.9 0956-99
08,98 (+1,0) Madelen
Fahlstedt 6okt83 Gävle 9.5 0843-99
08,89 (-1,0) Jessica
Andersson 11mar84 Sandviken 5.9 0
07,78 (-1,3) Sandra
Andersson 6mar85 Sandviken 5.9 0
Medvind
10,71 (+3,0) Emma
Allvin 1mar81 Gävle 13.6 0981-98
10,42 (+5,0) Lisa
Hannula 14jun83 Gävle 13.6 1002-98
Inomhus
08,28 Sandra Andersson 6mar85 Bollnäs 22.1 0
Kulstötning - KS/F18 (4 kg)
14,07 Annika Larsson 10
jul70 Göteborg/S 26.7 1376-95
11,33 Marie Rosengren 12jul80 Gävle 25.6 1255-98
10,51 Karin Funke 10maj71 Turku, FIN 10.6 1165-98
10,41 Emma Allvin 1mar81 Gävle 25.6 1030-99
10,08 Madelen Fahlstedt 6okt83 Gävle 20.6 0807-99
09,92 Sophie
Ohlsson 1jul82 Växjö 20.6 ?
08,68 Lisa Hannula 14jun83 Gävle 20.6 0799-98
06,81 Emma Jansson 13okt81 Gävle 20.6 0688-98
Inomhus
10,63 Karin Funke 10maj71 Bollnäs 22.1 1169i-94
Kulstötning - F16 (3 kg) - (med alla aktiva över
8,00)
08,58 Cecilia Odén 21mar85 Valbo 15.8 0724-99
08,51 Camilla Persson 7feb86 Valbo 15.8 0708-99
08,48 Sofia Wike 18sep86 Valbo 15.8 0731-99
08,32 Jessika Gustavsson 30jan87 Valbo 15.8 0
08,20 Caroline Fougman 24jul84 Valbo 15.8 0823-99
Inomhus
8,61 Sofie Berglund 14mar85 Sätra 15.1 0886-99
Diskuskastning - KS/F16 (1 kg)
57,39 Annika Larsson 10
jul70 Sollentuna 10.6 5654-96
31,27 Madelen Fahlstedt 6okt83 Gävle 24.8 2862-99
30,77 Karin Funke-Melin 10maj71 Örbyhus 1.10 3202-96
20,77 Cecilia Odén 21mar85 Gävle 9.5 0
18,65 Linn Malmo 26feb84 Gävle 9.5 0
18,44 Caroline
Fougman 24jul84 Malmö/S 26.8 2132-99
16,29 Sandra Andersson 6mar85 Gävle 9.5 0
Släggkastning - KS (4 kg)
44,98 Madelen Fahlstedt 6okt83 Enskede 16.9 4154-99
28,67 Annika Larsson 10
jul70 Gävle 13.6 3076-99
22,80 Karin Funke 10maj71 Tierp 8.10 2476-96
Släggkastning - KS (5,5 kg)
17,73 Karin Funke 10maj71 Örbyhus 1.10 0
Släggkastning - F16 (3 kg) - (med alla aktiva över
17,50)
25,49 Ann-Sofie Proos 6jun85 Gävle 25.6 2845-99
24,16 Cecilia Odén 21mar85 Gävle 30.5 2088-99
23,21 Caroline Fougman 24jul84 Gävle 23.5 2268-99
22,73 Sandra Andersson 6mar85 Gävle 25.6 2159-99
22,34 Sofia Wike 18sep86 Gävle 21.7 1640-99
18,28 Anna Ekström 3nov86 Gävle 30.5 1424-99
17,54 Jessika Gustavsson 30jan87 Gävle 30.5 0
Spjutkastning - KS/F16 (600 g)
45,90 Marie Rosengren 12jul80 Göteborg/S 26.7 4460-98
35,79 Karin Funke 10maj71 Turku, FIN 11.6 3968-96
32,76 Sophie Ohlsson 1jul82 Helsingborg 8.7 3451-99
28,66 Emma Allvin 1mar81 Gävle 14.5 3009-99
24,58 Cecilia Odén 21mar85 Hofors 22.8 0
22,89 Madelen Fahlstedt 6okt83 Sandviken 29.8 2174-99
21,67 Sofie Berglund 14mar85 Hofors 22.8 0
17,89 Sandra Andersson 6mar85 Sandviken 29.8 0
15,79 Jessica Andersson 11mar84 Sandviken 29.8 1744-99
15,37 Caroline Fougman 24jul84 Hofors 22.8 1421-99
Castorama
2.173 p Karin Funke-Melin 10maj71 Örbyhus 1.10 2490-96
(10,30 - 33,23 - 30,77 – 17,73*) *=5,5 kg slägga
Sjukamp - KS/F18
4.953ew Karin Funke 10maj71 Turku, FIN 10-11.6 5340e-98
(15,32+ - 1,62
– 10,51 - 25,42w - 5,55+ - 35,79 - 2.31,03)
4.020e Sophie Ohlsson 1jul82 Östhammar 3-4.6 4261ew-99
(17,91+ -
1,58 – 09,67 – 29,13+ - 5,06+ - 32,70 – 2.33,22)
3.092ew Emma Allvin 1mar81 Östhammar 3-4.6 4174ew-99
(17,23+ -
1,52 – 09,31 – 30,22+ - 4,81w – 26,92 - bröt)
Övriga serier
4.817e Karin
Funke 10maj71 Schwyz-Ibach, SUI 1-2.7 5340e-98
(14,88+ - 1,60 – 10,40 -
25,66+ - 5,34+ - 34,23 - 2.35,18)
3.582ew Sophie Ohlsson 1jul82 Växjö 20-21.6 4261ew-99
(16,44+ - 1,56 – 09,92 – 28,10+ - 5,13w - 30,73 – bröt)
Sjukamp - F16
Inga resultat noterade under
2000 av GIF:s aktiva
P 14 (födda
1986-1987)
P14 80 meter
10,69 (+1,7) Fredrik
Persson 14jan86 Gävle 25.6 1129-99
11,36 (+0,94) Sebastian
Brink 25sep86 Bollnäs 8.7 1166-99
Medvind
11,30 (+2,14) Ever Alvorado 86 Gävle 9.5 0
11,58 (+2,14) Sebastian
Brink 25sep86 Gävle 9.5 1166-99
P14 800 meter
2.13,42 Johan Walldén 24apr87 Sollentuna 11.6 21871-99
2.49,06 Sebastian Brink 25sep86 Gävle 23.5 2497m-99
3.22,53 Joel Bäckström 87 Gävle 23.5 0
P14 2000 meter
6.14,15 Johan Walldén 24apr87 Boden 2-3.9 0
P14 80 meter häck
15,33 (-2,2) Fredrik Persson 14jan86 Gävle 6.6 1631-99
15,75 (-1,40) Sebastian Brink 25sep86 Boden 2-3.9 1602-99
Manuella
tider
15,5m Sebastian Brink 25sep86 Järvsö 26.8 1602-99
P14 Höjdhopp
1,60 Fredrik Persson 14jan86 Söderhamn 9.7 154-99
1,46 Sebastian Brink 25sep86 Järvsö 26.8 140-99
1,35 Joel Bäckström 87 Gävle 6.6 0
P14 Stavhopp
2,30 Fredrik Persson 14jan86 Gävle 9.5 210-99
2,30 Sebastian Brink 25sep86 Gävle 30.5 210-99
P14 Längdhopp
5,45 (+0,6) Fredrik Persson 14jan86 Gävle 30.5 489-99
4,88 (+0,66) Sebastian
Brink 25sep86 Bollnäs 8.7 450-99
3,94 (+1,6) Joel Bäckström 87 Gävle 16.5 0
Medvind
4,77 (+3,4) Sebastian Brink 25sep86 Gävle 23.5 450-99
3,95 (+3,6) Joel Bäckström 87 Gävle 16.5 0
P14 Trestegshopp
11,15 (+1,2) Fredrik
Persson 14jan86 Sandviken 10.9 1017-99
10,11 Sebastian Brink 25sep86 Järvsö 26.8 0948-99
Medvind
11,25 (+2,5) Fredrik
Persson 14jan86 Sandviken 10.9 1017-99
P14 Kulstötning (4 kg)
10,37 Fredrik Persson 14jan86 Järvsö 26.8 0844-99
09,59 Sebastian Brink 25sep86 Järvsö 26.8 0822-99
P14 Diskuskastning (1 kg)
24,48 Fredrik Persson 14jan86 Gävle 30.5 2574-99
24,02 Sebastian Brink 25sep86 Valbo 15.8 1872-99
P14 Släggkastning (4 kg)
26,83 Fredrik Persson 14jan86 Boden 2-3.9 1898-99
19,19 Sebastian Brink 25sep86 Gävle 9.5 1718-99
P14 Spjutkastning (600 g)
37,63 Fredrik Persson 14jan86 Järvsö 27.8 3116-99
22,78 Sebastian Brink 25sep86 Sandviken 29.8 2143-99
P 12 (födda
1988-1989)
P12 60 meter
8,81 Erik Jakobsson 88 Västerås 16.9 921-99
8,82 (+0,5) Christian Eriksson 88 Gävle 25.6 0
8,90 Magnus Söderström 89 Västerås 16.9 0
9,05 Emil Söderström 88 Bollnäs 12.8 0
9,32 (+1,3) Matthias Söderström 89 Gävle 25.6 989-99
9,33 Daniel Persson 88 Järvsö 26.8 978-99
9,39 (+1,69) Kristoffer
Klang 88 Gävle 9.5 991-99
9,45 Adrian Larsson 19mar88 Västerås 16.9 982-99
9,63 (+0,8) Anton Henning 89 Gävle 25.6 0
9,66 Mikael Brinnen 89 Järvsö 26.8 0
9,93 (+0,8) Marcus Kvarnström 88 Gävle 25.6 0
9,94 (+1,0) Alexander Emstedt 89 Gävle 25.6 0
10,54 Daniel Andersson 88 Järvsö 26.8 0
10,69 (+1,0) Jonathan
Blank 89 Gävle 25.6 0
Medvind
8,70 (+2,5) Christian Eriksson 88 Gävle 25.6 0
8,74 (+2,5) Erik Jakobsson 88 Gävle 25.6 921-99
9,28 (+3,14) Matthias
Söderström 89 Gävle 9.5 974w-99
Manuell tid
9,0m (mot) Emil
Söderström 88 Sandviken 5.9 0
9,2m (mot) Daniel
Persson 88 Sandviken 5.9 96m-99
P12 800 meter
2.44,12 Andreas Rohlin 88 Bollnäs 8.7 0
2.45,00 Matthias Söderström 89 Västerås 16.9 25654-99
2.46,99 Christian Eriksson 88 Gävle 25.6 0
2.52,81 Marcus Kvarnström 88 Gävle 25.6 0
2.53,2m Erik Jakobsson 88 Sandviken 29.8 30385-99
2.55,1m Daniel Persson 88 Hofors 22.8 30376-99
2.58,40 Anton Henning 89 Gävle 22.7 0
2.58,6m Emil Söderström 88 Sandviken 29.8 0
3.02,6m Magnus Söderström 89 Sandviken 29.8 0
3.15,26 Alexander Emstedt 89 Gävle 25.6 0
3.15,74 Adrian Larsson 19mar88 Gävle 22.7 0
3.16,87 Jonathan Blank 89 Gävle 25.6 0
P12 60 meter häck
11,71 Matthias Söderström 89 Järvsö 27.8 0
11,94 Magnus Söderström 89 Järvsö 27.8 0
11,98 (+1,3) Erik
Jakobsson 88 Gävle 22.7 1258-99
12,41 (OK) Emil Söderström 88 Gävle 16.5 0
13,03 (OK) Daniel Persson 88 Gävle 16.5 1326-99
P12 Höjdhopp
1,32 Daniel
Persson 88 Bollnäs 8.7 115-99
1,30 Erik Jakobsson 88 Gävle 23.5 111-99
1,30 Emil Söderström 88 Västerås 16.9 0
1,30 Matthias Söderström 89 Västerås 16.9 113-99
1,25 Magnus Söderström 89 Hofors 22.8 0
1,16 Alexander Emstedt 89 Järvsö 26.8 0
P12 Längdhopp
4,49 (+1,3) Emil Söderström 88 Gävle 25.6 0
4,46 Erik Jakobsson 88 Västerås 16.9 392-99
4,38 Magnus Söderström 89 Järvsö 27.8 0
4,32 (+1,3) Christian Eriksson 88 Gävle 25.6 0
4,17 (-1,6) Daniel
Persson 88 Gävle 30.5 363-99
4,09 Matthias Söderström 89 Västerås 16.9 382-99
4,01 (+2,0) Anton Henning 89 Gävle 25.6 0
4,00 Mikael Brinnen 89 Järvsö 27.8 0
3,97 Adrian Larsson 19mar88 Västerås 16.9 329-99
3,90 Kristoffer Klang 88 Sandviken 2.9 315-99
3,78 Alexander Emstedt 89 Järvsö 27.8 0
3,44 (+1,9) Marcus Kvarnström 88 Gävle 25.6 0
3,31 Daniel Andersson 88 Järvsö 27.8 0
2,97 Jonathan Blank 89 Järvsö 27.8 0
Medvind
3,54 (+2,5) Marcus Kvarnström 88 Gävle 25.6 0
P12 Trestegshopp
9,29 Erik Jakobsson 88 Järvsö 26.8 869-99
8,88 Emil Söderström 88 Järvsö 26.8 0
8,85 Daniel Persson 88 Järvsö 26.8 776-99
8,43 Matthias Söderström 89 Järvsö 26.8 0
P12 Kulstötning (3 kg)
8,58 Christian Eriksson 88 Gävle 25.6 0
8,39 Daniel Persson 88 Bollnäs 8.7 662-99
8,25 Daniel Andersson 88 Järvsö 27.8 0
7,09 Erik Jakobsson 88 Järvsö 27.8 0
6,54 Anton Henning 89 Gävle 25.6 0
6,01 Matthias Söderström 89 Gävle 25.6 0
5,99 Jonathan Blank 89 Gävle 25.6 0
5,97 Emil Söderström 88 Järvsö 27.8 0
5,81 Adrian Larsson 19mar88 Gävle 23.7 478-99
5,64 Alexander
Emstedt 89 Gävle 25.6 0
5,62 Magnus Söderström 89 Hofors 8.8 0
P12 Diskuskastning (0,6 kg)
22,17 Daniel Persson 88 Bollnäs 8.7 0
17,92 Emil Söderström 88 Bollnäs 8.7 0
14,09 Erik Jakobsson 88 Bollnäs 8.7 0
P12 Slungboll
33,13 Daniel Persson 88 Järvsö 26.8 2514-99
27,70 Emil Söderström 88 Bollnäs 12.8 0
25,55 Matthias Söderström 89 Järvsö 26.8 0
25,37 Magnus Söderström 89 Gävle 30.5 0
25,09 Erik Jakobsson 88 Gävle 23.5 2126-99
24,29 Kristoffer Klang 88 Gävle 23.5 2019-99
21,37 Mikael Brinnen 89 Järvsö 26.8 0
P12 Bollkastning (300 g)
36,34 Christian Eriksson 88 Gävle 25.6 0
30,68 Daniel Persson 88 Gävle 25.6 2582-99
29,87 Magnus Söderström 89 Gävle 25.6 0
28,87 Erik Jakobsson 88 Gävle 9.5 2186-99
27,97 Matthias Söderström 89 Gävle 25.6 2328-99
27,09 Marcus Kvarnström 88 Gävle 25.6 0
26,64 Emil Söderström 88 Gävle 9.5 0
26,06 Kristoffer Klang 88 Gävle 9.5 2996-99
24,01 Alexander Emstedt 89 Gävle 25.6 0
23,36 Anton Henning 89 Gävle 25.6 0
20,28 Jonathan Blank 89 Gävle 25.6 0
P12 Spjutkastning (400 g)
22,89 Daniel Persson 88 Järvsö 26.8 2103-99
16,23 Adrian Larsson 19mar88 Järvsö 26.8 0
P 10 (födda
1990 och senare)
P10 60 meter
8,94 Rasmus Ersson 90 Västerås 16.9 0
9,18 (+1,8) Pontus Lindblom 90 Gävle 25.6 0
9,48 (+1,8) Tomas Stål 90 Gävle 25.6 0
9,69 (OK) Sony Eriksson 90 Gävle 16.5 0
9,74 (+1,8) Daniel Grönlund 90 Gävle 25.6 0
9,75 (+1,8) Alexander Eriksson 91 Gävle 25.6 0
10,06 (OK) Pontus
Wiklander 90 Gävle 16.5 1006-99
10,08 (+1,69) Staffan
Westlin 90 Gävle 9.5 0
10,08 Adam Koller 90 Järvsö 26.8 0
10,12 Oskar Nyberg 90 Järvsö 26.8 0
10,57 Pontus Persson 91 Järvsö 26.8 1105-99
10,61 (OK) Johan Fougman 13jan90 Gävle 16.5 1072-99
10,61 (+1,4) Victor Broo 91 Gävle 30.5 0
10,61 Hampus Kubulenso 90 Järvsö 26.8 0
10,67 Marcus
von Wachenfeldt 90 Järvsö 26.8 0
11,10 Kristofer Sundberg 5mar92 Västerås 16.9 1189-99
11,24 (-0,6) Alexander Holm 90 Gävle 23.7 0
11,27 (+1,4) Rikard
Andersson 91 Gävle 30.5 0
11,62 (0,0) Alexander
Sågström 92 Gävle 23.7 0
12,44 (+0,4) Kristoffer
Björklund 90 Gävle 25.6 0
Medvind
10,62 (+2,22) Pontus
Persson 91 Gävle 9.5 1105-99
11,20 (+2,22) Kristofer
Sundberg 5mar92 Gävle 9.5 1189-99
11,50 (+2,22) Rikard
Andersson 91 Gävle 9.5 0
Manuell tid
11,1m (+0,39) Kristofer
Sundberg 5mar92 Mora 1.7 1189-99
P10 400 meter
1.24,0m Pontus Persson 91 Sandviken 29.8 1325m-99
1.31,1m Victor Broo 91 Sandviken 29.8 0
1.34,90 Kristofer Sundberg 5mar92 Västerås 16.9 0
P10 600 meter
2.00,30 Rasmus Ersson 90 Västerås 16.9 0
P10 800 meter
2.52,20 Pontus Lindblom 90 Järvsö 26.8 0
2.59,08 Rasmus Ersson 90 Järvsö 26.8 0
3.08,31 Adam Koller 90 Järvsö 26.8 0
3.28,36 Sonny Eriksson 90 Gävle 23.5 0
3.43,27 Johan Fougman 13jan90 Gävle 23.5 0
P10 50 meter häck (60 cm)
9,67 Rasmus Ersson 90 Järvsö 27.8 0
10,72 Oskar Nyberg 90 Järvsö 27.8 0
10,87 Adam Koller 90 Järvsö 27.8 0
10,99 Tomas Stål 90 Järvsö 27.8 0
11,06 Hampus Kubulenso 90 Järvsö 27.8 0
P9 40 meter häck (55 cm)
8,38 Pontus Persson 91 Järvsö 27.8 0
9,18 Kristofer Sundberg 5mar92 Enskede 20.8 0
P10 Höjdhopp
1,31 Rasmus Ersson 90 Sandviken 5.9 0
1,20 Johan Fougman 13jan90 Järvsö 26.8 110-99
1,10 Pontus Persson 91 Gävle 22.7 090-99
1,05 Hampus Kubulenso 90 Järvsö 26.8 0
0,95 Victor Broo 91 Gävle 30.5 0
0,90 Rikard Andersson 91 Gävle 23.5 0
P10 Längdhopp
4,51 Rasmus Ersson 90 Västerås 16.9 0
4,06 Pontus Lindblom 90 Järvsö 27.8 0
3,93 (+0,3) Alexander Eriksson 91 Gävle 25.6 0
3,67 Daniel Grönlund 90 Järvsö 27.8 0
3,66 Sonny Eriksson 90 Gävle 6.6 319-99
3,54 Adam Koller 90 Järvsö 27.8 0
3,48 Tomas Stål 90 Järvsö 27.8 0
3,43 (+0,4) Pontus Persson 91 Gävle 25.6 293-99
3,38 Oskar Nyberg 90 Järvsö 27.8 0
3,14 (+1,6) Johan Fougman
3,11 Marcus
von Wachenfeldt 90 Järvsö 27.8 0
3,01 Kristofer Sundberg 5mar92 Bollnäs 8.7 247-99
2,83 (+0,2) Alexander Holm 90 Gävle 23.7 0
2,76 (mot) Victor Broo 91 Sandviken 5.9 0
2,75 Rikard Andersson 91 Gävle 6.6 0
2,69 (+0,2) Alexander Sågström 92 Gävle 23.7 0
Medvind
3,44 (+2,8) Sonny Eriksson 90 Gävle 16.5 319-99
P10 Kulstötning (2 kg)
8,07 Daniel Grönlund 90 Järvsö 26.8 0
7,87 Kristoffer Björklund 90 Järvsö 26.8 0
7,70 Pontus Lindblom 90 Järvsö 26.8 0
7,65 Robin Malmesjö 90 Järvsö 26.8 0
7,33 Rasmus Ersson 90 Järvsö 26.8 0
6,22 Marcus von Wachenfeldt 90 Järvsö 26.8 0
6,05 Johan Fougman 13jan90 Gävle 23.5 564-99
5,85 Alexander Eriksson 91 Gävle 25.6 0
5,82 Tomas Stål 90 Gävle 25.6 0
5,52 Alexander Holm 90 Gävle 22.7 0
5,48 Sonny Eriksson 90 Gävle 23.5 0
5,47 Pontus Persson 91 Järvsö 26.8 362-99
5,15 Kristofer Sundberg 5mar92 Gävle 22.7 376-99
4,43 Victor Broo 91 Gävle 16.5 0
4,20 Rikard Andersson 91 Gävle 23.5 0
P10 Bollkastning (150 g)
31,23 Johan Fougman 13jan90 Hofors 22.8 2954-99
30,11 Kristofer Sundberg 5mar92 Enskede 20.8 1946-99
26,41 Pontus Persson 91 Hofors 8.8 2575-99
18,13 Victor Broo 91 Sandviken 29.8 0
P10 Bollkastning (300 g)
31,60 Rasmus Ersson 90 Västerås 16.9 0
26,20 Kristofer Sundberg 5mar92 Nynäshamn 5.8 0
24,26 Oskar Nyberg 90 Järvsö 27.8 0
23,91 Kristoffer Björklund 90 Järvsö 27.8 0
22,09 Pontus Persson 91 Järvsö 27.8 0
21,34 Adam Koller 90 Järvsö 27.8 0
16,48 Robin Malmesjö 90 Järvsö 27.8 0
F 14 (födda
1986-1987)
F14 80 meter
11,37 Jessika Gustavsson 30jan87 Västerås 16.9 0
11,38 (+1,71) Malin
Kull 86 Gävle 9.5 0
11,55 Camilla Persson 7feb86 Västerås 16.9 1208-99
11,89 Anna Ekström 3nov86 Västerås 16.9 1227-99
12,67 (+1,08) Sofia
Wike 18sep86 Bollnäs 12.8 1277-99
12,94 (-0,50) Erika Enlund 21maj87 Bollnäs 8.7 0
Medvind
11,47 (+2,5) Jessika
Gustavsson 30jan87 Uppsala 1.7 0
13,09 (+2,49) Johanna
Karlsson 5jan87 Gävle 9.5 0
13,10 (+2,69) Erika
Enlund 21maj87 Gävle 9.5 0
Manuella tider
11,8m (mot) Anna
Ekström 3nov86 Sandviken 5.9 1227-99
12,5m (mot) Sofia
Wike 18sep86 Sandviken 5.9 1277-99
12,8m (mot) Erika
Enlund 21maj87 Sandviken 5.9 0
F14 200 meter
29,68 (-1,00) Camilla Persson 7feb86 Boden 2-3.9 0
30,05 (-4,20) Malin Kull 86 Boden 2-3.9 0
31,81 (-4,20) Anna Ekström 3nov86 Boden 2-3.9 3163-99
F14 800 meter
2.47,09 Viktoria Thollén 26dec86 Gävle 23.5 24034i-99
3.13,65 Erika Enlund 21maj87 Järvsö 26.8 0
3.22,3m Anna Ekström 3nov86 Hofors 22.8 ?
F14 80 meter häck
13,29 Jessika Gustavsson 30jan87 Järvsö 26.8 0
15,23 Anna Ekström 3nov86 Järvsö 26.8 0
16,15 (-0,2) Malin Kull 86 Gävle 6.6 0
18,91 (-1,7) Erika Enlund 21maj87 Gävle 6.6 0
19,02 (-0,8) Johanna
Karlsson 5jan87 Gävle 6.6 0
F14 200 meter häck
35,93 Jessika Gustavsson 30jan87 Järvsö 27.8 0
F14 Höjdhopp
1,43 Jessika Gustavsson 30jan87 Västerås 16.9 136-99
1,42 Malin Kull 86 Uppsala 1.7 0
1,32 Anna Ekström 3nov86 Bollnäs 8.7 130-99
1,10 Erika Enlund 21maj87 Valbo 15.8 0
F14 Stavhopp
2,56 Jessika Gustavsson 30jan87 Boden 2-3.9 0
F14 Längdhopp
4,86 Jessika Gustavsson 30jan87 Västerås 16.9 458-99
4,49 Camilla Persson 7feb86 Järvsö 26.8 418-99
4,38 (+0,8) Malin Kull 86 Gävle 22.7 0
4,02 (+1,4) Sofia Wike 18sep86 Gävle 30.5 390-99
4,00 (-0,2) Anna Ekström 3nov86 Valbo 15.8 381-99
3,62 (+1,1) Erika Enlund 21maj87 Gävle 30.5 310-99
3,18 (mot) Johanna Karlsson 5jan87 Gävle 9.5 351-99
Medvind
4,73 (+2,03) Jessika
Gustavsson 30jan87 Söderhamn 9.7 458-99
3,91 (+2,6) Anna Ekström 3nov86 Gävle 30.5 381-99
3,75 (+2,3) Erika Enlund 21maj87 Gävle 30.5 310-99
F14 Trestegshopp
10,09 Jessika Gustavsson 30jan87 Järvsö 27.8 0947-99
08,88 (-1,42) Malin Kull 86 Boden 2-3.9 0
08,71 Anna Ekström 3nov86 Järvsö 27.8 0831-99
07,70 (-1,8) Sofia Wike 18sep86 Gävle 23.5 0
07,62 (+1,8) Johanna
Karlsson 5jan87 Gävle 6.6 0
07,40 (+1,3) Erika
Enlund 21maj87 Gävle 6.6 0
Medvind
08,44 (+2,1) Anna
Ekström 3nov86 Gävle 6.6 0831-99
F14 Kulstötning (3 kg)
08,51 Camilla Persson 7feb86 Valbo 15.8 0708-99
08,48 Sofia Wike 18sep86 Valbo 15.8 0731-99
08,32 Jessika Gustavsson 30jan87 Valbo 15.8 0
07,35 Anna Ekström 3nov86 Hofors 8.8 0684-99
06,56 Malin Kull 86 Sandviken 10.9 0
06,51 Erika Enlund 21maj87 Valbo 15.8 0
F14 Diskuskastning (600 g)
21,81 Sofia Wike 18sep86 Gävle 16.5 1809-99
19,64 Jessika Gustavsson 30jan87 Hofors 8.8 0
19,62 Anna Ekström 3nov86 Hofors 8.8 1439-99
15,97 Malin Kull 86 Gävle 16.5 0
F14 Släggkastning (3 kg)
24,90 Sofia Wike 18sep86 Järvsö 27.8 1640-99
20,21 Anna Ekström 3nov86 Boden 2-3.9 1424-99
18,84 Camilla Persson 7feb86 Järvsö 27.8 0
17,54 Jessika Gustavsson 30jan87 Gävle 30.5 0
F14 Spjutkastning (400 g)
20,44 Sofia Wike 18sep86 Västerås 16.9 1661-99
16,58 Anna Ekström 3nov86 Västerås 16.9 1018-99
15,78 Malin Kull 86 Sandviken 10.9 0
10,91 Erika Enlund 21maj87 Västerås 16.9 0
F 12 (födda
1988-1989)
F12 60 meter
9,14 (+1,7) Hanna Wike 88 Gävle 9.5 963-99
9,39 Sofie Erenlöf 89 Västerås 16.9 964-99
9,49 Jill Tröjbom 89 Västerås 16.9 0
9,59 Kristin Gavlén 89 Järvsö 26.8 0
9,70 (+1,3) Cecilia Grudemo 89 Gävle 30.5 0
9,74 (+1,83) Maria
Westlin 89 Gävle 9.5 0
9,85 (+1,3) Jessica Enlund 89 Gävle 30.5 1099-99
9,89 Sofie Ekström 30jul88 Västerås 16.9 1013-99
9,91 Johanna Holmqvist 88 Järvsö 26.8 0
9,94 (+1,83) Michaela
Westland 89 Gävle 9.5 0
10,11 (+1,7) Sofia
Jäfvert 89 Gävle 30.5 0
10,12 Malin Lundstedt 88 Järvsö 26.8 0
10,32 (+1,83) Ninni
Persson 89 Gävle 9.5 0
10,50 (+1,83) Sofia
Lemoine 89 Gävle 9.5 0
11,39 Rebecka Kopriwa 89 Järvsö 26.8 0
Medvind
9,04 (+2,64) Hanna
Wike 88 Gävle 9.5 963-99
9,40 (+3,00) Sofi
Erenlöf 89 Gävle 9.5 964-99
9,71 (+2,64) Sofie
Ekström 30jul88 Gävle 9.5 1013-99
Manuella
tider
8,9m (mot) Hanna
Wike 88 Sandviken 5.9 963-99
9,8m (mot) Sofie
Ekström 30jul88 Sandviken 5.9 1013-99
F12 800 meter
2.43,01 Sofie Erenlöf 89 Gävle 23.5 25752-99
2.57,08 Jessica Enlund 89 Västerås 16.9 32364-99
3.01,42 Jill Tröjbom 89 Gävle 23.5 0
3.17,64 Sofia Jävert 89 Gävle 23.5 0
F12 60 meter häck
12,05 (OK) Sofie Erenlöf 89 Järvsö 27.8 0
12,88 Kristin Gavlén 89 Järvsö 27.8 0
13,03 (OK) Jill Tröjbom 89 Gävle 16.5 0
13,14 Jessica Enlund 89 Järvsö 27.8 0
13,98 (-1,4) Hanna Wike 88 Gävle 6.6 0
14,14 (-1,4) Sofie Ekström 30jul88 Gävle 6.6 0
15,68 Martina Östlund 89 Järvsö 27.8 0
F12 Höjdhopp
1,31 Sofie Erenlöf 89 Järvsö 27.8 121-99
1,15 Jessika Enlund 89 Västerås 16.9 0
1,10 Michaela Westland 89 Gävle 9.5 0
1,06 Hanna Wike 88 Järvsö 27.8 0
1,05 Maria Westlin 89 Gävle 9.5 0
1,05 Jill Tröjbom 89 Gävle 6.6 0
1,00 Sofie Ekström 30jul88 Gävle 30.5 100-99
F12 Längdhopp
4,20 Sofi Erenlöf 89 Järvsö 26.8 376-99
3,93 Hanna Wike 88 Gävle 23.5 325-99
3,77 Jill
Tröjbom 89 Västerås 16.9 0
3,72 Kristin Gavlén 89 Järvsö 26.8 0
3,61 Malin Lundstedt 88 Järvsö 26.8 0
3,61 Johanna Holmqvist 88 Järvsö 26.8 0
3,60 Sofie Ekström 30jul88 Västerås 16.9 319-99
3,47 Jessika Enlund 89 Hofors 8.8 309-99
2,43 Martina Östlund 89 Järvsö 26.8 0
Medvind
4,18 (+2,2) Sofi Erenlöf 89 Uppsala 1.7 376-99
F12 Trestegshopp
8,58 Sofi Erenlöf 89 Järvsö 27.8 0
F12 Kulstötning (2 kg)
8,16 Sofi Erenlöf 89 Hofors 22.8 655-99
7,94 Sofie Ekström 30jul88 Bollnäs 8.7 651-99
7,16 Malin Lundstedt 88 Järvsö 27.8 0
6,72 Hanna Wike 88 Västerås 16.9 502-99
6,65 Jessica Enlund 89 Hofors 22.8 467-99
6,06 Martina Östlund 89 Järvsö 27.8 0
5,84 Jill Tröjbom 89 Västerås 16.9 0
3,30 Rebecka Kopriwa 89 Järvsö 27.8 0
F12 Diskuskastning (0,6 kg)
14,33 Sofie Ekström 30jul88 Bollnäs 8.7 0
F12 Slungboll
28,68 Sofie Erenlöf 89 Järvsö 26.8 0
20,44 Jessica Enlund 89 Järvsö 26.8 0
18,15 Sofie Ekström 30jul88 Gävle 23.5 2322-99
16,06 Hanna Wike 88 Järvsö 26.8 0
15,52 Jill Tröjbom 89 Gävle 23.5 0
F12 Bollkastning (300 g)
30,78 Sofie Erenlöf 89 Västerås 16.9 2150-99
27,00 Jessika Enlund 89 Västerås 16.9 1990-99
19,40 Sofie Ekström 30jul88 Västerås 16.9 0
18,87 Hanna Wike 88 Gävle 16.5 0
17,03 Sofia Jäfvert 89 Gävle 16.5 0
16,82 Jill Tröjbom 89 Gävle 30.5 0
14,59 Maria Westlin 89 Gävle 30.5 0
14,10 Cecilia Grudemo 89 Gävle 30.5 0
13,82 Michaela Westland 89 Gävle 30.5 0
F12 Spjutkastning (400 g)
14,72 Sofie Erenlöf 89 Kvarnsveden 17.6 0
F 10 (födda
1990 och senare)
F10 60 meter
9,61 Sara Gustavsson 90 Järvsö 26.8 0
9,69 (+1,1) Marie-Louise Proos 14jan90 Gävle 25.6 1067-99
9,74 (OK) Evelina
Huldén 28dec90 Järvsö 26.8 993-99
9,96 (-0,5) Klara Nordin 90 Gävle 23.7 0
10,09 (+1,1) Julia
Engström 90 Gävle 25.6 0
10,69 (+0,6) Anna
Erenlöf 91 Uppsala 1.7 1078-99
10,77 (+1,5) Amanda
Olsson 90 Gävle 25.6 0
10,93 (+1,2) Evelina
Sundberg 23feb90 Falun 20.5 1166-99
10,97 (OK) Julia Eriksson 92 Gävle 16.5 0
11,11 (+1,5) Eleonore
Larsson 90 Gävle 25.6 0
11,29 (OK) Victoria Sörebö 91 Gävle 16.5 0
11,54 (+0,5) Linnéa
Malmesjö 92 Gävle 23.7 0
11,84 (-0,3) Michaela
Lindberg 90 Gävle 23.7 0
12,16 (OK) Melinda Maxe 92 Gävle 16.5 0
Medvind
9,68 (+3,81) Evelina
Huldén 28dec90 Gävle 9.5 993-99
9,92 (+2,18) Klara
Nordin 90 Gävle 9.5 0
10,80 (+2,94) Erika
Blomqvist 91 Gävle 9.5 0
10,83 (+2,16) Anna
Erenlöf 91 Gävle 9.5 1078-99
10,96 (+2,9) Julia
Eriksson 92 Gävle 30.5 0
12,45 (+2,94) Elisabeth
Mattsson 91 Gävle 9.5 0
F10 400 meter (Mixad lista)
1.28,8m Anna Erenlöf 91 Valbo 15.8 1305m-99
1.40,97 Evelina Sundberg 23feb90 Enskede 20.8 0
F10 600 meter
2.08,65 Evelina Huldén 28dec90 Västerås 16.9 0
2.16,02 Anna Erenlöf 91 Västerås 16.9 0
2.38,46 Evelina Sundberg 23feb90 Västerås 16.9 23779-99
F10 800 meter
2.56,52 Evelina Huldén 28dec90 Gävle 22.7 30604-99
3.21,81 Anna Erenlöf 91 Järvsö 27.8 31349-99
3.23,13 Evelina Sundberg 23feb90 Nynäshamn 5.8 0
3.23,56 Amanda Olsson 90 Gävle 22.7 0
F10 50 meter häck (60 cm)
10,80 Sara Gustavsson 90 Järvsö 27.8 0
10,95 Klara Nordin 90 Järvsö 27.8 0
12,51 Eleonore Larsson 90 Järvsö 27.8 0
14,06 Evelina Huldén 28dec90 Järvsö 27.8 0
F9 40 meter häck (55 cm)
9,36 Anna Erenlöf 91 Järvsö 27.8 0
F10 Höjdhopp
1,10 Evelina Huldén 28dec90 Gävle 6.6 095-99
1,10 Eleonore Larsson 90 Gävle 22.7 0
0,95 Anna Erenlöf 91 Gävle 30.5 085-99
0,95 Sara Gustavsson 90 Gävle 22.7 0
0,95 Klara Nordin 90 Gävle 22.7 0
0,90 Evelina Sundberg 23feb90 Mora 1.7 075-99
0,90 Amanda Olsson 90 Gävle 22.7 0
0,85 Julia Eriksson 92 Gävle 9.5 0
F10 Längdhopp
3,89 (-0,3) Evelina
Huldén 28dec90 Gävle 23.7 352-99
3,46 (-0,3) Julia
Engström 90 Gävle 25.6 0
3,36 (-1,3) Sara
Gustavsson 90 Gävle 23.7 0
3,34 Klara Nordin 90 Järvsö 26.8 0
3,33 (-2,5) Marie-Louise
Proos 14jan90 Gävle 25.6 318-99
3,12 (-0,7) Eleonore
Larsson 90 Gävle 25.6 0
3,04 Evelina Sundberg 23feb90 Hofors 8.8 292-99
3,01 (-0,2) Amanda
Olsson 90 Gävle 23.7 0
3,00 Anna Erenlöf 91 Hofors 8.8 287-99
2,71 (mot) Maja Lindfors 90 Gävle 9.5 0
2,40 (mot) Julia
Eriksson 92 Gävle 6.6 0
2,26 (mot) Melinda Maxe 92 Gävle 6.6 0
2,14 (-0,7) Michaela
Lindberg 90 Gävle 23.7 0
Osäkert
resultat???
3,82 (-0,1) Evelina
Sundberg 23feb90 Gävle 23.7 292-99
Medvind
3,00 (+2,1) Anna Erenlöf 91 Uppsala 1.7 287-99
F10 Kulstötning (2 kg)
6,48 Evelina Huldén 28dec90 Gävle 22.7 476-99
6,30 Evelina Sundberg 23feb90 Nynäshamn 5.8 528-99
5,25 Eleonore Larsson 90 Järvsö 26.8 0
4,59 Amanda Olsson 90 Gävle 25.6 0
4,14 Marie-Louise
Proos
4,11 Anna Erenlöf 91 Gävle 16.5 322-99
3,53 Victoria Sörebö 91 Gävle 16.5 0
3,30 Julia Engström 90 Gävle 25.6 0
3,04 Melinda Maxe 92 Gävle 16.5 0
2,74 Julia Eriksson 92 Gävle 16.5 0
F10 Slungboll
19,36 Evelina Sundberg 23feb90 Enskede 20.8 0
F10 Bollkastning (150 g)
25,06 Evelina Sundberg 23feb90 Sandviken 29.8 1594-99
24,78 Evelina Huldén 28dec90 Västerås 16.9 1367-99
14,65 Anna Erenlöf 91 Hofors 22.8 1265-99
09,11 Julia Eriksson 92 Gävle 23.5 0
08,25 Melinda Maxe 92 Gävle 23.5 0
F10 Bollkastning (300 g)
20,73 Eleonore Larsson 90 Järvsö 27.8 0
17,65 Evelina Huldén 28dec90 Järvsö 27.8 0942-99
12,51 Anna Erenlöf 91 Järvsö 27.8 0
F10 Spjutkastning (400 g)
12,20 Evelina Sundberg 23feb90 Enskede 20.8 0
STAFETTSTATISTIK 2000
MÄN OCH POJKAR
4 x 100 meter
41,81 MS Mahmoud Adla
–79 – Robert Fält –77 – Björn Lundin –82 –
Michael Matton
–74 Huddinge 27.5
42,38 M22 Ulf Hedberg –80 –
Mahmoud Adla –79 – Andreas Jansson – 83 –
Björn Lundin –82 Skellefteå 18.6
42,78 MS Mahmoud Adla
–79 – Robert Fält –77 – Björn Lundin –82 –
Michael Matton
–74 Ludvika 27.6
42,35 MS Mitt-Sverige = 1/2-GIF: Mahmoud Adla –79 – Robert Fält –77
– Nasser Sebabi -82
(HAIF) –
Anders Svanholm –79 (Brännan) Söderhamn 29.7
Stafett 1000 meter - 4 x 400 meter - 3 x 800 meter - 4 x 800 meter –
4 x 1500 meter
Inga noteringar under 2000
KVINNOR OCH FLICKOR
4 x 100 meter
48,67 KS Karin
Funke-Melin –71 - Linn Malmo – 84 – Linda Wallerman –83 –
Johanna Sellman –74 Göteborg/S 26.7
49,84 F18 Sophie Ohlsson –
82 – Linn Malmo – 84 – Linda Wallerman
–83 –
Hanna Ahlin -84 Skellefteå 18.6
51,72 F16 Cecilia Odén –85 –
Linn Malmo –84 – Caroline Fougman –84 –
Hanna
Ahlin –84 Gävle 21.7
52,26 F16 Sofie Berglund
-85 – Linn Malmo –84 – Caroline Fougman –84 –
Hanna
Ahlin –84 Malmö/S 26.8
Stafett 1000 meter
2.19,18 F18 Sophie Ohlsson –
82 –Linda Wallerman –83 – Linn Malmo
– 84 –
Hanna Ahlin -84 Skellefteå 17.6
4 x 400 meter - 3 x 800 meter - 4 x 800 meter
Inga noteringar under 2000